Vánoční čas umí přinášet podivuhodné příběhy, vtipné historky i nostalgii. Přijde letos Ježíšek? je příběh dvou rodin, které se rozhodly, že Vánoce jsou prostě od toho, aby se konaly dobré skutky, přání se plnila za každou cenu,   a aby na zázraky věřily nejen děti. Šarmantní šedesátník José (Josef Abrhám) se vrací po třiceti letech z emigrace v Mexiku do rodné Prahy. Podlehne totiž naléhání  své mexické manželky Dolores. Ta věří, že pro jejich dceru Penélope, která se marně snaží otěhotnět, je poslední nadějí zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit slavné Pražské jezulátko. José má z návratu obavy, protože moc dobře ví, že by mu mohl přinést nečekaná překvapení. Ta mají podobu jeho dávného kamaráda Rudy (Václav Postránecký), který všemi rád manipuluje, ale hlavně jeho bývalé lásky Květy (Libuše Šafránková) a její velké, osobité rodiny, v čele s jejím synem Michalem (Igor Chmela). Rodné místo Josému připraví řadu svízelných situací. Bude potřebovat nadhled a všechen svůj smysl pro nápaditá řešení, aby se z malérů všichni dostali. Nakonec se ale ukáže, že i každý z členů Josého rodiny skrývá své tajemství, a že v Praze je kromě legendárního Pražského jezulátka i řada dalších bytostí, které jsou schopné konat zázraky. (Bioscop)

Pedross800

Ježíšku můj tak jak tohle rozpletu? Dvě krásné černovlasé Mexičanky s rozkošně miloučkou španělštinou......pocukrovaná Praha, kouzelně atmosférická....co naplat, ta holka stověžatá je vždy svůdná a sexy.......milý jemný humor a vždy výborný Abrhám s Libuškou......suma sumárum a navíc když máme ten Štědrý den, pálím 4 vánoční hvězdičky a zkuste někdo něco namítat :-)) ()

Dagoussek odpad!

Ach jo. Co to zase jako bylo? Proč musí češi za každou cenu něco natáčet? Je to od roku čím dál horší. A že to zkrátka bez těch reklam nejde už taky víme, Kaufland to jistí. ()

Ravi

Příběh působí nade všecku přirozenost herců velmi uměle a prazvláštně. Toto asi není film pro mě. 40% = 2/5 ()

Marrdaa odpad!

Tak sem si při tom Českým balastu co mi teď Netflix sype řekl, že si alespoň navodím Vánoční náladičku. Takže jsem jako podmaz k píglování pustil film s příznačným svátečním názvem a musím říct, že sem hned po 5ti minutách začal litovat. Netuším koho to napadlo, ale spojit Mexickou delegaci s babyboxem, zabíjením kapra a reklamou na Kaufland chtělo asi značnou dávku opiátů. Nechápejte mě špatně, Vánoce a všechno okolo nich miluju, ale než abych tohle pustil svým dětem o svátcích, tak to si ho radši ustřihnu. ()

Sdoom

Obávám se, že ježíšek po zhlédnutí tohoto filmového ekvivalentu Ordinace v Růžové zahradě říznutého lacinou komedií vezme letos Českou republiku pořádným obloukem, takže se, milí fanoušci, letos na žádné dárky netěšte! Aneb když hlavním partnerem celovečerního filmu, režírovaného dokumentaristkou s jedním mizerným filmovým počinem na krku, je TV Nova. Ve filmu jsou rozehrány čtyři dějové linie, které spolu více či méně volně souvisejí a jejich pojítkem je dávná láska Josého a jeho spolužačky z vysoké školy Květy v podání Libuše Šafránkové. Hlavním tématem této linie je otázka, zda náhodou Květin dnes už dospělý syn Michal (Igor Chmela) není synem Josého. Když pominu fakt, že se jedná o téma v kinematografii již stokrát omleté, je poměrně koukatelné, a to zejména díky „áčkovým“ protagonistům Abrhámovi, Šafránkové a Chmelovi. Dohazovač Ruda v podání Václava Postráneckého však splňuje maximálně tak kritéria pro postavu z Ordinace v růžové zahradě. Škoda, že je toto téma stejně jako všechny ostatní rozehrané linie nedotažené. Pokud to byl záměr, tak se nepovedl, není zde žádná katarze a závěr mi připadal, jako by filmaři chystali sequel. Ostatní linie už u mě téměř žádný pozitivní dojem nezanechaly. Romance Penelope (nevadí jí, že má doma milujícího manžela) se zadluženým uklízečem, prodejcem ryb, zpěvákem a kdo ví čím ještě Martinem je pro mě naprosto nepochopitelná a neuvěřitelná. Její gradace k předvídatelnému finále spočívá v tom, že jí vezme na procházku, na vyhlídku, do kostela, na brusle apod. Někomu to asi k vyvolání blaženého úsměvu na rtech stačí, já jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Snaha Dolores o navrácení jezulátka na své místo do kostela Svaté Panny Marie Vítězné na Malé Straně mi vtipná nepřišla vůbec, scéna s policisty jako by byla vystřižena z nějakého laciného seriálu. Do toho zlodějský kostelník v podání Pavla Kříže a je z toho ohromná taškařice, díky které jsem si opět protáhnul krční svalstvo. Poslední linií je osud nešťastné dívky, která se zbaví svého dítěte tím, že ho vloží do páternosteru v budově, kde dělá vrátného jejího otec, se kterým nekomunikuje. Proč to udělala, proč nekomunikuje s otcem, co se stalo, to se nedovíme. Prostě to tak je a diváku, ty to přijmi a nepátrej. Jednoznačně nejhůře vystavěná a vypointovaná dějová linie celého filmu, navíc zcela zbytečná. Co se týče humoru, tak moje nároky jsou standardně velmi vysoké a není tedy divu, že Přijde letos ježíšek? je nesplnil ani v nejmenším. Kolikrát jsem měl alespoň mírný úsměv na rtech, to by se dalo spočítat na prstech jedné ruky. A všechny tyto scény souvisejí s rodinou Michala a jeho dvou dětí Maxe a Emmy, které byly, musím říci, jednou z mála příjemných složek celého představení. Za zmínku určitě také stojí hudba Michala Pavlíčka, který jako obvykle odvedl vysoce nadstandardní práci. Konečný verdikt tak odráží předchozí hodnocení. Pozitiv je opravdu málo, kromě výše zmíněné hudby a některých hereckých představitelů mohu pochválit i poměrně dobře navozenou atmosféru adventní Prahy a fakt, že to docela rychle uteklo. Slabé 2 hvězdičky. (kino Lucerna) () (méně) (více)

insurgentes odpad!

Kdybych neměl chřipku a nepotřeboval za každou cenu zabít čas, nikdy bych se na tehle film nedokoukal až do konce. Díky tomu, že jsem ji měl, mohu hodnotit zasvěceně: je to nechutná přeslazená mrdka od začátku až do konce. Romantika je tak laciná, až se člověku zastavuje rozum: záběry v předvánoční Praze jsou zásadně koncipovány tak, že na ulicích jsou kromě hlavních postav dva tři komparzisti. Opravdu takhle vypadá město před Vánocema? Karlův most za soumraku (= mezi 3 a 4. hodinou odpoledne) liduprázdný. To je, pane, pohodička, to bych bral. Nebo zase jindy jde celá rodinka postupně ven, fotr jde na "večerní koncert" a dcera se v tu dobu zjeví na věži, kde jí svítí do ksichtu slunce, které se v zimě objevuje tak mezi 10. - 11. hodinou dopoledne. Postránecký a Abrhám klesli v herectví na absolutní dno, to, co tady předvádějí, je k zblití. Scénář je takový paskvil, že člověk neví, jestli se má smát nebo brečet. Vrcholem je romantické piánko, které podkresluje "nejdojemnější" scény, a které bych už dneska s klidem označil za poznávací znamení těch největších filmových sraček současné české filmové produkce. ()

herr_carter

Trošku zbytečně je zde prskáno a srovnáváno s Love actually. Mě osobně tahle podoba přišla jenom na oko. To máte tak, když jednou natočíte kultovní film a pak kdokoliv další, kdo přijde s něčím novým a pokouší se film zasadit do podobné atmosféry, prostředí atd, je nemilosrdně lynčován a souzen pro vykrádání, klišovitost, šablonovitost apodobně. Tenhle film je podlě mě povedenou variací na typickou vánoční rodinnou jednohubku, kde sledujeme množství kvalitních tuzemských herců, navíc zajímavě doplněné o mexické kolegy (nevadilo mi to, naopak). Filmu už po několikáté vévodí především dvojice Abrhám-Šafránková.....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Wally

Nic moc...je smutné vidět, že už ani obsazení pana Abrháma a paní Šafránkové neznamená kvalitní film....normálně bych dal 2*, ale jednu navíc dávám ještě za tu veselou malou holčičku, která hrála dceru I. Chmely :-) ()

Zagros

Podobné pohodové romantické komedie k vánočním svátků jednoduše patří a nelze je hodnotit příliš kritickým okem. Nicméně jakousi úroveň by mít měly a ne každý podobné snímky umí. Lenka Kny, přes své umělecké (?) jméno, je evidentně neumí. Obsazení vylepšené o mexické herečky se moc nepředvedlo, ale je pravda, že s podobným scénářem se nedá moc dělat. Padající sníh a pěkné záběry Prahy to nezachrání a tak zbude jen jedna smutná (vánoční) hvězda. ()

keoma26

Ke zdobení stromečku a vaření rybí polívky ideální podmaz - film, který se dá subjektivně sledovat a objektivně hodnotit jen o vánocích ()

patrikus

Standardní průměrný film s dobrými herci, dobrou kamerou, brakovou podbízivou a vlezlou hudbou a špatným scénářem. Ovšem natočený s láskou a s dobrým záměrem. Mexický kolorit vytížen málo a to i po stránce hudební, i když jeden Pavlíčkův motiv se mi tam docela líbil. Kdyby ve filmu nebyl Abrhám, Chmela a Šafránková, nejsem si jist, zda bych se na to dodíval. Přeji Lence Kny do třetice hodně štěstí :) Místo na trhu si určitě najde, a jako kulisa vánočního dne na TV Nova určitě dostačující. Ale nepochopil jsem scénu s Uršulou Klukovou. Záběry na Kaufland kometou nevylepšíš a pozornost na plzeňské pivo neodradí ani dobrý dialog, natož špatný... ()

MTHRFCKR

To je tak, když vezmete mustr americký vánoční romaňtárny, koprodukujete to s mexikáncema, ať je to taky trochu internacionál a naplníte to čupr českejma hercema. A pak zjistíte, že tenhle model prostě v českým prostředí nefunguje. Ani p*čou ke zdi nejde přehlídnout, že vlastně sledujete Lásku nebeskou tak trochu po česku, tak trochu knedlíkovou kopii. ()

Marys

Snímok nie je zle nakrútený, má svetlé momenty, no celkovo mi asi uniká jeho pointa a podstata. Čo ním mohli chcieť autori vyjadriť? Je to zdanlivá koláž obrázkov, ktoré mi vo vzájomnom prepletení škrípu. Nakoniec som sa úplne stratil. ()

bohemia_regent

Tak je to červená knihovna, to zas jo, ale na druhou stranu v rámci žánru docela inteligentní, rozhodně to neupadá do nevkusu. Pro mě typický případ filmu, kde šestibodová hodnotící škála je příliš hrubá, protože bych nejradši dal dvě a půl hvězdičky. Jenže se musím někam přiklonit, a tak se přikláním dolů, protože mi vadily anglické texty v písních. Začíná to už tím, že Josef Abrhám v roli Čecha, který žije třicet let v Mexiku, letí navštívit svoji rodnou vlast. A k tomu hraje píseň s refrénem "I'm coming home". Kdyby byl text český, mělo by to logiku, kdyby byl španělský, mělo by to logiku možná trochu menší, ale pořád ještě mělo. Angličtinu jsem nepochopil, stejně jako při pobytu v Praze v nejslavnější vánoční písni Stille Nacht - tady by se dalo kromě češtiny a španělštiny uvažovat i o němčině, jenže divák se musí dojímat při "Holy Night". Jestli měla být důvodem snaha učinit film světovým (španělština je asi málo světový jazyk), tak měli být tvůrci důslednější a s výhledem do budoucnosti vyšperkovat písně čínštinou. Takhle se může stát, že za nějakých 20-30 let začne pozlátko světovosti na jejich filmu ztrácet lesk. ()

mira007

Takový pohodový film, který je ale takový nijaký. Hlavně gro té věci, že mladé hrdince pomůže k otěhotnění nasazení paroh manželovy a ne vánoční zázrak. Tak nevím jestli to je happyend., to ji pak asi horkokrevný mexičan zastřelí. Nicméně přítomnost mexických hereček je asi největší oživení tohoto filmu - obzvláště šmrncovní Aislinn Derbez. Ještěže je pan Abrhám s Libuškou pro mne nedotknutelná herecká perzona jinak bych možná sklouzl ke dvěma hvězdám. ()

bobstock

Rozpatlaná česko-mexická telenovela, ve které dostali herci díky nezdařenému scénáři více exhibičního prostoru předvést se a vyvést nezajímavé situace k něčemu smysluplnému. O to víc zamrzí, když vidíte trio Abrhám-Šafránková-Postránecký v takovém vánočním vzduchoprázdnu. 25% ()

dee.n odpad!

Typický prototyp filmu, který si zaslouží hodnocení "odpad". Co tím chtěl básník říct? A mělo to vůbec nějaký scénář? ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám