Rybář kapitán Vašátko (to je náhoda Vašátko-Vacátko) je na dovolené a sedí u řeky s malířem Horácem. Idyla klidu dovolené je postupně rušena případem znásilnění a vraždy Mileny Stárkové, až je konstábl Vašátko i divák zatažen do detektivky, která má slušný spád a je dobře natočena. Jedná se o skvělý herecký koncert Viktora Preisse a Davida Matáska. Dobrý !(20.1.2013)

Překvapivě skvělá režie a poměrně věrohodný a kvalitní výkon Jana Dolanského, který dolaďuje samozřejmě Viktor Preiss. Detektivní příběhy mají jednu nevýhodu, jejich efekt funguje pouze při prvním zhlédnutí. Klasická otázka "kdo je vrah" se pomalu odkrývá a příběh se vrací do počáteční rybářské pohody.(21.1.2013)

• blackrain

Na mě tohle bylo až příliš moc usedlé a nudné. Z Viktora Preisse a Davida Matáska by mohla být příjemná dvojice, která by vyšetřovala zločiny. Dobře se na ně koukalo, i když zálibu v rybaření s nimi rozhodně nesdílím. Dolanský by si klidně mohl zahrát pořádného psychopata. Talent a vizáž na to má. Já bych mu takovou roli klidně uvěřila.(21.1.2013)

50% - Nepříliš invenční detektivka. Teď nemyslím až tak námětem, ale zpracováním. Pár detektivek od Hany Proškové jsem četl, docela se mi líbily, tady mi trochu vadila ta divná „chemie“ mezi Vašátkem a Horácem, Horác byl takový divný až protivný páprda, jak jsem si ho z povídek nepamatoval. Pachatel se nedal poznat hned na začátku, ale po určité době si stačilo položit základní otázku diváka (anebo i čtenáře) detektivek - kdo je nejméně nápadný - a bylo to jasné.(11.1.2016)

Poměrně dobře zvládnutá Česká televizní kriminálka, která je sice trochu překombinovaná ale v pohodě. Je to vlastně takový ten divný kousek, kde se nikdo neobrací na důkazy typu vypisy z hovorů, gáza v odpadcích a namísto tohonje nutné si vyrábět své vlastní 😀 Musím ovšem smeknout před hereckým výstupem pana Dolanského, to bylo neskutečné.(21.1.2019)

• - Natáčení probíhalo v Českých Budějovicích, Strakonicích a Písku. (M.B)

• - Při rozpravě v hospodě ke konci filmu se šamgast ptá Horáce (David Matásek), jestli zná detektivky Hany Proškové. Jedná se o autorku knižní předlohy Případu pro rybáře. (troufalka)

• - Když tahá rybář Horác (David Matásek) z vody rybu, tak špička prutu není vůbec ohnutá. (montywalsh)