• Kovaja
  *****

  Preiss byl za super klaďase.Role mu sedla jak prdel na hrnec.Chválím jeho odhodlání jízdy na mašině(pokud se nejednalo o dabléra).S Matáskem si hooodně užívali pohodu na rybách.Někdo tady píše o pomalém toku událostí v příběhu,musím oponovat že sem se ani na chvilku nenudil.Mile mě překvapil velký výčet hereckých osobností.Takže nedělní večer s detektivkou jak se patří!:-))(31.1.2013)

 • GeusX
  ***

  Nemáte-li averzi vůči televizním moderním detektivkám, nevadí-li vám trocha překombinovanosti a pokud jste se třeba rádi dívali na detektivní seriály Hříchy pro..., tak Vám tento případ v krku jako rybí kost nezaskočí. Průměrná televizní oddychovka. 55% (viděno 2x)(20.1.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Na rybách nemaluju a nešukám." Já taky ne, protože ryby nechytám. Nicméně vyšetřovat případ vraždy, tak s tím oba povalující se rybáři nemají problém. A že je to nějaké vyšetřování. Dovolenkující kriminalista začne před svými kolegy obhajovat podezřelého, dovolenkující malíř sbírá informace po vernisážích a celá obec s nimi může o případu odborně debatovat, protože je podrobně seznámena s obsahem vyšetřovacího spisu. Tak to je sranda, ale asi to měla být spíš detektivka.(2.2.2016)

 • Styxos
  ****

  V porovnání s Exorcisty v labyrintu Plzeň je Případ pro rybáře ohromně nadprůměrný. Předně tu jsou Viktor Preiss jako Vašatko a David Matásek jako Horác. Sympatičtější dvojku vyšetřovatelů aby člověk v český televizní detektivce v poslední době pohledal. Je na nich něco staromilského, co mi prostě bylo sympatické. Nejsou to žádní supermani ani bouchači, prostě obyčejní chlápci, kteří se na dovolený nachomítnou k maléru, který jim tu dovolenou překazí. Byť z téhle dvojky nejvíc mých sympatií ukradl bohémský,( se sklony k alkoholu) (jo, mám slabost pro vyšetřovatele co milujou pití) Horác/Matásek. Je ostatně zajímavé sledovat, jak se mění tempo filmu. Po celou dobu, kdy vyšetřuje Vašátko je film úžasně pomalý (což nemyslím jako výtku), v okamžiku, kdy dojde k jistému zvratu a vyšetřování se "akčně" ujímá Horác, film výrazně zrychlí. Taky je tu skvělá (netelevizní) kamera a řada herců ve vedlejších rolích, z nichž si nejvíc prostoru krade Jan Dolanský... Bohužel film působí dvěma velkými problémy. Předně je to přílišná zmatečnost na začátku - osobně jsem chvíli vůbec netušil, která mlátí. Tvůrci jako kdyby chtěli do téhle stopáže narvat velké množství věcí, ale ta stopáž je právě limitovala. A tak se hodně důležitých momentů odehraje mimo záběr a pak se dovysvětlí pomocí dialogů. Ale třeba mají tvůrci jen rádi antickou tragédii (anebo v tomhle přesně kopírují předlohu). Poslední problém, který s tímhle filmem mám, jsou záběry na přírodu. Nemám nic proti přírodě, ale místy jsem měl pocit, že koukám na film Terrence Malicka, a ne na detektivku. Kdyby místo těhle artových záběrů využili stopáž na propracování vztahů mezi ústřední dvojkou působilo by to mnohem líp. Právě tyhle věci sráží Případ pro rybáře na kolena a nedovolují mu zvednout se a vykročit nad rámec české detektivky. Je to tak "jen" dobrý film, který nadchne, neurazí, ale nekráčí za hranice.(10.1.2016)

 • D.Moore
  **

  Příliš postav (a spousta jich existovala jen proto, aby existovalo více potenciálních podezřelých, jiný smysl neměly), žádné napětí, na začátku příšerně přehrávající Jan Dolanský, konec divný, uspěchaný (například Dolanského postava z filmu dočista zmizí, tvůrcům už nestojí ani za záběr) Převod děje ze sedmdesátých let do současnosti mi asi vadil nejméně. A Viktor Preiss byl samozřejmě dobrý.(21.1.2013)

 • Matěj Hádek

 • - Při rozpravě v hospodě ke konci filmu se šamgast ptá Horáce (David Matásek), jestli zná detektivky Hany Proškové. Jedná se o autorku knižní předlohy Případu pro rybáře. (troufalka)

 • - Když tahá rybář Horác (David Matásek) z vody rybu, tak špička prutu není vůbec ohnutá. (montywalsh)

 • - Natáčení probíhalo v Českých Budějovicích, Strakonicích a Písku. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace