Reklama

Reklama

Epizody(10)

Obsahy(1)

Lucifer povýšil, ale fakt tu práci chce? Chloe se chystá pověsit odznak na hřebík a z Amenadiela bude policajt. Kdo ví, co dalšího se ještě semele. (Netflix)

Recenze (40)

Streeper 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdyby byla možnost dala bych asi 3,5. Za mě to už úplně zbytečně natahovali a stejně se to schylovalo k tomu k čemu mělo od začátku. Příběhová linka byla zajímavá a řešil se tam stejný problém otce/dcery, jaký se řešil v první polovině seriálu. Celkově jsem ale fakt moc ráda za krásný uzavřený konec. ()

Toren 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

6,5/10. Pořád si stojím za tím, že Lucifer měl skončit kolem čtvrté série a vše poté už působí zkrátka navíc. Pořád to má svůj šarm, sympatické postavy, solidní produkční zázemí, zábavné dialogy a sem tam prosakují (překvapivě) zajímavé témata... a určitě se jedná o mírné zlepšení oproti řadě předchozí. To však nemění nic na skutečnosti, že se tvůrci x-epizod stále točí v kruhu, dělají z očividných věcí dlouhodobá tajemství, sází mnohem více na patos a klišé než kdykoliv dřív a předhazují do už tak uloudaného příběhu komplikace, které působí zbytečně a scénáristicky vyumělkovaně. Samotná rozlučka však umí dojmout, dostaví se pocit zadostiučinění a člověk si uvědomí, že mu to přeci jen bude po těch letech chybět. Takže v rámci možností fajn... jen to mělo přijít dříve a nesnažit se o komplexnost, která k téhle show stejně nikdy neseděla. Mimochodem Amenadiel s Danem jsou MVP celé řady. Více ZDE ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

na konci páté řady se karty rozdaly tak,že by k uzavření celého seriálu stačil jeden celovečerní film.Tvůrci se nicméně rozhodli,že to nenechají jen tak a nejspíš v rámci jakéhosi fan servisu spíchli narychlo závěrečnou řadu a ono to nefunguje.Dostáváme tak novou postavu,která přicestovala časem a místo toho aby se uzavíraly jednotlivé osudy,pláče se a řeší se něco co se stalo v budoucnosti a tudíž o tom postavy nemůžou nic vědět a v jednu chvíli to vlastně nedává vůbec smysl.Nakonec se sice vše podaří uzavřít,ale je to takové zvláštně neuspokojivé.Přitom možností jak to celé ukončit uspokojivě bylo dost a některé tvůrci v průběhu sérií i použili,ovšem nakonec se pokračovalo dál a vařilo se z vody.Nikdy sem nebyl Luciferův fanda natolik abych netrpělivě vyhlížel další série a teď když bych na poslední dvě raději zapomněl jsem rád,že je konec...50% ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak nám, přátelé, Lucifer už bohužel skončil!  Tento projekt došel ke svému závěru! Musím tedy říct, že jsem strašně rád, že si taková oddechová zábava našla cestičku k tolika divákům. Ty postavy jsem si za ta léta neskutečně zamiloval (a kdo by taky ne, že?) a mnoho mi jich přirostlo k srdci. Závěrečná série sice nepatří k těm nejlepším, na druhou stranu ty samotné finální díly zacloumaly s mou emoční stránkou jako s nějakým hadrem, takové citové vydírání jsem rozhodně neočekával :D Tom Ellis už pro mne zůstane napořád tím charismatickým protagonistou, doufám, že ho v budoucnu budou obsazovat čím dál tím více do celovečeráků. Příběhová linka s Danem uzavřena stylem, že ani jedno oko nezůstane suché. Nápad s dcerou Rory fajnovou záležitostí. Trochu zamrzí, že zde nefiguroval nějaký záporák, takže se z pozice diváka nedočkáte nějakých potyček. Ale vsadit na drama zabývající se vztahy se té finální řadě za mě vyplatilo (pomohlo tomu jen těch 10 dílů). Ta poslední pětiminutovka mě nakonec přesvědčila o té čtvrté hvězdě. 7,5/10 ()

Wysch 

všechny recenze uživatele

Časový hrátky vždycky smrdí průšvihem, a pokud bych to měl posuzovat podle redditu, asi to opravdu průšvih byl - množí se tam názory, že je to odbytý, protože Lucifer se přeci mohl zachovat takhle a takhle, a scénáristicky je to hloupý, protože to nedává smysl, atd. Za mě osobně je příběhově, charakterově i režijně šestá řada to nejlepší, co tvůrci udělali. Takhle nějak si představuju to pověstný končení na vrcholu. Jo, někde okolo poloviny jsou díly občas nastavovaná kaše a osobně si myslím, že kdyby série měla osm dílů, bylo by to lepší. Ale podařilo se uzavřít příběhový oblouky pro všechny postavy (hurá za Daniela!), podařilo se představit Briannu, teda Rory, (hurá!) a na omezeným prostoru její postavu i uzavřít (dvakrát hurá!), a podařilo se tak nějak uzavřít i věčný téma seriálu: totiž zda existuje svobodná vůle, nebo zda je všechno jen osud.  In the end, the all-knowing-God-Dennis-Haybert knew it all in season 5. ()

Galerie (87)

Zajímavosti (16)

  • Ve scéně, kde se Daniel (Kevin Alejandro) zlobí na Maze (Lesley-Ann Brandt), že ho nevidí a neslyší, si můžeme všimnout detailu, kde se Danovi postupně skrývá (ořezává) hlava za výtah kvůli digitálnímu přidání jeho postavy (pomocí techniky jménem green-screen). (orionn12)
  • Název epizody obsahuje hlášku Freda Flintstona ze seriálu Flintstoneovi (od r. 1960). (SONY_)

Reklama

Reklama