Kosti a skalp

• Česko Kostěný tomahawk (festivalový název) (více)

Divoký západ. Městečko Bright Hope, stojící uprostřed ničeho, zatím vytrhávala z jeho ospalosti pouze loupežná přepadení. Tuto „idylu" ovšem velice rázně utnou příslušníci indiánského kmene, kteří unesou půvabnou Samanthu. Nejedná se totiž o kmen tradiční, nýbrž... kanibalský. A také notně vyhládlý. Místní muži dávají dohromady ne právě klasickou záchrannou výpravu v čele s šerifem Franklinem Huntem (Kurt Russell), která musí za každou cenu Samanthu vysvobodit dřív, než si na ní divoši začnou pochutnávat. Krutost jejich protivníků je však mnohem větší, než si kdo dokázal představit, a jejich mise je v čím dál větším ohrožení. (Magic Box)

Fiffty

Tak tento film by som hororom ani nenazval, teda aspoň mne to ničím horor nepripomínalo. Čo tomu filmu asi najviac uškodilo bola príliš dlhá záchranná výprava hlavných hrdinov, ktorá bola nudná a plná nudných dialógov. Každopádne zbytočná bola aj tak dlhá stopáž filmu a vlastne len veľmi malá časť filmu bola zaujímavá a skôr sa budete len nudiť. Prekvapilo len veľmi dobré herecké obsadenie čo žiaľ filmu nijak nepomohlo. ()

Jackal07

Verbal nezklamal, díky :-) Syrové a hodně realistické,takhle nějak si myslím, že se to na Wild West odehrávalo včetně "akce". Prostříhat o 20 minut a dal bych 4. Po místy nudném putování (znalci tomu říkají budování atmosféry) bych ocenil na konci větší prožitek a katarzi, takhle to zůstalo ve stejném duchu jako celý film. Až dostane Zahler rozpočet jako Tarantino na Osmičku, tak se možná dočkáme epických westernů. U mě dobrý. ()

VincentB.

Podľa mňa to nebol horor western, skôr road movie western. Rozhodne to nie je typický film. Už iba tým, že v polovici filmu sa hlavný hrdina osamostatní a ostáva pozadu skoro až dokonca filmu. Drsnosť, prach a pomerná komornosť súbojov. Skvelé charaktery. Umierali tí neočakávaný (pre mňa). Skvelá atmosféra a úžasná práca so zvukom. Paradoxne v ňom mi vadila jedna vec ale to skôr logická a nie technická. Keď mixovali zvuk pištole tak, že je počuť ako rana z dela, ako to že keď zaznel výstrel nenabehol celý kmeň a nerozssekal strelca. Ľutujem, že som na to nebol v kine. Na nízkorozpočťák paráda dávam 80%. ()

BStone

Správňácký šerif vs. kanibalové aneb válečná záchranná výprava. Dobrá kamera, tempo střední, což mi vyhovuje, místy však lehce nudí. Obsazení výborné, jinak průměrný western, který stojí za jedno podívání. 55% ()

Jardinnn

"..Ta má vojenský výcvik. Ta by na sebe nenechala vlézt žádnou špínu.." :-D Matthew Fox mě bavil celý film! Občas jsem měl i husí kůži. Film má totiž slušnou atmosféru! Ale závěr filmu je .. .. nevím no. No, Každý si udělá obrázek svůj. ()

KcarlosK

Zahlera budu rád dál sledovat, protože má talent. Blokk 99 sice zůstává top, ale tohle byla taky slušná brutalitka. Jen zbytečně zdlouhavá. ()

MéďaSV

Mě to sedlo. Ano je to po-ma-lé, ale to právě zvyšuje napětí. A čím víc se hrdinové blížili k cíli, tím napětí sílilo. Pak jsem teda dle zdejších popisů čekal něco extrémně nechutného a brutálního... No neříkám, že to byla slabota, ale čekal jsem to horší, tohle se dalo... Pozitiva určitě herci, napínavá westernová atmosféra... Mínusy občas teatrální dialogy, hluchá místa... Celkově zajímavá žánrová jednohubka ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Umíte sedět ve vaně plné horké vody a číst knihu? Slyšel jsem o lidech, co to dělají pořád, ale pokaždé, co jsem to zkusil, jsem knihu zničil. Postříkám ji vodou nebo ji navlhčím při otáčení stránek." - "Proč si nepořídíš stojan na hudbu?" - "Takový jaký používají v orchestru nebo sbormistr? To je nápad!" Lili Simmons unese zvrhlý klan kanibalů, tak vyráží na záchrannou výpravu čtveřice hrdinů. Odhodlaný farmář a manžel unesené, tajemný pistolník, zástupce šerifa a šerif osobně s tváří Kurta Russella. Má to přes dvě hodiny. A stane se za ně míň než leckde za deset minut. Tempo je zkrátka pomalé. Cesta sama o sobě zabírá nejvíce času z celého filmu. Kromě úvodní loupežné vraždy a jednoho černocha zabitého ve tmě, je tam až do finále klid. Ve finále je scéna, kdy divoši porcují zaživa jednu z obětí jako prase na zabíjačce. Ta je dost efektivní. Pak sledujeme, jak mrzácky manžel unesené střílí bez efektu kanibali a je konec. Film je více western než horor a plyne pěkně pomalým tempem. - 50%. ()

majlaan

Napínavé, strašidelné, mrazivé, vtipné (!!!), gore, nedementní a ještě k tomu se senzačními divochy, co víc si přát? Další z hodně netradičních westernů ( nebo hororů? ) , který by se měl zařadit mezi ostatní klasiky žánru ( jenže kterého ? ). Nezanedbatelným subžánrem snímku je ovšem též právě málokde zmiňovaná komedie. Je to prostě lahodnej galymatyáš s asi ne úplně širokou cílovou skupinou nadšenců. Prakticky tam chybí asi jen sci-fi. Mně a mé lepší polovičce to každopádně sedlo fantasticky. Možná bych dal trochu víc prostoru troglodytům a ubral na nesmrtelnosti hlavních hrdinů.. ale v tý atmosféře, kdy se dvě hodiny prakticky současně smějete, divíte a bojíte a užíváte jeden dokonalej a neotřelej dialog za druhým se dá odpustit hodně. A netradiční film jako tenhle si zaslouží nějakou tu půlhvězdičku do plnýho počtu domáčknout. Rozhodně to stojí za příjemně strávenej večer se sklenkou červenýho :) ()

McGuffin

Tenkrát na Divokém Západě se šerif a tři muži vydají hledat z vězení unesenou trojici. Únosce správně vystihuje název Kosti a skalp, Bone Tomahawk, a předchází pověst, že jim nikdo živý neunikne, jsou to ve zvířata změnění indiáni, trogloditi, zabijáci. S. Craig Zahlerem napsaná i režírovaná krvavá pouť je zápasem na život a na smrt. Jako tenkrát často, rozhodl ho Samuel Colt, proti jehož zboží neměly tomahavk ani šíp žádnou šanci. Holt unášet se nemá. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

cica

Po asi desiatom zhliadnutí/vypočutí filmu sa mi páči stále viac. Pomalý nástup, dusivá atmosféra počas cesty, explicitné scény v závere. Za mňa skvelý zážitok. ()

Vráťa odpad!

Takhle to dopadne, když Wyatt Earp potká aborigince, který filmaři natřeli bílým balakrylem, aby je nikdo nenařkl z rasizmu. A aby to získalo grády, tak se můžete podívat na pár hodně nechutných záběrů jak ze 120 dnů sodomy. Takže blábol. ()

Foltest

Wau, musím říct, že z filmu Kosti a skalp jsem byl opravdu nadšený. Rozhodně jeden z nejlepších westernů, jaké jsem kdy viděl. Především oceňuji, že se nesnaží zavděčit dnešnímu uspěchanému kinematografickému stylu, naopak pečlivě buduje atmosféru, a i díky tomu může být směle klasifikován jako horor. Divák má čas se s postavami opravdu sžít a především jim opravdu fandím. U filmů se mi to nestává často, ale já oporavdu chtěl, aby se výprava zdařila, aby všichni přežili, aby to prostě dopadlo dobře. Akční scény jsou pak divákovi dávkovány v přesných dávkách a musím říct, že v žádném filmu nezní výstřel tak, jako tady. Tady to totiž mělo jednoduše všechno grády. Stejně tak jsem nesmírně spokojený i s uspokojivě uzavřeným koncem. Kosti a skalp jsou tak film, který rozhodně doporučuji ke zhlédnutí. ()

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

Yorgos Lanthimos plánuje gotický horor

18.12.2019

Režisér Yorgos Lanthimos (Favoritka, Humr) oznámil svůj další projekt. Bude jím gotický horor The Hawkline Monster podle knihy Richarda Brautigana. Příběh se pak točí kolem dvou pistolníků, které si… (více)

Ridley Scott chystá drsný western

30.12.2015

Star-Lord hledá tátu

Star-Lord hledá tátu

16.12.2015

Z loňských Strážců Galaxie se vyklubal obrovský hit, který se 4. května 2017 dočká pokračování. O čem bude? To režisér James Gunn tají, docela jistě ale víme, že se na plátně objeví otec hlavního… (více)