Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šest měsíců po svém překvapivém vítězství v turnaji karate se Danny La Russo dozvídá, že jeho japonský učitel Mijagi odlétá na Okinawu za umírajícím otcem. Daniel se rozhodne odcestovat s ním. V letadle zjistí, že Mijagi opustil před lety rodný ostrov kvůli svému nejlepšímu příteli Satovi, který se zamiloval do stejné ženy, jako Mijagi. Starý Japonec zjišťuje, že Sato se s Jukio neoženil. Jeho přítel chce celou záležitost ukončit čestným soubojem. Mijagi se zdráhá řešit věci násilím, ale Sato, který prakticky vlastní celou vesnici, mu nedává jinou možnost, když souhlasí s Mijagiho podmínkou, že půda se navrátí do rukou vesničanů bez ohledu na výsledek souboje. Danny se dostává do konfliktu se Satovým agresivním synovcem Čozenem kvůli dívce Kumiko, ale dokáže se ubránit. Před ohlášeným soubojem vypukne hurikán, během něhož Mijagi zachrání Satovi život. Sato uznává svou chybu a vrací půdu vesničanům. Při oslavách se však nenapravitelný Čozen zmocní Kumiko a ohrožuje ji nožem. Danny znovu musí bojovat, tentokrát na život a na smrt... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (96)

sochoking 

všechny recenze uživatele

Biedna časť ak zrovnávam s jednotkou. Navyše padnutá na hlavu. Na Okinawe všetci valia po anglicky samozrejme a príhoda s búrkou bola neuveriteľný gýč! Je jasné, že nikto s hlavných aktorov nevie karate prakticky a Ralph Macchio v súbojoch vypadá ako nemotorné, vystrašené decko. V jednotke mal aspoň super hlášky. Táto časť nemala vzniknúť. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Na Okinave nebyť rozhodcovia.“ – „No a ako viete, kto prehral?“ – „Ten, čo nebyť živý.“ Karate Kid 2 sa úprimne snaží nevariť z vody a okrem úvodného, aspoň symbolického, návratu hlavnej zápornej postavy zminula (Martin Kove), sa tvorcovia rozumne zbavujú všetkých otrepaných postáv z úspešnej jednotky (mama, spolužiaci, frajerka, samozrejme až na ústredné duo) a prichádzajú s novou zápletkou. Daniel-san (osvedčený Macchio) so svojím mentorom, pánom Miyagiim („Pat“ Morita), odchádza na majstrovu rodnú Okinavu. Tu má starý pán nesplatené účty jednak ohľadom svojej lásky a jednak umierajúceho otca. Snímka sa spolieha na jemne budovanú, nevtieravo pozitívnu, rodinnú atmosféru. Bitky sú stále skôr o filozofii, než o lámaní kostí (Bruce Lee by sa potešil) a ázijská výprava má niečo do seba. Nechýbajú trademarky série (chytanie múch paličkami, bonsaje, bocianí postoj) a vôbec - ak máte radi originál, tak vás napriek zvláštnemu scenáru (mladý Američan vyznáva ázijskú kultúru precítenejšie, ako mladí arogantní Japonci) solídna dvojka poteší. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Toto je klasika športového karate filmu osemdesiatých rokov minulého storočia. Povinné pokračovanie. "Karate Kid 2" sa nesie v rovnakom duchu ako pôvodný film. Skúsený, japonský majster Miyagi zasväcuje mladého amerického teenagera Dannyho do umenia zvaného karate. Nestará sa len rozvoj jeho bojových schopností, ale je mu aj radcom a vzorom pri duševnom dospievaní. Presne tak ako i v prvej časti, akurát že teraz sa dej presunul do japonskej Okinawy. *** ()

Bauer 

všechny recenze uživatele

Na to, že se jedná od dvojku, tak je to koukatelné, ale samozřejmně je to o něco málo horší, než jednička! Zatímco jednička se točila kolem teenagera Daniela LaRussa, tak dvojka se točí kolem starýho borce pana Miagiho, který i ve svých letech ovládá bojové umění, jako když jí řýži čínskými hůlkami. A to je právě to, v čem je dvojka horší, než jednička! Určitě by každý radši koukal na osud teenagera, než na osud starého pana Miagiho. Takže je to docela i nuda. Trénování není celkem žádné. Jen ty bubínky. Uhybání před rybářským hákem a soutěž v rozsekávání několik vrstev ledu. Poslední souboj mezi Danielem a tím parchantem je určitě lepší, než souboje na turnaji v jedniččce. A rozdávání pěstí podle bubínku je docela dobré. Taky se mi nelíbílo místo děje. Slunou Kalifornii tentokrát tvůrci vyměnili za Okinawu a to nebyl zrovna nejlepší nápad. Celkem povedené. Uvidím, co přinese třetí dl! ()

castor 

všechny recenze uživatele

Režisér John G. Avildsen stvořil dvě klasiky. Kultovního Rockyho i jiného outsidera Dannyho. U něho vsadil na osvědčené principy a předložil film pro celou rodinu, kterak jeden hošan dostane nakládačku, což ho přivede ke svéráznému učiteli Miyagimu. Jak už bývá zvykem, po úspěšném filmu následují pokračování. Tentokrát Daniel cestuje se svým učitelem karate do Japonska, neboť Miyagiho k sobě zavolal nemocný otec. Za zápletkou zase stojí staré rány a láska ke stejné ženě. Limonádová série o karate dosud platí za jednu z nejlepších. Dvojka už má jisté kaňky, ale „kvalitu“ pořád má. Navíc znovu velmi slušně vydělala. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (8)

  • Úvodní scény, kdy je Daniel (Ralph Macchio) ve sprše a kdy se s panem Miyagim (Pat Morita) dostanou do konfliktu s trenérem Kreesem (Martin Kove), byly původně natočeny pro první díl série. (Lajty)
  • Film se natáčel převážně na ostrově Oahu na Havaji a také v Los Angeles. (Grimaldi)
  • Práce na natáčení filmu začali 10 dní po premiéře prvního dílu. (Lajty)

Reklama

Reklama