Karate Kid 2

Karate Kid 2

Akční / Romantický / Rodinný / Sportovní

USA, 1986, 109 min

• Lacike

Na dvojke je prekvapujuce, ze sa prilis nesnazi kopirovat jednotku a ze sa odohrava na Okinawe, kedze väcsi priestor dostala postava pana Miyagiho. Daniel-san mi tu pripadal naviac a vlastne bol aj uplne zbytocny. Stvala ma neucast Elizabeth Shue. Celkovo by som ani nepovedal, ze to je slabsi film ako jednotka, len ma ta japonska zapletka vlastne ani prilis nezaujimala. Zase to bolo jedno obohrate klise za druhym. Vsetci japonci sa samozrejme medzi sebou v japonsku rozpravaju anglicky. 4/10.(21.5.2018)

Asi budu za blbce, ale tenhle film opravdu miluju i po těch letech - ty japonský moudra a filozofie, ta krásná příroda a vůbec přesun celého filmu do Japonska a přesun hlavní role na pana Miagiho... to mě vždycky dostávalo a vždy dostane. A když vidím bídné hodnocení tady a přitom je mi jasné, že to každý sledoval... tak to musím trochu vyrovnat.(4.6.2009)

Nejedná se o klasický karate film, ale spíše o rodinný snímek z prostředí bojových umění. Macchio sice vypadá tak na 12, a akční scény jsou naprosto nereálné (jestřábí kop mě vážně dostal). A to tu však vůbec nejde. Karate Kid je pohádka se vším všudy a pokud přistoupíte na její pravidla hry, je bez problémů koukatelná.(31.1.2011)

• lennyd

Zanedlouho po velkém vítězství Dannyho (Ralph Macchio) v turnaji se jeho učitel Mijagi (Pat Morita) dozvídá, že jeho otec umírá. Chce s ním strávit poslední chvíle v japonské Okinawě, a Danny se rozhodne letět s ním. Ale Mijagi má na rodné Okinawe nevyřízené účty se svým dávným přítelem, nyní úhlavním nepřítelem. Jedinou možností jak účty vyrovnat je souboj na život a na smrt.... Druhé pokračování Karate Kida má určitě co nabídnout - když nic jiného, tak prostředí japonské Okinawi pohledem amerického teenagera. Jinak je děj opět podobně naivní jako v jedničce - možná ještě víc (hlavní padouch náhle prozře, a rozdá veškeré své bohatství chudým vesničanům, apod). Trénink i souboje jsou i tady docela zajímavé (sekání ledu!), ale tím, že je děj předvídatelný, tak jsem se docela nudil, než jsem se dočkal finálního souboje (včetně parádičky na závěr). Pohybové umění Pata Mority ale nelze než obdivovat...(11.7.2012)

• codeas

Je velmi zajímavé koukat na film z nostalgie, povětšinou mám k tomu filmu určitý vztah. Po mnohaleté pauze a shlédnutí jsem se zásmal mnoha věcem, ve smyslu nelogičnosti, béčkovitosti nebo typickým snímáním kamery 80.let. Druhý díl v sobě má méně trénování, jelikož chlapec již skoro všechno umí. Hodně příběh zachraňují záběry na přírodu Okinawy. Konečné zúčtování na konci filmu zde samozřejmě nechybí.(10.12.2005)

• - Práce na natáčení filmu začali 10 dní po premiéře prvního dílu. (Lajty)

• - Úvodní scény, kdy je Daniel (Ralph Macchio) ve sprše a kdy se s panem Miyagim (Pat Morita) dostanou do konfliktu s trenérem Kreesem (Martin Kove), byly původně natočeny pro první díl série. (Lajty)

• - Elisabeth Shue se po natáčení prvního filmu rozhodla sérii opustit a pokračovat ve studiu na Harvardu. Měla mít ještě malou roli i ve druhém díle, kde se měla rozejít s Danielem (Ralph Macchio), nakonec však byla ze scénáře vyškrtnuta. (Claude Speed)