adamek333

Perfektní komedie. Nechybí tady akce, humor, skvělé taxi a hlavně pohodový děj. Nejlepší část filmu se odehrávala v taxíku. 80% ()

lobo87

Kvalitná akčná komédia z prostredia štyroch kolies, ktorá sa netvári vážne a drsne ako americké Rýchlo a zbesilo, ale je zábavná a pútavá a má jedno obrovské plus: zoznámila ma s dovtedy neznámou Marion Cotillard... 60% ()

Hruskovice

Asi jeden z nejlepších filmů s tématikou automobilismu a to mi prostě řízení, auťáky a podobný věci nic neříkají :) 4/5 ()

Stanmi

Policista Emil (Fréderic Diefenthal) se spojí s taxikářem Danielem (Samy Naceri) a jeho vylepšeným Peugotem 406, aby společně dopadli gang bankovních lupičů... Francouzská akční komedie Taxi je prvním dílem stejnojmenné úspěšné série (do dnešních dnů vznikly celkem čtyři díly, jeden remake a seriál) z producentské stáje Luca Bessona, který také dodal k tomuto filmu scénář. Jinak je snímek tak trochu francouzská odpověď na Rychle a zběsile (což je poněkud paradoxní, protože první díl této série vznikl až v roce 2001), nicméně zde jde najít určitou podobnost (policista se spojí s chlápkem, který dopravní zákony zrovna nedodržuje, nechybí rychlá auta a to vše se odehrává v rytmu hip hopu). Příběh jako takový není špatný, je v něm dostatek akce, akorát toho humoru tady zase tak moc nebylo, z tohoto pohledu mi další díly této série přišly o něco vtipnější. Z hlediska obsazení naopak nemám moc co vytknout, Frédéric Diefenthal a Samy Naceri jsou taková klasická buddy dvojka, která se na začátku sice moc nemusí, ale nakonec získají respekt a kamarádství toho druhého. Nechybí samozřejmě představitel komisaře Giberta Bernand Farcy (i když ten dostane více prostoru až v dalších dílech) a také fešné herečky Marion Cotillard a Emma Wiklund. Takže první Taxi je bezesporu solidně natočené, má slušnou akci a sympatické obsazení, akorát toho humoru mohlo být o něco víc. ()

Juuroo

Takto má vyzerať akčná krimi komédia. Svižné, vtipné, fajn herci, sympatické herečky. Videné veľakrát a vždy pobaví. 5* ()

K1NGSLAYER

Milovníci aut si tento snímek rozhodně zamilují, tak jako já. Smysluplný a zajímavý scénář, chytlavá akce na čtyřech kolech a poměrně záživný (nepřehnaný) humor. Jako malý jsem některým pojmům ve filmu nerozuměl, po letech jsem se k tomu vrátil a s velkým nadšením dávám 5 hvězd. Nemám co vytknout. ()

blondboss

Taxi je jednoducho klasika. Jedna z tých kultovejších francúzskych novodobých komédií, ktoré síce neoplývajú exkluzívnym dejom, ale za to pôsobí magicky odľahčene a s vcelku sympatickými hercami. Vlastne tu som si prvýkrát všimol šarmantnú Marion Cotillard. Myslím, že úspechu dopomohli aj také postavičky ako nevyspytateľný komisár či samotný "mám v prdeli" taxikár. Takže za mňa určite spokojnosť. 75 % ()

Eire

FAR AWAY from LEON, Le GRAND BLEU, The FIFTH ELEMENT ..... uff 45% fraska na zasmiatie... LUC strelil trochu velda... ;-D ()

*Dosis*

Tento film je parádní odreagování od nějaké komplikované činosti :). Tuning na francouzském "žihadle" se mi moc nezdál, ale film mě parádně pobavil... Dávám dobrý průměr, který si tento snímek s čistým svědomím zaslouží :) ()

djcremo

Tak pri tomto filme asi málokto bude očakávať niečo extra. Je to skôr komédia na zabitie času a tí čo majú radi športovú jazdu tak sa na tom určite pobavia. Pokiaľ to hodnotím ako film na odreagovanie, tak to splnilo svoj účel a hodnotím to pozitívne. ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| V jednom záběru zabouchávají kabel od policejního majáčku do dveří a v následujícím záběru majáček schovávají okénkem |×××| Ke konci, když chtějí Daniel a Emil použít fintu se semaforama, Daniel vjede přímo mezi dva Mercedesi, kterým urazí zrcátka, ale v dalších záběrech už je mají zase v pořádku. |×××| V závěrečné honičce kličkují Daniel a dva Mercedesy mezi sloupy mostu a v jednom záběru se kvůli jejich honičce převrací modrý náklaďák na bok. Filmařům se ale nepodařilo dobře schovat rampu, přes kterou náklaďák přepadá, a ten je dost zřetelně vidět. |×××| Když Daniel předělává taxík na sportovní mód, auto se nadzvedne, vyjedou spojlery, lišty, nárazníky a výdechy. Po dokončení úpravy, auto zase klesne na zem. Když ovšem Daniel veze Emila na policejní stanici, předvádí mu úpravu. Nicméně za jízdy, což podle předchozích záběrů není možné. ()