Thomm

Bylo to tak špatný, že se na to nemohl dívat ani Vesuv, a tak radši vybouchl. A to to vydržel ještě docela dlouho. ()

masiko

Jeee, tady jsou zase vsichni chytri... Anderson zpackal tohle, Anderson zpackal tamto... Ve skutecnosti jedina rozumna vytka tomuto solidnimu historicko-akcnimu bijaku je, ze Kit Harington neukazuje - krome svych brisaku - nic, co bychom jiz nevideli v Game of Thrones. Ale on v GoT nema zas tolik prostoru, aby uz byl okoukany, takze to vlastne ani nevadi. Skvele souboje a rozumna stopaz, ktera je navic jeste rozdelena na dve casti, delaji Pompeje vice nez koukatelnym snimkem. Me proste Anderson opet nezklamal. ()

Nolanofil

Paul.W.S.Anderson len potvrdzuje to, čo sme dávno vedeli, že je zlý scenárista a maximálne podpriemerný režisér, oh a zlodej - vykrádač. Začína to ako Conan, po chvíli sa to zvrtne na Gladiátora a končí to ako Emmerichova blbina, všetko je samozrejme o dve až tri ligy nižšie, a áno, je to tupé až to bolí a klišé nahradzuje ešte väčšie klišé. Emily Browning nevýrazná, maximálne nevhodne obsadená. A nato že to stálo 100 mega, vyzerá to moc televízne. ()

Antaeus

Podľa hodnotenia som čakal síce vizuálne nadupané orgie (ktoré som aj dostal), ale obalené presladenou príbehovou vatou (približne podľa vzoru Titaniku), aby sa nejak vyplnil čas, kým príde onen "Čas soptenia". No a na moje počudovanie príbeh nebol až taký "zubokaz". V jednom okamihu som sa dokonca pristihol, že som úplne zabudol na podriemkávajúci Vezuv na pozadí. K tomu bojové scény (aj keď výdatne sa priživujúce na Pittovom Achillovi), politické intrigy, nejaká tá romansa.. Skutočne výživné dielo, ktoré si rozhodne zaslúži lepšie hodnotenie, než posraných 55%. ()

Erik7595

Prapodivný digitálny katastroficko-dobrodružný akčný zlepenec, ktorý ma nebavil ani pred katastrofou, ani po jej vypuknutí. Oničom a absolútne nevýrazné postavy bez potrebnej dávky sympatií a charizmy sú veľkým problémom filmu. A tiež aj samotný dej, ktorý je nudný, opozeraný ale hlavne sme ho mohli vidieť v omnoho kvalitnejších spracovaniach. Hlavný hrdina, ktorého meno som doteraz ani nepočul, je veľmi nešťastnou voľbou a chýba mu potrebná aura, ktorú má mať hlavný hrdina filmu. O ostatných, slabých postavách nehovoriac. Tešil som sa aspoň na tie efekty a absolútnu deštrukciu Pompejí, ale aj v tomto ma film sklamal. Výprava je fajn, efekty pôsobia celkom veľkolepo, ale akonáhle začne to vulkanické inferno, kvalita efektov nie je najlepšia. Digitálnosť celého filmu mi celkom rušila samotný film. Hodnotím dvomi hviezdami, ani neviem za čo, ale zase na odpad to nie je, dopozerať som to dopozeral, takže tie dve * dám. 4/10 ()

Blue.Shark

No já nevím. Kdyby se to nejmenovalo Pompeje, pomyslel bych si, že jde o variaci na Gladiátora, kde náhodou něco bouchne. Oproti tomu se mi ale líbily výkony herců, obzvláště Kita Haringtona, který to dle mého názoru dopracuje daleko. Pompeje jsou každopádně jednohubka s krásným vizuálem, kterou už nikdy nemusím vidět znovu. ()

waits

Nevypnul jsem během těch divadelně deklamovaných dialogů televizi jenom v očekávání závěrečné katastrofy, aniž bych tušil, že půjde o nejblbější část filmu, s prachbídnými efekty a s nekonečnými souboji v době, kdy už měli všichni ležet v popelu. Ještě že tam hrál Sutherland, který, ač míněn jako neivíc slizská osoba, působil nakonec snesitelněji než postavy kladné, Browningovou a Haringtona nevýjimaje. O fous mín pitomé než Emmerichova exkurzwe do ještědávnější historie, takže slabá, slabá jedna. ()

arcticsky

Kladem je velmi dobrý výběr herců prakticky do všech rolí a nějaká ta fotogenická akce inspirovaná jinými slavnými filmy - oštěp vržený do lóže římského hlavouna jako vystřižený ze Spartaka a odkazy na Gladiátora budiž důkazem. Záporem je veledebilní scénář. To je fakt na hraně. Nějakými historickými skutečnostmi snad ani nemá cenu se zabývat - kdyby ta devastačka Pompejí probíhala jako ve filmu, tak by dnes žádné zachovalejší vykopávky nebyly atd... ()

kluk z Na

Pamatuje jak se řešila u Scottova gladiátora každá maličkost, která nevykreslova historii, tak jak je doložena. Tady se to neřeší! Skoro s podivem, že jsme se nedočkali nějakých mytickych stvoření nebo námi velmi oblíbené homosexuální linky. Třeba mezi Kiefrem Suterlandem a Jaredem Harrisem. To by bylo, kdyby místo nudného zápasení o přízeň dcery proběhla divoká olizovačka dvou téměř šedesátiletých matadorů. Z toho by bylo alespoň šest Oscarů! Jinak hercům nemám co vytknout, na to, že byli z výprodeje. Blonďatej Sutherland s blonďatým Harrisem vypadaj jak opravdový taliáni. Eddie Murphy to s těma steroidama vychytal a Jon Snow exceloval v bitevních scénách. Bitvy byli opravdu skvělé, jako třeba ty ze Spartaka, akorát bez krve, bez nápadů a bez pořádný akce. Ale zase jich bylo hodně. ()

Wolfsmadchen

Láska na uhel spálená, romantika v popelu pohřbená a tragédie bez šťastného konce? To není nic pro mou citlivou duši, dala bych jen průměr. Plné hodnocení si zaslouží majestátný a hrozivý Vesuv. Připomínka toho, že jsme jen mravenci a naší zavržené bohyni - Matce přírodě stačí jen takhle lusknout prsty... a jací jsme byli! Kolegyně se loni vrátila z dovolené kdy navštívila i Pompeje. Dva týdny jsme musely dělat její práci, protože ona jen projížděla internet a strašila nás informacemi o nejbližších - prý jen spících! - sopkách u nás i v okolních státech. Tak už vím proč:) ()

Vesecký

Zábavnéí a strhující to možná bylo. Efekty také slušné, i když někdy málo pravděpodobné a také proti výkladu vulkanologů nepřesné. Takže více než historický to byl film katastrofický a bohužel, podobně jako u Titaniku s nábojem romantiky a s takřka nesmrtelnými hrdiny... Proto jen tři hvězdičky. Víc si ten jistě nákladný film nezaslouží. ()

PanTumnus

ano, je to tak. pompeje prostě hodnotím na 5 a nemůžu se bránit srovnání s mega přeceňovaným pokračováním 300. pompeje zkrátka mají vše, co 3stovce chybělo. třeba funkční příběh (i když plný klišé), sympatické postavy, realističnost (ano, je to tak... rejža resident evil natočil realistický film.) a tak dále. pompeje navíc baví a nebál bych se je označit za nejlepší katastrofický film posledních deseti let (nebojte, 2012 a den poté do toho počítám taky). herci jsou příjemní. efekty jsou nadprůměrné (i když sem tam probleskne trocha nepovedeného digitálního pozlátka, ale není to nic co by vás nějak rušilo) kamera je fajn, zpomalovačky jsou na snesitelné úrovni a hudba burácí naprosto parádně. ze začátku to vypadalo na tři, s propuklou apokalypsou v průběhu snímku pak na čtyři a díky poslední, dejme tomu, minutě nakonec na pět. já se bavil, zdejší hejt nechápu a docela se těším až si pompeje zopakuju na Blu-Ray. :) ()

CiPR

Tak jsem dostal, co jsem očekával. něco ve stylu akční romantický příběh, do něj zatažena katastrofická údalost. Film si vlastně na nic jiného po celou dobu nehraje. Krásná podívaná plná napětí a vzrušení, romantiky a akce. Efekty pěkné, byl jsem zcela pohlcen, ikdyž příběh zpěl asi tam, kam jsem očekával a věděl, co se má stát. Jen mi snad přišlo, že každý záběr začíná pohledem na Vesuv, na tom bych asi hodně ubral, ale jinak, vcelku slušné. // Viděl v kině, 80%. ()

johnymdoe

Anderson je skvělý režisér, který dokáže evidentně natočit jakýkoliv žánr...já v tomto prostě dostal vše, gladiátorské bitvy, romantiku, katastrofický film. Nemluvě o hereckých výkonech...nade všechny potřeba zmínit Kiefera Sutherlanda v záporné roli která mu mooc sedla. Jon Snow...teda pardon Kit Harington už v Game Of Thrones hraje parádně...tady dostal možnost hrát ve filmu a volba více než výtečná. Emily Browning opět od Hostitele a dalších ukázala že ačkoliv podivný obličej tak něco na té holce je...i to málo k hraní zahraje dobře. Adewale Akinnuoye-Agbaje...není co dodat...drsňák až do morku kosti a opět jsem ho zas v něčem rád viděl. Výprava/digitální efekty prostě úchvatné...dlouho se mi nestalo abych seděl 50 čísel od monitoru abych viděl vše do detailu. Scénárista je každopádně kokot starý, který nezaslouží žít. Na film jsem se díval čirou náhodou...nezajímal mě...teď nicméně zírám že (ačkoliv mě bratr zabije) toto bylo skoro lepší než Gladiátor. 90% ()

KOZEL84

Neříkám,že není na konci trochu teatrální,ale jinak tenhle pompézní hnůj Plinius vystihne celkem přesně už v prologu.První třetina tv (teda ta tv z dob kdy nebyla lepší než většina hollywoodu) steril,kde se něco furt kecá a je to,ale jenom hrozná nuda.Utrpení příjde když si VHSka začne hrát na Ridleyho a ukazuje,jak moc je netalentovaný.Člověk si jen přeje aby už si začal hrát na Rolema-samozřejmě sterilně,nudně,nebombasticky a špatně-a měl to společně s Pompejema za sebou.Se závěrečnými titulky pak konečně přijde zasloužený pocit radosti a štěstí.Líto vám nebude nikoho-právě naopak.Rezidentní zlo 8...nebo kolik. ()

Finarfin

V podstatě vůbec v ničem originální, spíš vykrádačka úplně všeho a další zmrvené slibné téma. Doufám, že nevzbudím příliš pochybností o svojí heterosexualitě, když řeknu, že se na Kita Haringtona koukalo lépe než na Emily Browning (vždycky mi přišla divná, ale tady je vyloženě ošklivá). Nakonec je na tom všem nejlepší lehce nadprůměrná hudba. ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí