mala_kea

Už předem bylo jasné, že nepůjde o žádný trhák. Ale jako fanoušek Kiefera tohle byla skoro povinnost. Ten do své badass role zapadl uplně přesně, je vidět, že nová 24 mu jen prospívá a on zkrátka zraje jako víno. Příběh samotný je prosťoučký jako dětská plena. Protože poslední dobou těch spartaků, gladiatorů, Herkulů a všech hrdinů vychází poměrně dost, tento mě spíše nudil. Asi chápu, že kdybych všechnu tu digitální patlaninu viděl v kině, asi bych dosáhl svého vysněného počítačové orgasmu jako někteří zdejší uživatelé. Pro mě však triková destrukce (na dnešní moderní dobu) není hned záruka kvality celého filmu. Díky za Kiefera, pár bojů a konec. Slabší průměr. ()

Qeo

Vůbec nevím o čem to bylo, mimo to, že tam vybuchla sopka. A jelikož vybuchla vážně pěkně, zaslouží si za to denár. ()

Kirman

V mém žebříčku filmů je tento snímek odsouzen k upadnutí do zapomnění. Zajímavé efekty a poměrně solidní bitva ("rekonstrukce" útoku Římanů na barbary). Jinak mi to přišlo velice ploché. Hvězdu navíc za sympatického černého gladiátora Attica. ()

strikeman

Příběh Pompejí sám o sobě disponuje solidním potenciálem, leč ten zůstal nevyužit především díky opravdu mizerným hercům (a to včetně veterána Kiefera Sutherlanda) a "telenovelistickosti" scénáře a dialogů. Škoda ... 45% ()

Gahan

Damy (a samozrejme aj pani, ziadna diskriminacia), ak uz pre nic ine, kuknite si to kvoli tomu Kitovi. Je to skratka eye-candy, to bol predpokladam aj hlavny dovod prave jeho obsadenia. Jasne ze chceli vyuzit, ze je teraz popularny vdaka GoT a v zasade su si tieto dve role v mnohom podobne...no a? V GoT je na tej strazi severu stale naobliekany ako cibula, ze mu ledva trci nos, tu si aspon uzijete six-pack :-) A urcite si najdete aj zopar inych dovodov na nejaku tu * (potesil aj "Mr. Eko"), na katastroficky film to vobec nebola katastrofa. ()

Mii

Čekala jsem šílenou sračku a místo toho jsem dostala průměrnej americkej popkornovej film plnej klišé romance, akce a katastrof, kde se, tak jako všude jinde, popíraj geologický a fyzickální zákony. Nestežuju si, ten film si na nic víc nehraje a byla to celkem příjemná podívaná. Navíc Jon Snow jako antickej gladiátor, to prostě musíte vidět. ()

Anduril

Tento film ma príjemne prekvapil. Čakal som nejakú lacný katastroficko ľúbostný príbeh... ale našiel som skvelú výpravu, skvele prepracované efekty, nejakú tu romantiku, dobre zahrané herecké výkony (neznámejšie, mladé, dobre zvládnuté), super choreograficky zvládnuté súboje, príbeh priateľstva, politiku, peknú a obetavú lásku rodičov k dcére... proste ma to všetko bavilo. Aj keď sa mi tento film zdá ako pozliepanec Gladiátora, Titanicu, a nejakého katastrofického filmu. Všetko to však dáva zmysel a funguje spolu. V celom filme nieje žiadna posteľová scéna, to je pre mňa v tejto dobe obrovské plus, iba čistá láska. Takže to môžem odporučiť pozerať aj s mládežou (15 +), je to film pre chalanov (súboje) aj pre dievčatá (ľúbostný príbeh) a dalo by sa aj o čom rozprávať... Proste som z tohoto filmu príjemne prekvapený. Pekný zážitok prajem aj Vám. ()

Rockerman

Slabinou těchto katastrofických velkofilmů jsou příběh a dialogy. Nejinak je tomu i zde. Příběh je slaboučký a ty dialogy mě fakt štvaly a to hlavně ze začátku. Takové ty silácké kecy kdo koho a jak zabije jsou vážně k nevydržení. Naštěstí je tu druhá půle, kde se už moc nemluví, ale koná. Výborný je už ten souboj v aréně mezi gladiátory a vojáky. No a pak už to Vesuv začíná rozbalovat naplno. Kulisy, výprava a triky jsou úžasné, ale to není překvapení. Překvapením je, a to oceňuju ten nepohádkový závěr filmu (ikdyž?). Celkově Pompeje ani chvíli nenudí, naopak baví a to je hlavní důvod, proč hodnotím nadprůměrně. Kita Haringtona mám rád jako hvězdu Game of Thrones. Tady má hodně podobnou roli a tak mě o svých hereckých kvalitách bude muset přesvědčit, až někdy odloží meč z ruky. ()

digishit

Kdyby tento film neměl v názvu město Pompeje tak by na něj zřejmě nikdo nešel. A to asi šlo! Protože jinak je to slátanina, která trpí na to, že si hraje na něco co není. Pokud to má být film o gladiátorech tak by se hodilo aby občas padla alespoň jedna kapka krve! Tady se jí nedočkáte, pouze kečupem opatlaný meče. Asi jsem zhýčkaný ze Spartaca apod. ale když někomu probodnete tepnu na krku tak to z něj stříká jak z vola. Tady ovšem ne. Aby náhodou dětičky v kinech neměly šok, že v lidském těle nějaká ta krev bude. Romantická zápletka je viděná asi tak 1000x stejně jako cesta za pomstou hlavního hrdiny. Hlavní roli zde má hrát sopka, která se dostane ke slovu až v poslední půlhodince a zničí vše. A to je asi tak jediné za co si film zaslouží ty 2*. PS: ještě, že se ta sopka rozhodla vždy zpomalit podle toho jak hlavní hrdinové potřebovali vyřešit svoje důležité věci! ()

KHkomiks

Bylo pozdě v noci, já měl alkoholem zhoršené noční vidění a natrefil jsem na film, který jsem měl za životopisné intelektuální drámo o Jirkovi Pomejem a o tragických koncích jeho blízkých i nepřátel a hlavně o Džambulce a její lásce k ohnivé vodě. Takže se tak hodinu koukám a říkám si:Co to? Že by Jirka začal shazovat sádlo a kamarádil se s černochem, co ho chce vlastně oddělat? Po dalších 45minutách jsem měl již jasno! Toto není životopisný film o legendě českého magazínu Blesk, toto je jen chujovina s dobrou akcí, ale to je asi tak vše. ()

char_t

Akce okopírovaná z Gladiátora, plus tuny a tuny odporných digitálních efektů. Že je to baví, točit takovýhle "spektákl" komplet před zeleným pozadím... Kdyby z toho aspoň něco bylo, jako třeba v Avatarovi nebo Gravitaci... Tyhle triky ale byly spíš z levnějších krajů. No a Harrington neumí hrát, to už víme z GoT. ()

Mahoney.

Krutý koniec hrdého mesta. Doslova. Rada cestujem, takže som samozrejme bola aj v Pompejach a vyšla som na Vezuv. A keďže mám k talianskej histórii blízko, menej ako 4* dať nemôžem. ()

Liwr

Jedna hvězda za příběh který snad každy zná. Jinak to byla směska filmů např. Gladiátor a Spartakus. ()

Heroine odpad!

Je strašná slabota, když má film jako největší hvězdu Kiefera Sutherlanda. Skoro se mi až nechce uvěřit, že někdo něco takového natočil. Když zvážím kolik to dá práce, a kolika lidem... Ve výsledku to zanechá dojem jen takový, že Kit Harington je docela hezkej, ale hrát moc neumí (jeden štěněcí výraz nestačí), Emily Browning je NECHUTNÁ hnuska, příběh v podstatě není, a jakékoli napětí taky ne, protože přece všichni víme jak to dopadlo... Přitom je to téma, ze kterého by se dalo vyždímat víc. Tohle je jenom jako děsně dlouhá úvodní scéna k historickému filmu. Chybí tomu v podstatě všechno. ()

brumbrum

Akoze historia. Skoda len, ze po ameuicku. Vsetko nam asi stokrat vysvetlia, aby sme to pochopili dokonale spravne. Najhorsi na tom bol ten teply holic v roli hlavneho hrdinu - trvala, makeup, romanticky kukuc, dobre srdce, ale inak akoze fakt husty vrah. Copy/paste osvedcenych scen z Gladiatora, jak robi formaciu v ringu proti presile skaredych Rimanov, jak sa skamarati so super cernym zabijakom atd. - ale holic k tomu navyse zial ani nehra, ani nevypada jak Russell Crowe - a dat repete komplet este aj s replikami, tie iste sceny.. - to co za debilov nas maju v tej Ameuike kua, sak to je na hranici slusnosti. A tak ako zvycajne, Ameuicani to zvladaju hlavne o ameuickom futbale, zbombardovani polovice sveta a na intelektualne vyzitie na zaver vyprodukuju napinavu reality show - ale na europsku historiu zabudli uz desiatky generacii pred Hauivudom ich praprapra-dedovia europski, v tom zhone jak vrazdili domacich cervenokozcov, reku zeby zbudovali krajinu neobmedzenych slobod. Davam 2*, za tie sceny z Mumie II, ako sa vali voda cez ulice a na nich letia lode :-D! Secko hori, pada lava a holic sa cmuckuje so svojou cicou. Nevypli sme to sice az do konca, no zaverecne titulky potesili. ()

Olík

Blockbuster po vesnicku aneb Supermegagigahyper velkofilm čpějící výfukem z jezedáckého traktoru. Chtělo by se být největším, ale po kolena v malosti se nejde odrazit víš......jako jít do Kožičky lovit hokejisty v modelu z loňské kolekce. Trocha spartakovské adventury, trocha nevěrohodné romantiky, trocha starořímské historické, trocha digitální ekvilibristiky a kopa humpoláctví. Po Třech mušketýrech jsem myslel, že Paul W.S. Anderson bude mířit víš.......tohle byl maximálně lepší televizní standard. ()

Luk Skywalker

Nic jiného se od toho čekal nedalo. První hodina je jakýsi příběh, který slepil dohromady Gladiátora a Spartaka a zbylých 35 minut je průběh první části sopečné katastrofy (z dostupných údajů to trvalo tři dny a začalo to v poledne což nám nejspíš nabízí tento film). V úvodu je zmíněn Plinius mladší což je jediný očitý svědek, který napsal dopis o této katastrofě. Sopečná katastrofa je klasický digitální bordel, jak to známe posledních pár let. Love story je zase "pisnička" o tom, jak "chudý sedlák chtěl princeznu", takže tady chtěl keltský gladiátor bohatou občanku Pompejí a nebudu lhát, když budu tvrdit, že byli spolu šťastní až do smrti (aspoň to se tvůrcům povedlo). ()

BOURQUE

Film o Pompeji asi ani nemôže existovať bez poriadnej dávky PC efektov a trikov, hlavne v dnešnom modernom období. Na druhej strane však je za ním aj celkom slušný scenár, ktorý však veľa kopíruje už z existujúcich a dobre známych príbehov. Kvôli tomu sa stáva len ďalším „obyčajným“ filmom vo svojom žánru. PS: E. Browning je stále krásna! Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

massdonfel

Film Gladiator a seriál Spartakus se spojily do jednoho filmu... tak bych asi nazval tento snímek.. I prež to byl film slušně sledovatelný ()

Sutherland a noví Hráči se smrtí

Sutherland a noví Hráči se smrtí