• sulimo

Docela by mě zajímalo, jak si scénárista vysvětluje to, jak dokázali dostat z totalitního Československa v 50. letech bandu holek do Londýna za prostitucí. Nepovedená rádoby feministická hysterická slátanina s nezamýšlenými scifi prvky, kde mělo zůstat jen u prvních dvou dílů, ty další dva postrádají jakýkoli smysl.(17.10.2015)

Čtyři ženy, které za války dešifrovaly německé zprávy, pátrají po vrahovi mladých dívek. Přiznávám, nebýt Rachael Stirling, nejspíš se na to nikdy nepodívám, a to by byla škoda. Příběh je napínavý, postavy jsou sympatické (hlavně malá Lucy) a pátrání po vrahovi rozhodně netypické. Nelogičností jsem si nevšimla, tady hrají hlavní roli ženy. Žádní drsní detektivové, ale matka od rodiny, bitá manželka, knihovnice a nezávislá dobrodružka. A musím říct, že je to velice osvěžující. Pro mě povedená minisérie, budu se těšit na pokračování. EDIT: Druhá série o trošku slabší než ta první. Vina leží na druhých dvou dílech, které postrádají napětí první série, a především spoiler! odchod Anny Maxwell Martin jim uškodil. Stále je to ale nadprůměrný počin se silnými postavami. Velmi silné čtyři hvězdičky.(10.7.2013)

Velmi prijemne a povedene prekvapeni. Skvela zapletka i provedeni podporene hereckymi vykony. Take pekna prace se stupnovanim napeti, atmosfera byla v nekterych momentech tak bububu, ze jsem si musel rozsvitit lampicku. Holkam to pekne myslelo. Dalsi povedeny zarez do cim dal lepsi UK (mini)serialove tvorby...(25.5.2013)

Kdepak, aby se tyhle děvčata vzdaly, když mají takové zkušenosti z dešifrováním, to ani náhodou i když ty počátky si musely chvilku vnitřně vybojovávat. Ona to totiž není žádná legrace, když s nimi odmítnul spolupracovat Scotland Yard, hledat na vlastní triko sériového vraha. Susan byla takovým středobodem celé téhle akce, která dala tuhle staronovou čtveřici z války dohromady. Každá žena má svou důležitou a nezaměnitelnou úlohu a přednost, kterou se snaží při pátrání plně využít.Výborná dobová atmosféra je také jedna z věcí, která se maximálně povedla a všechny ženy se svých rolí ujaly velmi dobře a uvěřitelně. Osobně jsem byla moc spokojená až téměř do konce. Škoda těch několika silně naivních momentů, obzvlášť ve finále (u mě už klasika), jinak by bylo moje hodnocení určitě vyšší.(8.11.2013)

Píše se rok 1952 a Londýn sužuje sériový vrah, který si za své oběti vybírá mladé dívky. Susan, žena v domácnosti a matka dvou dětí, objeví ve vrahově řádění určité pravidelnosti a obrátí se se svým zjištěním na policii, kde ji však neberou příliš vážně. Susan proto vyhledá bývalé kolegyně, se kterými během války pracovala v Bletchley Park, kde se podílely na dešifrování německých tajných kódů. Skupinka žen se rozhodne řešit případ jako "šifru" a vraha dopadnout... Tato třídílná minisérie má velice zajímavou atmosféru, příjemné tempo a skvělé herecké obsazení (vynikají především nevšední Anna Maxwell Martin a pozoruhodná Rachael Striling).(25.4.2013)