Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(7)

Obsahy(1)

1951: Susan, Millie, Lucy a Jean se vrátily k poválečnému rodinnému životu. Skromně odložily stranou své role, které sehrály ve vítězství spojeneckých vojsk ve 2. světové válce. Jejich geniální práce v přísně tajném ředitelství Bletchley Park pomohla rozluštit šifry používané německým vojskem, získat důležité informace a zkrátit tak válku. Susan se doslechne o řadě nevyřešených vražd v Londýně, což opět probudí jejího starého ducha z Bletchley. Pomocí svých ručně psaných číselných grafů, dat, časů a čar z vlny spojujících tečky na nástěnné mapě odhalí Susan vzor chování vraha, kterého si nikdo jiný nevšiml. Policie však neví o její minulosti a její teorie zcela zavrhne. Ona si tak uvědomí, že jediný způsob, jak vraždy vyřešit, je vyhledat pomoc kamarádek. Z těchto čtyř zdánlivě obyčejných žen s mimořádným nadáním pro řešení šifer a s nesmírnou inteligencí se pak stanou nečekané vyšetřovatelky vražd. (Viasat)

(více)

Videa (2)

TV spot 1

Recenze (15)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Niečo ako Agatha Christie, ktorá síce ponechala chladnú až ponurú britskú atmosféru, ale akosi odfiltrovala napätie. Proste klasická old-school kriminálka, kde sa chytá vlakový úchyl a všetko nakoniec celkom dobre dopadne. Je škodou, že vraha poznáme príliš skoro. Na také niečo stačí pozrieť aj Derricka. ()

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Velmi prijemne a povedene prekvapeni. Skvela zapletka i provedeni podporene hereckymi vykony. Take pekna prace se stupnovanim napeti, atmosfera byla v nekterych momentech tak bububu, ze jsem si musel rozsvitit lampicku. Holkam to pekne myslelo. Dalsi povedeny zarez do cim dal lepsi UK (mini)serialove tvorby... ()

Reklama

evilmind 

všechny recenze uživatele

Anglická úvaha na téma: kolik žen je potřeba, aby nahradily jednoho Sherlocka Holmese? Je to docela atmosférické, a zajímavým způsobem vyprávěné, nicméně - na tři díly toho materiálu prostě nebylo dost, takže především v úvodu působí dost utahaně. Občasné nelogické chování ženských postav tomu taky moc nepřidá. Přesto jsem obětovaného času nelitoval, klidně bych skousnul i pokračování. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Temné a napínavé retro s dost netradičními hrdinkami v hlavních rolích příběhu pátrání po opravdu zajímavě vyšinutém vrahovi. Shlédl jsem to celé jedním vrzem a každopádně to byl příjemně strávený večer. DRUHÁ SÉRIE je přinejmenším stejně dobrá a dramatická jako ta první, přičemž dámy řeší ve čtyřech epizodách dva zapeklité případy a jako bonus do týmu přibude další členka, která je z mého osobního pohledu coby žena zdaleka nejpřitažlivější :-). ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Kdepak, aby se tyhle děvčata vzdaly, když mají takové zkušenosti z dešifrováním, to ani náhodou i když ty počátky si musely chvilku vnitřně vybojovávat. Ona to totiž není žádná legrace, když s nimi odmítnul spolupracovat Scotland Yard, hledat na vlastní triko sériového vraha. Susan byla takovým středobodem celé téhle akce, která dala tuhle staronovou čtveřici z války dohromady. Každá žena má svou důležitou a nezaměnitelnou úlohu a přednost, kterou se snaží při pátrání plně využít.Výborná dobová atmosféra je také jedna z věcí, která se maximálně povedla a všechny ženy se svých rolí ujaly velmi dobře a uvěřitelně. Osobně jsem byla spokojená téměř do konce, ale přimhouřím jedno oko, co by ne.. ()

Galerie (62)

Reklama

Reklama