Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sulimo
  *

  Docela by mě zajímalo, jak si scénárista vysvětluje to, jak dokázali dostat z totalitního Československa v 50. letech bandu holek do Londýna za prostitucí. Nepovedená rádoby feministická hysterická slátanina s nezamýšlenými scifi prvky, kde mělo zůstat jen u prvních dvou dílů, ty další dva postrádají jakýkoli smysl.(17.10.2015)

 • Elyssea
  ****

  Čtyři ženy, které za války dešifrovaly německé zprávy, pátrají po vrahovi mladých dívek. Přiznávám, nebýt Rachael Stirling, nejspíš se na to nikdy nepodívám, a to by byla škoda. Příběh je napínavý, postavy jsou sympatické (hlavně malá Lucy) a pátrání po vrahovi rozhodně netypické. Nelogičností jsem si nevšimla, tady hrají hlavní roli ženy. Žádní drsní detektivové, ale matka od rodiny, bitá manželka, knihovnice a nezávislá dobrodružka. A musím říct, že je to velice osvěžující. Pro mě povedená minisérie, budu se těšit na pokračování. EDIT: Druhá série o trošku slabší než ta první. Vina leží na druhých dvou dílech, které postrádají napětí první série, a především spoiler! odchod Anny Maxwell Martin jim uškodil. Stále je to ale nadprůměrný počin se silnými postavami. Velmi silné čtyři hvězdičky.(10.7.2013)

 • flyboyeda
  ****

  Velmi prijemne a povedene prekvapeni. Skvela zapletka i provedeni podporene hereckymi vykony. Take pekna prace se stupnovanim napeti, atmosfera byla v nekterych momentech tak bububu, ze jsem si musel rozsvitit lampicku. Holkam to pekne myslelo. Dalsi povedeny zarez do cim dal lepsi UK (mini)serialove tvorby...(25.5.2013)

 • emma53
  ***

  Kdepak, aby se tyhle děvčata vzdaly, když mají takové zkušenosti z dešifrováním, to ani náhodou i když ty počátky si musely chvilku vnitřně vybojovávat. Ona to totiž není žádná legrace, když s nimi odmítnul spolupracovat Scotland Yard, hledat na vlastní triko sériového vraha. Susan byla takovým středobodem celé téhle akce, která dala tuhle staronovou čtveřici z války dohromady. Každá žena má svou důležitou a nezaměnitelnou úlohu a přednost, kterou se snaží při pátrání plně využít.Výborná dobová atmosféra je také jedna z věcí, která se maximálně povedla a všechny ženy se svých rolí ujaly velmi dobře a uvěřitelně. Osobně jsem byla moc spokojená až téměř do konce. Škoda těch několika silně naivních momentů, obzvlášť ve finále (u mě už klasika), jinak by bylo moje hodnocení určitě vyšší.(8.11.2013)

 • Rose.Tyler
  ****

  Píše se rok 1952 a Londýn sužuje sériový vrah, který si za své oběti vybírá mladé dívky. Susan, žena v domácnosti a matka dvou dětí, objeví ve vrahově řádění určité pravidelnosti a obrátí se se svým zjištěním na policii, kde ji však neberou příliš vážně. Susan proto vyhledá bývalé kolegyně, se kterými během války pracovala v Bletchley Park, kde se podílely na dešifrování německých tajných kódů. Skupinka žen se rozhodne řešit případ jako "šifru" a vraha dopadnout... Tato třídílná minisérie má velice zajímavou atmosféru, příjemné tempo a skvělé herecké obsazení (vynikají především nevšední Anna Maxwell Martin a pozoruhodná Rachael Striling).(25.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace