Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(7)

Obsahy(1)

1951: Susan, Millie, Lucy a Jean se vrátily k poválečnému rodinnému životu. Skromně odložily stranou své role, které sehrály ve vítězství spojeneckých vojsk ve 2. světové válce. Jejich geniální práce v přísně tajném ředitelství Bletchley Park pomohla rozluštit šifry používané německým vojskem, získat důležité informace a zkrátit tak válku. Susan se doslechne o řadě nevyřešených vražd v Londýně, což opět probudí jejího starého ducha z Bletchley. Pomocí svých ručně psaných číselných grafů, dat, časů a čar z vlny spojujících tečky na nástěnné mapě odhalí Susan vzor chování vraha, kterého si nikdo jiný nevšiml. Policie však neví o její minulosti a její teorie zcela zavrhne. Ona si tak uvědomí, že jediný způsob, jak vraždy vyřešit, je vyhledat pomoc kamarádek. Z těchto čtyř zdánlivě obyčejných žen s mimořádným nadáním pro řešení šifer a s nesmírnou inteligencí se pak stanou nečekané vyšetřovatelky vražd. (Viasat)

(více)

Videa (2)

TV spot 2

Recenze (15)

emma53 

všechny recenze uživatele

Kdepak, aby se tyhle děvčata vzdaly, když mají takové zkušenosti z dešifrováním, to ani náhodou i když ty počátky si musely chvilku vnitřně vybojovávat. Ona to totiž není žádná legrace, když s nimi odmítnul spolupracovat Scotland Yard, hledat na vlastní triko sériového vraha. Susan byla takovým středobodem celé téhle akce, která dala tuhle staronovou čtveřici z války dohromady. Každá žena má svou důležitou a nezaměnitelnou úlohu a přednost, kterou se snaží při pátrání plně využít.Výborná dobová atmosféra je také jedna z věcí, která se maximálně povedla a všechny ženy se svých rolí ujaly velmi dobře a uvěřitelně. Osobně jsem byla spokojená téměř do konce, ale přimhouřím jedno oko, co by ne.. ()

evilmind 

všechny recenze uživatele

Anglická úvaha na téma: kolik žen je potřeba, aby nahradily jednoho Sherlocka Holmese? Je to docela atmosférické, a zajímavým způsobem vyprávěné, nicméně - na tři díly toho materiálu prostě nebylo dost, takže především v úvodu působí dost utahaně. Občasné nelogické chování ženských postav tomu taky moc nepřidá. Přesto jsem obětovaného času nelitoval, klidně bych skousnul i pokračování. ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Temné a napínavé retro s dost netradičními hrdinkami v hlavních rolích příběhu pátrání po opravdu zajímavě vyšinutém vrahovi. Shlédl jsem to celé jedním vrzem a každopádně to byl příjemně strávený večer. DRUHÁ SÉRIE je přinejmenším stejně dobrá a dramatická jako ta první, přičemž dámy řeší ve čtyřech epizodách dva zapeklité případy a jako bonus do týmu přibude další členka, která je z mého osobního pohledu coby žena zdaleka nejpřitažlivější :-). ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Niečo ako Agatha Christie, ktorá síce ponechala chladnú až ponurú britskú atmosféru, ale akosi odfiltrovala napätie. Proste klasická old-school kriminálka, kde sa chytá vlakový úchyl a všetko nakoniec celkom dobre dopadne. Je škodou, že vraha poznáme príliš skoro. Na také niečo stačí pozrieť aj Derricka. ()

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Velmi prijemne a povedene prekvapeni. Skvela zapletka i provedeni podporene hereckymi vykony. Take pekna prace se stupnovanim napeti, atmosfera byla v nekterych momentech tak bububu, ze jsem si musel rozsvitit lampicku. Holkam to pekne myslelo. Dalsi povedeny zarez do cim dal lepsi UK (mini)serialove tvorby... ()

Galerie (62)

Reklama

Reklama