Annie, kterou její rodiče jako malou opustili s příslibem, že se pro ni jednoho dne vrátí, ztrpčuje život její zlá pěstounka, slečna Hanniganová (Cameron Diaz). Když se ale za velmi průhledných okolností odhodlaný podnikatel a kandidát na pozici starosty New Yorku Will Stacks (Jamie Foxx) na doporučení své geniální viceprezidentky Grace (Rose Byrne) a rafinovaného a vychytralého poradce Guye (Bobby Cannavale) rozhodne Annie ujmout, jedná se o krok, který jí změní celý život. Stacks je přesvědčen o tom, že je pro Annie spásou, ale vzhledem k její sebejisté a vždy optimistické povaze je docela klidně možné, že tomu bude přesně naopak. (Falcon)

Sany33

O tom že ide o Americkú morálnu zlátaninu, asi nemusím ani hovoriť. K televíznej obrazovke ma ale zlákal fakt, že má táto muzikálová rodinná story v celku dobré herecké obsadenie. Veď kto by už len netúžil započuť v speváckom prejave takú Cameron Diaz alebo Jamieho Foxxa. Príbeh ide trocha nabok ale do popredia sa dostáva nami tak milované americké pozlátko o morálke, vzťahoch a šťastných koncoch, šťastných príbehov. Ak by nešlo o muzikál asi by bolo moje hodnotenie oveľa horšie ale nakoľko v muzikály sme zvyknutý, že to čo vidíme by malo uhnúť z cesty tomu čo počujeme,, rozhodol som sa nebiť tak prísny a na základe dobrého vedomia a svedomia udeliť malej Annie, trocha vyššie hodnotenie. 66% ()

sedm.1

I z takovýchto filmů musí být filmový svět živ. Vždyť být jen samá dramata, akce a bubákování, tak by jsme se z depresí zbláznili :-). Annie je taková veselá, pestrobarevná, kýčovitá podívaná, kde je od prvních minut vše pěkně nalinkované, usměvavé, pozitivní, pěkné písničky, v závěru samozřejmě neodvratný happy end, kde se nakonec všichni láskyplně obejmou a mi zjistíme, že ani ti zlí vlastně nejsou vůbec zlí, no prostě, bez přehánění, je nutné do této podívané jít s opravdu velkou dávku tolerantnosti a přijmout fakt, že realita je zde postavena zcela na hlavu, nicméně opakuji, bez těchto kýčů by ten filmový svět také nebyl takový. Každopádně, filmu hodně pomáhá fajn casting, ústřední malá hrdinka je příjemná holčina, Foxx je sympaťák, Diaz odporně přehrává, ale baví, ovšem mě osobně nejvíc zaujal Cannavale, který tu vážně perlí. A tak jedinou věc, kterou musím opravdu zkritizovat, je působivost emocí, neboť ty absolutně nefungují a bohužel, o nich je ten film poměrně dost, takže jde o výtku poměrně zásadní. Jinak ale zkrátka pohoda, ty necelé dvě hodinky utekly docela nečekaně svižně, a ačkoliv nejde ani trochu o typ filmu, který bych zrovna dvakrát vyhledával, tak jsem ho přežil překvapivě bez větších potíží. ()

dopita

Co se mě týká, tak to je přesná ukázka povedené a šmrncovní hollywoodské oddechovky. A vůbec mě nevadí že příběh je jeden velkej kýč, že v podstatě všechny postavy jsou přehnaný karikatury a že posledních dvacet minut je strašlivě přeslazenejch. Já se bavil královsky, dokonce i písničky nestály za starou bačkoru. A Cameron Diazová? ... to je kapitola sama pro sebe - za pár let sice bude hrát jen čarodějnice, ale bude je hrát skvěle, stejně skvěle jako v Annie. ()

Hanys_

Dobrý muzikál dělají hlavně chytlavé písničky a zajímavý děj. Tady nic z toho není. Být ale malá holka tak dvě hvezdy přihodím. ()

lucijelucije

Annie je rodinná komedie, plná nepravděpodobných událostí, nepravděpodobných dialogů a reality. Ale malá Q. Wallis byla tak roztomilá a autentická, že všechno ostatní nebylo pro mě primární. Annie je sice emocionální svírání, ale tak nějak se tohle všechno předpokládalo hned na úvodu. Za Camaron velké díky =) ()

Eterninox

Těžko říct jak moc za to může předloha a v čem měl prsty sám Will Gluck, ale po výborném Easy A a překvapivě vydařených Friends with Benefits bych od něj čekal víc než težce kýčovitou moderní pohádku, sice s trochou milého humoru, ale také s předvídatelným dějem, chytlavými ale prostoduchými písničkami, a dobře obsazenými ale nic moc zahranými a ukrutně jednorozměrnými postavami. 50% ()

sedlo03

Asi bych dal 3, ale na to, že muzikály opravdu nemusím jsem si tohle velmi užil. Jednoduchá dějová linka, jak by se dalo očekávat, slušné songy, ale co vyniká tak je skvělý casting, ať už Annie nebo Willa. Zahřálo u srdce. ()

ashtangi

Tak trochu mi to připomnělo Pretty Woman, ale pro děti, a možná i proto se mi to líbilo. Navíc pár chytlavých melodií. ()

Mlle

Mám slabost pro prostoduché americké dojáky, řešící rodinnou kriminálku zápletku nebo oblíbené výchovné a civilizační problémy. Tak jednou za rok se mi po takové moderní popelce v hollywoodském provedení zasteskne. Kromě bezbřehého jehovistického optimismu, kterým chtějí infikovat diváky, musí být ale jejich scénář na nějaké základní kognitivně přijatelné úrovni. No a to Annie určitě je. Je to relativně vtipné, po americku pseudosociální, dokonce přijatelně parodické, postavy jsou pochopitelně pěkně zjednodušeně černobílé, takže se nám z našich pohovek hezky fandí těm dobrým, obzvláště když jsou to malé sympatické holčičky, a přejeme jim vítězství nad všemi vydřiduchy, zlými macechami a lháři tohoto světa, tím spíše když vládnou schopností proměňovat k dobrému všechny jmenované kolem sebe. Ještě tak kdyby to nebyl muzikál, bylo by to stravitelnější… Kdybych kvalitnější snímky nehodnotila průměrnou trojkou, klidně ji přihodím i zde. ()

BOURQUE

Slušný musical so sympatickou hereckou skupinou. Voľba J. Fox bola dobrá. PS. Ten „smart house“ vypadá fakt dobre. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Rathalos

Takze ako film sa mi to pacilo,je to taka zmes roznych pocitov,ci veselych alebo aj smutnych,k tomu sympaticki herci,no jednu hviezdu odoberiem za hudobnu stranku,v poslednom case som videl viac muzikalov a tento je jednoznacne najslabsi,nema to stavu,energiu,chyba tomu nieco,cize na plne hodnotenie to moze zabudnut...:-) ()

EllinkaD

Milý a zábavný film - sice trochu přeslazený, zvlášť ten konec, ale protože je to rodinný film, tak budiž odpuštěno :-) Prostě a jasně se mi to líbilo. ()

Torpid

Taková Pretty Woman pro desetiletý holčičky v muzikálový podobě. Těžce hodnotitelné jako celek. Některé hudební výstupy skvělé. Některé texty písní xblití. Příběh a postavy v muzikálu mohou být asi přepálené, ale stejně si myslím, že tady tvůrci podprahově pumpují dětem sračky do hlavy. Výsledný pocit vystihuje scéna, kdy ve filmu letí v helikoptéře dobrotivej milionář s černošským sirotkem nad New Yorkem a ve velmi chytlavé písničce zpívají o tom, že jejich město je plné šťastných možností. Pobrukuju si s nimi, usmívám se a je mi nevolno. ()

kluzo

Cameron Diaz by za tuhle roli zasloužila Oscara. Bylo vidět, jak si tu roli čůzy užila. Film na mne neskutečně fungoval. Mnohdy vlhké oko střídal smích. Děkuji za tuhle Popelkovskou záležitost. ()

mira.l

Chvíli se mi to zdálo pěkný, chvíli docela "americky předvolebně" trapný, občas docela slušná hláška, Quvenzhané Wallis (kdo jí sakra to jméno dal??) výborná, celkově takové slušné, velice slušné tři. ()

DaveSmith

Koukat na Annie jindy než na vánoce, bežím na záchod zvracet duhu. Jenže já na tenhle film narazil právě o svátcích a to člověk těmhle kýčovitejm slaďákům lecos promine. Písničky celkem ujdou, Rose je opravdu okouzlující, ta malá holka s naprosto nevyslovitelným jménem je (možná až tak, že se z ní kazej zuby) a Jaime zas a znova ukazuje, jak je skvělěj zpěvák. Jen vyžilá Cameron Diaz trochu kazí dojem. Ve výsledku průměr pro celou rodinu, ale potěší. ()

Uesbe

očakávania boli zúfalé, po vyhlásení 4.stupňa rizika lavíny gýču ma po pár minútach sledovania Annie ovalil.....čerstvý vzduch.....deti sa správali celkom normálne (v muzikáli!!!!!!), dospelí nenormálne v rámci postáv, žiadne prehnané choreografie (!!!!) gýč sem tam, dostatok sebeparódie, dobre zahrané, dobré pesničky, ktoré sme poznali odinakiaľ ()