Armády lovců čarodějnic, bojovníci „Sekery a kříže", vedou svou válku proti hrozivému nepříteli po celá staletí a bojují s čarodějnicemi na všech místech Země. Jeden z nich, Kaulder, zničí samotnou čarodějnickou Královnu a ta ho s posledním dechem prokleje k věčnému životu. Navždy odtržen od své rodiny pak Kaulder tráví stovky let tím, co umí nejlépe – loví a zabíjí čarodějnice. Dnes je posledním svého druhu a prořídly i řady nadpřirozených nepřátel. Jeho příběh ani boj ale nemají konec, zlé čarodějnické síly tu stále jsou, ukryty našim zrakům. Navíc se jim konečně povedlo přivést zpět k životu svou Královnu a ta žije jedinou myšlenkou. Rozpoutat na Zemi peklo, ukončit Kaulderovu nesmrtelnost a postavit lidstvo tváří tvář zkáze. Posledního lovce čarodějnic čeká v knize jeho života epická a bojem naplněná kapitola. Bude poslední? (Bontonfilm)

Lacike

Taka tupejsia a horsie prevedena variacia Constantina, ale stale dostatocne zabavna, aby to stalo za jedno pozretie. Dost ma bavila cela ta mytologia, ktoru si vymysleli. Horsie to je uz s jej spracovanim. Pribeh je teda v poriadku, sem tam to ma aj slusnu atmosferu, ale Vin Diesel je absolutne nevhodne obsadeny. Do tej ulohy by sa hodil nejaky herec s trpitelskym vyrazom a nie namakany svalovec s kamenym xichtom. Dost to zachranuju vedlajsie postavy. V kazdej polohe uveritelny Caine a hlavne neskutocne sexy a zaujimava Rose Leslie. Elijah Wood ma bohuzial prilis maly priestor na to, aby poriadne rozohral svoju postavu a zaporaci sa ohanaju skôr digitalnymi trikmi ako hereckymi vykonmi. Samotna akcia je taky sucasny PG-13 digihumus. Ma sice kvalitne triky, ale akcia pôsobi dost fadne a nezaujimavo. Necudujem sa, ze trailery, ktore sa snazili predat film cez akciu vyzerali tak mizerne. Skratit rozpocet kludne o polovicu, pridat temnu a spinavu atmosferu, vhodnejsie obsadit hlavneho hrdinu a mohla z toho byt mala zanrova kultovka typu Solomon Kane. V tomto prevedeni to je zamenitelny detsky digibordel so solidnym nametom. Skoda premarnenej prilezitosti. Ale po mizernych traileroch som nakoniec celkom spokojny. Cakal som väcsiu sracku. Spin-off s Rose Leslie by som bral hned. 5/10. ()

Genero

Někdy mám takový neodbytný pocit, jako kdyby si všichni ti Eisnerové a jim podobní mysleli, že když obsadí do sebevětší kokotiny Michaela Caina, bude z toho nový Bergman a na nejbližším Berlinale dostanou nejméně dvoumetrového Zlatého medvěda. Film o nesmrtelném potirateli digitálních ježibab a černé magie měl určitě potenciál stát se příjemnou a koukatelnou fantasy, u které bych se bál, napínal a hihňal jako sjetá štětka. Co ale čekat od bijáku, kde hauptku hraje plešatý Vincek. Ten měl sice před lety nakročeno stát se klidně korunním princem celé Hyborie, dneska ale vymete každou žumpu. Navíc si scénárista přepudroval nos bůhvíjakou sračkou z kartelů a v návalu tvůrčí invence rozstříhal hotový scénář na jednotlivá slovíčka a bez ladu a skladu je pak poslepoval. V důsledku toho vznikla dadaistická megakundovina, kterou pohrdá i paní Generová a ta má dudlíkátora jako tapetu na displeji a při příchozím hovoru začne její Alcatel huhňat Áj em Grůůůt. Myslím, že jestli dnes již bezmála pětisetletý, stařičký, svraštělý Highlander nasadí brejle a spatří tenhle zázrak, sám sobě setne hlavu rychlým švihem jako zamlada. No, dám jednu hvězdičku za toho Caina. ()

Dale

Nebolo to zle natočené, ale netuším o čom to vlastne bolo. Nejaký lovec čarodejníc, nejaká čarodejnica, ale o čo im šlo? Ale zdriemol som si pri tom dobre a nepomohlo ani následné znovupozretie, aby som pochopil zmysel tohto filmu. ()

corpsy

Dieselovi sa podarilo natočiť ukážkový film kategórie B uvádzanej v kinách. Nejde o béčko DVD rozmerov, ale o ,,kvalitný,, kinobiják, pri ktorom sa bavíte skôr na účet tvorcov, ako na ten svoj. Je dosť ťažké popísať pocity, ktoré ma sprevádzali pri projekcii tohto spektáklu, ale jeden by tu aj bol. Pocit pohody, ktorú vytvára tá hustá coolová aura okolo Vina a jeho party, atmosféra ťažkotonážneho podradného filmu, kde niet miesto na filozofiu a prílišné myšlienkové pochody. Ale neviem sa zbaviť predsa len ešte jedného pocitu. Že ak ,,pán herec,, prestane so svojimi megaúspešnými zábavkami za volantom a začne riešiť ´´vecičky´´ ako je táto, budeme ho môcť stretávať skôr v bulharských alebo rumunských hoteloch ( spoločne na jednom poschodí so Seagalom, Lundgrenom či Van Dammom ), než vo vychýrených hollywoodskych penthousoch. ()

liquido26

No kdyby z toho vyndali většinu počítačově udělaných efektů, tak by to mohlo být mnohem lepší, ale jinak docela zábavný a koukatelný fantasy akčňák, kde mohlo být klidně víc toho středověku. ()

Lama.Lama

Prostě Vin Diesel fetiš, co si budeme povídat :-D Já jsem spokojená, kor když tam jsou moji další tři oblíbení herci. Příběh byl zajímavý, jen to drobet někde pokulhávalo. Průměrná zábava pro nenáročný večer, ale vůbec bych se nebránila dalšímu dílu. ()

DEXTER099

No tak čekal,jsem,že to bude jiná jízda,ale toto i když v horší viděné kvalitě mi spíš připomínalo nějaké béčko z večerního programu Primy COOL.Za mě tedy celkově 45 % a dvě hvězdy. ()

PauloZ

K mému překvapení to není tak plytká a bezduchá CGI rubačka ve stylu Já, Frankenstein, nebo Van Hesling. Je tu viditělná snaha o hutnější a smysluplnější příběh a dospělejší přístup, který neni zbrklý a nedějí se tam až tak očekávané bezduché a prvoplánové cipoviny. Takže do drží pohromadě a nápinky akce a napětí fungují. Celé to ale strádá na absenci více akce, svižnosti děje a celkem mizerném hraní Vina Dízla, který mi sem moc nepasuje. Mám pocit, že se dost zaškatulkoval do konceptu F&F a těžko si na něj zvykat ve fantasy fašírce. ()

ConanVJ

Pro mě příjemné překvapení. Film ma pěkné tempo, parádní efekty a svižnou akci. Dost mi to připomíná Constantina. Za mě 85% :) ()

Astaroth12

Posledný lovec čarodejnic je pekná fantasy vecička s niekoľkými zaujímavými scénami. Je silný hlavne v trikoch, to mu naozaj ide, ale v ostatných veciach zaostáva a v niektorých teda podstatne. Na začiatok, Vin Diesela mám rad, ale sem sa teda vobec nehodil. Za dalšie príbeh, neviem či sa to da aj nazvať príbehom, ale keď áno, tak ten bol nasiaknutý klišéovitosťou a predvídateľnosťou. A to som zabudol i na to, že takto ako bol naservírovaný, nemal obsahovo nove čo ponúknuť, všetko tu už bolo. Ako fantasy jednohubka to beriem všetkými desiatimi, ale ako temný film o čarodejníckej pliage sa vobec nevydaril. Berie sa príliš vážne i keď dianie vo filme, tak nevyzeralo. Slabé 3* ()

maddy

The Last Witch Hunter vykráda snáď úplne všetky akčné urban fantasy za posledných pätnásť rokov. Jednu chvíľu pripomenie Constantina, druhú Bladea a tretiu i toho I, Frankenstein alebo Underworld. Skutočne v ňom nie je jeden jediný moment, ktorý by divák nevidel už inde. To by síce nevadilo, rovnako ako ani to, že má film úplne jednoduchý a priehľadný dej (alebo zápletka o tom, že čarodejnice stále žijú medzi nami a nejaký „vyvolený“ spolu s tajomným kresťanským spolkom musí udržiavať prímerie medzi nimi a ľudstvom príde niekomu originálna?), ktorý v závere navyše nedáva už skoro žiaden zmysel. Problém je v tom, že na rozdiel od žánrovej konkurencie ktorá je buď dobrá (Constantine) alebo tak blbá, že nikoho nezaujíma (I, Frankenstein) je The Last Witch Hunter taký ... no, nijaký priemer. Toto je už na prvý pohľad druhoradé akčné fantasy s Vin Dieselom ako lovcom čarodejníc, ktorému stačilo aby bolo dostatočne cool a bolo by vyhraté. Bohužiaľ nie je. Na to o akú primitívne jednoduchú a nezmyslenú báchorku o súboji s čarodejnicami sa jedná sa film berie až priveľmi vážne. Vin Diesel tu zbytočne veľa rozpráva, väčšinu filmu chodí po New Yorku od jedného baráku k druhému, sem tam natrafí na čarodejnicu a každý sa pri tom tvári, že točí serióznu ságu Nolanových rozmerov. Takéto fantasy B-éčko musí byť jednoducho dostatočne zábavné a prepálené, keďže príbehovú originalitu môžu ponúknuť iba ťažko. V The Last Witch Hunter je však akcie trestuhodne málo a keď už k nejakej potýčke dôjde, tak to vyzerá akoby sa točilo bez choreografie. Vin Diesel sa pár krát zaženie mečom, rýchlo sa to zostrihá do neprehľadného celku a neponúkne ani jeden vyslovene epic moment. V dnešnej dobe, keď už majú aj seriály veľkolepejšie akčné scény toho ponúka The Last Witch Hunter pramálo. Hlavne na film za osemdesiat miliónov! Triky sú síce na obstojnej úrovni a tých pár scén s kráľovnou čarodejníc sa dá označiť aj za vyslovene fajn, ale tie zaberajú tak pätnásť minút stopáže, zvyšok nie je bohužiaľ nijako zaujímavých a skôr nudia, než by čímkoľvek bavili. A aj tých scén zo stredoveku so zarasteným Dieselom, ktoré do popredia dával každý trailer tu je úplne minimum. Nefunguje to tak ani ako vyslovené guilty pleasure, pretože na to sa film berie príliš vážne a navyše sa režisérovi nedarí predať ani občasné hlášky (vážny Michael Caine tu z ničoho nič vtipkuje o iPade a je to tak nasilu našraubované do scenára, že až), ani ako akčný výplach pretože na ten tu je málo akcie a ani ako fantasy, pretože scény zo stredoveku si tu film odbije v úvodných piatich minútach. The Last Witch Hunter nie je síce vyslovene urážajúci, no po väčšinou nudí a to je jeho najväčší problém. Pri tomto námete určite nikto neočakával ďalšieho Pána Prsteňov, takže pokus z toho robiť serióznu fantasy ságu je zbytočný. Toto mala byť fantasy zábavka po vzore Constantina, namiesto toho je z filmu ďalšie generické akčné fantasy po vzore minuloročného Dracula Untold (a aj ten bol podstatne znesiteľnejší), prípadne až prepadáku I, Frankenstein. A to nie je dobrá vizitka. CELKOVO: 2,5* (5/10) () (méně) (více)

agentmiky

Zdejší reakce na tento film a komentáře mě mrzí z toho důvodu,že by si podle mě tento snímek zasloužil lepší ohodnocení.Právě proto jsem čekal,že to bude velká nuda,ale opak je pravdou.Vin Diesel se svým charakteristickým chraplákem zahrál roli lovce čarodějnic nesmírně dobře.Sice ho mám spjatého jen s filmy Rychle a Zběsile a s Riddickem,ale podle mě dokáže zahrát na jedničku i jiné role.Potěšila mě přítomnost Michaela Cainea.Počítačové efekty se mi taktéž líbily.A hlavně příběh dával smysl.Takže za mě 75% ()

depony

Tu jednu hvězdičku má Rose Leslie, byla boží. Jinak Vin a ten jeho výraz - pořád stejný, pořád stejně hloupý a přitom vševědoucí. A Wooda bych odpráskl hned v první minutě, co se objeví na scéně. ()

SaNcHeZ_cz

Vin Diesel krotí čarodějnice. Potenciál téhle premisy ovšem zůstává nevyužit neboť Poslední lovec čarodějnic končí jen jako čistokrevně po všech stranách průměrná žánrová výplachovka, které ničím nenadchne a přitom spíše zklame mizerným scénářem a bídnými dialogy. Potenciál tam byl, i atmosféra by tam místy byla. To je ale ve výsledku asi taky všechno. [50%] ()

MartinezZ

Klasická generická akční fantasy béčkovina, která si ani na nic víc nehraje a proto je to celkem zábavné. Samozřejmě nehrát v tom plešatý hromotluk s nezaměnitelným chraplákem, jde film o třídu níž a Vin na tom, že hodnotím poměrně vysoko, má tedy lví podíl, nicméně film sám není úplně tupý - prostě dobře rozjeté béčko s ukázkou minulosti, současnosti a hromadou CGI, přičemž dohromady je to prostě zábava. Škoda je tak poslední třetiny filmu, kdy se začnou vršit nesmysly a je vidno že scénáristovi se buď začal příběh rozpadat pod rukama, nevědouc si rady s pořádným zakončením, nebo se setsakra stříhalo a všechno jde najednou tak rychle a jednoduše na to, jak je zlounské über zlo epicky EVIL. To je trochu škoda a ubírá mi to onu jednu hvězdičku navíc. A ano, autoři si nechávají zadní vrátka a více to? Nebyl bych proti jejich otevření. Je fakt, že si nejsem jist, zda by vznikl další film jakožto pokračování (ačkoliv hlavní dvojce s Michaelem "kKdem" Cainem v pozadí by to seklo) a na seriál by zřejmě nekývly právě oni zmínění herci, ale jak říkám, nebránil bych se tomu. ~~~ Těchhle béčkových fantasy není poslední dobou málo, ale tohle je jedna z těch lepších a vodvazovějších, byť sama o sobě si velké jméno ve filmové historii neudělá. ()

Ellmariachi

Nenudil - nenadchnul. Asi takhle bych viděl nový počin Vina Diesla. Začnu obecně. Jeníček s Mařenkou nabízeli fajn akční zábavu, kde se vše bralo trošku s nadsázkou. Zde jde bohužel o přesný opak. Vin sice sem tam utrousí nějakou tu hlášku, ale celkově se to vše chce brát dost vážně. To je první věc, kterou bych vytkl. Druhou je ta, že souboje mě přijdou, jako by tam chyběly některé záběry. Vyzdvihnout můžu ale to, že když přistoupíte na hru, že celé je to myšleno vážně, tak se mě líbí poloha Vina. Chová se podle mě přesně tak, jak by se člověk žijící několik staletí asi mohl chovat. Rose Leslie je pěkná baba a John Sníh musí litovat ještě teď v hrobě, že toho nestihl víc. Celkově je to v pohodě podívaná o které ale nebudete nikomu vyprávět sami od sebe. 65 procent. ()

Praxis

Scénárista si nejspíš vzal spoustu houbiček, zchlastal se nějakým levným podřadným pitím a ještě si vzal psychotropní brouky, aby vyplodil tuhle magorovinu. Zpočátku to ještě vypadá celkem slušně, i to zní, že by to mohlo být celkem fajn vypínačka mozku, jenže už brzy zjistíte, že se začnete v té nepřehledné vrstvě různých magic pojmů pěkně rychle ztrácet, a pak vám to začne být všechno tak nějak jedno... Vizuální stránka příběhu se vcelku povedla (až na pár do očí bijících šíleností), i ten Diesel je celkem zase za sympaťáka, Elijah hraje konečně (trapného a předvídatelného) záporáka a Rose to moc sluší. Jenže se pohybují v předražených kulisách v počítačovém prostředí v příběhu, který nedává celkem moc smysl. Škoda... 50% ()

Kolikrát bude Vin Diesel lovit čarodějnice?

Kolikrát bude Vin Diesel lovit čarodějnice?

19.06.2015

Chystat pokračování nového filmu ještě před jeho premiérou už je dnes běžná věc. Některá studia dokonce plánují své ságy na mnoho let dopředu, většinou se to ale dělá u prověřených značek. Slyšeli… (více)

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Vin Diesel: Lovec čarodějnic

Vin Diesel: Lovec čarodějnic

06.08.2014

Nedávno skončilo natáčení Rychle a zběsile 7 a Vin Diesel se tak mohl přesunout ke svému dalšímu projektu. Tím bude nadpřirozený akční thriller The Last Witch Hunter, ve kterém si plešatý bijec… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)