Portrét sedmnácitileté dívky během čtyř sezón a čtyř písní.... Studentka Isabelle během léta v jihofrancouzském letovisku absolvuje svou první sexuální zkušenost. Prázdninová epizoda je však jen začátkem příběhu zvídavé dívky, která se po návratu do Paříže začne za peníze scházet s nejrůznějšími staršími muži. (oficiální text distributora)

kuře.gril

Film je zajímavý především díky kráse Marine Vacth a melancholické hudbě. Celý film stejně jako hrdinka působí tak trochu zasněně a až neuchopitelně. Motivace hrdinky je nejasná, ale pokud by se ji film snažil odkrýt, asi by nevznikl takhle jemný, náladový a i lehce tajemný film. ()

fafejt001

Čekal jsem spíše podrůměr , ale díky Marine lepší průměr . Má nějaké kouzlo , bez ní by to byla slabota . Film celkem uběhne , mohlo to být klidně delší . Její bráška , také dobrý týpek , druhý díl bude asi o něm , tedy až vyroste . Pěkně se na ní koukalo a tak dám tři a půl . Ten Ozon jěště něco dobrého určitě natočí , je vidět , že má pro to vlohy . Jen tak dááál . ()

RealHonza

Vcelku zajímavý film o sexuálním dospívání dívky nebo spíše sexuálním opojení, které přeroste přes morální hodnoty. Marine Vacth je sympatická herečka a kupodivu mi ani moc nevadilo originální francouzské znění. Film je s přehledem na 4*. ()

klapqua

Ako som už veľa razy napísala, pre FR filmy obdobného razenia mám skrátka slabosť a tento ma rozhodne nesklamal. Obrovskú zásluhu na tom má predstaviteľka hl.postavy, ktorá je viac než étericky krásna a dodáva postave punc riadne smutnej tajomnosti. Celkovo je tempo filmu pomalšie a dosť komorné, zaostrené na odvrátenú stranu sex.života mladej kočky. Chýbala mi tu trošku hlbšia psychológia postavy, najmä prerod z panny na platenú prostitútku. Cez letné prázdniny príde o vienok a zrazu skok, vykračuje si za "biznisom"... Why? Plus za koniec, taký, pre mňa, typicky francúzsky. Celkovo film ale hodnotím pozitívne, zaujal ma, bavila som sa, plus veľmi príjemný soundtrack. ()

LencaN

Moc mě to neoslovilo. Přijde mi to něčím chudé. Vidíme příběh 17-leté slečny, která se stane prostitutkou. Je nám její příběh položen přímo pod nos, nepřikrášlený, prostě tady máte kus syrového masa a upravte si ho dle své chuti, tak jsem to pochopila. Na jednu stranu je to dobře. Člověk si může udělat svůj názor a může přemýšlet, co tu slečnu vedlo k tomu, že si začla přivydělávat takovou "brigádou". Nutno uznat, že Marine Vacth vybrali dobře, je to nádherná mladá slečna, za kterou se snad otočí i požární hydrant a stačí jí jen rtěnka a formálnější oblečení a je z ní rázem o několik let starší kočka. Sice herecky se moc nepředvedla, byla trochu prkenná ve výrazech obličeje. Jinak to byl zajímavý příběh, ale vyšel tak nějak naprázdno, bez účelu, nedokončený, bez jakéhokoli náznaku důvodu, s odměřeností a chladem. Možná taková postava Isabelle měla být, uzavřená a tajemná, ale přišla jsem si prostě o něco ochuzená. ()

Londi

Musím přiznat, že jsem lehce zklamaná, nejspíš proto, že jsem očekávala víc. Možná kapku silnější příběh. Na jedno podívání ale dobré. ()

zigy

Psychodrama o rodině a duši sedmnáctileté holky, která je trochu jiná než ostatní. Zdá se Vám to těžké téma? Není, protože je to pojato nadmíru atraktivně - s množstvím erotických scén s krásnou Marine a celkově to opravdu nutí k zamyšlení nad tím, co je správné a proč by vlastně mělo být. ()

veverysiak

Plytké a zbytočné zobrazenie jedného roka zo života adolescentky s absenciou citov a zmyslov bytia, ak to mal byť obraz dnešného priemerného tínedžera, budiž, akurát je to príliš málo, mne tam chýba aspoň minimálny ponor do duše tej zatvrdnutej slečny, aspoň maličké odhalenie jej vnútra a hľadanie náznakov jej stavov, ak sa niekto uspokojí s tým, že je to proste teraz tak a nemáme to riešiť, tak zbohom, takže 15%. ()

$h4rk

Film o dívce která přijde o panenství, má zázemí, nechybí jí peníze, vlastně jí nechybí vůbec nic a následně se dostane na dráhu prostitutky, a my diváci ani nevíme proč? A do konce filmu nám to ani není vysvětleno. Ale co nám je celkem dost vykresleno je chování samotné dívky, které působí nedospěle a drze, a přebytek erotických scén s různými druhy mužů. Hodně decentně ale občas film i pobaví. Asi bych ho neřadil do sekce Drama/Komedie, ale jen Drama. I přesto si myslím, že i když to vlastně nemá žádnou pointu, tak natočeno to bylo s citem jak jsme na to u Francouzů zvyklý a zas tak to nenudilo. ()

robbez

Většinu diváků asi celý film trápí otázka, proč ta mladá holka vlastně začala jednoho krásného dne dělat prostitutku. Zdá se, že to snad pořádně neví ani ona sama. Sex s neznámými muži ji zřejmě svým způsobem baví. Navíc ta první milostná zkušenost s jistým Němcem na pláži za moc nestála, tak si to třeba tímto způsobem vynahrazuje. Každopádně je jasné, že to nedělá pro peníze. Stovky euro-bankovek si bere jen tak, aby to nevypadalo blbě. Možná to dělá z nudy, možná z touhy poznat něco nového, možná si tak hledá toho pravého. Skoro to vypadá, že ho našla v něžném charismatickém staříkovi, který by mohl být jejím dědečkem. Ten však bohužel umře v okamžiku, kdy se na něm v posteli projíždí. Isabelle navíc rozhodně nepůsobí jako nějaká sexy dračice, ale spíše jako tichá a svým způsobem nevýrazná bytost. Každopádně je jiná, zvláštní až divná. Chvíli krásná, chvíli záhadná a chvílemi se člověk až bojí toho, co se jí vlastně honí hlavou. Film má přes hodně otevřené sexuální scény výraznou lyricko-melancholickou atmosféru a zanechal v mé duši jakýsi těžko uchopitelný jemný smutek. ()

De Large

Zvláštny film. Marine bola v určitých scénach dosť neurčitá. Ťažko povedať, či to bolo jej herectvom, alebo odosobnením sa jej postavy od postavy, ktorú hrala. Našťastie, celé to vytiahol záver filmu. Ani nie tak kvôli hlavnej herečke (som zvedavý, aký typ filmov bude hrať), ale skôr to, že to neskončilo sladkým koncom, ale pokračovaním jej prostitúcie. Dalo to tomu celému zmysel a skôr sa to priblížilo realite ako nejaký sladký koniec. ()

MartinSTFC

Koukám, že většina uživatelů čsfd, se na film stejně koukala jen kvůli prsům Marine Vacth. Takže psát zde jakýkoliv názor, je celkem zbytečné, protože v tomto filmu o děj nikomu nepůjde. Pokud by se zde ale přeci našel nějaký vyzrálý jedinec, který by rád ocenil kvalitu filmu, vřele mu ho doporučím. Rozhodně bych se ohradil proti termínu "prostitutka", jelikož zní dost vulgárně a nekoresponduje s hlavní hrdinkou. Profesionální společnice je něco, co má do prostituky hodně daleko. A je mi jasné, že většina omezených lidí je shrábne do jednoho pytle. Příběh dívky, které dělá dobře společnost jiných mužů a fakt, že jsou ochotni za její společnost platit. To je něco, co dívce dává pocit bezpečí, jistoty a především pocit kontroly. Kupodivu, sex je to poslední, o co ve filmu jde. Rozhodně bych netvrdil, že hlavní hrdinka je jen rozmazlená nymfomanka. Upřímně, není ani jedno. Ba naopak. Je to velice chytrá dívka, a nymfomanky je spíše opak. Bohužel, pocit dokázat cosi sami sobě, nás nutí dělat někdy i šílené věci. Film se mi líbil, a dávám mu čtyři hvězdy. ()

jozindodulik

Český překlad JEN 17 je opravdu k nepochopení..k filmu Mladá & krásná bych řekl, že by by se spíš měl jmenovat Mladá & s dobrou postavou. Film nemá moc velkou hodnotu, ani děj, spíš jen ústřižky mladé prostitutky. Kdybych se měl vrátit ještě k tomu názvu, klidně by se to mohlo jmenovat Deník nymfomanky: Dcera;, popřípadě zamlada. ()

cajda77

Jen 17, i když by možná bylo lepší použít překlad původního názvu - Mladá a krásná → ale na názvu přeci až tak nezáleží, vyberte si. Mladá dívka, zahloubaná ve své melancholické kráse, hledá vysvobození z běžné šedi, nalezne cestu...a já se jen marně pokouším pochopit jejíž kroků smysl. ()

fola

Jeden rok v životě mladé dívky ukazuje, jak náročné může být v moderní západní společnosti zaujmout stanoviska vůči základním životním momentům a jakou nerovnováhu to může přinést. Tradiční model rodiny je v troskách, sexuální revoluce ženu osamostatnila v jejím rozhodování a počínání, ale svoboda může znamenat i nejistotu a smutné tápání. Fascinující snímek nabízí mnohé – potěšení z vizuální krásy i vzrušujících momentů i hloubání nad smyslem a rolí rodiny i výchovy. ()

ragtime

Téma príťažlivé, ale forma nepochopiteľná. Pohnútky, ktoré hrdinku k jej chovaniu vedú, nie sú vôbec vysvetlené a a tým pádom si k nej hľadať cestu nie je vôbec ľahké. Ak sme ju mali hneď odsúdiť, mohol sa vyrobiť film o ktorejkoľvek narkomanke predávajúcej svoje telo bez akejkoľvek úcty a bolo by to aspoň dávalo zmysel. ()

PF 2014

PF 2014