Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

konysua

Pitt si zahrál učebnicového drsňáka a modlu v podobě zdánlivě neohroženého velitele posádky tanku, kde je bordel jako v tanku. Každý charakter se od sebe výrazně liší a konverzace mezi sebou je barvitá a přirozená. Akce šlape a tank nebyl nikdy tak zábavný, až na ten konec, který je až přehnaně heroický. 8/10 ()

Davis I

Jeden z mála povedených válečných filmů. Posádka tanku skvěle sehraná. I Shia to zvládnul, ač mu někteří nemohli přijít na chuť. Aeyer má talent na "akční dramata". Při jeho věku nás ještě čeká spoustu zajímavých filmů. Tentokrát za čtyři. Jednu hvězdu mu mažu za scénář, příběh mohl být o malinko lepší. ()

Melpomene

Celkom nechápem také rozporuplné reakcie a nízke hodnotenia. Možno mám skreslený úsudok kvôli slabosti na vojnové filmy (a príbehy ako také), ale Fury je určite jeden z tých lepších, čo sa v poslednej dobe objavili - surový, špinavý, realistický (okej, o tomto sa, našťastie, nemôžem hádať) a ani tá hrdinskosť na záver mi nevadila. Veď predsa potrebujeme v živote aj takéto postavy. MVP za mňa Loganovi Lermanovi, chalan ma baví v každom svojom filme a keby neviem, že to bolo inak, povedala by som, že Norman bol napísaný jemu na mieru, zakaždým, keď bol v zábere, nemohla som z neho odtrhnúť oči. V tesnom závese za ním ma veľmi prekvapil Shia LaBeouf (a dostal by ma aj bez vytrhnutého zubu). ()

Týnidlo

Pěkně se na to dívá, chápej pěkně natočeno, je to i vcelku napínavá záležitost, ale prostě to ve mně asi nezanechá žádný velký dojem. Nebo spíš rozpolcený. Na jednu stranu příběh relativně zajímavý, ale co rozvinutí těch příběhů jednotlivých osob? To mi kazí celkový dojem, postavy ve mně nezanechaly hlubší stopu. ()

Kimkong

Natočené velice dobře, obsazení i hudba taky výborná. První třetině filmu není co vytknout. Následné posezení v kuchyni je poněkud zvláštní, ale geniálně dokresluje jednu z hlavních dějových linek v podobě přetváření nováčka v muže. Poslední třetina filmu je nabitá akcí. Přehlednou, krvavou ale bohužel pro mne méně uvěřitelnou a v některých částech nelogickou. V této části zaplesá srdce každého Američana. ()

knihovna

Čekal jsem americkou kokotinu a dostal....americkou kokotinu. Přitom to do scény před křižovatkou nemusel být úplně blbý film. I ta scéna s Tigrem by se dala zkousnout, i když mé chabé znalosti vojenské techniky mi napovídají, že Němci říkali americkým tankům otvírák na konzervy (asi právem, proti Tigrům to byly sračky) a slabá místa těchto Tygrů byly kromě drahé výroby, nedostatku posádek, pásy a snad horní pancéřování. Myslím, že zadek to nebyl - ale budiž, možná to šlo nějak je utancovat. Ale scéna na křižovatce či rozcestí....Pane Bože. Nepřeceňuju inteligenci Němců, ale tohle by snad nedokázal ani Pat a Mat. Navíc si sebou nesou několik, slovy několik pancéřových pěstí. Použijí je až na konci a bůhví proč je vyndavají z bedny, když je před tím měli na ramenou.. A to vynechám to, že hrdina a blbec jsou dva rozdílné pojmy. Scéna kdy se rozhodnou zůstat u rozcestí, přestože mohou utéct a varovat zbytek armády je slabá i na totální blbce. No a nakonec....... hodný SSák, který nechá hodného Američana být, přestože mu před pár minutami postřílel desítky(byť dle děje naprosto tupých) kamarádů je konečnou tečkou této debility. Jedna hvězda (ale stydím se za ní) je za ty první tři čtvrtiny. ()

nula87

Syrový, špinavý, místy až přesmíru naturalistický válečný film, jaký jsem dlouho neviděl - opravdu výborné. Kdyby to trochu nezkazila ta heroická poslední půlhodinka, mohlo to být skoro dokonalé. A přes všechnu tu krev, špínu, a nadávky je kupodivu asi nejsilnější pasáží filmu komorní desetiminutovka s dvěma Němkama v dobytém městě. 80% ()

0verseer

Čakal som chlapácku vojnovú mäsiarčinu na spôsob Bratstva neohrozených alebo Zachráňte vojaka Ryana, a po poslednú bitku sa mi to aj plnilo a videl som to na poctivú štvorhviezdičkovku. Pri scéne, keď Brad Pitt (ktorý mimochodom pred chvíľou donútil mladého zelenáča zo svojho tanku bez milosti sundať zajatého Nemca) strúha pred Nemkami gentlemana, daruje im vajíčka (tie, z ktorých sa robí praženica) a potom sa hrá na sviatočný nedeľný obed celej rodiny pri jednom stole vo všetkej počestnosti som síce škrípal zubami, ale stále som nad filmom nezlomil palicu. A potom prišla hláška "Valí se sem veliká vlna a my jsme ta skála, o kterou se rozbije" a film sa rázom premenil na rozprávku . Na rozprávku o tom, ako 5 tankistov v zničenom tanku zmasakruje 200 po zuby ozbrojených esesákov, ktorí majú problém trafiť nepohyblivý tank z 10 metrov Panzerfaustom a ktorí len bezhlavo poslušne nabiehajú pred guľomety ako prasce na porážku. Plus nemecký sniper, ktorý ani 3 zásahmi nie je schopný zložiť chlapa. A to najlepšie na koniec. Mierumilovný esesák privierajúci oči nad chlapom, ktorý mu pred chvíľou posekal polku jednotky. Chýbalo už len priateľské poklepanie na rameno a výmena cigariet za čokoládu. Po prvom zhliadnutí som bol znechutený do takej miery, že som dal 2 hviezdy, po druhom idem o jednu vyššie, ale aj naďalej ostávam z tohoto snímku sklamaný... ()

subic

Váhal jsem nad 4 frčkami a váhal jsem dlouho. V podstatě ta syrovost a reálnost scén s tou spoustou bahna a krve mě přesvědčila. Vedle toho jsou všechny válečné filmy z šedesátek a sedmdesátek docela sterilní. Začátek je velmi vlažný až do poloviny. Pak se jde do akce. Po excelentní tankové přestřelce, která se mi opravdu moc líbila, přijde něco, proč se posledních cca 15-20 let točí tolik filmů a seriálů z II. sv. války, kterou v podstatě Američani vyhráli. Z amerického tanku M4 Sherman si udělali nedobytnou pevnost, ze kterého pětice Amíků, kteří se sami na chvíli stanou neprůstřelnými, dokáže pokropit desítky, možná i stovky Němců, kteří zase s sebou v pěchotě mají jen tak mimochodem odstřelovače. V kině bych byl asi více zklamán, ale na obrazovce TV to je jiné. 70% ()

Mykhaluu

U mě příjemné překvapení, které fatálně nezkazilo ani německou jednotkou takticky / strategicky opravdu hodně nezvládnuté finále. Předcházel mu smutně realistický pohled na vnější i vnitřní bídu (v tomto případě hlavně amerických) vojáků. ()

pestak

Ukazuje válku ve vší syrovosti. Není tam tolik hrdinského patosu až na konec který je trochu přitažený za vlasy. Jinak skvělý film i po hereckých výkonech. ()

DoNotCross

Dokonale rozporuplný film. David Ayer je zatraceně šikovný kluk, takže když dojde na akci, budete blahem jen slintat. Kamera se mazlí s tankem a z filmu přímo sála pach oleje a benzínu. Potyčky jsou napínavé a erko hezky vytěžené, takže skopčákům lítají hlavy z ramenou jen to sviští. Ale zbytek tomu elegantně podtrhává nohy. Tak předně, asi těžko můžete vyprávět film o tom, jak je válka hnusná záležitost a nechat se geroje traumaticky xichtit do kamery a jedním dechem je používat jako borce typu Duke Nukema, co kosí Němčoury jako dobytek a mezi zuby cedí mačo hlášky. Ve výsledku se to utrpení a zhnusení hlavních postav nedá brát zase tak vážně, když každý vyvedený kill zapijí a zadoutníčkují. Finále tomu nasazuje korunu a připomíná misi v počítačové hře typu "ubraň křižovatku, než dorazí posily". To drobné intermezzo s německou dívkou taky zbytečně ubírá na tempu. Podtrženo sečteno, řemeslně super, ale scénář měl psát někdo s jasnější vizí. ()

Neklan006

Finální bitvou, kde "čtyři z tanku a Brad Pitt Bull" sami vyřídí celý prapor SS, to úplně zabili... ale první 2/3 filmu jsou výborné ()

Fajt

Před lety nám předváděli Sověti jací náckové byli hlupáci v boji, ale jaké sr.čky nám předvádějí Amíci, to nemá obdoby. Nesmrtelný Brad Pitt jednou střelen do ramene (nic se neděje), potom ještě 3x zasažený snajprem a stále má dosti energie pro nesmyslně duchaplné dialogy (zakusil někdo z diváků jak devastující je jakékoliv střelné poranění, určitě nikoliv). Film obsahuje mnoho dalších nesmyslů, pouze nevím pro které společenství diváků jsou tyto tzv. velkofilmy určeny.... ()

horor2

Vím tři věci. Za 1: Bydlet v tanku nemusí být vždycky špatná volba. Za 2: Z boje se nikdy neutíká. A za 3: Na Brada se můžeš kdykoliv spolehnout, protože on má válku rád :-) ()

Jehan

2 v 1 nebo co? Syrová sonda do reality 2. světové války v první části filmu se utopí v jakési alegorii plné biblických citátů a apokalyptických obrazů. ()

mrclTV

Ako prvé ma pri sledovaní napadlo - bez príkras. Nie vždy sa v americkom filme o druhej svetovej vojne dostaneme k takému spracovaniu. V minulosti zvykli byť americkí vojaci hrdinovia, ale tie časy sú už dávno preč a tento film je poriadne neúprosný a intenzívny. Čo spraví z človeka vojna, to každý vie - nič pekné - a tu to má divák ako na tanieri. Nedá sa ale povedať, že by som bol z Fury úplne vedľa. Iba realistické zobrazenie vojny na vysoké hodnotenie nestačí. Ako je na tom dej? V celom filme sú tri scény ktoré stoja za spomenutie a vyvolávajú reakciu (myslím, že každý vie presne, na ktoré myslím). Zvyšok je vata. A to z tých troch je jedna, ku ktorej mám množstvo výhrad - záver filmu bol síce vynikajúco atmosferický, ale s logikou a realitou sa ani nestretol. Takto veru na 4 alebo 5 hviezdičiek film nevybehne. PS: Zdalo sa mi, že v závere filmu sa nejako rýchlo zotmelo? (a to bol ešte ten najmenší problém) ()

PaulCZE odpad!

Jede takhle křesťanskej tank a sedí v něm mexikánec, Brenda Pittů a vyjukanej kluk z Vojína Ryana nebo kde jsem něco podobnýho viděl.. z toho jsem opravdu čůral Magi :) Jak s tímhle někdo může přijít, že to je film z druhé světové války? Kde to hovado bere drzost. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce