Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

Pete

Chlapská road movie totální válkou. Akorát, že takhle nějak si to asi představoval i Hurvínek. Nejsem expert na WWII nebo military obecně, ale zdá se mi, že jak se poslední dobou tvůrci předhání v co nejagresivnějším pojetí a zobrazování brutality války, pozbývá to celkově na věrohodnosti a autenticitě. Je to pěkně špinavý film, ale do dokumentu má opravdu daleko. Tenhle snímek vyvolává otázky, které by neměl (a nechtěl). Vážně se většina vojáků chovala jako divá zvěř bez morálky? Potom se z nich lusknutím prstů stali hrdinové, ochotní padnout za vyšší dobro? Opravdu si mohl poradit jeden tank s celou ozbrojenou rotou? A třeba i detaily - střelba z kulometů vypadala jako laserová kanonáda ve Star Wars? I přes očividnou sympatickou snahu a některé světlé scény to celé skončilo bohužel špatně, a hodnocení jde zejména ke konci dolů. ()

helrohir

Zhruba tri štvrtiny filmu sú jedným z najlepších vojnových filmových zážitkov za posledné roky. Vojnu totiž zobrazuje ako krutú realitu, a nie ako gerojskú púť oprostenú emócií. Hlavné postavy tu nie sú zobrazené ako žiadny idealistickí hrdinovia, ale ako partia maniakov ošľahaných krutou realitou. Vojna je tu znázornená špinavo, krvavo a neľútostne. Celý film má ponuro-depresívny náboj, podporený jednak bezútešným prostredím, ako aj melancholicky ladenou hudbou. Herecká zostava je celkom fajn, a dokonca mi nevadil ani Lerman, ktorý sa tejto úlohy zhostil celkom obstojne. Jediná vec, avšak dosť podstatná, mi zrážala konečný dojem z filmu. Áno, je to ten záverečný akčný nášup v podobe obliehania tanku. Jednak je v tejto scéne nahrnutého toľko pátosu, že to myseľ nestíha vstrebávať. Čo je však ešte horšie, je natočená absolútne nerealisticky, ba priam až naivne a hlúpo. Preto je vzhľadom k starostlivo budovanej realistickej atmosfére filmu toto zaváhanie nepochopiteľným zlyhaním. Nebyť toho, išlo by o jasne päťhviezdičkový film, ale takto musím ísť s hodnotením dole. 80%. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 76%, Audience Score - 84% | FDb.cz - 77% | Výborný válečný film plný "fucků", zabíjení nácků (což my rádi:-) a výbuchů.... Holt pecka jak má být! Ze začátku se to sice až tak slibně nevyvíjelo, ale pak, když začala "mise" už to jelo naplno. Akce nejdříve vyvážená s dramatickými scénami, ale pak už na to režisér hodil bobek a šel si svojí cestou vulgárního masakru.....a udělal dobře. Kamera je, jak to u "válečňáků" bývá zvykem, výborná, hudba nám také seděla a zvuk je též mistrovský! Herecky to tahá Brad Pitt jako neústupný a nemilosrdný seržant Wardaddy, kterému dělá ohromnou radost zabíjení fricků, neokoukaný Logan Lerman sice zklamal, ale ušel, ale největším překvapením je Shia LaBeouf, od našeho antioblíbence jsme čekali zase nic moc a on hrál skvělou postavu a dokonce dost dobře! Michael Peña a Jon Bernthal se také poměrně vyšvihli, holt herecky je to celé na vysoké úrovni! Navíc má v sobě film i poselství - "Zabíjení nácků je dobré"!:-) 85% ()

Blazkowicz

Čtyři psychopati z tanku a ňouma. Udělal jsem velkou chybu, že jsem nevypnul při sledování mozek. Já normálně při všem fandím Američanům, ale tady to prostě nešlo. Kdo může natočit tak blbý (a dlouhý) film plný trapných klišé scén? Akce je tam opravdu málo a dobrá akce tam snad ani není. Netušil jsem, že Němci byli za války tak neschopní a Američané měli samonabíjecí mechanismus. Jinak si nedovedu vysvětlit, jaktože v souboji s německým tankem neumřeli a stačili nabíjet skoro každé dvě sekundy. Nejhorší byl ten otloukánek, který se ani neumí postavit za svoji holku. Když umře, tak se nasere a chce zabíjet nácky. Běžte do řiti s takovým nelogickým filmem. 2* ()

CaladanChmur

Verbal opět nezklamal.Jsem rád,že neurčuje co je kvalita a co ne.Za mě technicky skvěle provedené,ale dějově blbé a poplatné příznivcům tanků.První pokoukání 70% druhé 50% a třetí jsem už nechtěl. ()

PlysovyMacko

Tankisti dobyvaju nemecke uzemie pocas poslednych dni druhej svetovej vojny. Najlepsia postava je serzant Collier, ukradol si cely film pre seba. Najvacsim vyvojom presla postava mladeho Normana. Tankove bitky su realisticke a surove. Skvela scena bola u dvoch Nemiek doma, tak bola dost husta atmosfera. Zvysok filmu ma atmosferu spinavu a zablatenu. ()

Honzimir67

8,5/10 - Tento válečný film vám prostě nemaže med kolem huby a narovinu vá ukazuje, co opravdu byla válka pro vojáky. Podle všeho je film také inspirován skutečnou událostí, ale je vymyšlený. Děj a postavy jsou za mě skvělé. Norman, jakožto hlavní postava filmu, stejně tak, jako my, úplně na vlastní kůži neví, co je to válka, tak to společně s ním v příběhu můžeme zjišťovat. Herci nám tu perfektně zahráli, a během filmu narazíte na tolik napínavých scén, že to nejde spočítat. Pro děcka tento film však opravdu není. Ani pro ty, co nesnesou násilí. Proto si zhlédnutí filmu radši promyslete, ale o žádnou extra prasárnu se nejedná. ()

Dejvecd

Vojna je krutá a Fury to ukazuje v plnej paráde. David Ayer nenatočil, len drsnú a krutú ukážku 2. svetovej, ale ešte k tomu nám priniesol srdcervúci príbeh skupiny tankistov, ktorí nie sú dokonalí, ale majú veľké železné srdcia a divákovi na nich sakra záleží. Neviem či nejaký vojnový film dokázal takto dobre narábať s divákovými emóciami. Už od prvého momentu, už od prvého výstrelu / smrti mi tep skákal do maximálnych výšin a s každou ďalšou scénou som len viac a viac zvieral operadlo sedačky a emócie sa zo mňa valili ako z pretrhnutej priehrady voda. Film totižto skvelo narába s postavami, dialógmi, vizuálom, zvukmi, tak že to všetko dokopy tvorí nezabudnuteľný zážitok. Neviem či ma nejaký vojnový film dokázal uchvátiť viac ako práve Fury. Úprimný, napínavý a pohlcujúci snímok na ktorý sa len tak zabudnúť nedá. 10/10 ()

DarweyD

Je mi líto, film se mnou skoro nic neudělal. Někdy jsem měl pocit, že scénář psali studenti žurnalistiky. Buď mi uniklo něco fakt důležitýho, nebo je tenhle film neprávem v červených číslech csfd. ()

Dinsberg

Hlavní hrdina je jmenován už v názvu filmu. Je to tank s názvem Fury. Osádka je na vedlejší koleji, podstatné je její sehranost vůči sobě vzájemně i vůči "hlavnímu hrdinovi". Jeho nasazení je nezměrné a snese rány hodně německému ekvivalentu Ivana Draga. Tankovou verzi bitvy u Termopyl si ale David Ayer mohl odpustit, protože nekoresponduje s tím zbytkem. I když chápu, že pro americké je taková katarze údernější než kdyby s tankem prostě jen vjeli do Berlína. ()

ostravak30

Pravda, zámořský film o amerických tankistech je klasickým Hollywoodským projektem. Posádka se prakticky nikdy nevzdává a jde do boje i proti přesile. Vždycky pak musí existovat jeden nováček, který o válce nic neví, ale mužem se teprve stane až když čelí krutosti. Pak už je ale dalším zaníceným vojákem. Hlavní hrdinové pak dokáží nepříteli vzdorovat a odolávat jako praví rekové ačkoli vše hraje proti nim. To všechno je pravda a jsou to také klasické nástroje amerického průmyslu. Na druhé straně film přeci jen zobrazuje krutost s kterou vojáci přicházeli denně do styku, sami jí čelili a navíc i vytvářeli. Je to vidět třeba při chování k německé dívce a její matce. Nebo k zajatcům, kteří jistě neměli být stříleni jen tak na počkání. Nakonec i ty bojové scény vypadají dobře, ačkoli já, který nejsem army fanouškem a znalcem techniky uznávám všechny chyby zde přečtené.  Železná srdce se opírají o mnohá klišé, děj je klasický a v mnohém neoriginální, příběhy vojáků jsou tytéž, ale od Hollywoodských filmařů ani nic jiného nelze čekat. Mě se líbilo hlavně obsazení, i když B. P. vypadal, jako by s tím účesem přišel z budoucnosti, a celková atmosféra, exteriéry natáčení i kostýmy a technika. ()

mArtinko5MB

Výborne spracované tankové boje, to treba uznať. Dej však mierne kríva a cítiť trošku americký heroizmus :) Nemám však čo viac vytknúť, film zbehol pomerne rýchlo. Hodnotenie: 80% ()

a0001 odpad!

Tupá klišoidná, americká trapárna o dokonalom pózerstve. Film je iba komerčným mixom "coolových" zvratkov. ()

eMeMko

Podobně jako ostatní Ayerovy filmy, i tento je velmi surový a extrémně realistický. Snímek prostě ukazuje, že válka nebyla žádná sranda, a tak se divák dočká utržených rukou, lidí přejetých tankem apod. Herecké výkony jsou dobré, Pitt možná trochu přehrává, nicméně jako celek se partička z tanku chová celkem přirozeně. Technickým aspektům taktéž není co vytknout. Kamera, střih i vizuální efekty jsou dosti povedené, takže máte pocit, že jste přímo uprostřed války. Co se týče scénáře, najdeme v něm vše, co by měl každý správný válečný film obsahovat. Krev, hrůzu, výbuchy, mrtvoly a bohužel také Hollywoodský happy-end. Nebýt posledních 20 minut, ohodnotil bych plným počtem. Takhle je to "jen" za 4*. ()

moviereaper

Válečný akční film zasazený do období druhé světové války vyprávějící o bandě tankistů, kteří mají jít nakopávat zadky nacistům společně s novým a nezkušeným členem týmu... I když se nejedná o oscarové drama, film do děje vtáhne už během prvních minut a rozhodně nenudí. Akční scény mají patřičný drive a napětí, celková amosféra je jak se na válečný film patří surová a nechybí ani pár překvapivých momentů. Pochvalu si rozhodně zaslouží velmi povedený soundtrack, který celý film posouvá zas o kousek výš. Usměv na tváři pak vykouzlí hrátky zvukaře, který svým svým zvukovým mixem zvedne diváka ze sedačky hned v několika scénách. Celkově se jedná o povedenou oddychovku se sympatickým obsazením, na kterou se určitě vyplatí vyrazit do kina... ()

SackX

První půlku filmu jsem měl neodolatelnou chuť z filmu okamžitě běžet domů a dlouho do noci hrát Company of Heroes, druhá půlka filmu více připomínala film vysílaný v kině v Inglourious Basterds, kdy se z filmu po rozstřílení tří vagónů komparzistů stává trochu nuda. ()

Radyss

Brad už je zkušený mazák a taky to jde v tomto filmu hodně poznat. I když mi poslední "americká" scéna trošku zkazila celkový obraz na film, můj dojem při opuštění kina byl určitě kladný. Už dlouho tu nebyl pořádný válečný film a tento rok jsem se ho konečně dočkal. ()

KeepVerve

Výborný film! Pittovi ti role zabijáka Němců prostě sednou! Chvílema to bylo sice přitažený za vlasy, ale jinak bomba! :) ()

Skalka77

Jeden z nejlepších válečných filmů, které jsem kdy viděl. Úžasně zahrané, autentické a poutavé. Při pár scénách mi šel mráz po zádech a to se často nestává (vybombardování bytu Němek) . Přesně takhle si představuju, jak vypadala 2. světová válka, na nic si tam nehráli a věřím, že takhle krutá opravdu byla. Brad Pitt mě opět utvrdil v názoru, že zahraje úplně všechno. Víc takovýhlech filmů s neotřelým námětem a méně filmů o Apocalypse a záchraně světa. Prosím. :) ()

sterovsky

O co slabší děj, o to silnější soundtrack. A tak by se dal vlastně charakterizovat celý film: technicky sice dokonalý, ale to je pouze jedna z přísad nutných k namíchání kvalitní kinematografické směsky; ostatní složky bohužel absentují. I proto Fury potěší dílčími scénami, jež ale jako celek zkrátka nefungují a zanechají v člověku tak nějak prázdný dojem. Možná, že kdyby členové posádky nebyli tak jasně a poněkud klišoidně vykresleni… V globálu to není špatný film, není však ani výjimečně dobrý. Zkrátka průměr. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce