Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

swinevenca

Poznámka úvodem: test 4D - těžce negativní, ale nebudu tím dále prznit komentář filmu, který mě totálně dostal. Bravurní bitevní scény (vyzvednutí zapomenuté jednotky, Tiger proti zbytku světa), pro účel filmu parádně namixovaný a perfektně zahraný charaktery v čele s Biblí (při dostaveníčku ve městě jsem nad tou sestavou vystřídal snad všechny různý emoce), všudypřítomnej ale nijak zvlášť okázalej chlapskej humor, kterej pomáhá se vyrovnat se sadismem války. Konec dává veškerý reálnosti pořádně na prdel, spousta již popsanejch podivností a Amerika se tam nezapře, ale v danou chvíli mě to vůbec netrápilo a nepřestával jsem usilovně zadržovat pár různých tekutin ve svém těle. Kdyby film skončil ve chvíli posledního vzájemného pohledu Pitta a Lermana, asi bych v této činnosti neobstál. To, co bylo po tom, mě už moc neuctilo. EDIT: Podruhé už se tahle mise tolik nepovedla a rejžoj strhávám dvě frčky. ()

SharpeR1

Byl jsem dlouho zvědavý na tento film, až kamarád řekl, že se na to zajdem mrknout do kina. Vůbec toho nelituju, jeden z nejlepších filmů co jsem tento rok viděl. Brat Pitt ve válčených filmech nikdy nezklame a bylo to o dost lepší než jsem očekával. Byli momenty kdy se člověk i trochu zasmál, jinak určitě povedené válečné akční drama. Boj proti tanku tiger a závěr filmů, pár přestřelek to bylo nejlepší celý film byl zábavný i během toho kdy se nestřílelo, konec trochu přehnaný, ale o tom je film kdyby nebyl přehnaný a moc reálný jak si tady chytrolíni stěžujou, nejspíš by to do 10 minut přepli v telce a takové filmy by do kin ani nechodily. Stále čtu komentáře, přehnané moc nereálné o tom je film a tento film oproti například rychle a zběsile 6 to je teprve přehnané a víc jak tři hvězdy si to nezaslouží tam se mrkněte jak jezdí tanky :) ()

Stanmi

Když to trochu přeženu, tak Železná srdce je taková válečná road movie o jedné osádce tanku, která v dubnu 1945 spolu se spojeneckými jednotkami proníká do německého území. Režíser David Ayer se sice kdysi dávno podílel na scénáři k Ponorce U-571, ale jinak je expertem především na policejní dramata. Nicméně je dobře, že se k tématu 2. svétové války vrátil, protože dokázal natočit pořádně špinavou, brutální a intenzivní válečnou akci, která navíc v klidnějších pasážích ukazuje další hrůzy války, které se odehrávaly mimo bojiště. Příběh se však především zaměřuje na pětici tankistů a jeich vzájemné vztahy a názory, ve které nechybí ostřílený velitel (Brad Pitt) vyjukaný nováček (Logan Lerman), oddaný křesťan (Shia LaBeouf) jižanský buran (Jon Bernthal) a hispánec (Michael Peña). Režisér Ayer se snažil navodit co největší realismus, což se mu daří především co týče vyobrazení vojaků, civilistů a prostředí. Co se týče akce, tak hned několikrát jsem si při přestřelkách vzpomněl na svá mladá léta, když jsem hrál první díly Call of Duty. Takže akce jako taková je parádní, problém však je, že mnohdy je efektivita německé armády asi na stejné úrovní, jako u stormtrooperů ve Hvězdných válkách, prostě kolem našich hrdinů to lítá, ale maximálně je to trochu škrábne. To souvisí také se závěrem filmu, který je tak trochu ve stylu Třístovky a do té doby vcelku uvěřitelný filmový realismus dostává na prdel. Ale celkově jsem si Železná srdce užil, už jenom proto, že válečných filmů z 2. světové se už moc netočí, takže když někdo příjde s takto tématickým filmem a navíc se solidními herci, příběhem a akcí, tak se to musí ocenit. ()

NeMiQ

Pred filmom som dostal echo, že je to neheroický vojenský film, tak som sa naň tešil a aj som si ho užíval až do poslednej záverečnej pasáže. Takéto tankové bitky/scény si nepamätám, že by niekde boli spracované čo sa týka realistickej a vizuálnej stránky. Príbeh je tiež fajn, len naozaj škoda posledného veľkolepého boja štyroch tankistov a "psa", kde pobehovali desiatky slepých? chromých? retardovaných? nemeckých panáčikov s IQ pripomínajúcim botov z Counter-Strike 1.6. Taktiež neviem čím to je, že vďaka posledným pár mesiacom viem vďaka filmom otčenáš po anglicky aj odzadu a čím ďalej, tým viac pchajú úryvky z biblie do kopy filmov. Suma sumárov nadpriemerný akčný film, s americkým hrdinským koncom a takmer nesmrteľným Bradom ()

Kostlivec01

tento film,splnil moje očekávání ale i zároveň zklamání.Děje tohoto filmu 2 hodiny byly dobrý to jsem se bavil,dvě scény mě celkem zarazily.Když německý odstřelovač trefil 3 Brada Pitta a přežil to,mě to připdalo jako by tam měl nepřůstřelnou vestu.A závěr!!! Dávám tomu 60% ()

Dragiii

Těžko se hodnotí tento film. Na jednu stranu ani v jedné ze 135 minut nenudí, na stranu druhou ve vás zanechá pocit, že to přeci jenom mohlo být o něco lepší. Snímek postrádá nějaký propracovaný příběh, nejsou k vidění ani velkolepé bitvy až už podle skutečných nebo smyšlených událostí, ale jde o obraz jedné posádky tanku, která prošla už (s notnou dávkou štěstí, jak sama upozorňuje) řadou krveprolití a řítí se do dalšího. Jednoznačně poukazuje na zvěrstva války, které také občas dost naturalisticky zobrazuje, a na to, jak člověk přestává být člověkem. To, jak válka změní člověka, sledujete na mladém nováčkovi, který nemá sebemenší zkušenosti se zabíjením a vlastně ani pořádně neumí zacházet se zbraní. Ke shlédnutí je tak film, který nenabízí příběh, ale spíš několik scén slepených na sobě zakončených finálem, které se asi do takového snímku nehodí. ()

kokofek

Válečných filmů jsem viděla (hlavně v dětství) opravdu hodně a tak můžu trochu srovnávat.Nejdříve neskutečně mnoho ruských(tehdy vlastně sovětských) ve kterých se soustředili autoři hlavně na oslavu vítězství pod vedením komunistické strany.Sovětský voják se nikdy ničeho nebojí a jen bojuje,nemá osobní život.Němci jsou v těchto filmech většinou ukazováni jako neschopní hlupáci.Po roce 1989 se objevili jiné snímky, které se zaměřují na osobní pocity vojáka jako takového a hlavně se snaží i o historickou přesnost.Snímek Fury se snaží o obojí.Trochu mě opět zklamaly scény ,které jsou zbytečně vygradovány tak, aby si americký divák snadněji zaplakal.To v případě kdyby ho nedojímaly hromady zabitých vojáků. ()

pimp

Já tušil zradu, a proto jsem se nenechal uchlácholit slibným průběhem filmu. Po najetí tanku na minu se pak konečně všechno zvrhlo ve stokrát omleté klišé. Hlavní hrdinové začali jako mávnutím kouzelného proutku jednat iracionálně a místo toho, aby se snažili pár dní před koncem války přežít, rozhodli se bránit svůj domov - tank v sebevražedné misi proti padesátinásobné přesile. V zájmu toho, aby si divák mohl naplno užít závěrečnou akční řež, byli Krauts tak neschopní, že nedokázali trefit tank panzerfaustem ani z pár metrů. Díky nočnímu zraku koček mohli obránci poslat do věčných lovišť tucty Fritzů, než se tam odebrali sami. I prostor na dialogy se našel. Závěrečné lidské gesto německého vojáka bylo zcela jistě vyvrcholením celého příběhu...... A přitom to mohl být tak dobrý válečný film, škoda. ()

Facerr

Přestože jsem očekával trochu víc akce, tvůrci se soustředili v tomhle ohledu hlavně na závěrečnej fight. Jenom o něm to ale nebylo. Náhled na život v tanku přines i konkrétní nástřel toho, jak to pánové v jejich opancéřovaný domovině dávali. Chvilka etiky ukázala krátkej, ale o to výstižnější moment o tom, že i Němci byli lidi se svým vlastním svědomím, který nemuselo bejt vždycky úplně černý. Hereckej koncert Brada by si jako vždycky zasloužil pořádnej aplaus a i když právě za to bych nějaký to procento přidal, i tak jde o silnou podívanou, která si právě ty zdejší procenta plně zaslouží. ()

Veena.cz

Brad Pitt v tanku zní lákavě a Brad se role zhostil s velkou noblesou. Bohužel to samé se nedá říct o režisérovi, který zjevně 2 roky plodil scénář na první hodinu a půl a pak se na to vy* a zbylých 30 minut nechal natočit Michaela Baye o víkendu. Nejraději bych tady vyjmenoval všechny chyby, kterých jsem si za tu dobu všiml, ale jednak by tu zeď textu nikdo nečetl (ano, je jich opravdu tolik) a jednak by to byl spoiler vedle spoileru. Na každý pád si připadám, jako bych dostal výlet do Thajska za slušné peníze, byl namlsán místní atmosférou, abych pak na konci zjistil, že ona byla on. Naprosto vynikající hodina a půl, která je následována ZNECHUCENÍM. Jeden "spoiler" si ale neodpustím - vážně už jsem alergickej na bitvy, které začnou v pravé poledne a během 5 minut probíhají o půlnoci, protože tam ty výbuchy vypadají přece lépe a nepřátelé zmateně pobíhají okolo hlavních hrdinů, jako slepice bez hlavy a když už se rozhodnou zaútočit, činí tak jeden po druhém, jako v Bondovce s Piercem Brosnanem. Ne, takhle bitvy opravdu neprobíhaly a je sprostý je upravovat tak, aby hlavní hrdinové měli navrch. Je mi zle. ()

mnx

První dvě třetiny vypadaly velice slibně, syrově, a opravdu válečně. I když jsem si občas říkal, jestli to celé není reklama na World of tanks. Potom však nastala křižovatka, v jejímž prostředku chytře umístěná mina vytvořila bojovou věž proti celému SS praporu, a mé nadšení poněkud opadlo. Nevím, jestli tím chtěli udělat z Brada nového Schwarzenegera nebo Staloneho, nebo co to mělo být, ale dojem z opravdu dobrého a realistického válečného filmu šel tatam. Každopádně předchozí bojové záběry z hledí periskopu, a odrážející se německé střely od slabého amerického pancíře byly opravdu dobré, až vynikající. Znám však lepší válečné filmy, proto jen za 3 hvězdičky. ()

IZFNP

Bezchybne zahrané, bezchybne natočené, o niečo horšie napísané a s typickým koncom, ktorý všetci čakajú a nikto ho nechce. Pitt podáva tradične kvalitný výkon, avšak nie je zďaleka sám, pri čom rozloženie charakterov a vynikajúca kamera spolu tvoria celok, ktorý baví sledovať. Nebyť toho zaváhania na konci a pár zbytočných scén, film by na mňa zapôsobil ešte viac. Ale stále nadpriemer, hlavne keď si vezmem, ako vojnové filmy nemusím. ()

maraHCV

Není to žádná procházka růžovou lázeňskou kolonádou ale syrový a tvrdý válečný film!i když s velkou dávkou tolerance tak po vojínu Ryanovi další americká válečná pecka.Příběh přece jen zaostává,ale při sledování mi to ani nevadilo.Kdo má rád pohled na mrtvé válející se nácky v bahně a nad nimi s kouřící hlavní hrdinu Brada tak určitě doporučuji ()

bruxmeister

Tento film má od každého trochu. Není problém, aby si v něm našel každý něco. A to je tak asi vše. Když pominu s prominutím tu "zápletku", tak koncentrace dementních scén je tu tak vysoká, že jsem opravdu začal pochybovat o tom, že tam Ayer opravdu měl odborníky na 2. Světovou válku. Velice to škodí zážitku z filmu, protože lidé, odkojeni Vojínem Ryanem či Band of Brothers mají stanoveny reálnější hranice. Neustálé ustřelování hlav je ke konci filmu opravdu k smíchu. Tak jako útok pěchoty jako závěr zničení německých pozic v houští kdesi na evropském poli. Punc reality zde opravdu chybí a některé scény působí tak uměle, že se začnete sami sebe ptát: WTF? Například jakási příhoda tankové posádky s koňmi po vylodení v Normandii. Asi bylo potřeba popsat duševní stav celého FURY ansámblu. Nicméně jedna kratičká scéna boje Shermanů s Tigerem byla velice povedená, a kdyby Ayer neměl potřebu sdělit tunu filozofických mouder skrze jeho postavy, ale zaměřil by se tamtím směrem, mohlo z tohoto vzejít něco více než průměrného. ()

warpcore

Príbeh o tankistoch v jednom historicky a technicky nie veľmi dobrom tanku, ktorému sa podarilo poraziť Tigra a vykosiť prápor Waffen SS. Príbeh nijak neprekvapí, veď rozvíjať nejaké milostné romance či etické kódexy v krvavom apríli 1945 kdesi v Reichu by nemalo veľký význam. Cítite ten opar, ktorý sa plazí po jarnej tráve a ticho šepká : zabi, alebo budeš zabitý. O to tam vtedy šlo, je to nepopierateľný fakt ktorý sa ozýva z rehotu vrahov a zúfaleho kriku vraždených, na oboch stranách. Surový, realistický a veľmi dobre technicky zvládnutý snímok. S posolstvom, ktoré je tak neuveriteľne pravdivé, až mrazí : " Ideály su ušľachtilé a dejiny....dejiny su krvavé priateľ môj ! ()

DonBraso

Těžký šajze nám Ayer připravil to bez debat.Vůbec nevím o čem film byl,přes dvě hodiny bych čekal když už tak drama jako řemen,místo toho jsem se neztotožnil ani s jednou postavou za tu dlouhou dobu.Už začít s klišé,že povoláme z čistajasna mladého zelenáče a nakonec .... je prostě přežitek.Tohle vážně není Bratrstvo neohrožených,jenom tam hraje skvěle Bernthal a Brad Pitt se snaží už i s němčinou ukázat,že na to má,ale i kdyby čuměl z tanku o hodinu víc,tak mě to přišlo přehraný jak kdyby to byla propaganda USA.Akce?Tu jsem neviděl v takové míře,jakou jsem čekal,ještě naprosto zmatená a co ho nejhorší,úplně naprosto blbá a prvoplánová s příměsí Star Wars efektů,kde střela vypadala jak laser?WTF!To jsem si myslel,že si už někdo z někoho střílí,ale věrohodně tohle mělo vypadat a v čem tedy.Poslední akční položka byl další moment,kdy jsem si říkal,proboha proč?Natáhnutá scéna,která by skončila vcelku brzo,ale nějak ty hráče musíme dostat z plátna,takže Němci s jejich Panzerfaustem přijdou na řadu až ke konci,přitom při pochodu jich zrovna neměli málo,ale musíme to dát na oko a ještě ze dne najednou noc,aby světelných prach byl vidět i v naprostý mlze.Čekal jsem doopravdy něco naprosto jinýho,ale dostal jsem suchou nit,kde hraje Pitt,jedna výborná scéna v domě u Němcích na návštěvě a tím to vadlo.Tohle jestli je měl být 100% věrohodný počin,tak věřím,že Bůh kouřil trávu a čuměl na Hitlera v první frontový linii. ()

Reapper

Tak za mně jsou to lepší dvě. Film měl určitě potenciál na to, aby byl lepší, ale bohužel. Film dusil slabý rozpočet filmu, díky kterému jsme mohli sledovat suchou podívanou. Spousta scén přecpané patosem, který se snažil hrát na city. Stačilo mi jedno zhlédnutí a nemohl jsem si nevšimnout logických chyb. Například tanková bitva, kde čtyři americké tanky proti jednomu Tigeru, který zrovna náhodou prozkoumával okolí, vybuchující granáty uvnitř tanku, které s Pittem ani nepohnou. Od poloviny filmu, která se mi líbila, jsem čekal aspoň finální nálož, ale dostal jsem jen heroickou pasáž, která se mi hrubě nelíbila a dokreslila název Železná srdce. Vyzdvihnout mohu snad jen herecké výkony posádky tanku, hlavně Jona Bernthala a Brada Pitta. P.S. - Blbce s oddílu německých vojáku SS dělat nemuseli.. ()

kubilov

Nejchlapáčtější film posledních pár let. Ayer je génius, protože bych si netipl fakt ani ve snu, že dokáže udělat z blbečka Lermana takového chlapa, jehož charakterová proměna byla mimochodem během těch dvou filmových hodin opravdu obdivuhodná. Celkově mě herecké výkony všech pěti členů posádky dost bavily. Brad vyzrál do neskutečně charismatického šéfa čehokoliv, Shia v posledních dvou letech herecky dospěl, Jon Bernthal je magor v tom pravým slova smyslu a Michael Peña zahrál snad nejlíp v životě. Špinavý, drsný, nekompromisní, akčně dokonalý a co se týče psychologie postav.. ani Hemingway by se nemusel stydět. Intermezzo v bytě s Němkami a následné události - jasný highlight celého filmu, dokonce i tankovou bitvu proti Tigeru to zastínilo. A 'Fury' je navíc krasavice, takže vlastně ani není co řešit. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce