Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vyšetřování podezřelého z vražd tří taxikářů pokračuje. Důkazů přibývá. Ve stejné době je ale v tramvaji č. 17 nalezena zastřelená důchodkyně. Stala se další obětí taxivraha? Nebo po Praze běhá víc šílenců se zbraní v ruce? Tato možnost je pro policisty ve chvíli, kdy veřejnost i média prahnou po odpovědích, noční můrou. Zdá se, že v takové situaci pomůže už jenom zázrak. (Česká televize)

(více)

Recenze (43)

Chrysopras 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ten tísnivej pocit, kdy někdo zastřelí jen tak chudáka ženskou v tramvaji, v sobě mám uloženej už od doby zveřejnění případu. A to jsem tehdá, na rozdíl ode dneška, 17 nejezdil... Že to mělo takovýhle vyústění a peripetie, je skoro neuvěřitelný. That's life. V posledních dvou dílech zase starej dobrej Kozák, kterýmu věříte i to jak jezdil po nedělích tramvajî do Modřan, aby něco zjistil... ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V předchozí řadě se na pokračování hledalo tělo k vraždě, tentokrát to vypadalo, že se budou tvůrci delší dobu věnovat případu vraha taxikářů, ale přelstili mě a celou záležitost ukončili dříve, než jsem čekal. V sedmé epizodě mě ale mnohem více zaujala vražda v tramvaji, a to z toho důvodu, že kriminalisté často konstatují, že dokonalý zločin neexistuje. No, a tady se ukázalo, že to asi nebude tak úplně pravda, protože je zjevně možné provést dokonalou vraždu, pokud je člověk spontánní. Pokud všechno v této kauze proběhlo alespoň přibližně takovým způsobem, jakým tvůrci celou záležitost prezentovali, pak to pro mě byla neuvěřitelně bizarní záležitost. Jak mi někdo řekne, že ho opravdu fest bolí záda, volám preventivně policii. / Poučení: Vždy dbej na to, abys nebyl ve špatném čase na špatném místě. ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Případ tramvaj byl tak neuvěřitelný, že se opravdu musel stát, to by snad ani nikdo nevymyslel. Tak dlouho mluvili pilně pracující kriminalisté o smůle, až se na ně usmálo štěstí. Taxivrah poněkud zapadl kvůli "velkému" Víťovu případu s ikonou, jež si uzurpoval pozornost i díky humoru. Kéž by se nejednalo o vraždy, Jsem zvědav, jestli přijde Korejs s nějakými devadesátkami, protože Plíšek už si své užil. ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Srdcovka už kvůli Modřanům, kde bydlím. Ale celkově opět scenáristicky propracovaný díl s dokonalými charakteristikami postav a s příběhem, který bych neváhal zařadit mezi mysteriozní. Jako schéma zavražděná věřící žena - archanděl Uriel - svatý obrázek Cyrila a Metoděje - v podstatě Boží pomsta, protože policajti byli zcela bezmocní, to se mi líbilo hodně. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak případy nabíraj na obrátkách, už minulý díl byl výbornej, ale tohle bylo elitně topový. Čekal jsem, že budu řešit případ vraha taxikářů, ale tvůrcům to bylo málo a práskli tam ještě případ "tramavaj", kterej byl v celkovým pohledu neuvěřitelnej. Jestli se to takhle nějak vyřešilo a přitom Policie s tím případem na tom byla tak jak ukazuje tenhle díl, tak si asi budu jezdit do Karlína koukat pravidelně pod šutrák a možná budu mít prachy i na elektřinu a plyn. A ještě jedna věc hrozně se mě líbí jak se tady pracuje s postavama, to zákulisí je neuvěřitelně atraktivně podaný. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (6)

  • V díle zazní pojmenování „basman“, což znamená „muž v base“, tedy ve vězení. (sator)
  • Pachatel Jan Holman zastřelil v únoru 2014 kvůli penězům cestující v pražské tramvaji číslo 17.  Znalci u něj však konstatovali smíšenou poruchu osobnosti a problém s alkoholem. (sator)
  • V epizodě hrají sami sebe reální novináři, a to ve scéně s tiskovou konferencí. Dotaz na vedení policie vznáší tehdejší zpravodajka ČTK Tereza Palečková. Šot na kameru vzápětí natáčí tehdejší zpravodaj České televize Milan Brunclík. (fallrock)

Reklama

Reklama