Do pražských ulic se vrací vyřizování účtů mezi ruskojazyčnou mafií. Bohužel v rámci jejich boje přijde o život i zcela nevinný člověk. Mocní ve vedení mafiánských skupin jsou neúprosní a kdo nehraje podle jejich pravidel, musí z kola ven. Proniknout do těchto struktur vyžaduje vynikající úsudek, a ještě lepší kontakty. (Česká televize)

jungewolf

Tak se už pomalu blížíme do finále : 5 * a 93 % . V tomhle dílu si majitele sázkové kanceláře Trefa (vypsal odměnu) zahrál filmový + televizní režisér, scénárista a producent (příležitostně i herec) Viktor Tauš . ()

kacir

Videl som všetky časti a ani jednu nekomentoval, neohodnotil. Ale teraz mi to nedá... Všetko zhrnuté v jednom. Absolútne parádne herecké výkony, teda podľa mňa. Tam ja čo časť, nemám čo vytknúť, všetko som im veril. Výborná robota. Ale nepamätám si, že by som ostal tak nasratý a nevie ma to prejsť ako po zhliadnutí tejto časti... Akože tá pizda, ktorých je fakt momentálne teraz veľa v reále, čo si potrebujú dokazovať, ma srala už dávno.. Dramaturgia ide...Treba si uvedomiť, že je to príbeh, čiastočne podľa skutočných... Tí skurvenci v TV vedia ako zahrať s nervami.. A hrajú to tak, že si myslíme on bude ten zlý, (vieme všetci o kom hovorím) ale neverím..... ()

PenelopaW

Krizová manažerka mne frustruje čím dál víc, i když jsem si říkala, že víc už to snad nejde, a i když vím, že je to jen v televizi. Kozák na rozdíl od ní vše řeší mezi čtyřma očima, věří vyřčenému a svoji nadřízenou nepodrazí. Ach jo, něco mi říká, že poslední epizoda bude ještě víc deprimující. Nechce se mi věřit, že by "zrádcem" byl vážně Pražák, i když vše na něj ukazuje. Že by byl Korejs až tak mstivý? Doufám, že novým vedoucím nebude Víťa Sršeň... ()

Pepi74

Ordinace v 1. oddělení. Tam byl nějaký případ? Jo vlastně, oni tam někoho zabili a pak druhýho zastřelili ale to není tak důležitý jako, že si vedoucí neumí dupnout o odměny pro své podřízené, že je šikanovaný a že ho nakonec vyhodí. Pardon, sám podá výpověď. Je to ještě krimi nebo potřebujeme vidět hysterickou dceru šéfa kriminálky s jejím veganským bistrem, kam její otec dovede kolegy aby se jí tam posmívali? Těsně tři *! ()

pds

Zase jeden z tých TOP dielov tejto série. Viac vzťahových ako vyšetrovacích "udalostí", ale o to zaujímavejších. Za mňa teda 85%. PS: pridám si aj ja typ: Korejs ! ()

Dawe2

Korejs je zpět, opět velmi potěšil jeho nadhledem a souhrnou větou kde to teda je :-). Paráda. Příběh fungoval, herci hráli, setkání s Plíškem potěšilo. Co mě ale nebaví je válka s nadřízenou, je to káva s r, ale koukat na to mě nebaví. Chápu ale, že to je těžký boj a sám bych ho už dávno vzdal, s volem se nemá smysl hádat ... ()

quido_zidle

Na začátku to vypadalo jako první nudný díl (koho zajímá kterej "rádobyrusáckej" magor zabije jinýho), ale pak vše znovu dostalo grády. Úplně cítíte tu obrovskou bezmoc a vztek Kozáka a nejradši byste šli té pindě vrazit facku (z vlastní zkušenosti vím, že takových jsou plné státní i korporátní firmy...). By mě zajímalo, jestli se na to dívá reálná Drábová - nějaká Drexlerová(mimochodem taky Radka...:-). Ale konec byl krásnej, málem na chlapskou slzu:-) P.S. jsem fakt zvědavej na poslední díl. Všechno ukazuje na Pražáka, ale bych se vsadil, že za nitky tahá Korejs se svým oloupaným jabkem... ()

pold

Skvělý díl. Hlavně se konečně objevila postava, se schopnostmi odpovídajícími 21 století, která dementovi Kozákovi ukázala jeho jediné správné místo - jít do zadele. Koneckonců představa, že u policie by ve skutečnosti probíhala kozákovská a pražákovská cochcárna, je dost děsivá. ()

Sa.sa

Tak hodně drsný díl plný akce a překvapení... Njn tak Kozák bohužel končí...😢😢😢 Ten konec byl opravdu dobrý a neskutečně působivý... 🥰 Jinak ta mrcha je opravdu svině a smutné je to, že je to běžná věc 😢😢 ()

quokam

Dil dohnala stara bolest teto serie serialu - spojovani serialovych postav s temi realnymi. Zde v pripade byv policisty Tumy, od jehoz "moralni vrazdy" popsane v Devadesatkach se distancovali mnozi tehdejsi policiste. 0res tuto distanci tvurci postavu policisty znovu vytahli, potvrdili svou zdiskreditovanou verzi, udelali z neho cistokrevneho mafiana, cimz dil  napristo zbavili jakekoliv verohodnosti. Posledni scena tak vyhnela znacbe pokrytecky, byt byla jiste minena jako jeden ze silnych vrcholu serialu. Dale musime mit pri popisu sporu se sefovou na mysli, ze nesledujeme objektivni popis udalosti, ale subjektivni pohled jednoho z akteru. Vyrizovani osobnich uctu pres scenar k dramatickemu serialu a pres televizni obrazovky povazuji za hruby eticky preslap, za to musi jit hvezdy dolu. Zajimava linka je v tipovani, kdo je padouch serie: Prazak nebo Korejs? Tipuji Korejse. A podle fotek zde zverejnenych v galerii k poslednimu dilu to vskutku vypada na Korejse. 6/10. Edit: tak podle jednoho clanku policii privedla na stopu zabijaka BIS - to mohli tvurci rict rovnou, ze Franta je ted tajnej! ()

jizvoun

Byl jsem u sboru, takže moc děkuji p. Marešovi, jak krásně vykreslil tohle prostředí. Ano, někdy je to až moc laciné a černobílé. Ale garantuju, že na každém oddělení je nejméně jeden Víťa Sršeň a nejdál to dotáhl ten nejpodlézavější, nikoli ten největší či nejchytřejší dříč. Bezpochyby je postava ředitelky taková pomsta Drexlerové. Já to tý čarodějnici přeju, protože kvůli ní neodešel jen Mareš, ale spousta velmi dobrých osob u pražské policie.  Proč spousta policistů končí a nábor se i přes obrovské náborové příspěvky nedaří? Protože za ty roky policii vede čím dál víc de*ilního managementu sestávajícího právě z takových pokrokových hovad, jako jsou v seriálu vyobrazeny.  Škoda, že samotný případ byl těmito interními záležitostmi dost upozaděn, ale i tak pořád na 5 hvězd. ()

Rudolf.Benes

Jednoznačně jedena z nejslabších epizod.Ne snad proto že vyšetřovaný případ není divácky atraktivní co do brutality,nebo snad že vrah nepodává tak fascinující zapírací hrerecký výkon (jako ostatní doposud),ne snad proto že minimum prostoru dostává Korejs,ale už se nám tu rozmáhá takový nešvar, ...a sice že se stále víc a víc dostáváme do rodin samotných policistů a řešíme,, věci " které jsou hodny tak do detektivek na Nově. Nudné do půlky, nudné celé a jako bonbónek  postřeh: Ostřílená Vrchní státní zástupkyně neví co je Vor v Zakoně? To je fór? Škoda..snad ,, poslední díl dá zapomenout na předposlední a zůstane dál jen pocit z dobře odvedené práce na všech úrovních jako do posud. ()

Vltaava

Jako to fakt ředitel/ka policie může být někdo takhle odpornej? A jeho nadřízení ho nechají takhle pracovat? Asi že jo...něco prostě strašnýho.  Teď jsem si přečetla u ostatních, že se jmenuje Radka Drexlerová, copak asi teď dělá takováhle osoba? A jak si vede současnej ředitel? Asi se moc nezměnilo bych řekla. Vzhledem třeba tomu schvalování zaklekávačky dítěte na demonstraci proti-Babišovi, a policie to schválila, no tak kde to jsme? Proč nezakleknou Babiše? Proč ten už dávno nebručí v teplákách? Jak je to s odvlečením jeho syna na Krym, co Dita Protopopová a spol? Nic se neděje, a proč? ()

ABC1

Po tomhle díle mě mrzí, že jsem ženská a že jsem někdy měla feministické názory...ta baba je opravdu neskutečně odpudivá,. Závěrečná scéna skvělá! Jak to příště dopadne, je víceméně jasné, ale nějakou naději nakonec bych brala! ()

gapa466

Plný počet, abych na to při následné kritice nezapomněl. Při sledování mám pocit, že takto by mohlo vyšetřování probíhat, i když o tom vím houby. Některé scény se mi zdají laciné. Třeba byt plný bedynek s ovocem a zeleninou. Také mi přijde, že ředitelka je příliš jednobarevná (černá), scénárista a hlavní hrdina ten správný (bílý). Příběh je vylíčen, že ředitelka nesmyslně trvá na elektronizaci, ale mně přijde, že ji hlavní hrdina úplně sabotuje. Zvláštní je, že pan Mareš je tuším absolovent ČVUT (kybernetika), i když předlistopadový. Rovněž mi přišla laciná scéna s výběrem obrazu v kanceláři......každopádné díky za seriál, je super. ()

KarlN

Natočeno jako vždy ve vysoké kvalitě nejen provedením, ale i vyprávěním a dalším krůčkem v přiblížení se mentalitě jednotlivých postav. A když jsme u nich, ředitelku opravdu nedávám a to ani její představitelku (velice dobrá volba a vůbec bych se nedivil, kdyby rozdíl mezi jí ztvárněnou postavou a osobním životem nebyl skoro žádný), nehledě k výměně herečky v roli dcery vyšetřovatele Kozáka, které jednak nerozumím a silně pochybuji o smysluplnosti tohoto kroku. Jen mne trošku začíná mrzet, že zaměření na případ a samotné vyšetřování už v téhle fázi lehce pokulhává za dramaty i intrikami mezi v hlavními představiteli a maličko začíná připomínat Nemocnici na kraji města. Za to jedna hvězda dolů, nemůžu si pomoct. Ale za rozhodně pozitivní přínos tohoto dílu, považuji především scénu s hláškou: "Pojďte vodsaď, nebo nás tady někdo znásilní cuketou." To mě málem zlomilo. :-D ()