Pětadvacetiletý spisovatel a režisér Justin Kerrigan na základě své vlastní zkušenosti natočil film, který nepostrádá humor, svěžest a bezstarostnost mládí. Film se odehrává během jednoho víkendu. Hlavními hrdiny hudebního filmového příběhu je parta šesti kamarádů (tří chlapců, tří dívek), která má před sebou vidinu zábavného a vzrušujícího tanečního víkendu na velkolepé taneční party - po ubíjejícím pracovním týdnu. Film začíná pátečním odpolednem, kdy se kamarádi ve spěchu připravují na velkou taneční událost, a končí nedělní kocovinou, kdy se všichni po skvělém víkendu rozcházejí. (oficiální text distributora)

Anayka

Tenhle film miluju (a to nejsem echt příznivce hulení). Jenom ho neberte moc vážně a nesrovnávejte s Trainspottingem. Vlastně bych to přirovnala k úplně jinému filmu. Ano, jsou to Samotáři na britský způsob! Naprosto. ()

E lan

Famózní hudba, grandiózní herecký výkony, skvělý hlášky (Hvězdné války jsou mi nyní jasné), no kromě příběhu všechno aaaaaaaaach - prostě generační film:-) ()

Aldamir

Trainspotting je atmosférou, dějem a všema těma věcma okolo o třídu výš, ale tohle je zas možná o něco blíž nám, který sme nikdy tvrdý drogy nesjížděli... Fantasticky sjetej Danny Dyer a docela ucházející hlavní kočka + spousta momentů, který jaksi důvěrně znám z vlastních popařebních okýnek... ()

prasokote

Když je to prý tak super, tak jsem se na to konečně podívala. A zjistila jsem, že kdybych to neviděla, tak bych taky o nic moc nepřišla. Nejde o to téma či prostředí. Prostě se mi nelíbí, jak je to udělané, pár vtípků a situací ok, ale fakt mne to nijak neoslnilo. ()

SalamanderG

Autentická sociální odysea zachycující kulturu rozdováděné mládeže v Anglii. Bráno s větším nadhledem nejen v Anglii. Vtipné dialogy a o to vtipnější myšlenkové monology, které se zvrtávají do myšlenkových dialogů s existencionálním podtextem a tak pořád dokola. Nechybí spousta hudby, alkoholu, marihuany, extáze, vztahů a s těmito věcmi spojené emocionální stavy, které mají pro některé postavy markantní vývojový význam a pro druhé představují pravidelné a vcelku nic neměnící prvky prožívání víkendových nocí. Tu a tam by se někomu hodil výlet ve stylu pořadu Nejpřísnější rodiče na světě.Tu a tam se někdo zamiluje a závěrečný rozhovor mezi ústřední dvojicí jako by na slovo kopíroval jeden z těch rozhovorů, který jsem jednou vedl i já v podobném stavu mysli, kdy je vaše tělo intoxikováno směsicí hormonů lásky. 4 a půl zaokrouhleno (díky entuziasmu, hláškám herectva a mojí slabosti pro blondýny) na pět. ()

josieaddms

Hudba, alkohol, drogy, soboty a dlouhý "šichty" v pitomý práci.... Film co znamenal určitý zlom, pro určité lidi, v určitém období. Možná že ho já osobně přeceňuji, ale moje čtyři hvězdičky si určitě zaslouží. Plus díky za drzost, za "angličanství" a za všechnu tu srandu. Tráva byla zelenější, a byla to zábava. ()

Mitisko odpad!

Tento film asi vyžaduje nejaké bongo alebo Ečko alebo nejakú inú chemickú fajnšmakuláreň lebo já to asi nepochopil a to som sa fakt extra snažil. Myšlienku som prestal hladať po 20 minutách a nehal som sa už len unášať čo to dalo. Musím ale pochváliť herecký výkon Danny Dyera hral až tak dobre, že som miestami myslel, že musí mať fakt niečo v sebe, možno aj mal. Snažím sa pochopiť to dobré hodnotenie tohto filmu, napadá ma len to, že to hodnotili tí ktorí vyznávajú takýto typ života. Byť nič čakať do piatku a potom si z niečím doj*bať mozog a takto dokola. Hodnonenie zodpovedá tomu že som čakal na koniec ako Mojžiš na spasenie. ()

kukkik

Kdo byl mladý a "prokalil" pár pátků ve svém divočejším období (nebo kalí dál..), pozná kvality tohoto filmu, který je vpravdě nadčasový. Konverzace "pod vlivem", schízy, paranoie, dojezdy - všechno vykresleno, jak náleží a tak barvitě, že by se i štamgast z discoklubu odvedle přiučil. Kultovní film, jasných 5/5 ()

junxi91

Film o jednom víkendu a o šesti mladých lidech, pro které neexistuje lepší kompenzace za ubíjející pracovní týden, než pořádná kalba, drogy a dlouhá taneční párty. Další z mnoha tzv. coming of age komedií. Hlavními tématy jsou drogy, kultura nočních klubů, vztahy a sex, sociální poměry, práce. Film se odehrává ve velšském Cardiffu. Ústředních pět postav se celý týden těší na to, až během víkendu uniknou od banality a bídy každodenního života. Jip má za sebou spoustu neúspěšných vztahů, má problémy s erekcí a jeho matka se živí jako kurva. Jeho nejlepší přítel Koop, pracující v obchodě s vinyly žárlí na šťastnou a bezstarostnou povahu své přítelkyně Niny. Nina je sexuálně obtěžovaná v práci, kterou nesnáší. Lulu je Jipova nejlepší kamarádka, která si zažila několik nevěr. Nejraději mám ovšem Moffa, který je nezaměstnaný flákač, pracující jako drobný dealer, který má velké problémy se svým přísným fotrem policajtem. Těchto pět přátel se sblíží, rádi si zahulí, dají si kokain a extázi a žijí pouze pro víkendy. Film sleduje dobrodružství pěti přátel a dalších postav, včetně Ninina 17letého bratra Leeho, který není příliš nadšen z nadcházejících drogových zkušeností. Přátelé mají problémy s lístky, pak se ale dostanou do klubu a zde dojde ke zkoumání klubové scény, např. vedoucím klubu je nevyzpytatelný černoch, závislý na kokainu. Po návštěvě klubu se vydávají na domácí párty, kde se spolu Jip a Lulu políbí a chtějí si zapíchat, zatímco Koop a Nina mají vztahové problémy. Největší prdel byla, jak Moff probíral s Leem Star Wars a to, jak jsou tento fantazijní svět a jeho postavy propojeni s drogami. Darth Vader měl dobré plíce na šlukování, Palpatine jel na kokainu a Yoda byl vyklidněný hulič. Po prohýřené noci přichází úzkost, paranoia, dojezd, trapné ticho a návrat domů. Po návratu domů se Jip pomiluje s Lulu a konečně překoná své sexuální problémy. Moff je díky užívání drog paranoidní a pohádá se se svými rodiči. Připojí se k ostatním na ukončení víkendového hýření v jedné hospodě, kde zuří kvůli své posedlosti drogami a žertuje o své závislosti. No a Jip a Lulu to spolu dají konečně dohromady. Jako jo, byla to sranda, tento film je vydařenou autentickou ukázkou devadesátkové taneční klubové drogové scény. ()

DENIROSIS

Přítomnost je pryč.Fantazie je součástí reality. A my odbržďujem.Myslí nám to jasně a při tom vůbec nemyslíme.A je to báječný.Přestáváme chtít věci ovládat.Tepelnej příboj chemikálií prochází tělem. Vychylujeme se.Je to poškození mozku ? Zapomenem na všechnu bolest v životě. Chceme jít někam jinam.Lidi nás už neohrožujou.Všechny nejistoty vyprchaly.Jsme v oblacích.Do široka otevřeni.Jsme astronauti obíhající zemi.Svět odtud vypadá nádherně,kámo.Jsme nymfoleptici.Posedlí touhou po nedostižitelným.Riskujeme duševní zdraví za momenty dočasnýho osvícení.Tolik nápadů a tak malá paměť.Poslední myšlenka ubitá očekáváním další.Zažíváme ohromující pocit lásky.Plujeme v harmonii, jsme spolu.Kéž by to bylo skutečný. Toužíme po univerzální hladině pospolitosti,kde jsme s každým v pohodě.Jsme v rytmu.Součást hnutí.Hnutí za únik.Máváme sbohem.V podstatě... chceme bejt šťastní.Počkat. O čem jsem to teď kurva mluvil ? (A takový je film,přeberte si to,jak chcete...Vybráno z titulků.) ()

DonTommy

Hudbu sice poslouchám jinou, do klubů jako Jipp a spol. taky nechodim, ale trávě jsem toho času holdoval dost a o celonoční pařby nebývala nouze, a tenhle film se vždycky pustil jako Double Feature spolu s Pod(f)uckem někdy nad ránem když už všichni ztuhli, a vždycky byla stejná pohoda, pro mě prostě kultovka :) ()

dino.h

Přestávám s drogama. Nadobro. - To je pravda, jednou s tím budeme muset skončit. Co si dáš k pití? - ... Půl litru vodky... a panáka rumu. Zábavné, nezávislé. ()

JohnVodka

Film kterej se mě nedotkl, nepobavil a celkově mi nic nedal. Příšerně sem se nudil a doufal že už to brzo skončí a že už se nebudu muset koukat na sjetý zoufalce a poslouchat trapný hlášky. A ta přehnaná snaha o realističnost mě už lezla na nervy. Opravdová blbost. ()

Galliano

Skvelá hudba, jednoduché dejové línie, super prestrihy a v neposlednom rade kultová clubová zábava. Kto nechodí na smažky a v živote nesiahol na drogy tak asi nepochopí, ale ten film je proste geniálny po všetkých stránkach. ()

Tanner

Zprvu mi to přišlo dost ujetý, ale postupně mě film vtáhl, a to hlavně svou super zvolenou muzikou a vcelku vtipnými a autentickými dialogy. Co je pak nepochybně jeho hlavní devizou, je skvěle zachycenej stav, kdy jsou všichni sjetý, jakož i - a to snad nejvíc - následnej dojezd. Dialogy či vnitřní monolog hlavní postavy právě v těchto pasážích jsou opravdu výborné. Zbytek trochu pokulhává. Jinak mi ale nepřijde na místě srovnávat to s Trainspottingem. Ne, že by to nešlo, ale myslím, že téma je rozdílné, protože pro zdejší postavy není užívání drog "full time job", ale právě jen víkendovým úletem. ()

coco.brice

super bezva cool...ble:-)ale tady chemie neodpadla:-)...film kde lidi mluví jako pětileté děti z reklamy na jogurty...není to provokativní ani šokující jak asi mělo být...a v roce 2010 to vypadá vysloveně směšně..ale možná to někoho před 11lety dostalo...mě to nedostalo tehdy a ani ted ()

danielwanderer

Smutný film... Skutočne smutný... Prečo? Banda nahulených Britov musí spraviť riadnu show, no nie? Nie... Po pracovnom týždni prichádza vždy víkend kedy sa dajú dokopy libry/ťeuráče a ide sa do mesta. Do mesta plného chľastu, cigariet, trávy a ich vždy horších odnoží. Toto je opis takého víkendu, s tým dobrým aj s tým zlým. Vybrala sa banda hercov, ktorý zo seba ľudské trosky spravili s úžasnou ľahkosťou a tak demonštrovala obraz, ktorý na Slovensko v hojnej miere prišiel až teraz. Opakujem, tento film je smutný, je mi smutno z tých ľudí, je mi smutno zo všetkých takýchto ľudí... ...i keď scéna z obchodu s platňami bol totálne kultový uj*b ;). ()

Ronee

Film natočený dokumentárne na začiatku a klasicky na konci, kedy má už divák možnosť naplno sa pohrúžiť do deja. Na začiatku sa nám predstavia postavy, vidíme, že sú to mladí ľudia - okolo dvadsiatky, ktorých poväčšine nebaví to, čo robia. Niektorí pre zmenu nerobia nič. Panoramatické zábery nám dajú možnosť nazrieť do ich duše a snov. Deformované obrazy skvele ilustrujú ich drogové stavy. Je to príbeh jednej partie, ktorá spolu zažije rôzne stavy počas jedného víkendu. Každý z nich rieši svoj životný problém, hľadá duchovné zdravie pomocou drog, čo má skôr opačný efekt. Všetci spoločne si užívajú život. Žijú tu a teraz, o budúcnosť sa budú strať až zajtra. S rodičmi si poväčšine nerozumejú, sú to deti z neúplných rodín, s pochybnými rodičmi,alebo aj majú rodinu, no lezie im na nervy ich morálka a pretvárka, preto sú z nich šialenci a paranoici, autority neuznávajú, robiť len preto, aby robili, nebudú... V niečom mi pripomínali beatnikov. Hudba tu má tiež dôležité miesto. Zodpovednosť, životné plány, nič z toho postavy nemajú, jednoducho si užívajú. Pri rozhovore s tetou Realitou sa jedna postava rozhodne prestať s drogami, za čo ho partia odmení smiechom. Ozaj a viete že aj Hviezdne vojny sú o drogách? A inak film sa mi páčil. ()