• Francie

Akční / Sci-Fi / Thriller

Francie, 2014, 85 min

,,CO BY SE STALO, KDYBY MĚL NĚKDO PŘÍSTUP KE 100 % SVÉ MOZKOVÉ KAPACITY?"... /// Besson a JEHO Matrix. Solidní nápad. Ovšem místo toho, aby ho rozvinul do superfilmu, spokojí se s béčkem, kterým bez zbytečnejch keců a mezí ucházející akcí prosviští k myšlenkám, na který není (ještě) lidstvo připravený… Celkem zábavná ptákovina, stvořená pro těch 10 mozkovejch procent. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevěřím, že by blondýna mohla zlikvidovat mafii. 2.) Thx za titule ,,Bac“ a ,,Araziel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(6.10.2014)

• Flipnic

Tuctová vykrádačka i tak nevýraznýho Limitless, lehce předvídatelná ... i když sympatickej film s naprosto nesympatickou Scarlett Johansson (myslím pouze tento film ...). Spolupráce s Jižní Koreou potěší ... ale celkově je to majnstrymová nuda, na kterou se brzy zapomene ... Navíc pro mne osobně špatně uchopitelný z psychologickýho hlediska ... v podstatě nesmyslnej scénář a bludný představy nezaléčenýho psychotika v počínající fázi ...(5.10.2014)

• balone

Nechápu, jak se mohl člověk jako Morgan Freeman, který uvádí vědecký pořad upsat k takovéto z vědeckého pohledu slátanině, mam rád sci-fi, ale takové, které si úplně něco nového vymyslí, nebo které rozšiřuje aktuální vědomosti a staví na nich. To, že člověk ovládá jen několik málo procent mozku je již vyvrácená teorie. Ale když si tohle odpustim, tak akční scény a některé schopnosti byly pěkné, proto alespoň ty svě hvězdy. Mimochodem ke konci se ani nebudu vyjadřovat.(28.8.2014)

Zvířecí prostřihy, telefonát mámě o chuti mateřského mléka, Stvoření australopitéka od Lucy Buonarroti, 2001: Návrat k velkému třesku a závěrečné předání flash disku do rukou Morgana Freemana (nejspíš šlo o fotky Scarlett ve spodním prádle).. I když se to místy tváří hrozně vznešeně, budou vám stačit jen promile kapacity mozku. Už jen proto, že se vám při Lucy každou setinou osm mozkových buněk oběsí, pět zastřelí a dvě skočí do jezera. Tím tlačením na pilu smyslu všehomíra Besson upozadil své v poslední době jediné přednosti (řízná akce, primitivnost v dobrém slova smyslu) a zároveň vzbudil podezření, že to modré, co šňupal brčkem při psaní pozvánek múzám, nebylo CPH-4, ale prachobyčejný PVC granulát..(28.11.2014)

Když je Venuše v konjunkci s Jupiterem, tak dokážu využít svůj mozek na 0,002% a jsem na to patřičně hrdý. Patrně proto příliš nerozumím tomu, co se děje v hlavě lidem, kteří využívají svou mozkovou kapacitu nad 10% a tak se rozhodně nehodlám zařadit mezi kritiky Bessonovy Lucy. Mne totiž skvěle pobavila a donutila mne ještě pár hodin po představení podumávat nad tím, co jsem viděl. Rozumím však i tomu, že někteří jedinci spláchnou tento snímek slovy "pitomý, zmatený či nelogický" jenom proto, že stále věří stále jednomu z nejpovedenějších mýtu lidstva, tedy, že 1+1=2, ale co když je to trochu jinak?(26.8.2014)

• - Původně byla obsazena do hlavní role Angelina Jolie, ale byla nahrazena Scarlett Johansson. (filmsim)

• - Luc Besson 8. března v rozhovoru uvedl, že trvalo deset let, než se stal projekt skutečností. (Geriel)

• - Jedná se o první film s ratingem R, který byl částečně natáčen na IMAX kamery. (Cheeker)