• Francie

Akční / Sci-Fi / Thriller

Francie, 2014, 85 min

• TeeAge

|| Scenár: Luc Besson | Hudba: Eric Serra | Distribúcia: EuropaCorp. Distribution, Universal Pictures | Štúdio: EripaCorp, TF1 Films Production, Canal+, Cine+ | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 458,900,000 $ | Ocenenia: Nominácia: Alliance of Women Film Journalists - Kick Ass Award for Best Female Action Star (Scarlett Johansson). Spolu - 2 výhry a 5 nominácií || Tak veľký komerčný úspech tejto zlátaniny je pre mňa záhadou. Dnes, keď sú filmy (seriály ešte častejšie) premakané i po príbehovej stránke, a snažia sa držať na uzde racionálna i fyziky, je Lucy ako pľuvanica do tváre. Ešte ma nikdy v žiadnom filme neboleli vety Morgana Freemana. V Lucy sa to podarilo. Díky Luc! Od Bessona bolo pre mňa horšie len Wasabi, Lucy má predsalen slušnú akciu a Scarlett. 40% | FullHD, THX, EN DTS |(17.1.2015)

• balone

Nechápu, jak se mohl člověk jako Morgan Freeman, který uvádí vědecký pořad upsat k takovéto z vědeckého pohledu slátanině, mam rád sci-fi, ale takové, které si úplně něco nového vymyslí, nebo které rozšiřuje aktuální vědomosti a staví na nich. To, že člověk ovládá jen několik málo procent mozku je již vyvrácená teorie. Ale když si tohle odpustim, tak akční scény a některé schopnosti byly pěkné, proto alespoň ty svě hvězdy. Mimochodem ke konci se ani nebudu vyjadřovat.(28.8.2014)

Ďalší zásek Luca Bessona tentokrát i režijný, ktorý opäť len dokazuje, že to tento tvorca s ctižiadosťou už dávno vzdal a tak Lucy je žánrovkou na nerozoznanie od akčných štekov ktoré produkuje ako na bežiacom páse. Ja tieto jednohubky mám rád a i keď sa žiadne akčné inferno nekoná, kvalitnejšie režijné vedenie je jasne poznať a herecké obsadenie je tiež z tých lukratívnejších. Scarlett Johansonn a jej výber filmov od Iron Mana 2 žeriem jeden za druhým. Táto žena sa mi páči čím ďalej tým viac.(9.9.2014)

Koncept Lucy zdá se býti originálním, ovšem zpracování trošku pokulhává. Sexy Scarlett Johansson je sice neoddiskutovatelně totální badass, ovšem celé to sama, ani s Morganem Freemanem, utáhnout nedokáže. Nečekal bych, že Luc Besson po nemastné neslané Family vrátí k režii tak brzy, ovšem stalo se a s klidem mohu konstatovat, že stejně by to natočil kdejaký fušer, kterého by si Luc najal. Rozhodně ale netvrdím, že je Lucy špatný film. Právě naopak, má spád, tempo, baví a pobaví. Nejsem jeden z těch, co film odsoudí kvůli debilnímu ději (Transcendence), zvlášť, když tématu nerozumím; takže vzkaz údajným kritikům : S tímhle argumentem jděte do háje, je to sci-fi. Problém zkrátka nevidím v tématu, ale ve scénáři (Besson mi přijde, že už 10 let píše všechno obdobně a přímočaře) a zpracování, kdy zkrátka mohl přitlačit více na pilu (stejně jako u výše zmíněného Wallyho počinu). Asi bych tak na závěr zkonstatoval, že film připomíná Všemocného, jen se to nedokázalo tak dobře podat. Závod s časem v autě byl ale luxus a je nejlepší akční scénou ve filmu. Navíc není divu, že diváci mají hlad po hlavní ženské hrdince, oprávněně potvrdili Star-power SJ. PS : Pořádné eRko po limonádách jako Hunger Games či Divergence potěší ...71% PS : Na podruhé zcela jiný zážitek. Pokud má člověk k dispozici lepší příslušenství než zastaralé kino může být por něj Lucy naprosto dokonalým zážitkem. Aneb dávej druhou šanci...[18.8.2014_Kino Šumava_Klatovy](18.8.2014)

Začátek bez schopností velmi zábavný a také napínavý, část po jejich nabytí už méně, ale stále dobrá, nicméně čím blíže bylo ke konci, tím více mě Lucy přestávala zajímat. Tak alespoň že film rychle utekl, příliš jsem se při něm nenudil a k jeho sledování jsem snad nepotřeboval ani 5 % mozkové kapacity.(16.9.2015)

• - Informace ohledně funkce lidského mozku získal režisér Luc Besson v pařížském institutu ICM. (Geriel)

• - V jedné scéně Lucy (Scarlett Johansson) cestuje časem a objeví se těsně před australopitékem. V momentě, kdy Lucy a australopiték natáhnou ruce a chtějí se dotknout prsty, scéna odkazuje a parafrázuje slavný malířský obraz Michelangela Buonarrotiho "Stvoření Adama", který se nachází na stropě Sixtinské kaple ve Vatikánu a který znázorňuje výjev z "Genesis", první knihy Bible. (Tristan Rafael)

• - Luc Besson 8. března v rozhovoru uvedl, že trvalo deset let, než se stal projekt skutečností. (Geriel)