• Francie

Akční / Sci-Fi / Thriller

Francie, 2014, 85 min

• Flipnic

Tuctová vykrádačka i tak nevýraznýho Limitless, lehce předvídatelná ... i když sympatickej film s naprosto nesympatickou Scarlett Johansson (myslím pouze tento film ...). Spolupráce s Jižní Koreou potěší ... ale celkově je to majnstrymová nuda, na kterou se brzy zapomene ... Navíc pro mne osobně špatně uchopitelný z psychologickýho hlediska ... v podstatě nesmyslnej scénář a bludný představy nezaléčenýho psychotika v počínající fázi ...(5.10.2014)

• TeeAge

|| Scenár: Luc Besson | Hudba: Eric Serra | Distribúcia: EuropaCorp. Distribution, Universal Pictures | Štúdio: EripaCorp, TF1 Films Production, Canal+, Cine+ | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržby: 458,900,000 $ | Ocenenia: Nominácia: Alliance of Women Film Journalists - Kick Ass Award for Best Female Action Star (Scarlett Johansson). Spolu - 2 výhry a 5 nominácií || Tak veľký komerčný úspech tejto zlátaniny je pre mňa záhadou. Dnes, keď sú filmy (seriály ešte častejšie) premakané i po príbehovej stránke, a snažia sa držať na uzde racionálna i fyziky, je Lucy ako pľuvanica do tváre. Ešte ma nikdy v žiadnom filme neboleli vety Morgana Freemana. V Lucy sa to podarilo. Díky Luc! Od Bessona bolo pre mňa horšie len Wasabi, Lucy má predsalen slušnú akciu a Scarlett. 40% | FullHD, THX, EN DTS |(17.1.2015)

KONEČNĚ! Konečně mi Luc Besson udělal radost a zase dle jeho feministické filozofie připravil film s hlavní hrdinkou, která se svojí dokonalostí zařadí po boku těch ostatních, co za tu dobu Luc stihl zfilmovat. Jeden zásadní problém Lucy má. A to ten, že má nadpřirozené schopnosti, tudíž se těžce bude srovnávat Johankou s Arku, Brutální Nikitou nebo Matildou. I když i ona má kus z každé, přesto je jedinečná. V rámci filmu samotného nemůžu jinak, než být spokojený tak, jak to jenom s Bessonem v dnešní době může jít. Líbí se mi, jak tady plno lidí nedává ty jeho skoky z akčních scén na ty vysvětlovací, potažmo úplně mimo scény. Mně se to naopak moc líbilo. Besson byl vždycky dobře střelenej.(19.12.2014)

Sice mi z toho vyplynulo, že každý další člověk, který by otevřel bránu ke svému mozku, stane se za a) Bohem a za b) zákonitě se promění ve flash disk. Takže, ehm, když by takovou bránu otevřeli všichni lidé na Zemi, stala by se z planety hrouda obývaná jen a pouze Bohy, kteří by logicky museli dojít do stejného evolučního bodu jako nakonec lidi, někam by se to prostě muselo stejně posunout, jen by to bylo nepředstavitelně jinačí s těmi všemi schopnosti a tak by možná bylo řešení, že by se pak ze všech staly ty flash disky. Takže planeta flash disků. Hih. Fantazie scenáristů, zdá se, nezná mezí, ale to je v pořádku. Film má bavit, fascinovat. A tento snímek doslova trhá prdel všem jiným o superhrdinech. Netřeba svalů a schopností, stačí jen jet na 20% své myslivny a nepít alkohol. Svět a vůbec celé jsoucno se vám smrskne na složitost dětského laptopu z Tesca. Super skvělý, tahle fantazie se mi vážně líbila, ačkoliv vlastně těží z problematiky, kterou nám už vysvětlily soušky ve školce - ale nedivím se, když ještě na zbylá procenta užívání mozku někdo uvěří. To máte jako s cestováním v čase, někdo ještě pořád věří na to, že při cestě do minulosti může zabít své já a zmizet, tedy později nikdy nevycestovat. Vtipné, že? Jo, paradoxy mají lidi, využívající jen půl promile své šedé kůry, velmi rádi.(5.10.2014)

Jádro myšlenky dobré a staré snad jako lidstvo samo... zpracováné však bohužel žánrem hybridním a nešťastným. Zápletka a první třetina měla slibný potenciál, ze kterého Besson celkově vymáčkl namísto solidní potravy pro oněch 10 % mozku šlichtu pro zbylých devadesát. Ono to samozřejmě není jen tak, úspěšné rozpracování tohoto tématu bych přirovnal ke známému pohybu po tenkém ledu, jelikož v žánru sci-fi musí buď všechno zapadat jako kolečka na orloji (zde tedy spíš všech pět pohromadě), nebo se to zboří nějakým sebemenším nesmyslem jako domek z karet. Lucy má oněch slabin hned několik, ať už zmíněnou žánrovou nevyrovnanost, nesmyslné scény nebo nepravděpodobné jednání aktérů, zejména však plytké a nedostatečné rozehrání myšlenky ustící alespoň v uspokojující cosi... výsledkem je popkornově zabité téma pro pár dolarů navíc. 60%(20.8.2014)

• - Ve scéně automobilové honičky je v záběru vidět muž s novinami, ve kterých je upoutávka na film Pacific Rim - Útok na Zemi (2013). (romajz15)

• - Spoiler: V závěru filmu, kdy Lucy (Scarlett Johansson) v nemocnici vytáhne z břicha posledního pašeráka pytlík s látkou, má Lucy ruce od krve. V dalším záběru, kdy z nemocnice odjíždí, má však ruce již čisté. (Anetkajez)

• - Režisér a scenárista Luc Besson je známý svými vtipnými scénáři, které produkuje pro Hollywood. Ten k Lucy byl napsán fontem Comic Sans a na první stránce ho Besson doplnil popisem atmosféry snímku: "Ze začátku by to mělo být jako Leon (1994), uprostřed jako Počátek (2010) a na konci jako 2001: Vesmírná odysea (1968)." (Brousitch)