poster

Lucy

 • Francie

  Lucy

 • Slovensko

  Lucy

Akční / Sci-Fi / Thriller

Francie, 2014, 85 min

Externí recenze k filmu (12)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Na pojmutí této zábavné letní jednohubky vám bude deset procent mozkové kapacity bohatě stačit. Režisérův mix revenge thrilleru, matrixovské sci-fi a existenciálního dotknutí se tajemství všehomíra totiž hloubku spíš umně předstírá, než aby jí ve skutečnosti vládl." (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) **

  "Pozitíva by sme síce našli – pomerne dobrú réžiu a vizuálne efekty, fajn akčné scény – ako celok to však k ničomu nespeje. To, čo hlavná postava stvára pri boji, ostáva vždy bez adekvátnej reakcie, akoby žila vo vlastnej bubline. Príbeh nemá v podstate žiaden záver, aspoň nie taký, ktorý by stál za…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) **

  "Až v poslední části se propracujeme k nějaké myšlence, ba dokonce filosofii, ovšem předvídatelně se nejedná o nic praktického a jenom filmové postavy z ní budou mít užitek. Stejně jako v předchozích bojových scénách je nutné vzdát hold samotnému nápadu a zvláštním efektům. Pokud jde o příběh,…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ***

  "Lucy mohla být zábavným akčním béčkem plným vtipných a vizuálně zajímavých kousků. Místo toho postupně své těžiště čím dál tím víc přesouvá k přehnaně ambicióznímu filosofování a podivným éterickým obrazům, které patří možná do videoklipu psychedelické kapely, ale ne do jednoduchého akčňáku." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ****

  "Znáte francouzské comicsy? Magazíny Metal Hurlant nebo Pilote? Trochu sofistikovanější, abstraktnější a ambicióznější, než ty americké, taky trochu více erotiky a brutality... A trochu víc WTF. Tak něco takového je Lucy." (více)

 • Filmpress.sk (Miloš Ščepka)

  "Ak patríte k tým, čo vedia, že človek využíva celý svoj mozog a nie len desať percent jeho kapacity, jediným spôsobom, ako si užiť Bessonovu Lucy pre vás bude vidieť v nej rafinovanú fantastickú komédiu na tému "všemocná blondína", nemilosrdne parodujúcu filmy Luca Bessona. Odvďačí sa vám úžasnou…" (více)

 • Generace21.cz (Anna Nižňanská) *****

  "Pro mě je zkrátka Lucy námětově atraktivní, příjemné osvěžení, které je vedle hordy testosteronových akčňáků s velkými mužskými hvězdami, v nichž se kromě precizní přehlídky filmových triků neobjevuje zkrátka nic nového, trefou do černého." (více)

 • Kritiky.cz ***

  "Je škoda, že filmové záběry v exteriérech jsou velmi krátké a převažují záběry z interiérů. Divák by se tak mohl více poznat krásu cizích měst a zemí. Snímek má svižné tempo, dějová linka je jasná, bez zbytečných odboček a zdržování. Stopáž je 90 minut, což je odpovídající, ale klidně bych…" (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ***

  "Jistě, nudit se u Lucy rozhodně nebudete. Na to je až příliš podnětná, netradiční a svižně natočená. Přes veškerou snahu vás ale nikdy plně neuchvátí a nepřesvědčí o tom, že tu hlas Morgana Freemana neprodává krapet děravé vědecké teorie. A to je samozřejmě ta nejlepší možná varianta…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ***

  "Tak tohle návrat Luca Bessona vážně nebude. Od pohledu možná něco jiného než jeho klasické akční výplachy, nicméně v jádru se jedná přesně právě o ně. Tentokrát ovšem obdařené o docela agresivní propagandu vědeckého poznání, která se díky výraznému akcentu na science fiction stává docela…" (více)

 • TotalFilm.cz (Alžběta Kovandová) ***

  "Herečka podává dobrý výkon, vyjádřit změnu povahy v průběhu příběhu se jí daří. Morgan Freeman hraje roli pro něj v zásadě typickou, je to opět milý, inteligentní chlapík, ničím nezklame, ale ani nepřekvapí. Lucy je solidní akční film, k jehož sledování sice velké mozkové kapacity netřeba, rozhodně…" (více)

 • 25fps.cz (Michal Kadlec)

  "Lucy je filmem nejednoznačných kvalit – to bude zřejmě tím prvním, co mnohé diváky po skončení projekce napadne. Besson přehání, pohrává si s prostředky filmového stylu, který se nezdráhá hnát do nepřirozených extrémů, aniž by však přímo podvracel zákonitosti filmového vyprávění..." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace