Michael Kohlhaas

• Francie Michael Kohlhaas (více)

16. století. Michael Kohihaas, obchodník s koňmi, vede šťastný rodinný život. Když tento bezúhonný muž na vlastní kůži okusí nespravedlnost, dá dohromady armádu, aby očistil své jméno a znovu nastolil pořádek. V 16. století pomalu končí feudalismus a Evropa se ocitá na pomyslně tenké hranici mezi starým a novým světem. Vážený obchodník s koňmi Michael Kohihaas je milující otec a mírumilovný občan. Alespoň do té doby, než na vlastní kůži okusí bezpráví bohatého lorda, který ho okrade o koně, čímž odstartuje řetězec nezvratných událostí. Kohihaas přišel o živobytí a víru v právo, a tak se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou. (Cinemax)

calculus

Většina platících konzumentů v kině stojí o koncentrovaný a pěkně zabalený zážitek! Tady šlo o něco jiného. Úvodní bezpráví tohoto příběhu působilo dlouho a s velkou tíhou tak, že nemohlo vyznít ani trochu banálně. Já už také netrpělivě očekával rozuzlení a dlouhé civění do korun stromů mi bylo i nepříjemné. Přitom mnohdy takto postavené filmy přímo vyhledávám. V čem byl rozdíl? Tento film byl o lidské tragédii a zoufalství, jenom o tom! Taková cesta dlouhým temným tunelem... Ne vždy se najde ta správná nálada. ()

wowylgu313

Tady to procenta vyprsklo nahoru hlavně ze dvou důvodů... Za A Mads Mikkelsen a za B 16 století. To jsou dva jasný aspekty díky kterým si to hnedka ze startu mé srdce získalo. No a pak už to jen stoupalo a stoupalo. Příběh je zde jednoduší stejně jak ve filmu Spása. Bude se to celé točit o pomstě, jen tady to nebude tak jednoduše vykreslené jako již zmiňovaným filmu. Část role tu mají koně, celé je to postavené na jakési true scéně. Kdy člověk chce spravedlnost ale zároveň dokáže uznat kdy už toho bylo dost. Povedený kousek. 70-75% ()

pafka

Ja jsem popravde zklaman. Je to velmi pmaly artovy film, ve kterem toho ale moc nenajdete. A Mikkelsen na tom nezmenil nic. Jen, ze jsem to dokoukal. Ano, nese to silne moralni poslani. Tot vse. ()

Expozituror

V duchu Horské hlídky, trošku jinde a v čase o trošku dříve, sledujeme boj za spravedlnost bez filmařských serepetiček okolo. Bez dramatizující hudby, bez nepřátel dávajících najevo svůj odchod na onen svět hektolitry krve a uši-drásajícím jekotem. Bez idealizujících záběrů hrdiny, bez postav s dojímavými monology. Bez pocitu zadostiučinění. Jen šeď a všednost každodenní reality, kde se jeden život rozhodl postavit se systému, kde smrt přichází neokázale a tiše. Kde se ještě nad lidským životem vznášela těžká přítomnost fyzična a hmoty. ()

fafejt001

Taková těžkotonážní balada o koních , bezpráví , pomstě . Asi to moje mozkovna nepochopila , takové divné a místy nelogické . Mads je málo přesvědčivý a jeho zatím slabší role . Takže dvě a půl . ŠKO'O'DA . ()

Saxos

Takový německo-francouzský slaboučký Robin Hood. Spor s baronem o dva koně a následné zabití manželky Kohlhaase přeroste v nějaké povstání a snahu o pomstu baronovi. Msta se nekoná, povstání ve finále vzdá a bandu pošle domů. On je uvězněn, ale práva se dočká. Baron mu musí koně vrátit v dobrém stavu a zaplatit odškodné. Baron za to co způsobil dostane dva roky v base. Kohlhaas odsouzen k hlava šmik z krku a to hned. Hodně najivní a rozvláčné. Film pro milovníky koní, hor a korun stromů v lese. FF v Cannes - Zlatá palma. ()

topvideo

Od Mikellsena čakám viac.... k tomu barón a princezná z chudobinca, kde tie ksichty vzali??? Bola prázdna zásobáreň vyzretejších osobností, alebo sa nechcelo nikomu do tohto moralistického snímku ísť hrať??? ()

aannemer

Zdlouhavé, rozvleklé. Nebýt krásné krajiny a Madse, tak jsem to v polovině vzdal, neboť konec byl zcela očekávaný. ()

Scaevola

V zásadě se jedná o povedený historický film, kterému vnějškově nic neschází a který dokonce netrpí ani nedostatky v rámci dějové linky, jež je logicky a poutavě vedena k smysluplnému konci přes svou vnitřní rozpornost mezi rozumem a ctí, jak ji chápe moderní recipient. Bohužel jsem však očekával jinou formu, než jaká mi byla nabídnuta, a nevěděl jsem, co si počít s předlouhou stopáží, pomalými záběry a rádoby artovými přeskoky v rámci scénáře, které opomíjely mnohdy stěžejní motivaci postav. Výsledkem je nejasný počin, který kráčí jinam, než je divákovi slíbeno, ale kritika byla jistě spokojena. ()

karnifex

Na tomto filmu špatně skoro všechno. Mads Mikkelsen hraje opět především roli Madse Mikkelsena. Všichni ti drsní mlčenlivý muži zde působí naprosto pozérsky, ale když promluví, je to ještě horší. A pokud snad někdo uvažoval hodnotit film jako mírně podprůměrný, scéna s princeznou ho připraví o poslední zbytky shovívavosti. Jedna * za krajinu - ta byla hezká. ()

Easykill

Tenhle kousek jsem měl na seznamu pěkně dlouho a konečně přišel na řadu. Opět neskutečná kvalita a ne jen proto, že je tady Mads. I když pořád platí "kde je Mads, tam je kvalita". Ten film je prostě skvěle natočený, temnou dobu se podařilo vystihnout dokonale. V příběhu mě trochu mrzelo, že to vlastně hlavní hrdina tak trochu vzdal. Byl bych radši kdyby všechny ty zmrdy do jednoho vykuchal! I přesto se však jedná o hodně silný snímek. Mads je jako vždy dokonalý a i v této roli je ve svém živlu. Nebojí se vytáhnout hříbě z lůna či svůj vercajk před svou filmovou dcerou... Tyhle a podobné detaily jen ukazují, jak se má dělat dobový film! ()

luongovaee

Herecký výraz Madse Mikkelsena je sám o sobě filmem. Lidé jsou ve své podstatě zvířata, která se od zbytku přírody odlišují svými morálními zásadami. Nutno dodat, že syrovost snímku pocítíte až do morku kostí. ()

terordemon

Stredovek vo svojej najsurovejšej a najtemnejšej podobe. Nie kvôli veľkolepým súbojom ale kvôli krásnym záberom a drsným emóciám. Mads Mikkelsen je neskutočne úžasný herec! "Biblia nám káže, aby sme odpustili našim nepriateľom. Modlím sa k Bohu..., aby nám také odpustenie nikdy nedovolil, že za pána budeme povyšovať psa." ()

Mukade

a debilkovia stále tlieskajú a šalejú od šťastia keď uvidia Williama a Kate apod.....................Ináč, francúzi sa z tejto "legendy" poučili a vo Francúzskej revolúcii už vyzabíjali šľachtu ako sa patrí ()

Tess92 odpad!

Michaela Kohlhaase od Kleista jsem četla, v originále. Už kniha je nudná a celkem nezáživná, tak jsem byla překvapená, že film vytáhli na dvě hodiny. Ještě víc jsem byla překvapená, když jsem viděla prsa a penisy (zvlášť převlíkat se před jeptiškou/příbuznou mi přišlo celkem hustý - alespoň podle knihy byli příbuzní, proto se u ní schoval). Jediné, co mi na knize přišlo zajímavé byla epizoda s cikánkou. Škoda, že do filmu se nevešla. A dcera, která je přistihne při sexu? Co se stalo s jeho dalšími čtyřmi dětmi? Ráda bych to ohdnotila nějak líp, ale nemám jak. (I když uznávám, že frei nach neznamená, že to bude slovo od slova jako kniha, ale tohle už by se MK snad ani jmenovat nemělo). No jo vlastně, ještě tam byla princezna. Tu jsem v knize nějak prošvihla. Sakra ale nejvíc mi vadí, že vynechali cikánku. ()

caniferus

Konecne po dlhej dobe skutocne kvalitny historicky film. V prvom rade za malo penazi straaaasne moc vela muziky, proste s takymto rozpoctom je to prda, muzika, kamera, pribeh, supeeeeer!!!! Hlboko blbovzdorny film!!!! ()

Pompeius

Taková škoda! Takový potenciál - to drama, konflikt, k tomu ty méně obvyklé reálie (kolik znáte filmů ze 16. století?). Z toho se dalo vytěžit tak strašně moc! Místo toho utahaná, nic neříkající, leklá a nezajímavá podívaná. Která se navíc polovinu čau odehrává ve tmě, takže se divák marně snaží ostřit, aby aspoň tušil, co se na plátně děje... Škoda, opravdu škoda, velmi jsem se na to těšil. ()

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz