Bernhardiner

Marjane Satrapi se se svou filmovou tvorbou přestěhovala do Ameriky a úpřímně řečeno, čekal jsem od jejího počinu mnohem víc. Už z jejího předchozího filmového díla jsem byl celkem rozpačitý, a i zde jsem měl dojem, že měla tvůrkyně zůstat spíše u animovaných filmů a komiksů. Hlavní hrdina s ošklivou minulostí a potetovanou nohou rozmlouvá se svým hodným pejskem a zlým kocourkem (Při mluvení domácích mazlíčků byl evidentně využit počítač, díky čemuž se pohyby úst přesně shodují s mluveným projevem zvířat. Vypadalo to až trochu nepřirozeně. Vzpomněl jsem si přitom na jezevčíka Majera z Arabely) a balí a zabíjí kamárádky z práce. Což o to, že má celý tento snímek tak trochu americký "šmak", přes se dokážu přenést, ač na to jakožto milovník evropské kinematografie nejsem zvyklý. Satrapi mě, na rozdíl od Persepolisu a Kuřete na švestkách, zklamala téměř absencí jakéhokoli vlastního autorského vkladu. Chápu, že pracovala s cizím scénářem, přesto bych od ní očekával nějaký silný zapamatovatelný moment. Až na pár drobounkých záblesků nic výraznějšího nedorazilo, režii proto můžu bez jakýchkoli výčitek nazvat plochou, vcelku dobrý námět se rozplývá do jakési břečky, která jako jediná mi zůstala v paměti. Upřímně řečeno, nepomáhají tomu ani herci, Reynolds nemá takové charisma, aby utáhl sám celý film a Gemma Arterton mi byla dost nesympatická, opravdu nechápu, proč se do ní hlavní hrdina zakoukal. Anna Kendrick je sice jiná káva, ale to k mému (filmovému) uspokojení jednoduše nestačí. Škoda, námět je dobrý a potenciál z něj udělat výborný film tu určitě byl. 55% ()

Gunslinger

Čierno/čierna komédia(?) o "mierne" narušenom Jerrym, ktorého sadistický (a zároveň neskutočne chutný) kocúr so škótskym prízvukom nahovára na vraždenia, zatiaľ čo dobráčisko pes ho od nich odhovára.. Do toho sa Jerrymu začnú v chladničke hromadiť ľudské hlavy, ktoré (čuduj sa svetu) rozprávajú tiež.. Obzvlášť kocúrik Mr. Whiskers by si za svoj výkon a hlášky zaslúžil vlastný seriál. Multižánrový masaker - veľké prekvapenie.. ()

jefff

Originální příběh dokonale zničila bezpohlavní režie i Reynolds, který je opravdu příšerný herec. Mělo to dobré momenty, ale na to jaký to mělo potenciál je to průšvih. ()

blackkocour

Nic světobornýho a ani nic překupnického, ale i tak jde o rozkošnou a sentimentální komediální taškařici. Pokud jste někdo jako já, kterého odradí už špatná začáteční sleď znělek studií, a špatně vytisknutá jména herců a hereček v růžovo-oranžovém textu, tak jednoduše bežte do prdele. Místo šarmantního Reynoldse se mi více líbila cynická mluvící kočka, i já někdy obzvlášť po tom, co si vezmu jointa na dobrou chvíli, taky slyším jak mi křeček do duše promlouvá, ať sebeznaživěji opíchám tu štětku, která sedí vedle mě, a obvykle ta štětka je jen pěnový aku polštář ve tvaru duhovýho jednorožce. Cože, vy ještě nemáte polštář ve tvaru jednorožce. No, velmi doporučuju při jeho koupi, pro slečny může mít dobrý opačný výsledek, hlavně pro několika nocích, kdy nemáte u sebe vašeho milovaného, nebo lajcky řečenýho robertka. Každopádně, špatné to asi nebylo, ale že bych měl nutkání to zkouknout znovu, to asi ne.. ale jako oddychovou trampotu na páteční večer s kundama, jako vyšitý na míru. A rada na závěr, i s useklou hlavou staré týdenní šlapky, se dá udělat také spousta hezkých věcí, a ne jen polyhalogenová lampička. Což mi dává flashbacky na Americké psycho ;-) ()

herr_carter

"Jerry, slýcháváš hlasy? Ne, pokud na mě zrovna někdo nemluví..."Dá se říct, že absolutně nenacházím slova, která by mohla tenhle film správně vystihnout, nejlepší přirovnání bude ale asi fakt k Psychu, minimálně co se hlavní role týče...Reynolds sehrál roli psychicky nemocného člověka až moc uvěřitelně. Nejsem si vůbec jistý, jestli se mi líbilo spojení komedie a thrilleru, protože jsou to žánry tak nesourodé, že pokud se mixují, působí prostě...zvláštně. Nicméně hlášky těch dvou zvířat typu " vyliž si svý chlupatý pecky", nebo " jseš blázen Jerry, já nejsem mluvící kočka, zvířata přece nemluví" byly povedené. Korunu té celé podivnosti nasazují závěrečné titulky a společný zpěv Reynoldse a jeho obětí....no panejo, přemýšlím,jestli jsem viděl vůbec divnější film............................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

KR4T4S

Velmi zdařilý mix černé komedie a hodně temného thrilleru. Střídání skvělého humoru s velkým napětím. Mr. Whiskers hláškuje přesně tak, jak si u kočky představuju, to samý i chování psa Bosca. Ryan po delší době herecky ve formě, Anna Kendrick konečně sympatická. 90% ()

The Viper

Po dlouhé době výborná černá komedie a po dlouhé době role, co Ryanovi sedla. Svým způsobem retardovaný, milý a vtipný Jerry, který si nechává radit od svého psa a kočky...dále pokračovat nebudu, stojí to za to. No a abych nezapomněl, tak nádherná Gemma Arterton. ()

pavcas

Praštěná černá komedie se zajímavým hereckým obsazením, vhodná pro fanynky Ryana Reynoldse, který se nám navlečen v slušivých růžových montérkách, představí jako Dexter kříženej Normanem Batesem (bez urážky chlapci). Pokud zrovna neuřezává nedopatřením někomu hlavu nebo nebrečí, tak vede nekonečnou konverzaci se svejma domácíma mazlíčkama. Asi vás stejně jako mně, bude celej film napadat, na čem ku..wa režisér a celej hereckej ansábl ujížděl. Závěrečný titulky mně přesvědčily o tom, že to musel bejt dobrej matroš. ()

Firebug

Skvělé, hravé a neskutečně zábavné nahlédnutí do duše sympatického psychouše s vražednými sklony. Ryan Reynolds mě opět po vydařeném Chaos Theory moc mile překvapil a svou roli si neskutečně dává (včetně namluvení svého psa a kočky). Krásně je využito nahlížení na většinu dění skrze jeho oči a následná konfrontace s realitou. Výsledkem je chytrý thriller a humorem černějším než boty do rakve. Závěr mě odrovnal :-) Vynikající 4* ()

LexBarker

Jste příjemně naladěni na romantickou komedii z amerického zapadákova, kde hlavní hrdina pracuje v růžových montérkách v továrně na vany a je platonicky zamilován do Britky Fiony z účtárny? Tak na to rychle zapomeňte... Jerry totiž bere prášky, tedy vlastně spíš nebere... A to potom slyší hlasy zvířat, honí po lesích spanilé panny (hehe) a doma si nechává suvenýry se kterými by asi místní šerif zrovna dvakrát nesouhlasil. Jerry vidí svět kolem sebe v růžových barvách a rozhoduje se jestli má poslechnout svého psa (výborně zahraný mastifem Hamishem), který mu radí : "Nech toho Jerry, seš slušnej člověk" anebo kocoura Mr. Whiskerse (mimochodem kocour Cairo pojal svoji roli snad až příliš ležérně), který naopak dí : "Jdi ven a zabij někoho!"...Koho nakonec Jerry poslechne, zjistíte sami přátelé, pokud najdete odvahu pustit si tento poněkud bizarní filmeček, který rozhodně stojí za to... ()

sedm.1

Upřímně bych tomuto snímku dal nejradši ze soucitu tak maximálně 1*, ale mé vnitřní hlasy mě neustále přesvědčují a varují, ať to nedělám. Tak to neudělám. Raději. Jeden nikdy neví a s vnitřními hlasy si fakt nehodlám zahrávat. Každopádně, Hlasy je snímek hodně zvláštní, zajímavý, originální, a ikdyž o jeho kvalitě nemám skutečně valné mínění, nemohu popřít, že se mi nějakým záhadným způsobem zavrtal do hlavy a já ho, stejně jako ty mé hlasy, nemohu dostat pryč. Divočina. Nicméně zápletka The Voices je sice nenápadná a bez nějakého strhujícího tempa, ovšem má spoustu nevšedních momentů, nějaký ty nečekaný zvraty a docela slušnou gradaci, síla Hlasů ale spočívá jinde, a to jednak ve hvězdném castingu, v čele s velice trefně obsazeným Ryanem Reynoldsem, který podává vážně pozoruhodný a přesvědčivý výkon, což jsem od něj upřímně nečekal, a jednak v atmosféře, která je tak zvláštně podmanivá, až z toho běhá mráz po zádech a ve mně zanechala opravdu zvláštní pocity a myšlenky. Ve výsledku si ale stejně nemohu každopádně pomoct, na mě Hlasy zapůsobily především rozpačitě, nechci mu nicméně křivdit, je to fakt těžko hodnotitelný snímek, já z té Cesty do hlubin magorovi duše ale tak nadšený jako ostatní prostě nejsem. ()

KoRner

Riadne psycho. Toľko veselosti pri porcovaní mladých žien som ešte nevidel... Všetko je postavené tak, akoby vražda bola tou najprirodzenejšou vecou na svete. Na konci sa mi však už zdalo, že mu to prechádza až príliš ľahko a polícia nejak spí. Pre mňa osobne je to príliš, pre úchylnejšie mozgy však možná dobrá zábava. ()

charlie_ando

Tento film íránské režisérky Marjane Satrapi se veze na přílivové vlně absurdity a díky ní i funguje, ale jakmile poklesne množství bizarních výstředností na hladinu snesitelnou pro normálního diváka, tak začne vyprávění drhnout. Jerry Hickfang měl těžké dětství, které zanechalo hluboké šrámy na jeho psychice a protože bere prášky na hlavu podle plotu, vlastně je nebere vůbec, tak slyší hlasy, respektive si povídá se svou kočkou a psem. Psisko Bosco je jeho hodné já, zatímco rezavý kocour Mikeš je ďáblovým advokátem se sprostým ostrým jazykem a odzbrojujícím kukučem Kocoura v botách. Vnitřní hlasy dovedou Jerryho nakonec na cestu sériového vraha a k hromadění trofejí (hlav jeho sličných obětí) v jeho ledničce. Vcelku atraktivní obsazení v čele s mužem bez špetky charismatu Ryanem Reynoldsem zachraňují hlavně milé tvářičky Gemma Arterton a Anna Kendrick. Je cítit, že se film nebere vážně a to je dobře, protože by to vlastně ani nijak asi nefungovalo a zvlášť zdařile jsou do děje zapracována všechna myslitelná filmařská klišé. Bláznivá barevná halucinogenní jednohubka přímo stvořená pro festival otrlého diváka. ()

Wally

Bože, tohle bylo ujeté, ale hodně zábavné, tak proto 4* Klobouk dolů před Ryanem do jakých rolí se pouští 👍 ()

SpaceOdyseus

Svet se zda mnohem krasnejsi, kdyz Jerry nebere prasky na svou schyzu, akorat mu jeho kocicka radi aby zabijel lidi. Velmi cernohumorny film jehoz bizarnosti neustale graduji a zaverecne cislo je WTF roku. Ctvrta hvezda za odvahu. ()

Litvicek

Při sledování tohoto filmu jsem začínal chápat pojmy okolo dobra a zla. Nebyl jsem příliš nadšený a pořád jsem čekal, že se bude dít něco, co konečně pevně upoutá moji pozornost. Nevím čím to je ale mluvící hlavy, kočka, pes a lidé, prostě né a né přimět mou trpělivost setrvat a nepřetáčet scény. Nepovedlo se a já přetáčel jak divý. Slabý odvar. ()

666Carnage

Tohle byla prdel. Fakt jsem se hodně bavil. Ryan Reynolds v zajímavé roli. Zvířata srší největším vtipem a celkově se celý film krásně line v pohodovém stylu. Vraždy pobaví. Pohádkové psycho se zvířátky. 80% ()

fantasmic

Celkom podarene spojenie čiernej komédie a psychologického thrilleru. Miestami sa dobre zasmejete (rozhovory zo zvieratami, finalna tanečná vlozka), miestami vam prijemne prejde mraz po chrbte (spomienky na matku, precitnutie po liekoch). Asi druhy film, o ktorom môžem povedať, že Reynolds sa snaží hrať a ide mu to. ()

Hanys_

Romantický komediální thriller, který má zábavné i drsnější chvilky, ale celkový dojem je, že jsou Voices nedotažené. Ale umím si tenhle filmek představit jako hodně nahláškovaný černohumorný seriál. ()