Hornblower - Rovná šance

(TV film)
  • Velká Británie Hornblower: The Even Chance (více)

Historicko - dobrodružná filmová séria životnej cesty Horatia Hornblowera, legendárneho britského dôstojníka, s vynikajúcim hereckým obsadením. Veľkolepé a výpravné ťaženia britského impéria nepoznali hranice. Práve naopak, neustále ich prekračovali. A v tom bol Hornblower lepší ako ktokoľvek iný. Už od verbovačky v prístavnom mestečku Portsmouth bolo jasné, že do služieb britskej armády vstupuje muž, na ktorého sa len tak ľahko nezabudne. A jeho kariéra je dostatočne bohatá na to, aby sa pri tom nikto nenudil. Vojny zúria všade na okolo a my sa staneme spoločníkmi jedného z najudatnejších dôstojníkov svojej doby... (oficiální text distributora)

dee-key

Hornblowera jsem viděl poprvé ve čtvrté třídě a už tenkrát se mi moc líbil. Pokud by jste ho někdo měl po ruce, ozvě te se. ()

Streeper

První film skvěle hraje na to, že je potřeba, aby divák poznal postavy a aby si k nim vytvořil vztah. Navíc je to vcelku šikovně propojené se zajímavým příběhem a také se super zápornou postavou Simmonsem, kterému by snad každý chtěl dát přes hubu. Přítel mě na to nalákal z důvodu, že on sám je fanoušek této doby a také celkově loďstva. Já ale na tohle moc nejsem, takže jsem mile překvapená, že se mi to tolik líbilo a jsem zvědavá, co se bude dít dál. ()

Wladi.mir

Naprosto nejlepší! Horacio si mě získal hned od začátku a nepustil mě ani po posledním díle. Jeho příběhy a dobrodružství co prožíval, jsem si užil opravdu srdečně. Všechny filmy jsou kvalitně natočené až se nechce věřit, že je to TV film. Představitel Horacia Hornblowera si s tou rolí nadmíru výborně poradil. Škoda že to osmým filmem končí. Prostě výborný román a z vojenského prostředí 18. a 19 stol, u kterého se člověk nenudí. Nemrzí mě ty hodiny co jsem u toho strávil. Pro mě plný počet a výborné zpestření vánoc 2009. ()

C0r0ner

Fajn dobrodružný příběh z přelomu 18. a 19. století, který je svižný, napínavý a originální jak námětem, tak prostředím. Podobných námořních filmů je obecně dost málo, takže za mě moc příjemná věc a určitě dám šanci i dalším dílům. 75% ()

sulimo

Skvělé historické drámo a mnoha pokračováních, a to já ráda, kort když je hlavní hrdinou Gruffudd, jelikož toho já ráda ještě víc. Od první minuty fandíte Horatiovi maximálně, a kdo řiká že ne, ten to dělá dodnes. ()

filmmovier

Atmosférický úvodní příjezd na loď odstartoval parádní příběh námořníka Hornblowera a také bezmála perfektní sérii, která mě velmi překvapila. Nejen že má výborné herce, zejména Ioana Gruffuda a Roberta Lindsaye a povedený český dabing (ten z ČT) ale hlavně vynikajicí příběh a atmosféru a neuvěřitelně filmové vzezření, televizně to nepůsobí ani trošičku, což je další velké plus. Má to parádní výpravu, vše působí reálně, příběh je napínavý, nenudící, perfektně graduje. Mě se to líbilo a rozhodně budu koukat dál, protože Hornblower se mi líbí, perfektní historická série, která vyčnívá a jen málokterá je tak dobrá. A hned napoprvé tak parádní příběh....85%. ()

Mrkvič

Horatio neztrácí ani po letech. Je správňácký jako superman. Možná i víc. Alespoň v tomto prvním díle na něm nelpí snad ani smítko. Rovná šance má spoustu děje a pěkně vystavený příběh. Pořád je ale během devadesáti minut i spousta času na rozvinutí charakterů všech potřebných postav. Zásluha patří i skvělým hercům, kterým stačí se trochu zatvářit a divákovi je hned všechno jasné. Ke konci jsem se už jen tetelil nad lehkými vtípky a spravedlností pro toho nejsprávnějšího námořníka. Nějaké ty škraloupy se najdou. Hlavně co se týče technického spracování a nějaké té nadsázky, ale stejně je to parádní rodinná podívaná. ()

kurcatovium

Slabší čtyři hvězdičky. Na film mě nalákal kamarád, který byl unešen. Bohužel nemůžu říct totéž o mě. Nebylo to špatné, zajímavý námět, ale bohužel provedení už pokulhává. Na víc místech. ()

Compadre

Hornblower je snad nejlepší seriál s námořnickou tématikou a tohle uvedení do následujícího děje se povedlo na maximum. Bitva může začít :) ()

Kroc

Učarovalo mi to hned na první pohled....plachetnice, moře, plachetnice, námořníci, plachetnice, Horatio, plachetnice, a Kennedy....paráda ()

Kangaxx

Prvý diel skvelej série, v ktorej nenájdete prázdny záber. Atmosféru, ktorú dokáže navodiť toto dielo môžu závidieť aj najväčšie hollywoodske trháky. Každá časť podáva svojským spôsobom nielen výpoveď o zvyklostiach anglického námorného loďstva na prelome 18. a 19. storočia, ale aj o dobe samotnej. Dobrodružná epopeja, ktorú by si žiadny milovník žánru nemal nechať ujsť. ()

Cejny

Dobrodružná série o námořníkovi Horaciu Hornblowerovi začíná hodně výstižným názvem. Hornblower má šanci 50:50, zda bude úspěšnou televizní sérií, či ne. Úvodní díl, který se věnuje především seznámení se s chystaným dějem a představením hlavní postavy, pozvolna udává pozitivní směr této sérii. Hlavně druhá polovina filmu, kdy už se jde do akce, mě přesvědčila o tom, že tuto sérii rozhodně musím vidět celou. 75 % ()

Maynard.

Hornblower - zrození :o). Takle by se to klidně mohlo jmenovat. Už je to spousty roků, co sem to sledoval v přímým přenosu v TV. Uplně sem na tenhle kousek zapomněl, ale nedávno sem viděl MAsters a Commander a to mi tohle připomnělo. A jo, je to piřád stejně poutavý jako za mlada. Sice poměrně obyčejný, ale fakt chytlavý. Záporak vostrej jako prase... ()

Finskej

Vzhledem k tomu, že jde o jeden díl z celkem osmidílné série, ohodnotím vše naráz: velice solidní série ze starého námořnického prostředí, herecké výkony dobré (Ioan Gruffudd vážně hraje a tímhle si získal z nesympatií mé sympatie), skutečné lodi (minimálně někde určitě) mě uchvacují a prosté, uvěřitelné a nepřekombinované zápletky jednotlivých dílů jsou tak akorát. Zkrátka poctivá filmařina, příčetné scénáře, pěkné epizodky z doby britsko-francouzských střetů za revoluce. ()

Shakeus

Nechci obviňovat tvůrce, tohoto jinak výborného televizního dobrodružného filmu, že by neměli základní znalosti o boji na moři během revolučních válek a historicko-technické chyby dělali schválně. Myslím, že se prostě natáčelo s tím, co bylo po ruce a k dispozici a i příběh byl sepsán tak, aby šlo o maximální dobrodružství. Problém tedy není s příběhem, vymýšlet se dá cokoliv a koneckonců scénář čerpal z knižní předlohy. Co mi ale lehce vadilo, že loď, na které se Horatio nacházel první část filmu, byla krásná 74 dělová řadová loď a uváděna zde byla jako bárka. Horší už bylo, když byla potopena! francouzskou lodí s pár děly, která poté prchala před Indy, což byla fregata s bezmála polovičkou děl než první Horatiova loď. Asi drobnost, ale já na to musel stále myslet. Více prostoru než jsem čekal, dostali i ostatní členové posádky a ne jen samotný Horatio, ale snad by to chtělo ještě maličko víc a naopak méně naivity. Potěšila i, na televizní film, zdařilá výprava. Takže pokud divák přivře oči a realitu na plátně přijme, vše ostatní je výborné a jedná se o znamenitý první díl, hádám dopředu, povedené série. ()

Piri

Famózny seriál. Výpravné a napínavé, v duchu klasických dobrodružných seriálov s fantastickým slovenským dabingom. Neviem prečo je to tu rozdelené na filmy, keď je to oficiálne 8-dielna mini-séria. Zaraďujem ho medzi klasiku ako napríklad seriál Kapitán James Cook, rovnako s nezabudnuteľným dabingom. ()

Vejrrr

Je jen můj problém, že nějak nemůžu zkousnout prostředí námořnictva a lodních bitev. Ale objektivne musim uznat, že tenhle film vlastně nemá žádné chyby, děj je perfektní, hraní přesvědčivé... Doporučuji všem ()

Untentrauer

Toto přátelé je nejlepší seriál vystihující období přelomu 18. a 19. století s námořní tematikou, jaký byl kdy natočen. Zde se opravdu vše sešlo a je tudíž zbytečné vypisovat jednotlivě co se povedlo. A co se nepovedlo? - poslední dva díly. Ty jsou řekněme již mimo hlavní linii, a dají se považovat za rozjezd nové kapitoly. O těchto dvou posledních dílech (Hornblower III - Věrnost; Hornblower III - Povinnost) by se dalo říci, že kam nemůže čert, tam nastrčí ženskou a to ještě ošklivou, ale stále se jedná o kvalitní zážitek. Takže si pohodlně sedněte, připravte si kanapky a pusťte si tuto jedinečnou ságu o námořním důstojníkovi Horacio Hornblowerovi, jehož předlohou byl jediný a jedinečný admirál Nelson. P.S. Pokud chcete opravdu autentický zážitek tak si otevřete láhev PUSSER´S NAVY rum… ()