• Mairiel

Ke sledování letošní vánoční pohádky jsem byla přinucena okolnostmi, samotnou by mě to dobrovolně nenapadlo. Bylo to ještě větší peklo, než jsem čekala. Je to tak divné, že od pohádky chci, aby fungovala jako normální film, aby to všechno dávalo aspoň trochu smysl a postavy nebyly všechny do jedné totální idioti? A to už fakt nemáme mezi staršími českými herečkami nikoho jiného než oteklou Bohdalovou? Příklad za všechny: zatčený princ zoufale koulí očima, jak by to všechno strašně chtěl panu králi vysvětlit, ale nemůže, protože má roubík, který mu nikdo nechce vyndat. To, že má dost volné ruce na to, aby si ten posraný roubík sundal sám, ho jaksi nenapadne, takže se jeho a tím pádem i naše zoufalství nad jeho demenci neúměrně protahuje. Celé téhle instituci vynucené vánoční premiéry nerozumím, radši tisíckrát Popelku. To se opravdu nikdo z tvůrců a jiných odpovědných lidí nestydí takovou sračku vypustit do televize, ještě ke všemu jako zlatý hřeb večera?(26.12.2013)

• topi

Kvalitní pohádku se našim filmařům už podařit nenatočí. Tenhle pokus o pohádkový příběh nedopadl nejlépe. Všechno zachraňuje jak jinak než vždycky výborně hrající Viktor Preiss v roli ducha a sympatická Veronika Kubařová v roli princezny. Zbytek je slabota, Bohdalka už není co bejvala a ostatní osazenstvo působí spíše trapně. Dále ty efekty, to je hrůza, stejně i nasvícení různých scén atd atd... Nemá to pohádkové kouzlo a i hudba tomu moc nedodává. Ale ještě se na to koukat dá, oproti větším průserům, co se v nynější době natočilo.(25.12.2013)

Bylo nebylo, jako již po několikero let nám veřejnoprávní televize servíruje novou pohádku ke štědrovečerní večeři. A opět se tento dobře míněný skutek minul účinkem. Postava ducha v podání Viktora Preisse je milá a vtipná, Veronika Kubařová celkem roztomilá, to je ale vše, co je na této pohádce kladné. Nic proti Jiřině Bohdalové (tedy něco ano - je děsně uřvaná), ale s tím, jak si sebe tato herečka cení, mohli tvůrci filmu ušetřit za její obsazení a zaplatit lépe scénáristovi, aby filmové postavy pobraly více rozumu a ještě vybírat ze sympatičtějších obyčejných/prostoduchých chlapíků, budoucích králů. Pohádka není úplně pitomá (H. CH. Andersen byl nějaký pohádkář), ale je natočená tak nějak divně, s utahaným dějem nedějem. Na nědělní ufuněné odpoledne stačí...(29.12.2014)

Českotelevizní pohádkové kouzlo: ať už předlohu napsal Erben, Němcová nebo Andersen, jejich adaptace jsou jedna jako druhá. Máme tu mladý pohledný pár, který ovšem musí jít stranou, pokud se zrovna mohou předvádět Bohdalová s Preissem. Že pohádka v tu chvíli začne nudit, přece vadí jen těm pár stovkám internetových remcalů. Čím to je, že čím mají filmaři úžasnější technologie, tím průměrnější filmy točí? No nic, nashle o příštích Vánocích u další úplně stejně průměrné pohádky. Diváci tak dostanou přesně to, co čekají. A tak je to v pořádku, nebo ne? (50%)(24.12.2013)

• Terva

CITÁT - Táta ve válce pad a mámu z toho trefil šlak........... Viktor Preiss s naušnicí v uchu? Vůbec se to k němu nehodí. Klasika - chytrý ke štěstí přišel, pak se vožral a ještě dlužil. Inu, pohádka. Místo Aladinovo lampy je tu něco jiného a jako bonus vícero přání, než jen tři. CITÁT - To nebude žádný chudák........ Dobré kostýmy (až na tu naušnici) a celkem slušné herecké obsazení. To je však vše.(25.12.2014)

• - Role byly napsány přímo na tělo hlavním hvězdám Viktoru Preissovi, Janu Hrušínskému, Jiřině bohdalové a Martinu Dejdarovi. (Cucina_Rc)

• - Vitkor Preiss se před natáčením svěřil, že půjde o jeho první účinkování v trikovém filmu. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Viktor Preiss, který hraje ducha, přišel sám s nápadem, že by mohl duch mluvit italským přízvukem. (Aknah)