• campix

S českými pohádkami to jde stále více z kopce. Tady navíc Duch na zlato je pouze film, takže těch finančních prostředků bylo ještě daleko méně, ale i tak je pohádka naprostá debilita, bez většího nápadu. Prkeným hlavnim hercem, divně upravenou Bohdalovou a cekově debilním dějem. Soumrak českých pohádek nadále pokračuje.(24.12.2013)

• MikeCool

TV-film. Tato zhovadilost by se snad neměla řadit mezi pohádky. Na Štědrý den se v poslední době u nás v rodině stává tradicí, že se společně podíváme na novou českou pohádku na ČT1. Tentokrát to skončilo velkým fiaskem. Ne jenom, že jsem vylil víno do notebooku, ale pohádka samotná byla ukázka neskutečně trapného a nevkusného klišé. Po shlédnutí této nezdařilé blbosti, jsem si zprotivil nejen Zelenku, ale také neskutečně trapnou, šišlavou a na nervy lezoucí Bohdalovou, která se musí nacpat všude a nemá soudnost ke svému věku.(27.12.2013)

• Fr

,,KDO MÁ KŘESADLO, JE MÝM PÁNEM! CO POROUČÍŠ!“… /// Princezna s kledbou a chudej pocestnej. Voteklá Bohdalka, parádní Preiss a hezká Kubařová (souhlas, irelevantní poznámka, páč každej máme jinej vkus, takže někdo obdivuje krásu Bohdalky… ). Dál už bude na každým, jestli se přikloní k názoru, že je to prostě vobyčejná televizní pohádka, která nemusí hýřit scénáristickým zázrakem, nebo jestli je to nuda, ve který se dějou a melou nesmysly. Třeba u nás doma dokonce někdo pronesl (nevzpomínám si už, kdo to byl…): PÍČOVINA! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju pohádky, ve kterejch je vysoká pravděpodobnost setkání s osobou mdlého rozumu. 2.) Nevím co je křesadlo. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(26.12.2013)

• Jezinka.Jezinka

A já se tak těšila na vánoční pohádku s Preissem, která bude mít ducha. Ačkoliv duch tam byl, oduševnělé to bylo pramálo. K pozitivům bych, kromě pana Preisse, který patří mezi naši hereckou elitu, přičetla půvabnou princeznu, sympatického hlavního hrdinu, tři roztomilá děcka (děj by si vystačil s jedním) a parádní šibenici. Vlastně ještě to štěně. K negativům všechno ostatní, od dementního krále (vím, že manipulovaný trochu tupý král má od Pyšné princezny tradici, ale tohle už bylo moc), přes natahovaný děj a křečovité haha scény (nošení pokladu, paní rádkyně v noční košili pádící z mužské ložnice) až po poslední perličku a ještě falešnou. Přesně taková měla být tahle pohádka - perlička na ozdobu svátků, ukázala se perličkou falešnou, k mému zhnusení ještě zakončeno písničkou, kterou nezachránilo ani to, že Preiss umí zpívat. Takovéhle texty by byl schopen vytvářet program na generování náhodného pořadí zvolených slov. Co ten blábol měl znamenat?(9.2.2014)

• Flaxik

Vysvětlil někdo tomu hovadu Zelenkovi, že pohádka se vyznačuje něčím jiným než infantilním zmatkováním? Ještě jednou uvidím v nějaké pohádce Bohdalovou a půjdu si blinknout. Tohle kurvení vkusu dětí by mělo být trestné. Počkejte, za pár let se bude říkat "zlatej Troška". Jan Hrušínský potvrzuje, že se fotrovi silně nepovedl a na hraní by se měl definitivně vykašlat a partička kolem Dejdara je už zase banda pitvořících se trapáků. Jediný Preiss snad za něco stál. P.S. V původním obsazení měl hrát Vojtu Ondřej Novák, dost by mě zajímalo, který kokot ho nahradil tím dřevákem Skopalem.(24.12.2013)

• - Viktor Preiss, který hraje ducha, přišel sám s nápadem, že by mohl duch mluvit italským přízvukem. (Aknah)

• - Vitkor Preiss se před natáčením svěřil, že půjde o jeho první účinkování v trikovém filmu. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Role byly napsány přímo na tělo hlavním hvězdám Viktoru Preissovi, Janu Hrušínskému, Jiřině bohdalové a Martinu Dejdarovi. (Cucina_Rc)