Náhodné setkání nadějného spisovatele Briana s okouzlující Francouzkou přeroste ve vášnivý milostný vztah. Má to ale háček. Ona je vdaná a může se s ním scházet jen na dostaveníčka v hotelu mezi pátou a sedmou hodinou večer. Před hotelem St. Regis na Manhattanu se nadějný mladý spisovatel Brian (Anton Yelchin) poprvé setká s Arielle (Bérénice Marloheová), kultivovanou manželkou francouzského diplomata. Přestože je Arielle starší, vdaná a má dvě děti, Brian jí zcela podlehne a oba se spolu začnou scházet na odpolední dostaveníčka. Brian se tím dostane do rozporu nejen se svými tradičními hodnotami, ale i s rodiči (Frank Langella a Glenn Closeová), kteří se s touto zprávou jen těžko vyrovnávají. Jenže Brian je v tom až po uši. Čím hlubší je jejich vzájemná láska, tím víc Brian touží po tom, aby spolu začali trávit delší čas, než jen mezi pátou a sedmou hodinou večer. Oba milenci jsou záhy postaveni před nejdůležitější rozhodnutí svého života. Emocionálně silný debut scenáristy a režiséra Victora Levina ukazuje, jak těžké je bojovat za lásku, když se všechno staví proti vám. (HBO Europe)

chrispe

Nevím, proč je v označení komedie, protože to už tam stejně tak dobře mohli napsat krimi. Hlavní problém tohoto filmu vidím v tom, že mezi hlavními hrdiny není vůbec žádná chemie. Absolutně nic. Jako bych se dívala na učitelku a jejího divnýho žáčka. Téma filmu jako takové je zajímavé, ale podle mě tu bylo zpracováno dost nudně. Fakt to mělo jen 95 minut?? Konec má nejspíš chytit za srdce, no já se hlavně pozastavila nad tím, jak nám chlapi zestárli, kdežto Arielle (nádherná Bérénice Marlohe) je jako zmrazená časem. ()

Razzor_82

Netradiční romance s použitím lyrické poezie. Odzbrojující úsměv Marlohe a plachý pohled Yelchina vytváří zajímavou přitažlivost. Střet volné francouzské kultury a té konzervativní americké. Vtipné životní situace nutí k zamyšlení. Milí a sympatický film o životě jaký je. Není tak žádnou přeslazenou hollywoodskou limonádou. 7/10 ()

desade

Zase som sa po čase nechal nachytať na "dobrú romantiku". Tento príbeh bol ale absolútne umelý a neuveriteľný (nie - uveriteľný). Takže to vlastne tým pádom ani romantika nebola. Ako že to tu už nikto nič negarantuje? ()

tančísvlky

Je to ako nebo a peklo. Hlavný hrdina ja úplne toporný a nebo filmu je Arielle. Chémia medzi duom nefunguje a veriť tu nemôžete vôbec ničomu. Je však pravda, že nebyť podpriemerného Briana bol by film učite svetlom čo som už niekde videl. Cez všetky záporné vety dám dobré hodnotenie pre určitú dávku originality v dialógoch... ()

Demonic189

Ehm, ehm... čakal som niečo lepšie. Celkovo mi ten vzťah medzi Brianom (sympatický ňuňko Anton - RIP) a Arielle (okúzľujúca Bérénice a najkrajším úsmevom na planéte Zem) prišiel tak trochu rýchlo vygradovaný a celkovo nie veľmi uveriteľný. Záver sa už potom ťahá doslova ako sopeľ z nosa a ten všadeprítomný patos, brrr..... Podobný, avšak famózny 500 dni so Summer je úplne inde. ()

mira.l

Popravdě řečeno, hodnocení 70% plus moc nerozumím. Od začátku podivné - náhodné setkání mladíka s o něco starší ženou na ulici, kdy přeskočí jiskra, no budiž. Přesně vyhrazené 2 h na schůzku, to už je trochu makačka na diář...:). Pak se ukáže, že šarmantní Francouzka je vdaná, má 2 děti,hmm, problém. No jak pro koho, sama se práskne manželovi, o kterém ví, že on má taky milenku, ale není to problém, znají se, stýkají se. Manžel mladíka vyhledá, je vpodstatě rád, že manželka má bokovku(??/!!), přijme ho do rodiny, pozve ho na večeři, no do kelu, to je teda prazvláštní rodinka... Krom toho, že to celý bylo nějaký divně postavený na hlavu, to nějak nemělo drajv, ploché, "bez šťávy", na komedii málo komediální, na drama málo "drama", uvěřitelné. S hodnocením váhám někde mezi 2 a 3*. Snad dvě věci mě na tom malinko zaujaly, a sice to, že na konci se nekonal možná očekávatelný kulervoucí happyend, kdy jedno oko neostane suché, a potom Olivia Thirlby, která mi přišla skoro koukatelnější než Bérénice Marlohe, která se tvářila tak nějak pořád stejně. Mimochodem, zjistil jsem, že už jsem ji taky někde viděl, ale nepoznal bych ji - Juno po boku Ellen Page. Nakonec tam teda ty tři dám, ale víkrát to vidět nepotřebuju. ()

Mouchal

Romantický film s námětem, který by u mě osobně nemohl obstát a postupem filmu se dozvíme, že ač je zajímavý, nemá šanci obstát prakticky nikdy. Je to občas dost naivní či přehnaně přeslazený, ale na druhou stranu, přesně to od romantických filmů čekáme a "5 to 7" je ve svém jádru i hrozně milý film s mnoha životními moudry. Nikterak známý film, ale za svou kvalitu se stydět nemusí a svou roli občasné romantiky pro mě splnil na jedničku. 75% ()

DD

Sice to jede podle šablony, vedlejším postavám něco chybí a konec byl trochu natáhnutý, ale srdíčko tam je. 9/10 ()

Miagy

Schopná a pozerateľná romantická dráma, ktorej však čosi chýbalo. Buď farby a film mal byť farebný, alebo mal byť zasadený do jesene, alebo mal byť ešte šedivejší. Inak som spkojný ako americký film dokáže byť tak neamerický... ()

alldo.raine

Krásný, dojemný, emotivní, a pro mě z části i smutné. Pustil jsem si to jen kvuli Yelchinovi, abych nostalgicky zavzpomínal a udělal jsem dobře. Lépe zavzpomínat nešlo. V kombinaci s krásnou Berenice a silnými dialogy jsem si užil kouzelnou hodinu a půl. U takového to typu filmu je to u mě o tom, jakou stopu to ve mně zanechá. Zda si třeba některé pasáže pustím vícekrát. Tento film ve mně stopu zanechal. Stopu, která mi něco připomíná. Mě samotného, někoho koho znám. Je to prostě povědomé, skutečné. A to je na tomto snímku to nejdojemnější. Že Vám bude připadat, že už jste to zažili. Jinak se dle mého už v tomto věku přišlo o budoucího velkého herce. Odpočívej v pokoji. ()

wege

Kdysi jsem potkat Francouzku, byla strašně krásná, milá, vtipná a taková tajuplná. Dva roky jsme se občas potkávali, popili, pojedli, pokecali, ale nikdy se nedostali dál. Po shlédnutí mě nyní 15 let zpětně velmi mrzí, že jsme to nezkusili posunout dál. Mohli jsme mít krásné vzpomínky, nebo taky ne. Krásný film. Škoda, my ztratili kontakt. ()

marek29

Čumím si takhle na červenej skvost, a najednou se přistihnu, že spím. Prospal jsem nejdůležitější část filmu: zvrat v ději a pak si to musel pouštět tudíž znovu! Po přečtení úvodní stránky komentářů, musím konstatovat že "konverzačky" ani "romance" asi nejsou pro mě. Pár joků od starýho Glooma bylo good, ale jinak mě film nezasáhl. Až budou tyhlety maminy růst na stromech, dejte vědět. Mám 24 let (ještě měsíc a půl) a neuškodilo by zahrát si na tento film. Že bych ho ale doporučil kilometry daleko to asi ne.. Film mě musí bavit - na to je můj život moc krátkej abych sledoval "konverzačky" a usuzoval z jejich textů. Jak říkám - to až leda osobně. 3 z 5 ()

vitac.

Takový ten druh filmu stavěný na dialozích, s příjemným tempem a uvolněnou atmosférou. Podmínka vyslovená už v názvu a jak to celé dlouho fungovalo... to se mi líbilo. Ještě víc se mi líbily scény s Brianovými rodiči, ty byly vůbec nejlepší (a hlavně nejvtipnější, obzvlášť večeře:)). Naopak, těžko jsem snášel většinu z Ariellina odění a její způsob chůze:) Největší boj svádím ale s celkovým vyzněním filmu, který dle mého přesně obrátil podstatu rozdílu mezi láskou a zamilovaností. Což se mi zdá jako velký problém, když celých 95 minut není vlastně o ničem jiném... Tři hvězdičky. ()

shade000

Och bože, už dlho som nevidel tak nádherný a jemný romantický film. Takýto film je liek na akúkoľvek zlú náladu. Je síce smutný, no v istom zmysle smutne krásny. Toľko melanchólie a krásnych myšlienok v neobyčajnom filme. Ďakujem veľmi pekne za tento počin, som rád, že som ho mohol vidieť a veľmi rád si ho pozriem kedykoľvek opäť. Som dojatý... ()

vodkasesemte

Cože, on ji neojel?! Neudělal ji štastnou? To nasere. Pak že láska je všechno. Já vim, jak se na ty čubky musí! SORRY, KOMENTÁŘ KE ŠPATNÝMU FILMU. ()

bonovox

Príjemná romantika. Opäť dôkaz, že prednedávnom zosnulý Anton Yelchin bol skvelým hercom. Šarm a pôvab Berenice je jednoducho neodolateľný. ()