Méďa 2

USA, 2015, 115 min (Alternativní 126 min)

Některým plyšovým medvědům nestačí, že umí chodit, mluvit, hulit a milovat se s prsatými blondýnami. Někteří si dokonce chtějí pořídit vlastní dítě! Mimořádně úspěšná komedie Méďa názorně předvedla, že když jste z plyše, nic vás nezastaví, aspoň co se humoru týče. Dobrou, i když možná i lehce znepokojující zprávou je, že v pokračování se Méďa Ted vydává v doprovodu věrného parťáka Johnnyho v podání Marka Wahlberga ještě o pár kroků dál. Dobré příběhy končí svatbou, ten náš jí začíná. Urostlé a blonďaté pokladní Tami-Lynn nevadí, že je její manžel chlupatý po celém těle a navíc měří o metr a půl míň než ona. On by jí na oplátku chtěl dopřát miminko, jenže jaksi technicky... plyšák a lidská bytost... Nakonec se rozhodnou pro umělé oplodnění. A v okamžiku, kdy Ted s Johnnyho pomocí má potřebné sperma takřka na dosah ruky (či spíše packy), zařehtá úřední šiml, který rozhodne, že medvěd původem z hračkářství nemá na potomky nárok. Jenže Méďa a Johnny jsou hromský kámoši, jen tak něčeho se neleknou, a tak si najmou právničku (Amanda Seyfried). Je blonďatá, okatá a taky trošku hulí, takže veskrze sympatická. Nesourodá trojka se pustí do předem prohraného boje s takovou vervou, že se nebudete stačit divit. Sice jim to možná k vítězství nepomůže, ale hlavně že bude sranda. (Cinemart)

netahlo

Hlavne prvni pulka uplne paradni. Pak se trochu zvolni, ale latka z prvniho dilu zustala minimalne zachovana. Stek s Liamem luxusni :-) ()

Maynard.

Jedničku sem neviděl, ale na dvojku sem slyšel chválu ze všech stran. Takže navzdory tomu, že nejsem zrovna fanoušek amerických komedií, sem do toho šel. A jo, parkRÁTH sem se upřímně zasmál, páč Méďa umí dobrý hlášky. Už jen to, že je to takovej roztomilej medvídek a padaj z něj fucky jak na kolotoči :o). Příběhově je to ale hodně slabý. Navíc zrovna Mark není a nikdy nebude můj oblíbenej herec, páč von prostě hrát neumí, jen pravděpodobně dobře vypadá. No, na jedničku se vrhat nebudu, to vím jistě. A že by tenhle film změnil pohled na tenhle prazvláštní žánr "americký komedie",tak to se bohužel taky nestane... ()

herr_carter

"Takže si vyserte voko..Ano a ihned jak si ho vyseru, rád bych vzal Váš případ". Méďa 2 je možná ještě srandovnější než jednička, a možná za to mohou ty všudypřítomné narážky na různé filmy (parodie na Jurský park mě rozsekala), myslím, že jsou to lepší 4*. Po tomto filmu se budu bát cokoliv vyhledávat přes google..." do you mean black cocks?"......................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Firebug

Velká spokojenost. Skoro to i vypadá tak, že Seth četl můj nepříliš lichotivý komentář k jedničce a dvojkou se snaží vše napravit. Romantická linka zredukována na nezbytné minimum, náznaky nějakého melodrama se většinou přetaví v nějaký vtípek a příběh je jen takové svižné orámování hromady drsno-vtipných gagů, které ze sebe dokáže sypat takovou kadencí snad jen Seth MacFarlane. Pravda, že moment překvapení je nenávratně vtahu, protože divák už ví, čeho všeho jsou postavy schopny. Pro mě je však Ted2 stálé o dost větší zábavou, nežli jeho předchůdce. Chci pokračování a ideálně jako "road movie". ()

Rihan

Akorát sprška sprostých slov a stupidní děj. Tuhle dvojku už si mohli odpustit. Musím se hodně držet, abych to nenasměroval do koše. ()

The Viper

To co překvapivě fungovalo u Jump Street kde i přes to, že dvojka se nesla na stejné bázi humoru a i přesto to mělo svou kvalitu, tak Méďa Ted je na po druhé o dost horší. Především to je místy laciným humorem a v druhé polovině krkolomným tempem, kdy vás ze smíchu vytrhne naprosto zbytečná pasáž na poli s marijánkou. I přesto se docela dobře pobavíte (spermobanka). ()

sedm.1

Upřímně jsem nevěřil, že by se mohl druhý Méďá svou ulítlostí a nekompromisním a drsným humorem vůbec jen přiblížit, natož pak se vyrovnat, fakt šílené, ale opravdu vtipné jedničce, jenže opak se stal pravdou a MacFarlane se tu utrhl ze řetězu snad ještě víc, což znamená, že Méďa 2 je šílenost na druhou a já se fakt dávil smíchy. MacFarlane tu tak znovu boří veškeré hranice korektnosti, slušnosti a přístupnosti, seká jeden ultimátní fór za druhým, na nějaké ohledy tu není absolutně čas, prostě nářez, který ovšem nedocení samozřejmě úplně všichni, neboť především publikum KND (klub náročného diváka) bude jen zvedat oči v sloup, co za drzé, neinteligentní a nesmysluplné vtípky tu padají z nejen medvědích úst 8D. Toto duchaplné publikum se tedy na tuto úroveň fakt asi nedokáže snížit, ale pro zbytek normálních lidí to je fakt fungující úlet. Zápletka je každopádně znovu docela fajn, ikdyž stejně jako v jedničce slouží spíš jako doplňek k dovádění ústředního dua, než jako plnohodnotná součást filmu a i tempo se pak drží po celou dobu na velice slušné úrovni, bez jakýchkoliv hluchých míst. Trochu problém mám s castingem, kdy tedy nehodlám hodnotit výkon samotného Méďi, ikdyž nutno podotknout, že po trikové stránce je to opět bomba, spíš mi ale stejně jako v jedničce zrovna dvakrát nesedl Mark Wahlberg, kterého jinak zbožňuju, ale do této role mi prostě nesedl a vrcholem je pak obsazení Amandy Seyfried, kterou fakt upřímně nesnáším a zde jako náhrada za dokonalou Milu Kunis je v porovnání s ní snad ještě trapnější a ohavnější než kdy jindy, ikdyž musím zároveň přiznat, že za ten fór na její účet z Glumem to její obsazení možná tedy i stálo. Méďa 2 je zkrátka záležitost pro publikum, které se dokáže povznést nad jeho jednoduchostí, neintelektuálností a vulgárností a které se dokáže především odvázat, a toto publikum pak může být s tímto pokračováním určitě spokojené. ()

coscarelli

Sice trochu pridal na vaznosti s procesom, ale nezabudol narazat, urazat, vysmievat, kritizovat, hulit, nadavat a tak dalej.. Seth / Ted zdvonasobil bezservitkovu udalost, vymazlil scenar a vsetkym to natrel poctivo a paradne. Natiahnutu casomieru mal teda riadne, ale pri tej sprche vselijakych moznych udalosti co ho sprevadzali ( nasledky: krce, zaludocne strpnutie, vysoky tlak, odrete ocne viecka ) som si to ani neuvedomil. Skvela praca, ..smelo by som bez strachu siel aj do 3ky.. ()

Circumscriptor

Naozaj dôstojné pokračovanie dobre známej komédie, ale niektoré pasáže sú tu až priveľmi zdĺhavé a pár hluchých miest by sa tu rozhodne dalo nájsť. Neviem, ako tu znova prinútil režisér Liama Neesona, alebo dokonca Morgana Freemana (!) pre učinkovanie v tomto filme, ale je to asi veľké umenie. Celkový dojem vo mne film zanechal dobrý, ale oproti prvej časti je to o máličko slabšie. ()

JADIM

Prvý diel zarobil viac ako 500 miliónov dolárov, čo je myslím dosť na zafinancovanie toho druhého a to aj vrátane poriadného dopingu pre scénaristov. Takto to na mňa zapôsobilo. Viac hulenia a o trochu menej srdiečka, ale aj na to došlo. Množstvo humoru tu bolo tak, ako predtým, ale tu to zachádzalo až tam, kde čistá duša len ťažko zablúdi. Ten príbeh tu bol v podstate iba pozmenenie minulého dielu a tak trochu sa tu vykrádalo, ale aj tak je Macík 2 zábavná jazda, pri ktorej som sa pár krát výborne zasmial. Srdcervúca jednotka však u mňa víťazí. 7/10 (Videné 29.2.2020, SK dabing) ()

Wicky

Je to tam! Po nulových očekáváních je to nakonec velice příjemné překvapení. Jde poznat že Seth MacFarlane jede přesně v těch kolejích, kde to dobře zná a ví co má dělat. S pomocí plyšáka a Wahlberga na nás totiž celé dvě hodiny sype nespočet skvělých forů, gagů, hlášek (dokonce i Morgan Freeman jednou skvěle zahláškuje), šílených a absurdních situací ,mnoho popkulturních odkazů a k tomu i nějaký ten WTF moment (Liam Neeson kupující cereálie). To celé je krásně zabaleno do ideální letní zábavy, že vám ve výsledku ani moc nevadí že stopáž je trochu přemrštěná a konec silně předvídatelný. (9/10) ()

Sajuska1991

Na podobně bláznivé a sprosté vlně jako první díl, takže si nestěžuju, docela se divím, že to neztratilo kvalitativně ... :-) pár míst o ničem, ale tak nemůžou se každému trefit do noty ... každopádně hlášky, narážky a scéna se spermatem - tleskám :-) ()

charlie_ando

Seth MacFarlane je zpět se svým přisprostlým věčně zhuleným hláškujícím medvědem Tedem a společně s ním se vrátili i ostatní staří známí v čele s Johnen Bennettem (Mark Wahlberg) a nechybí ani Flash (Sam J. Jones). Jedinou podstatnou ztrátou je Mila Kunis, o kterou jsme přišli díky ošklivému rozvodu, ale myslím si, že to není zas tak velká škoda, protože jí zdatně zastoupila okouzlující a roztomilá Amanda Seyfried, jako čerstvá právnička po škole Samantha a mezi ní a Johnem funguje dobře chemie. Tato herecká výměna je asi jedinou změnou oproti jedničce, protože vše ostatní jede ve svých zajetých kolejích politicky nekorektního humoru a popkulturních odkazů, které mají kulometnou kadenci a zasypávají diváka záplavou podařených vtípků a humorných scének. Na scéně je zpět i sociopat Donny (Giovanni Ribisi), který ještě přidal na úchylnosti a jeho posedlost Tedem je opravdu maniakální. Zápletka je jednoduchá a přitom nosná, občanskoprávní spor o uznání lidské podstaty našeho plyšového hrdiny, ale z každého políčka je zřetelně cítit hlavní úkol a to dobře pobavit diváka a v mém případě se to podařilo. Dle mého názoru se hodně povedlo také obsazení, kde se ve vedlejších roli představil Morgan Freeman a drobné cameo, které potěší si střihl Liam Neeson a Jay Leno. Nezapomenutelné se pro mě staly dvě scény "Jurská tráva", která je opravdu geniální a pak kostýmová rvačka na New Yorském Comic Conu. Jinak pro dvojku platí do písmene to, co jsem napsal o jedničce, občas je tempo vyprávění nevyrovnané a finále přišlo o trochu dřív, ale tenhle vulgární pelichající plyšák mě dostal už podruhé, díky. ()

KoRner

Niektoré vtipy sú skvelé a hodné citovania, avšak mne filmový humor MacFarlanea asi nikdy nebude úplne po chuti. Ale úprimne asi som nevidel film, kde by bolo narvaných viac popkultúrnych odkazov a nepôsobilo to umelo, či trápne. Za scény v spermobanke, Neesona a Jurský park možno po druhom zhliadnutí hodnotenie zvýšim. ()

bari68

O chlp horší ako ,, jednotka ,, , avšak stále to má svoje osobité kúzlo, patričný drajv ale hlavne, čo je najpodstatnejšie- je to vtipné a zábavné. ()

Lukoboss

Ve srovnání s jedničkou to naprosto ztratilo koule, vtipy a zápletky se opakujou, pak se to najednou zase snaží hrát na vážnější nebo romantickou rovinu. Je tam spousta zbytečných scén, který jsou jen suchou výplní, aby tam byla nějaká ta minutáž. A snaha pozvat tam několik dalších celebrit a známých herců jenom proto, aby si to udělalo větší reklamu, to tomu fakt nepomůže. Doufám, že už trojka nebude, že tvůrci nebudou mít snahu z toho vyždímat maximální zisk, protože by taková trilogie mohla nakonec zabít sama sebe. ()

joora1

Méďa je filmová ptákovina, kde příběh nikdy není na prvním místě, ale alfa omega jsou gagy. Tady byly některé opravdu luxusní - Neeson, Jurský park, Cluberlang atd, ale na druhou stranu spousta divných scén nebo nudný soudní proces z filmu dělá lepší průměr. ()

Co čeká Liama Neesona?

06.08.2015

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015