Titan, největší z měsíců planety Saturn, jehož povrch zkoumají dva astronauti. Najednou se zmocní jednoho z průzkumníků silná bolest a plastická přilba se naplní krví. Dříve, než klesne k zemi, přenese se do jeho těla neidentifikovatelná hmota... Uplynou tři měsíce. Dvě soupeřící korporace NTI a Richter Dynamics posílají na Titan posádky. Shenandoah, koráb NTI chce po přistání navázat spolupráci s konkurenty. Posádka pod vedením Mika Davisona však nachází raketu Richter Dynamics překvapivě prázdnou. Zakrátko objevují nejen mrtvá těla, ale také temného netvora, před nímž se dávají na rychlý ústup. Všichni, až na Susan Delambre, která se mění v krvavou hmotu. Kosmonautka však není zdaleka poslední obětí tajemného netvora... (Intersonic)

honajz

Zpočátku docela slušné béčko, které po půl hodině ale neví, kam by mělo tak nějak směřovat, takže je z toho jen nepřehledná vyvražďovačka s naprosto nepochopitelnou účastí Klause Kinského a zcela nelogickým koncem. Díky oné neujasněnosti ztratí prvotní prvek napětí (i když ano, hodně to připomíná Vetřelce) a procházky chodbami nejsou už posléze nijak napínavé. ()

SOLOM.

Já bych tento film moc s Vetřelcem nesrovnával. Oba filmy jsou naprosto rozdílné. Samozřejmě se zde dá nalézt několik podobností, ale jinak film směřuje úplně jiným směrem. Asi nejslabším článkem filmu je samotná nestvůra, která ač nejde moc vidět, tak vypadá hodně směšně. Především pak ve scéně, kdy škrtí kapitána lodi a jdou vidět lidské ruce v rukavicích. Jinak má však film klasickou atmosféru sci-fi hororů 80.let, která má místy docela zajímavé grády. Je ovšem taky pravda, že první polovina filmu je nudná jako prase. ()

eraserhead666

Nazvat film Netvor, když tam hraje Klaus Kinski je opravdu trefné. On tak i vypadá. Nudné, nezáživné, recyklační céčko se dvěma světlými body - dvě ženské postavy, samozřejmě, jak je zvykem, jedna z nich zařve jako jedna z prvních. ()

kajda.l

Očekával jsem roztomilý brak plný přihlouple vtipných hlášek, vydařených masek a kouzelných osmdesátkových efektů. Bohužel jsem se nedočkal a dostal jsem pouze totální a nesmyslný brak, který se bral příliš vážně. Půl hvězdičky za hezké tvářičky hereček, půl hvězdičky za hudbu. Nebo jinak, odpad! nedám jen proto, že mě tenhle "film" neštval a byl prostě jen debilní. ()

5150

V éře videopůjčoven jsem tenhle titul nějak nezaznamenal, takže teď jsem splatil dluh a nelituju. Má to atmosféru, napětí a fajn béčkové obsazení.. prostě spokojenost..)) ()

corpsy

Táto kópia veleznámeho hitu z konca 70. rokov je vizuálne, atmosférou či hereckými výkonmi béčko ako delo. Avšak, mohlo to mať väčšie gule, keby nemal režisér často tendenciu zdriemnuť si. ()

curunir

,,VIDELA SOM JEDEN FILM. OSÁDKA POLÁRNEJ STANICE BOLA OBKĽÚČENÁ NEZNÁMYMI TVORMI Z NEJAKEJ CUDZEJ PLANÉTY." ,,HAHAHAHA!" ,,POČKAJTE CHVÍĽU...!" __ Dám 3*. Votrelec ber to, na koho sa to podobá, alebo nepodobá, Netvor je LEN klasické ´80 béčko akých vtedy vznikali kvantá (a aj horších) a tak ho treba aj vnímať. Pre mňa bola na celom filme najlepším práve tá vizáž 80. rokoch, ktorá má tak neopakovateľnú atmosféru ako žiadna iná dekáda pred ňou a zatiaľ ani po nej (ale možno som príliš sentimentálny). Ďalej treba zdvihnúť palec za budovanie napätia, ktoré ak najmä film pozeráte večer vie vcelku príjemne mraziť. Pri jeho kulminovaní príchodom Netvora na scénu však malo na mňa práve opačný efekt a skôr som zanietene čumel na obrazovku zisťujúc, čo sa to vlastne v tej tme norí. A treba vyzdvihnúť, že tých zopár niekoľko sekundových scén, kedy sa ukáže v plnej kráse, je veľkým plusom filmu. Zlatú malinu by som dal tvorcom zvukových efektov. (201. hodnotenie, 27. komentár k filmu) ()

ConanVJ

Já mám tenhle horůrek rád, byl to jeden z prvních hororů, co jsem na VHS viděl. Ani po tolika letech se mi to neokoukalo a když jsem to zas viděl, tak jsem si to pěkně užil. Jasný, je to béčková podívaná se starými efekty, ale co na tom. Herecky je to dobře obsazené, svojí atmosféru to má také. Příběh je prostý, bez většího překvapení. Nelogičností je tady taky jak máku, ale to neřeším. Pro mě prostě srdcovka 100% :) ()

Andersis

Klaus Kinski je nejlepší na celém filmu. Svojí malou roli si vychutnal a ze všech postav hrál nejlíp. Co se Netvora týče, to monstrum je většinou utopené ve tmě. Některé dialogy sou na facku, ale zábavnost tohoto snímku je 100%. Nad scénářem nesmíte bádat, žádný tu totiž není. Náké ty zohavené mrtvoly, a jedna chodící (Klaus Kinski), šel z něj opravdu strach. ()

ledzepfan

Hrozně kryploidní záležitost. Často užívané slovní spojení"levná kopie vetřelce" je myslím dost přesnou definicí(s tím, že slova levná a kopie musí člověk chápat v jejich horším smyslu).... Možná, že to nebylo levné ale tipoval bych, že většina financí šla na honorář jednoho herce(jinak nechápu, co by ho přimělo vzít takovou slátaninu) a ze zbylých drobných se nakoupily levné kulisy, špatní herci, dýmostroj a jeden trapný gumový oblek. Snad jen ona kratičká účast Klause K. z toho na moment udělala vtipný expriment porovnávající herecké dno a špičku roku 85(a to to Kinski flákal). ()

fcreading

Veľmi zlá kopirácia úspešnejsieho predchodcu Alien, ale zato s dvomi nasledovnými prvkami: 1. Klaus Kinski vždy spoľahlivý a ako jediný z expedície prežil. 2. Vedierka krvi: Užil som si dost krvi a nejaké to Gore, len jedine co mi vadilo bolo to že sa to volako naťahovalo. Ale i tak musim vyzdvihnut kvalitu, ktorú tento film aj po toľkých rokov ešte stále má 60 percent. ()

Gorehound

Malý sf hororový tajný gem. Krásna symfonická hudba, parádne praktické masky a gore FX, všetko je vymodelované ručne, vrátane vnútrajšku vesmírnych lodí a cudzej planéty. Balzam na CGI rozorvanú dušu. Aj herci sú poctiví, Kinski, hoci je vo filme len krátko, si musel svoju rolu nemeckého kozmonauta užívať. Vôbec filmu škodí, že sa snažil do deja narvať aj Alien clona, ten je zďaleka najrozpačitejší, nepresvedčivý. Kľudne stacili parádny space zombies, ktorí sú zdrojom najlepších masiek a gore scén. Ale aj tak je to nostalgická early 80s sf hororová, zábavná jazda. ()

YURAyura

Pomerne solidni variace na Alienovske tema. Klaus se coby nemecky astronaut jenom mihl, ale to stacilo a tech par nechutosni ;]] + okopirovna kostra ze dvojky a jednicky ;]] kdyby takovychto becek bylo vice, vubec bych se nezlobil. ()

JohnMiller

Nerád opakujem vo svojich komentároch už odznené výroky mojich kolegov.. ale tu si nemôžem pomôcť nedá mi to. Ide o nehorázne vykradnutú kópiu Votrelca. Je to zlé ako len môže byť. Béčko ba až céčko s hroznými hercami kde nepomohla ani len padlá hviezda westernov Klaus Kinski. Scenár k tomuto bol určite napísaný popri sledovaní votrelca. Za tri hodinky sa to dá kľudne stihnúť nie že nie ! Avšak aj takýto Odpad má svoje silnejšie stránky. A to scénky vo vesmíru. Raketoplán prechádzajúci pustím vesmírom mal celkom podobný feeling ako samotný votrelec. Nehostinný mesiac Titan mal tiež slušné spracované scenérie. 1,5 hviezdy tomu úplne stačí. Viac si tento ripoff určený na VHS nezaslúži ()

ilemas

Hodně mi to připomíná Vetřelce, na svou dobu dost zdařilé, scifi z kosmu mám rád. Ale z dnešního pohledu dosti ubohé. ()

cariada

Potvora z vesmíru co měla radši zůstat, kde jí našli. Celkem slušná atmosféra, jen tu obludu měli víc ukazovat. Na pozdní noc , když nemůžete usnout ideální. ()

Mol

Na nízko rozpočtový film má tento snímek vynikající výpravu, kostýmy, nasvícení, modely lodí a i to monstrum vypadá skvěle. Scénář měl určitě myšlenku, ale ta se ve výsledku moc nepovedla. Možná kdyby se toho chopil jiný režisér. Co mě však zaráží, tak jsou zvuky blasteru ze Star Wars, které zde používají pro zvuky kosmické lodi. Škoda. Mohla to být kultovka. ()

ecceHOMMO

Vidieť tento film v dnešnej dobe (2010) je vlastne zbytočné......Nečudo má svoje roky, a je to z neho aj riadne cítiť a vlasne pôsobí teraz skôr smiešne než desivo. ()

vitekpe

Legracni sci-fi horor s temer televiznim vizualem. Kde se tam vzal Kinski nechapu, ale kazdopadne tam byl jako herec nejlepsi. Film je variaci na tema z Vetrelce, coz uz vite z okolnich komentaru. Zkraceni o 15 minut by tomu jen prospelo. Pokud to cele budete brat trosku jako nadsazku, a koukat s primhourenyma ocima, muzete u toho neusnout... :) Prislo mi to jako divadelni inscenace Vetrelce, zpracovana oblastnim divadlem a natocena na tv kameru ve trech interierech a jednom exterieru...asi tak. 3- ()