Projekt minulost

• USA Project Almanac (více)

Když brilantní student (Jonny Weston - Rezistence) se svými kamarády objeví plán stroje, který je může poslat zpátky časem, možnosti se zdají být neomezené. Přepisují historii, aby vyhráli v loterii, váleli u zkoušek a pořádali mejdany jako nikdy předtím. Změnou minulosti však ohrozí budoucnost našeho světa. Mohou napravit škody, které napáchali, než bude příliš pozdě? (Magic Box)

Shitonit

Přiblblý lidi, přiblblej děj, přiblble natočený totálně rozmrdanou kamerou... dá se to skousnout, ale je to... taková přiblblá píčovina :-¨) ()

Zombiepod

Butterfly Effect pre modernejšie publikum vo vizuále Projektu X, alebo ako natočiť solídny teen sci-fi za pár dolárov. Vykrádačka time-travel filmov najhrubšieho zrna, no napriek tomu, že film neponúkne nič nové, a na to, aký je miestami úsmevne hlúpučký, má veľmi svižné tempo, ktoré v podstate ani nachvíľu nepoľaví. Jednorázovka, ktorá napokon veľmi príjemne prekvapila. ()

JohnZ87

Film zaujme zejména found-footage konceptem a celkově docela slušně ubíhá. Jsou tu bohužel i některé nudnější pasáže (pařba na koncertě) a zejména ke konci už se v těch časových paradoxech evidentně přestali orientovat i samotní tvůrci. Projekt minulost rozhodně vybízí ke srovnání se starším Butterfly Effectem, ale toto srovnání může být v řadě ohledů zavádějící. 65% ()

ANTYCHRYST

Tuhle ruční kameru prostě nemám rád..jak s tím někdo pořád mává atd... Začátek dobrej party.. výhra v loterii.. jakmile se skáče nazpět do času...tak tomu dochází dech a nápad.. konec takovej nějakej.. 55% ()

Don82

Ze začátku má film celkem pěkný drive a vypadá to alespoň na průměrnou teen nerdovinu o cestování časem. Zhruba od půlky to sklouzne k hoodně fádní podívané, kdy scénárista upatlal guláš kolem ne příliš zajímavých postav. Reportážní kamera to moc nezachrání. Jak už asi tušíte, je největší problém u tohoto typu filmu, co s koncem. No, tak to se raději podívejte sami. Ale pozor děcka! Cestování časem není žádná sranda a podělat se může kde co. Nicméně, to už dávno víme z jiných, daleko kvalitnějších filmů. Tak hlavně ať neuváznete v nekonečné smyčce... neuváznete v nekonečné smyčce... neuváznete v nekonečné smyčce.. neuváznete v nekonečné smyčce... ()

MartinTerran

Další film o cestovaní v čase, ale zase trochu jinak. Nejprve musím pochválit, že jde asi o nejreálnější použití stoje času, protože co si budem nalhávat jen málokdo by se hned vrhl do "zlepšování" světa, ale drtivá většina by si řešila své osobní problémy, což u studentů jsou prachy, oblíbenost, párty atd. Ale žádná paráda netrvá věčně a čím víc jdeme do minulosti tím víc se toho může posrat a taky se tak stane. Konec jsem čekal trochu jiný, ale to nevadí, aspoň film nebyl tolik předvídatelný. Na některé paradoxy se ve filmu zapomnělo, ale jinak zpracování nebylo špatné, ale ta konfrontace 2 stejných lidí se mi zdála dosti zvláštní, ale je to sci-fi a nevíme jak by to vypadalo v reálu. Hodnocení: 84/100. ()

Romeroo

Další naprostá časová zhovadělost s naprosto zbytečně natahovaným začátkem, jednou velkou nudnou párty uprostřed a koncem co si hraje na něco "wooooow to je hustý co?!"....Ne, není! Zbytečná ztráta času, ať už se nacházíte v minulosti či v budoucnosti. ()

Mamlas odpad!

Par amaterskych pubertaku natocilo radoby scifi na rucni kameru. Idiotsky udelane, roztrepane, zcela nedivatelne. Vydrzel jsem jen pet minut. Skoda jich. Odpad. ()

Renie42

Mě se téma líbí, ale styl natáčení ne. Nevím co si tím chtějí dokázat, když to bude natočený kamerou jako jednoho z nich. Parta studentů v tom vidí jen legraci a obohacení se. Ale ano, proč to nevyužít ve sportce. Je tu ale jeden velký problém nazývající se efekt motýlích křídel. Zašlápnete motýla a o x tisíc let dopředu se stane katastrofa nedozírných následků. A prosím o méně filmů s rozklepanou kamerou, nevím kdo to vymyslel. ()

Pitryx odpad!

Hned za blarwič kameru mínusy a spoustu. Kupodivu, staré a opelichané téma mne zpočátku i bralo. Ovšem pak, když se v podstatě nic nedělo a mladí jen cestovali, jsem skoro usnul a nadobro ztratil pozornost. Zde nebylo asi se starším divákem nějak počítáno, tedy pokud tato pasáž vůbec mohla zaujmout i ty mladší. Závěrečný guláš souvislostí s letadlem byl tedy pro mne naprosto nepochopitelný. Jó, kdyby byly v xxxx ryby, nebylo by potřeba rybníků. Takže mám ohodnotit plusem alespoň ten zajímavý začátek? Já nevím, ale do tak dlouhé stopáže, navíc zbytečně dlouhé… Ale za ten opravdu stupid závěr nedám ani vorla. ()

Brano

Pred pozretím tohto filmu som mal pochybnosti, že pôjde iba o ďalšiu americkú hlúposť. Ešte keď som zbadal mnou nenávidený spôsob točenia domácou kamerou, tak som to mal chuť okamžite vypnúť. Ale nemal som čo iné pozerať, tak som sa rozhodol to pozrieť a myslím si že som urobil dobre. Filmy o cestovaní v čase mám rád a tento snímok má milo prekvapil. Malo to zaujímavú myšlienku, ktorá na konci Vám všetko objasní. Od začiatku to malo síce strašne pomalé tempo, ale od zostrojenia stroja času sa to zrýchlilo a začalo to byť pomerne aj zaujímavé. Podľa mňa ide o vydarený tínedžerský sci-fi film. Herci boli tiež fajn, ja som sa po väčšinu filmu bavil. Nenáročný film na večer. A vy čo píšete že je to nezmyselná pi.. asi ste si zle prečítali aký žáner pozeráte. ()

angel.CZ

Film od začátku jede ve vyjetych koleji natáčení stylem found footage a tyhle filmy jsou buď velmi dobré, nebo dosti podprůměrné. Zde mě film chytil už od prvních minut a jeho akčnější nasazení, dobrá hudba a hlavně jen malé přechody od dobrodružných scén po ty romantické. Velké + má odemně příběh, který není zas úplně nudný, ale pro cestování v čase jig trošku ohrany (ale stále se drží pravidel pro cestování časem). Od poloviny filmu jsem byl uz pribity u na gauči a jen sledoval vývoj který byl čím dál více gradujici až do samltneho konce kde čeká....... ;-) za mě dosti dobré a zasloužených 75% ()

HEED

Tak dobrý pocit z filmu jsem neměl od Osudového dotyku. Je to fajn záležitost s těma časovýma smičkama. Sympatické herecké obsazení už je jen třešnička na dortu. ()

curfew77

Přiznám se, že ještě někdy za polovinou jsem seriózně zvažoval, jestli to není nějaký pokus o metahumor ve stylu "partička nerdů si splní mokrý sen a natočí film o tom, jak si partička nerdů splní mokrý sen a sestrojí stroj času a..." Jenže ne, o metahumor tady nejde a skutečnost, že nejméně poslední půlhodina působí jako nudná a nenápaditá parodie na všechny filmy o cestování časem, bohužel (už kvůli té nudnosti) fakt nebyl záměr. Plusové body za dobrý casting včetně dvou nohatých koček, relativně slušné triky a drajv, se kterým to v první části letí kupředu, jenže... V první řadě, found footage metoda je tady naprosto omylem a tak evidentně nefunkční, že je to k smíchu - při scénách z hudebního festivalu například hraje v minutovém sestřihu událostí trvajících půl hodiny reálného času jedna a táž písnička. Bez jakéhokoli střihu. I kdybych pominul obvyklý fakt, že tři čtvrtiny stopáže někdo zachycuje události na kameru naprosto bezdůvodně, a že je i to je všechno viditelně sestříhané, těžko si nevšimnout toho, jak kamera vědátorských mládežníků umí zachytit záhadně čistě zvuk dialogu, který je natáčen klidně přes celou místnost plnou jiných mluvících lidí. Co dál? Nadšenci se klidně vrátí patnáctkrát v řadě časem kvůli pětce z chemie, leč když popletou výherní čísla v loterii (sic!), vyhrát podruhé a naplno už je jim kdovíproč zatěžko. A koneckonců není divu, protože i s tím trefeným druhým pořadím prostě dál chodí do školy, a na konci filmu už si na peníze vlastně nikdo ani nevzpomene. Připočtěte snůšku těch nejotřepanějších žánrových klišé plus nezbytné morality servírované opravdu neohrabaně, a jste doma. Velmi, velmi milosrdných 40 %, ale doporučit nemůžu. Pusťte si radši o dekádu starší (a na svou dobu opravdu přelomový) THE BUTTERFLY EFFECT, který ostatně autorská dvojice Pagan/Deutschman v závěru nepokrytě vykrádá. ()

TinoArts

Veľmi prijemné tínedžerské sci-fi o cestovaní v čase. Niekto tu písal, že film si ani nezaslúži prirovnanie k Butterfly Effect - čo je prosím pekne absolútna kravina. Butterfly Effect je moja srdcovka, ale nebudem popierať, že sa tieto filmy dosť podobajú, a toto je jeho plnohodnotná tínedžerská found-footage verzia, ktorá hrá viac na humor a pekné zábery, ako na city. Nápad, ale aj niektoré konkrétne scény boli tým filmom silno inšpirované ("skok" v sklade telocvične na poslednú chvíľu, keď ho naháňala polícia, a pod.). Niekto ďalší tu prirovnával film k Project X? Ako vážne? To je prosím pekne názor za všetky drobné. Toto všetko kvôli zopár scénam z Lollapaloozy? Tak to už hej. Práveže to tam krásne sedelo. Prvá polovička super, zaujímavé, pútavé, na niektorých scénach sa dalo aj slušne zasmiať (skúšanie z chémie alebo fotenie s výherným šekom), druhá polovica mala niekoľko hluchých miest a debilného správania postáv (hlavne tej hlavnej), ale prekvapil ma veľmi originálny a skutočne dobre vymyslený záver. Čakal som buď klasický happy-end, alebo potom klišé v podobe loop-smyčky. Nakoniec ale prijemné prekvapenie. 75% ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie