Vynalézavá reportérka si užije večírek s hezkým cizím klukem. K jejímu překvapení se však ráno probudí v neznámé části Los Angels bez mobilu, auta, občanky a peněz. A za osm hodin ji čeká nejzásadnější pohovor její kariéry! Nevyšel jí pohovor na vysněnou práci, proto se ambiciózní televizní reportérka (Elizabeth Banksová) rozhodne propařit celou noc ve městě. Ráno ji však v cizím bytě probudí zpráva od jejího agenta, že práci přeci jen získala. Má jen osm hodin na to, aby se z neznámého místa dostala bez mobilu, auta, občanky a peněz na nejdůležitější pohovor svého života! (HBO Europe)

Trailer 1

Jara.Cimrman.jr

Ani chvilku mne nenudilo dívat se na to, kterak se ta "kráva ze zpráv" potácí hoďku a půl v přiléhavých žlutých šatečkách z průšvihu do průšvihu. Ne, že by mě to nějak mimořádně rozesmálo, ale Elizabeth Banks to zvládla s grácií a měla i štěstí, že ji podpořilo vynikající nesourodé duo policistů či sarkastický pilot vrtulníku. Do učebnic komedie se Ulička hanby rozhodně nedostane, ale jako tip na pohodově strávený večer ji mohu v klidu doporučit všem, kteří by si dokázali reportérku Meghan Milesovou splést s lehkou děvou. ()

Gaia.M

Jak může jedna noc pokazit celý život? Úplně jednoduše. Nakonec, všechno zlé je pro něco dobré. Přesně tyto zážitky formují naše povahy, naše chování. Elizabeth je prostě kočka, navíc se mi její herecké výkony fakt líbí, a v této roli je naprosto skvělá! :D Já jsem se u filmu fakt pobavila, v mnoha situacích jsem se zasmála. Považuji to za jednu z těch lepších komedií, které jsem letos viděla. ()

kingik

Uličkou hanby v kanárkově žlutých šatičkách až do (moderování) podvečerních zpráv. Atraktivní zprávařka Meghan Milles (Elizabeth Banks), která je přijata na zkoušku moderovat podvečerní zpravodajství, opravdu neudělala dobře, když se šla vlivem frustrace večer odreagovat se svými kamarádkami do společnosti. Rezultovalo z toho nechvalné probuzení v cizí posteli, kocovina, "společenská" únava, a hlavně ocitnutí se bez prostředků v okrajové části města, kde si dostaveníčko dávají různé pochybné existence. A stihnout do pár hodin moderování zpráv, do kterých ji nakonec přece jen vzali, se rovná malému zázraku. Sympatickou Meghan čeká celá řada peripetií a trapasů, a možná, že ani ke kýženému cíli nedojde a uřízne si pořádnou ostudu. Nevím přesně, co si Elizabeth Banks od tohoto filmu, potažmo role slibovala, že na ni kývla. Příliš ambiciozně se totiž film netváří. Jedno vím však jistě. Její herectví je neokoukané a podávané se sympatickou asertivností. Zkrátka ji nejde nepřijmout za sympatickou průvodkyni bláznivě absurdními situacemi, které ji i diváka v devadesáti minutách, co trvá tenhle film, čekají. A i když se ve čtyřiceti nasoukala do takových odvážných minišatiček, které nemilosrdně odhalí každý nedokonalý detail či dekagram tuku na víc, není důvod k vizuálním obavám. Dost jí to na její věk sekne. Nelze však, ani při divácky dobré vůli, přehlédnout faktor, kdy pro proflámované noci na ní nejsou znát žádné zjevné stopy únavy, nebo čehokoliv jiného spojeného s prohýřenou nocí. Meghan i bez ranních zkrášlovacích procedur, které by každá žena po nočním tahu ráda a dobrovolně podstoupila, vypadá jakoby právě navštívila zkrášlovací salon. Její vzhled nemá po alkoholově divoké noci jedinou trhlinku. Výjimku tvoří až závěr, kdy se trochu umaže. Samozřejmě to působí málo přirozeně. Situace, do kterých se po probuzení dostává, nejsou scenáristicky par excellence, A navíc jsou poměrně průměrně zrežírované. Těžko říct, jestli by se z nich dalo vytěžit více humoru, než nakonec je k vidění. Film počítá s tím, že většina postav je na první pohled nějakým způsobem humorná, což právě není a nezlepší se to o moc, ani když s nimi Meghan zažije nějakou eskapádu, neboli s nimi přijde do konfrontace. A většina zde viděných situací, je možná jen ve filmu. Celé to stojí, padá a výrazně se "žlutí" s výkonem Elizabeth Banks, pro níž je to velké sólo a herecká poloha, ve které jsem ji doposud neviděl. Napadlo mě, jestli žlutá barva jejich minišatiček není nějaká skrytá symbolika na americkou mediální politiku, ale nic jsem nevydumal. Vypadá to, že tenhle film opravdu neskrývá v sobě víc, než je patrné. Něco málo originálního v sobě má a do uličky filmařské hanby nepatří. 60% ()

+sfinx+

Zdrcená Barbie zajde do baru, tam dopadne skoro jako Landa v Černých baronech a navíc stihne zaplést románek s ulízancem. Tím končí úvodní ubohosti a nastupuje opravdová komedie. Sice ne bláznivá, ani k popukání, ale stále se do žánru hodí a alespoň nějaké momenty (zvlášť ghetto) stojí za to. Jenže když už je všem trápením konec, zase přichází Barbie a Ken a Hollywood nezapomene dodat typickou trapnou tečku na závěr. Pominu-li prvních a posledních 10 minut, dám klidně ty 3* a zařadím to vedle dalších nenáročných oddychovek. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $59,209Tržby Celosvetovo $7,934,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $92,370 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $104,216 //počet predaných kusov ?║ taká blbovina ale príbehovo výborne si nahrávajúca a moc zábavná /70%/ ()

• Žluté šaty, které nosí Meghan Miles (Elizabeth Banks) téměř po celý film, je od newyorkské módní návrhářky Yigal Azrouël. (vercza)
  • Když si Megan (Elizabeth Banks) v salonu krásy obleče bílý plášť, je nejdříve rozepnutý. V dalším je zapnutý, v následujícím zase rozepnutý. (Lenn999)
  • Film se natáčel v Dowtownu v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)