Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy", je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků... (Bontonfilm)

82fanda

Těsně za půlkou jsem usnul, to asi vypovídá za vše. Tyhle dvojky po dvaceti lettech stojí skoro vždy za hovno. A nemění se to. Dvě hvězdy za tu půlku jinak už nikdy více. ()

mr_radek

No, co k tomu napsat. Ani nevím, proč jsem se to rozhodl shlédnout, možná z nostalgie, možná ze zvědavosti, první film je jeden z mých oblíbených, tak možná proto. Nicméně toto mezi mé oblíbené rozhodně patřit nebude. Příběh žádný, nelogické prvky, někdy až moc mimo realitu. Spíše než film mi to přišlo jako takový dokument o setkání herců původního filmu doprovázený flashbackem jak tenkrát vypadali. ()

botka2

Ze začátku jsem byl hodně skeptický,ale nakonec jsem se i rád dodíval.Možná ještě najdu trochu času tento film shlédnout znovu, tak uvidíme.Ale zase takovej odpad to není.Oproti Dědictví dvojce je to velký rozdíl, na tu jsem se ani snad nedodíval. ()

Redyx1 odpad!

Marně hledám nějaké přirovnání k tomuto smutnému počinu.Snad jen podobný tristní pocit,který jsem měl při pokračování Dědictví...stejně nucené nutkání hlavních protagonistů natočit pokračování něčeho,co je již dávno pasé a v jejich smutném tápání marně vymyslet ve scénáři alespoň 20% z prvního dílu.Bohužel nevyšlo to. ()

Bazy80 odpad!

Hrozná slátanina která se neměla vůbec natočit . Hvězdu bych dal jen za Romana váguse hrál dobře , ale i tak odpad ()

lactarius odpad!

Když jsem se dozvěděl, že scénář k tomuto "pokračování" nebude pocházet od Johna, ale ideu tentokrát vloží pouze mistr Olmer, zařekl jsem se, že si dám pozor, abych to nikdy neviděl. Bohužel mi to nedalo. Vložil tam samozřejmě i Chytrovou. Některý dvojky zkrátkou vzniknou, aby si člověk vážil jedničky. ()

kl.mi odpad!

Jak hluboko jsi Olmere klesl!!! Souhlasím s jedním názorem odsud, Kameňáky jsou opravdu ve všem lepší!! ()

Chenile

Mam pocit ze vsichni cekali jednicku (ktera kdyby se mimochodem vysilal ted, taky by nebyla tak uspesna) a pak byl kazdy zklamanej... Ano neni to dobry film.. ale ve svete tech ceskych sragor posledni doby to je porad slusny prumer ()

Fanysek21

V ČR se prostě "dvojky" točit neumí. Na jedničce jsem mohl oči nechat (taky jsem byl tehdy klukem z malého města se spoustou ideí a průšvihů, tak jsem tím filmem doslovy žil - i po letech si ho rád pusím), ale dvojka? Velké zklamání: veksláci vyvežení dějově mimo Prahu?!? - už tady začala devastace jedničky, úvodní popis osoby Martina (J.Prachaře) o ničem, žádná urgence postavy vydělat peníze na dluh, jako v jedničce, chvílemi jsem si připadal jako v dokumentu (při odfajfkování osob mihnuvších se ve dvojce, tak jedničce opět bez hlubšího zasazení do děje či alespoň nějaké zápletky, výkony herců mi přišly hodně nucené, dokonce tak, že to u sledování rušilo(!!!), jakoby nikdo již neuměl navázat na předchozí role (kurňa, vždyt to hráli ti samí herci - kam se podělo to kouzlo a atmosfera děje?!?). Celkově to bylo hodně uspěchané a na konci jsem se sám sebe ptal, na co že jsem to koukal. Produkci by také stálo alespoň jednou nakopnout, cožpak nešlo ty Veksláky vykreslit pro dvojku lépe? Oholit, načančat, nastrojit - vekslák vagabund a nakonec hajzlbába - žádná akce. Tu jednu hvězdičku dávám R.Skamene, který jako jediný zahrál svojí roli slušně (ale vykreslit ho jako zkrachovalce(?) - další hovězina). Najde se někdo, kdo by věděl, o koho se ten film vlastně dějově opíral, na kom či na čem stavěl? .........tohle se fakt nepovedlo. ()

milunech

Tak, jak jsem s obavou přistoupila k Dědictví dvojce, tak jsem opatrně koukala na tuto dvojku a vlastně nečekala nic a to nic opravdu přišlo. Přetrpěla jsem i tento film a pořád si musím dávat otázku Proč???? proč nám ty dvojky nejdou ....možná bych poradila, aby zkusili páni režiséři rovnou trojku, protože dvojkám se budu již asi napořád vyhýbat, aspoň co se týká naší produkce. Možná bych pochválila pouze Gabrielu Kratochvílovou, která jako neherečka se role zhostila dobře a vypadala moc pěkně. Na Romana Skamene se radši podívám jako na Prince a chuďase, tam byl dokonalý. Z nostalgie dílu prvního dám hvězdičku, ale takovou tlumenou mým dojmem z dvojky. ()

JerryPilsen odpad!

Jau jau jau.To je teda žumpa.Po 40-ti minutách pořád nebylo jasné o co jde.Skamene se jenom tlemil a občasné flashbacky měly děj navázat na první díl,což nefungovalo.Absolutní absence scénáře mě nutí dát odpad. ()

badmad666 odpad!

Trapnější už jsou snad jen Babovřesky!Herecký výkony=BIG katastrofa,vévodí tomu Prachař+Skamene.Opravdu vyhozený prachy!!!! ()

noKOMERZIALL odpad!

Neskutečně debilní film,který jsem dokoukal jen ze zvědavosti co za pičovinu se z toho ještě vyklube.Doufám že české TV budou mít dost soudnosti na to,aby si tímto brakem neprznili už tak mizernou pověst. ()