Chceš bony, ňáký bony?" Ulice v centru Prahy patřily jim, vydělávali hodně peněz a divoce je utráceli. Co ale dělá partička někdejších veksláků dnes? Z vězení jsou už dlouho venku. Svět kšeftů s valutami a bony, nelegálně směňovanými poukázkami do obchodů s jinak nedostupným západním zbožím, je sice dávno pryč, ale způsobů, jak vydělat „rychlý prachy", je pořád dost. Stačí vědět, jak na to – podvody s dotacemi, úplatky, tunelování, krádeže. Stejně jako ve filmu Bony a klid z roku 1987 i tentokrát příběh začíná příjezdem naivního mladíka Martina (Jakub Prachař). Nemá práci, rodiče, holku, ani kamarády. Zato má dluhy a jdou po něm vymahači. Do Prahy se vypravil z Boleslavi sehnat peníze. Pak už stačí, aby potkal Bínyho (Roman Skamene), který už zase šlape chodník, nyní však pouze jako naháněč cizinců před restaurací na Staromáku. Osamělý Bíny vycítí v outsiderovi Martinovi možného parťáka pro nejistou budoucnost a zatáhne ho do svých kšeftíků... (Bontonfilm)

Moraldo odpad!

Shlédnul jsem to celkem 2x. Poprvé jsem si nepamatoval nic, v paměti zůstal jen pocit, že se mi zdálo něco hodně zlého. Podruhé jsem už věděl, že se mi to nezdálo. Je to prvotřídní sajrajt dámy a pánové. Utečte od toho, dokud je čas. ()

jurajpower

Prvá 1/2 ujde, no potom sa to začalo kaziť. Sklamanie z Jakuba, Veroniky, Jana Potměšila, ich potenciál zostal nevyužitý. Skombinovali Príbeh kmotra a Babověsky. 1* za výkon Roman Skamene. ()

maara666 odpad!

Dělám to sice nerad, ale bohužel tento film je mimořádně hloupý, neoriginální a vůbec nedrží pohromadě. ()

zekon

To stojí za to vidět jen kvůli těm co hráli v původním filmu a zjistit jak šíleně stárnem :-( Jinak je to fakt odpad. ()

pan_Bily

Když si odmyslím staré známé tváře a trochu nostalgie po super prvním dílu, tak mi toho nezbude moc, co by stálo za řeč. Jen podprůměrný film, který sice mi nevadilo vidět, ale který ničím nezaujme a rychle se na něj zapomene. Jen kvůli té špetce nostalgie a hlavně zvědavosti v jaké roli a postavení se staré známé postavy objeví jsem na to koukal celkem s větším zaujetím. O to větší bylo pak zklamání z podprůměrného provedení. Fakt, že je to pokračování úspěšného a oblíbeného filmu výrazně ovlivňuje hodnocení, u někoho do plusu, u někoho do mínusu. Někdo to bere téměř jako znesvěcení prvního dílu, trapné a zbytečné pokračování. Jiný právě z nostalgie a kvůli „starým známým“ přihodí nějakou tu hvězdičku navíc, možná víc, než si to zaslouží. ()

solver

Čekal jsem to horší. Je vidět, že režijní řemeslo tam bylo - jenže ten námět byl už slabší. Kam se ten člověk hnul, tam narazil na známé z té jedné party. Druhého Martina z Boleslavi ještě zkousnu - ale, že ten Rom měl stavební firmu nedaleko vidlákova, kde starostuje Nedorost?! - tak to je trochu moc náhod. Slečna miss se nějak hodně rychle zamilovala (jestli teda) no nevím, že by Jakub měl takové charisma a ona žádnou známost, haha? Evička na ministerstvu, to jsem myslím viděl v básníkách, jen s Vendulkou... Vtipný moment bylo vykrádání s čelovkama, lezení do domu s alarmem a psem - je vidět, že "jak se krade" Olmer netuší ani trochu, tihle amatéři by hnili v báni nebo kradli maximálně autorádia. Takže nejlepší z toho jsou ukázky z jedničky a hudba - to je trochu málo, že? ()

montel odpad!

Martin (Jakub Prachař) přijíždí do Prahy z Mladé Boleslavi, aby vydělal peníze a zbavil se dluhů. Před restaurací potká bývalého veksláka Bínyho (Roman Skamene), který v Martinovi vidí možného parťáka pro nelegální kšefty a tak se ho ujme, seznámí jej se svými dávnými přáteli a snaží se spolu vydělat co nejrychleji velké peníze...Tak to byla ubohost. Olmer se asi posral, když to točil jinak fakt nevím. Když sehnal všechny herce z jedničky mohl si s filmem udělat prakticky co chtěl, mohla to být bomba jako hrom, drsná, syrová, z prostředí plné korupce a vydírání. Ale hovno hovno zlatá rybko, nechám si po 25 letech napsat scénář, je mi jedno jaký bude, klidně ať je to sračka, já ze sebe opět udělám velkého rejžu, nacpu tam ještě poslední královnu krásy a všeci se z toho poserou, budou běžet do kina a já vydělám velký balík. Na hovno Olmere. Klesl si až na samé dno. Příště mi napiš do vzkazu, za dva dny ti napíšu lepší scénář, než je tento zfilmovaný brak a to nejsem bůhvíjaký spisovatel. Dávám pár procent jen za původní ksichty z jedničky, jinak je to průser všech průseru. 10% ()

romero24 odpad!

Chce se mi zvracet!! Já do teď nechápu PROČ, proč tenhle hybrid vznikl. Chápu, že pan Olmer není kdoví jaký režisér, ale mně se chtělo i brečet. To je to samý, jak si udělat dítě, pár let se o něj starat být pyšný jak roste a když dosáhne věku 20ti let... utopit ho!! ()

ssarka odpad!

no nic,filmařská řeka sraček,co tady teče už skoro dvě desetiletí zase zvedla hladinu..kdybych ještě vůbec nějaké slzy měla,tak bych hořce zaplakala.. ()

Severus007

- Jaký máte víno? - Červený a bílý. - Tak dvakrát espresso. Za tenhle vtip jednu hvězdičku, jinak je to nuda. Ale splnilo to moje očekávání. Film absolutně o ničem. ()

BaseDallas odpad!

Film stavia iba na predchádzajúcej sláve jednotky. Neustále flashbacky nám majú primoneúť, akí boli všetci vtedy kúl, no dnes sú postavy neskutočne patetické a nezaujímavé. Roman Skamene dal pre mňa jednu z najodpornejších postáv, aké som kedy videl. Príbeh je nasilu vypotený. V poslednej dobe sa fakt čudujem, kam česká kinematografia, ktorú som tak miloval, smeruje. Komédie sú trápne, zbytok nemastný-neslaný a potreba v pokračovaní kedysi nadupaných A-fimov po 25tich rokoch, je nepochopiteľná. ()

Ondr4H odpad!

Tento film ukazuje pohled na svět tzv českého pepíka, všechno a všichni jsou zlý jen já jsem pupek světa.Vzhledem k tomu že je to pokračování geniálního dobového filmu, který zraje jako víno, je to pohled tristní.Osobně jsem často nabýval dojmu, že je to nepřiznané pokračování série Kameňák, tentokrát o chloupek drsnější. ()