Našimi hrdiny jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty. Neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se v jejich blízkosti objevili andělé. Jejich podoba a názory vás asi zaskočí. Ono je to vzájemné. Lidskému oku neviditelní strážci našich osudů bývají zase pro změnu překvapeni překážkami, které sobě a jim dobrovolně stavíme do cesty. Podle mimořádného románu Michala Viewegha "Andělé všedního dne" natočila režisérka Alice Nellis originální příběh, v němž pomyslné andělské perutě nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský. Tihle čtyři se snaží provést své lidské svěřence jejich nejtěžším dnem. Učitel autoškoly Karel (Bolek Polívka) se souží v citově prázdném manželství s Marií (Zuzana Bydžovská), které si kompenzuje sny o své studentce Ester (Klára Melíšková). Ta však právě pohřbila manžela a zatím není připravená na nové vztahové dobrodružství. Zdeněk (Václav Neužil) se chce dneska večer zabít, protože mu jeho kamarád Filip (Ondřej Sokol) přebral ženu. Těžce to nenese jen on, ale i jeho esotericky založená matka (Zuzana Kronerová), která se kvůli tomu navíc rozhádala se svou nejlepší kamarádkou, výše uvedenou Marií, protože Filip je její syn. Tenhle složitý vztahový propletenec rozetne osud už za pár hodin. Přestože andělé mají být nestrannými pozorovateli, nedá jim to, aby se alespoň částečně nepokusili situaci zachránit. (Cinemart)

bari68

Nevidím žiaden dôvod prečo by som si mal na tento film spomenúť o rok, o mesiac, o týždeň ?... Aj keď materiál je na to ako stvorený, ale spirituálne otázky sú vždy horkou vecou s ktorou treba zaobchádzať opatrne. A to sa v tomto prípade moc nepodarilo. ()

klukluka

To ale je ošklivá, hloupá depka. Jedna hvězda z úcty k paní Nellis. Ta je pro mě v tuto chvíli potvrzením toho, že se i paní tesařová někdy pořádně utne. Nevermore. ()

Zagros

Původní Vieweghovu knihu jsem četl, a i když s ním v reálu osobně moc nesouhlasím, jako autora ho uznávám. Některé z jeho knih se mi líbily hodně. Andělé všedního dne patří k těm lepším a ani filmová adaptace nedopadla nejhůře. Sympatický námět o andělech, které má každý člověk u sebe, a kteří se nám snaží pomáhat v našich těžkých chvílích, se mi trefil do nálady. Navíc se potkal s dobrým obsazením a já jsem se zájmem sledoval jinak vcelku tradiční vztahový propletenec. K častějšímu opakování to sice nebude, ale na jeden večer mě film příjemně zabavil a i to se počítá, tři hvězdy. ()

jakeer

Klasická Viewghovina. Dej ničím neprekvapí, avšak kvalitu filmu ťahajú najmä vynikajúci herci. P.S. Videné počas slovenskej premiéry, za účasti tvorcov. ()

Stružák

Nevím, jestli je chyba ve Vieweghovi nebo Nellis, ale tohle mi teda strašně nesedlo. Utahaný, nudný, "černobílý", podivný. Nevidím jedinej důvod, proč bych si měl film za pár hodin pamatovat. ()

Pavkan

Velmi příjemné překvapení. Od propojení Alice Nellis s Michalem Vieweghem jsem raději příliš nečekal, ale dostal jsem andělský zážitek. Herecky je film excelentní, jak bývá u Alice zvykem, kamera Matěje Cibulky snímá nápaditě a filmově, soundtrack bych rád poslouchal samostatně a originální závěr filmu ve mně bude ještě chvíli rezonovat. Přesně takové filmy potřebuje česká kinematografie ke své rehabilitaci. ()

Disease

Řemeslně celkem v pohodě zvládnutá adaptace Viewegha, kterého nečtu. Pár dobrých momentů se našlo, jinak děj plyne a osud postav mi je celkem volný. Mám pocit, že přijít o takový život až zas taková škoda není. Místních 60% je tak akorát. ()

.baris.

Já prostě nevim! Tohle je tak moc zvláštní film, že já vůbec nevím, co si mám o tom myslet a jaké hodnocení bych měla dát.. Ve spoustě ohledů tomu zcela zjevně chybí určitá filmařská kvalita, ale ... když to vezmu kolem a kolem, tak emočně se mě to nesmírně dotklo a z kina jsem odcházela rozežraná až na kost (takže asi účel splněn).. Ne, tohle je pro mě tak strašně bolavý téma, že to asi objektivně nikdy nebudu schopná zhodnotit.. A proto tam ty minimálně čtyři hvězdičky prostě švihnu, tak mi to odpusťte :-). Jo, a kam se poděl Michal Viewegh se svými Povídkami o manželství a sexu a Románem pro muže? Ach, musím říct, že v téhle poloze je mi jeho tvorba mnohem příjemnější a milejší. A Alice Nellis? Ona je prostě moje krevní skupina, ví, kam zaútočit, aby to mělo odezvu. Klára Melíšková je kočka a rozhodně nejlepší ženský článek filmu,Eliška Křenková je neuvěřitelně milá, Vojtovi Dykovi neskutečně sluší kvádro, Vladimír Javorský je prostě hereckej PÁN a Bolek Polívka je asi ten nejcivilnější herec, jakého znám (myšleno v nejlepším slova smyslu). Ani ostatní protagonisté nezůstávají příliš pozadu :-). Tenhle film má spoustu slabin, ale síla jeho myšlenky je všechny přemlátí. Děkuju. ()

Harapes

Na začátku filmu se na mě vyhrnulo toliko postav,že jsem měl problém se v nich orientovat.Vlastně celý film jsem musel bedlivě hlídat,jinak bych se v ději absolutně ztratil.Je to velká škoda,když Alice Nellis je tak dobrá režisérka a scénáristka.Jediné,co film opravdu zachraňuje jsou herecké výkony tria Polívka,Bydžovská,Melíšková.A ještě musím vyzdvihnout hudbu k filmu,ta se opravdu povedla.No škoda,průměrný film,od kterého jsem čekal více.Ale i tak je to pořád něco,za co se naše kinematografie nemusí až tak stydět. ()

Jaro_slav

Alice Nellis je pro mě taková česká...ouplný Cameron Crowe. její styl vyprávění je mi tolik příjemný, že nejsem schopen kritiky. Ve spojení s výbornou kamerou, skvělou hudbou a několika vizuálními nápady tak vznikl film, který je pro mě osobně neuvěřitelným zážitkem, ač ho tak zbytek světa vesměs nevidí. ()

Phorbo

Nechápu k čemu se takový film točil, k čemu tam byli andělé, kteří vlastně nezpůsobili ve filmu vůbec nic. Možná to vnuknutí felace, ale tím to končí ne? Co jiného tam vlastně udělali jinak než na začátku bylo řečeno? Tatíček stejně umře, synáček kamarádky taky umře, a vlastně se nezmění na budoucích x hodinách vůbec nic. Ale vlastně ve výsledku se na to dívalo dobře. Příjemný hudební podklad, kvalitní zvuk, ale tím to tak možná končí. Scénář není nic extra a tím to docela trpí. Kdyby Polívka přežil, bylo by to úplně o něčem jiným. ()

ArthasKarfa

Krásný poetický příběh pohledu čtyř andělů na obyčejné životy, které žijí obyčejní lidé v obyčejné čtvrti obyčejného města. Někdy každý z nás neví kudy kam a se smrtí se vyrovnat, je buď to nejtěžší na světě, nebo to prostě nejde. Když se tak zamyslíme nad okamžikem normálního dne z pohledu jedinečnosti, je taková každá chvíle nezapomenutelná, jen tohle všechno občas pohltí stereotyp. Andělé všedního dne? To jsme vlastně všichni, kteří si tu pravdu okamžiku uvědomí a pokusí se lidem, které máme rádi ten okamžik obohatit nezapomenutelností a vyprostit se od "prázdnoty denního cyklu". Koukněte se na to....když nic tak se nad sebou aspoň zamyslíte, jestli by to co žijete nešlo nějak "okořenit a víc si to užít - štěstí je ten čas, co tady máme" :-) ()

Lovely.Bones

Dobrý nápad, ale špatné provedení. Nápad o čtyřech entitách které ovládají lidské osudy, není kde jak převratný. Ale toto provedení ujde. Labuda, který představuje toho "starého, moudrého a zkušeného" a Dyk, který hraje toho "divokého a mladého", jsou super. Javorský ujde. Eliška Křenková, která má "zřejmě" představovat tu "mladou, nevinou, ustrašenou a bázlivou", toho hereckého talentu moc nepobrala a je k uzoufání špatná. Ostatní jsou velice nevýrazní a celkově akorát ubírají andělům stopáž. Děj je, bohužel, velice nezajímavý a s tímto nápadem se dalo udělat daleko víc. Audio-vizuální stránka je na český film překvapivě dobrá. O zajímavé filmy je v našich krajinách opravdu nouze, a i tenhle, né dokonale dotažený film vás může překvapit, v lepším případě potěšit ;-) ()

mira007

Neviditelní andělé, kteří lehce ovlivňují tragické lidské osudy , aby nebyly tak tragické - zajímavý nápad, dobře řemeslně natočeno, perfektně obsazeno ( Klára Melíšková excelentní ). Ikdyž jsem do třiceti minutách věděl, že to je depkózní tak jsem přesto chtěl vědět, jak to dopadne a ono to dopadlo prakticky blbě. No nevím, ale tohle musel Viewegh vyplodit , když měl ten kolaps a žena ho poslala do háje. Ačkoliv to v televizi uváděli jako komedii, tak to opravdu nehro. Depresivní film od magora, kterej ve svém zoufalství běží k ezoterikovi, popírá existenci boha a radši si vycucá anděly, kteří mu stejně nepomůžou. Kde jsou ty časy Románu pro ženy. ()

Strike

Obě hvězdy dávám pouze hercům, kteří hrají to co jsme u nich zvyklí a drží si svůj standart. A pokud máte ve filmu tolik kvalitních herců (Polívka, Bydžovská, Melíšková, Dyk,...) tak je celkem jasné, že z této stránky to nebude nic moc provar. Což se ale nedá říct o všem ostatním. Scénář je zmatený a v podstatě nic nevysvětlí. Třeba jako: co mají vlastně na práci ti andělé - krom postávání a povídání o věcech co mezitím vidíme, proč jsou stále ukazovány hodiny, když nevíme v kolik se co má udát, proč když se zastaví čas/ručička na hodinách a vše zamrzne, tak po spuštění je na těch samých hodinách ručička úplně jinde... Je toho spousta. K tomu se samozřejmě přidává tradičně unylá a nenápaditá režie Alice Nellis, která nedokáže vymyslet jediný originální nápad (a že jen třeba s umístěním andělů a jejich chováním by se toho dalo dělat...), ale ani se nesnaží dostat více z kvalitního obsazení, které má k dispozici, a nechá je jet pouze na svůj standart, který je , jak jsem již zmínil, naštěstí kvalitní a poměrně vysoký. 4/10 ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014