Půvabná švadlena Tilly Dunnageová (Kate Winsletová) se po letech vrací do svého rodného městečka Dungatar v Austrálii, aby odhalila pravdu o své minulosti. V dětství musela svůj domov narychlo opustit kvůli podezření ze zavinění smrti svého spolužáka. Dospívání strávila v internátní škole a posléze působila v Evropě jako švadlena předních módních návrhářů. Navzdory svým úspěchům v módním světě se nedokáže zbavit nepříjemných vzpomínek na záhadnou smrt mladého chlapce, a proto se po letech vrací na australský venkov ke své svérázné matce Molly (Judy Davisová). Tamější obyvatelé jí nadále považují za prokletou vražednici a zpočátku nemohou vystát její přítomnost, navíc je značně provokuje svým emancipovaným vystupováním. Postupem času si ale dokáže získat přízeň žen svým vybraným módním stylem a pozornost mužů upoutá svou krásou. V přítomnosti bývalého spolužáka Teddyho (Liam Hemsworth) navíc začíná věřit, že se může zbavit svého životního prokletí. Představu idylického venkovského prostředí ale zcela nabourá několik překvapivých odhalení, která vedou k dalším tragickým událostem... Australský snímek představuje filmovou adaptaci stejnojmenné literární předlohy Rosalie Hamové a žánrově se pohybuje na pomezí dramatu, romance a černé komedie. Snímek bodoval při udílení cen Australské filmové a televizní akademie, kde získal ocenění především v hereckých kategoriích (Kate Winsletová, Judy Davisová, Hugo Weaving) a dále získal ocenění za nejlepší kostýmy a Cenu diváků. (Česká televize)

kolemjdouc

ve filmu se mísí prvky krimi,dramatu i kabaretu.Myslím že obsazení Winslet do hlavní role byla ta nejsprávnější volba.Ano ten paňáca v dámských šatech tam byl přes čáru anebo jsem nepochopila nutnost jeho role? ()

Merkin

Až na jednu scénu, kterou bych vystřihla, protože je úplně zbytečná a příliš drsná a do komedie, byť černé a potrhlé, vůbec nepatří a vlastně by si celý snímek za ní zasloužil označení "odpad", jde o slušnou podívanou a co se kostýmů týče, můžu Kate tu roli jen závidět. Ostatně, tahle dáma si celkově vybírá hodně distingovaně. ()

valasek.m

Tohle byl teda superdivný film. Kate byla, jako vždy, perfektní a ty kostýmy, no nádhera. Ale to je bohužel vše. Příběh zvláštní, často nudný. Takže za mě celkem zklamání. ()

lucijelucije

Tohle bych ovšem nazvala filmovým rájem. Báječný satirický příběh. Upřímně, nevěděla jsem jestli se mám smát, jestli mám plakat, nebo být v napínavém střetu s detektivní zápletkou. The Dressmaker mě naprosto fascinoval snad úplně vším. Kate byla famózní a ač se mi k ní Liam zprvu nehodil, postupně jsem téhle dvojici i fandila. Je to ojedinělá záležitost, která v sobě zahrnuje velké a výrazné pozitivum. Snímek jsem viděla zatím pouze jednou, a přikláním ke 4 hvězdám, ale rozhodně nejsem se svým hodnocením u konce. Mrzí mě, že jsem nečetla předlohu, protože ta musela být snad ještě více vtipnější a vykreslenější, když si své postavy sami vybarvíte. 8/10 ()

DannyBoy80

já si zezačátku říkal co to je za kravinu a ona se z toho vyklubala slušná černá komedie. Do své rodné díry přijede exkluzivní švadlena až z Paříže. Přes svůj um šití šatů započne se svou mstou nad ostatními obyvateli, kteří ji uštědřili nejednu křivdu. Sem tam vyskočí nějaká mrtvola. V tom to filmu není nikdo normální, je to trochu šmrcnuté seveřanama. Mě to bavilo. PS: ty brownies bych si dal :D ()

dormouse

Hodně černá komedie o pomstě. Jediné, co mi vadilo, byl do očí bijící věkový rozdíl mezi "spolužáky" Kate Winslet a Liamem Hemsworthem. Mám jim to odpustit? No tak jo. ()

Randyz

Tak tohle byla dobrá divočina :-D Když jsem pochopil, že je to úplně jinej žánr než jsem čekal, tak jsem to chtěl vypnout... Musím, ale uznat, že to bylo natočené a naaranžované pěkně a nakonec jsem na tuhle hru přistoupil a celkem mě to chytlo... ()

Shimargh

Divné, bizarní,cosi, leč čertužel je to příliš dlouhé a místy nudné, velmi nudné a potenciál to mělo..škoda. ()

Isobell

Zvlastni pribeh, zajimavy, necekany, absurdni, smesny, sileny, smutny....etc... Ovsem, kvuli brani miry Liamovi Hemsworthovi, bych chtela byt svadlenkou, aspon na malou chvili ;) ()

Greg25

Velmi velmi nepodobné knize. Díky čemuž vyznívající úplně jinak, s jinou podstatou, extrémně jinou hlavní hrdinkou (vina scénaře, nikoliv Kate Winslet) a především vcelku místy značně nedávající celkový smysl. Knížka Rosalie Ham podává ucelenou mozaiku jednoho městečka a postupně s velkou přesností mapuje jednotlivé zkažené charaktery, které městečko obývají. Postava Tilly je pak postavou mnohem více zničenou životem, mnohem více pokornější, která netouží být středem pozornosti a narušovat pořádky. Až pod vlivem dalších a dalších událostí se mění a rozhodne se vzít otěže do svých rukou. Jednak ve filmu chybí vývoj hlavní postavy, jednak mate její rozpomínání, protože v knížce ví, co se stalo, ale neví to čtenář, který se to dozvídá z jejího vzpomínání a kousavých poznámek lidí až postupně (z čehož vzniká jiná gradace i stavba příběhu). Film si z knížky bere, co se mu hodí a činí tak poněkud zbrkle - vybírá si scény, které staví do černě groteskně humorné roviny, ale nedává jim kontext a tím hlubší smysl jako v knize. Události z knihy vybírá náhodně a řadí je za sebou v jiném pořadí, takže film získává jiný smysl a místy je pro neznalé knihy hůře pochopitelný a poněkud nečitelný. Celistvost knihy, pečlivě budovaná mozaika s postupnou gradací, pečlivě promyšlenou, se tvůrcům filmu roztříštila pod rukama do filmu, který klopýtá od scény ke scéně, ale jako celek nedává smysl - dějově, ani postavám, protože na jejich motivace, či špatnou povahu ve filmu nezbývá čas. Je to škoda, knižní předloha je skvělý román. 55% ()

nonick1

Žánrový spletenec, místy připomínající mix skvělých filmů Krajina přílivu (svými bizarními postavami) a Dogville (motivem ženy přinášející pomstu i spásu) s výbornou kamerou, za kterou stál Australan Donald McAlpine - "dvorní" kameraman svého krajana a Mistra režie Baze Luhrmanna. Chápu, že ne každý tenhle film skousne a fanynek Liama Hemswortha je mi obzvláště líto :-) Ve srovnání se shora jmenovanými filmy tomuto snímku přece jen schází něco, co by diváka více vtáhlo do děle - na druhou stranu: na Kate Winslet je radost pohledět, a i když to nebyl takový herecký koncert jako v Nouzovém východu, na čtyři hvězdy to stačí. ()

barrahir

Na třetí pokus jsem neusnul a dokoukal, no Kate je skvělá a film má pár dobrých částí, ale jako celek je to divný až moc. :-) ()

majec4

Film, v ktorom sa toho kombinuje fakt poriadne veľa. Podobné sociálne drámy ma musia dostať buď obsadením, alebo brutálnym scenárom. Winslet pre mňa nie je herečka kvôli ktorej si pustím film, scenár mi prišiel slabší, osobne som do toho šiel len kvôli naliehaniu mojej polovičky a vďaka účasti Weavinga. Nakoniec to bol super zážitok. Málokedy si pri filme hovorím, že tá hlavná postava sa snaží zbytočne, že to nemá zmysel a mala by to zabaliť. Nakoniec to aj nejako tak dopadlo. Ten zvrat pred koncom ma dostal, nepamätám sa kedy ma nejaký zvrat pobavil viac. Hlavne musím spomenúť Weavinga, ktorý bol opäť neskutočný.  Keď bol na obraze, kvalita scény stúpla k oscarovým parametrom. ()

ashtangi

Vůbec jsem nečekal, že půjde o tak skvělou satirickou komedii. velmi dobře vykreslené postavy, překvapivé zvraty a celkově výtečná podívaná. ()

adriane9

Nádherná Kate a její úžasné modely, to byl pro mě absoltuní top. Mě prostě baví se jen tak dívat na to jaká je, její ledové chování s křehkou duší uvnitř. Trochu mě nemile dojal konec ale aspoň se to vymyká a rozhodně tento snímek nelze zařadit do hloupoučkého romatického drama. Kdo rád Kate a dobové kostýmky rozhodně doporučuji. ()

jasanka

Tyhle extremy mezi komedii a dramatem v ramci jednoho filmu nemam rada. A hvezdicky ubiram jen kvuli tomu. Kate i ostatni byli vyborni, prostredi top, u vtipnych scen jsem se nasmala. Ale to prehnane dramaticke otoceni situace me proste stvalo. ()

Mlle

Do této omáčky se vysypalo příliš mnoho dadaismu a brutalismu. Rádobyvtipné gagy si vyměňují vulgární babičky, násílníci a (hodně) prostí a ne příliš snášenliví vesničané. Zabalené jsou do sofistikované retro estetiky. Úderný koktejl? Těžko říct. Dokážu si představit, že pro návštěvníky čtyřky u nás na rohu to tak bude. I když po půl hodině zmatečného přebytku přebuzených nápadů i oni nejspíš ztratí svou pozornost. Pro mě ale tedy určitě ne, a to už po prvních minutách. ()

Rockerman

Divná a chvílemi bláznivá tragi-komedie s, ve vzhledu nádhernou a ve výkonu ( jako vždy) skvostnou Kate Winslet. Na australském zapadákově je jen pár stavení a žije v nich pestrá směsice lidí. Od transsexulního policajta, přes vesnické drbny až po skutečné blázny. Poklid této " díry" naruší návrat Tilly, která přijela očistit svou pověst. Moc se mi to líbilo. Čtyři hvězdy + jedna povinná za Kate. To je můj verdikt! ()