poster

Boj sněžného pluhu s mafií

 • anglický

  In Order of Disappearance

 • dánský

  Kraftidioten

 • norský

  Kraftidioten

 • švédský

  En iskall jävel

 • slovenský

  Boj snežného pluhu s mafiou

Krimi / Komedie / Thriller / Drama / Akční

Norsko / Dánsko / Švédsko, 2014, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaluž
  ****

  Černohumorná severská bžunda s výtečným Skarsgårdem a naprosto excelujícím Ganzem v minimalistické roli balkánského kmotra. Na víc než jedno zkouknutí to není, ale pokud jste naladěni na podobně přepálenou krvavou vlnu v tarantinovském střihu, bavit se budete královsky. Hans Petter Moland je nový Emir Kusturica.(4.5.2016)

 • Gilmour93
  ***

  Boj sněžného Molanda s kombinací seriózního revenge dramatu a černě špásující gangsterky.. Snaha o ozvláštnění absurdním humorem (pobaví třeba plivnutí na hrob) naráží na ortodoxní dějový vývoj a podivné herecké výkony. Krmič říčních rybek Skarsgård má celou dobu jeden otupělý výraz způsobený zřejmě sněžnou slepotou, P.S.Hagen v roli roztěkaného narkobarona zbytečně přehrává a starej unavenej Bruno vypadá, že je zase v berlínském bunkru, akorát že sundal knír. Má to své zlotřilé kouzlo, ale postavím si vedle toho Fargo a Stormare už zapíná drtičku..(5.5.2016)

 • rikitiki
  ***

  Seveřani námět o pomstě za smrt dítěte uchopili vcelku originálně a poměrně věrohodně, když průměrný chlapík zoufalý ze ztráty syna nevystřílí sám celou norskou drogovou mafii, ale šikovně mu do karet nahraje i soupeření dvou gangů, které on svým jednáním dostane z dohodnutého příměří do otevřené války. ____ Mlčenlivý Stellan Skarsgård,užírající se vnitřním zármutkem je stejný jako jeho zamilovaný sněžný pluh: jde si za svým možná pomalu, ale vytrvale.Víc než o pomstu mu jde spíš o oddalování smutku. Prostě se na něco upne, aby nemusel myslet na synův zasněžený hrob. ____Snímek potěší vykreslením charakterů šéfů dvou mafiánských skupin. Ten norský boss je vážně šílenec, evidentně rozmazlené dítě s příšerným vkusem na zařízení interiéru. ____ Občas pobaví nějaký vtípek: "1389? Taková provokace!" říká člen srbského gangu nad tělem svého kolegy pověšeným na ceduli s tímto číslem. "Nebuď blbec," říká mu další Srb. "Norové o bitvě na Kosově poli nic nevědí. Prostě ho pověsili na značku nadmořské výšky." Ve filmu taky uvidíte všemožné druhy sněhu, vánic a chumelení. ____ Jen mi to chvílemi přišlo zdlouhavé a taky škoda, že hlavní hrdina uprostřed filmu na dlouho zmizel.(3.3.2016)

 • luka4615
  ****

  Začínám mít ve velké oblibě severské snímky. Líbí se mi na nich jejich nadhled, vtip a netradiční pojetí rámované skvělými hereckými výkony. Tato má "éra" započala filmem Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann a zdárně pokračuje právě tímto snímkem. Kraftidioten mi svým celkovým pojetím silně připomínal film Taken, protože hlavní hrdina s mimikrami skvěle hrajícího Stellana Skarsgårda se chová podobně jako postava Liama Neesona. Film na Vás v první řadě zapůsobí svou ponurou atmosférou, která je už asi typická pro všechny severské snímky, suchým humorem, který je zde podáván ve velkých dávkách, ale hlavně prvotřídními hereckými výkony, na které je přímo radost koukat. „Tell my wife Marit that she's a cunt... she's a cunt.“(12.5.2015)

 • topi
  ****

  Mafiánská bitka mezi Nory a Srby, které šéfuje Nils v podání Skarsgarda, kterému norští mafiáni zabili syna. Vyprávění je laděno do hodně černého humoru a zejména úmrtí jednotlivých postav a následné zobrazení křížků a jejich jmen nemá chybu. Poslední smrt Radovana je vyloženě kuriózní a hodně mě pobavila. I závěrečná titulková sekvence je nápaditě vymakaná. K tomu srbský Papá v podání Bruno Ganze, výborný hudební doprovod a krásná norská zasněžená příroda a Skandinávie opět jede! Zkrátka takový Fargo po seversku.(18.11.2017)

 • - Spoiler: Symbol zobrazený po Grevenově (Pål Sverre Hagen) smrti znamená "Humanista". (Dr Lizal)

 • - Natáčení probíhalo v Norsku v obci Beitostølen a ve městě Oslo. (Terva)

 • - Greven (Pål Sverre Valheim Hagen) jezdí v luxusním finském sportovním hybridu Fisker Karma. Vůz byl vyráběn ve Finsku v letech 2011 a 2012, je poháněn jedním benzínovým a dvěma elektrickými motory a na plnou nádrž a plně nabité baterie ujede 370 km. Sněžný pluh Nilse (Stellan Skarsgård) je upravený Mercedes-Benz Actros. Papa (Bruno Ganz) se nechává vozit v luxusním Maserati Quattroporte páté generace. (Saur.us)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace