poster

Boj sněžného pluhu s mafií

 • anglický

  In Order of Disappearance

 • dánský

  Kraftidioten

 • norský

  Kraftidioten

 • švédský

  En iskall jävel

 • slovenský

  Boj snežného pluhu s mafiou

Krimi / Komedie / Thriller / Drama / Akční

Norsko / Dánsko / Švédsko, 2014, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheDon
  *****

  Když jsem si všiml názvu toho filmu, úplně ve mně hrklo, fakt se na tohle chci dívat? Ale co, už sem určitě viděl i horší filmy. Třeba mě úplně náhodně napadá....Birdman. Tak sem si to pustil a jak sem na začátku otevřel hubu, tak jsem ji zavřel až na konec. Vikingskej Dickman je drsnej jak šmirgl. Nebo si to aspoň myslí a kdyby nebylo velké shody fakt zkurvenejch srbsko-albánsko-norskejch náhod, tak by zařval jako ostatní už ve druhé čtvrtině. Ale nezařve a drtí svoje sněžný Volvo až na krev. Jak Ti lidi můžou žít v takové zimě, to stejně pořád nechápu. Obdivuhodný. A taky je obdivuhodný, že Norové šetří planetu v elektrickým Fiskeru, kterej navrhl Dán, vyrábí se ve Finsku a má čínskýho majitele. Ale to jsem odbočil, mě to neskonale bavilo, jen ta místní policie byla trošku bezzubá ne? Na padesát mrtvých dva policajti? Hm....co už. Jebu tomu plnou palbu. R.I.P Radovan Župan. A řekněte Merit, že je pěkná píča....100%(10.3.2015)

 • Frajer42
  *****

  Za okny se objevily hromady bílého svinstva, takže nemohl následovat lepší čas pro zhlédnutí tohoto sněhového klenotu. Dost by se zde podobný sněžný pluh uchytil. Na tento film jsem se dost těšil a měl jsem vysoká očekávání, což zpravidla končí tím, že jsem nakonec zklamaný. Snímek odstartoval poměrně vlažně. Ovšem od okamžiku, kdy se rozhodl vzít sympatický hlavní hrdina Dickman spravedlnost do vlastních rukou, neměl snímek chybu. Na scéně se objevuje jedna mrtvolka za druhou a celé se to děje ve strhujícím tempu. Divák nedostává nejmenší šanci se byť jen na okamžik nudit. To nejlepší na celém snímku je humor, který jednoduše nemá chybu. Vůbec netlačí na pilu, ale je všude. Nejvíce je tam, kdy byste jej nejméně čekali. Velmi mě potěšil hlavní záporák. To byla opravdu geniálně napsaná a vynikajícím způsobem zahraná postava. Prostor ve snímku zbyl i pro rozběhnutí nejrůznějších teorií, z nichž nejúžasnější byla tak, že člověk může mít buďto pouze teplo nebo pouze blahobyt. Nikdy nemá obojí najednou. Norské vězení patří k tomu nejluxusnějšímu na světě. Norsko je místem, které přímo vybízí ke zločinecké činnosti. Nejenže máte kam ukrýt mrtvolky, když jsou všude kolem metry sněhu a neustále sněží, ale když už se náhodou dočkáte zatčení, tak vás v nejhorším případě čeká pár let v poměrně kvalitních podmínkách, kde vám nebude chybět prakticky nic. Dlouho jsem se u žádného filmu takovým způsobem nebavil, takže sem nemůže z mé strany zamířit nic jiného než maximální hodnocení. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka eLeR.(12.1.2017)

 • LadyPupu
  ***

  Stellan hledá cestu. Nejdřív ve sněhu (k tomu mu slouží sněžný pluh) a později k vrahům svého syna (k tomu mu také zcela překvapivě slouží sněžný pluh). Já jsem si tímto filmem hledala nejprve cestu ke Stellanovi a jeho pluhu a zároveň i k H.P. Molandovi. Na první společné setkání to nedopadlo vůbec zle.(17.5.2016)

 • MikO_NR_1909
  ***

  Tieto škandinávske, chladné a mimoriadne násilné kriminálky majú svoju špecifickú atmosféru. To každý vie a takisto vie, do čoho ide, pokiaľ pristúpi na jej pravidlá hry. "Návrat" velikánov Skarsgårda a Ganza je úspešní, Hagen ďaleko rozmanitejší zloduch ako v trošku zošuverenom podaní, kedy sa objavil v nevýraznej adaptácii Alder-Olsenovej trilógií, ale stále akosi tápam v smerovaní menej vypointovaných dialógov. Väčšina z nich končí brachiálnou násilníckou scénou, kde do hry vstupuje aspekt kolízie krvi a snehu (kde už navždy zapečatil svoj neprekonateľný rukopis legendárne Fargo) a takisto metafory monológov do vetra sú ťažkopádnejšie a málo zaujímavé. Každopádne poctivý zárez so špecifickou atmosférou.(9.3.2018)

 • korbitch22
  ***

  Dost nadhodnocená severská kriminálka, kdy jeden mlčenlivej tatík jde od mafiána k mafiánovi a hází je rybám, za to že mu zabili syna.Ano uhádli jste správně, žádná výrázná originalita se nekoná,vše je hezky pomalé, plné svérázných postav a neskutečných hlášek, ale vše už sme někde jinde viděli, buď lépe a nebo svižněji.Taky jsem určitě čekal větší zapojení sněžnýho pluhu.Jako celek je to řemeslně dobrá filmařina ale nenašel jsem v tom žádný pokus o něco invenčního.Navíc se nemůžu zbavit dojmu, že Stellan Skarsgård prostě není žádný zabiják a i když jsem byl celou stopáž poměrně dobře naladěnej, tak konec filmu je jedno velký WTF bez většího smyslu či vyústění.65%.(27.10.2015)

 • - Spoiler: Symbol zobrazený po Grevenově (Pål Sverre Hagen) smrti znamená "Humanista". (Dr Lizal)

 • - Spoiler: Počas filmu zomrie 22 postáv. Nie je však priamo zobrazená smrť všetkých z nich. (koba)

 • - Natáčení probíhalo v Norsku v obci Beitostølen a ve městě Oslo. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace