Boj sněžného pluhu s mafií

• Norsko

Kraftidioten

• Dánsko

Kraftidioten

• Švédsko

En iskall jävel

Boj snežného pluhu s mafiou

• Nizozemsko

In Order of Disappearance

Krimi / Komedie / Thriller / Drama / Akční

Norsko / Dánsko / Švédsko, 2014, 115 min

Severská gangsterka, která se snaží svým konceptem o netradičně originální zápletku a v podstatě se to daří. Děj je rozložen na jednotlivé části, ve kterých je postupně odstraňován nějaký člen gangu a dohromady se utváří celek, ve kterém hlavní hrdina ničí zločineckou organizaci. Po první hodince se scénář chytře rozvádí do mnoha překvapujících zvratů, za doprovodu drsné akce. Rozhodně mi chyběl větší prostor pro hlavního hrdinu, který je spíše matnou postavičkou a film je především zajímavý díky výborně hrajících gangsterům. Postrádal jsem zde pasáže, které by člověku utkvěly v paměti nebo chytly za koule, ale z tohoto materiálu seveřané vytěžili asi maximum, co se dalo........7/10(15.5.2017)

• Malarkey

Nebudete mi věřit, jak moc jsem se na tenhle film těšil. Dokonce jsem si i všiml, jak rozporuplné názory tady jsou a říkal si, že pokud se na to sám nepodívám, tak neuvěřím. No a jakmile Stellan dorazil na scénu, rozjela se dost přímočará gangsterka. Zabijou mu syna a tak se de mstít. Jde k prvnímu gangsterovi. Vytluče z něj info, zjistí, kdo je další na řadě, zabije ho a jde dál. Takhle se to prolíná celým filmem, pořád dokola. Místy to má lepší momenty, což o to, ale celkově jsem u filmu spíš usínal a to by se podle mě nemělo dít. Druhý stoletý stařík se tedy za mě rozhodně nekoná. Viděno na základě Challenge Tour 2015.(3.5.2015)

3.5/5. Začátek mě moc nebavil, ale díval jsem se dál, jestli se náhodou nedočkám těch tolik proklamovaných prvků černé komedie. A dočkal jsem se. Nejprve jen zlehka, ale s přibývajícími křížky mých občasných pochechtnutí přibývalo. Je to zvláštní film. Technicky zvládnutý, hudba slušná, S. Skarsgard má potřebné charisma, přesto je tu pár hluchých a nudných pasáží a nějakou dobu mi trvalo, než jsem si "zvyknul" a přestal přemýšlet o tom, že "to vypnu a smažu". Jednou rozhodně stačilo.(16.3.2015)

Neoriginálna, nezaujímavá a hlavne nevtipná vyvražďovačka, odohrávajúca sa medzi hromadami krásneho, čistého snehu likvidovaného Stellanom v porovnateľnom tempe, akým ubúdali postavy v príbehu. Chvíľami mi to pripomínalo Pulp Fiction, inokedy zasa Fargo, ale podstatné bolo, že netúžim vidieť filmy, ktoré mi niečo pripomínajú.(25.1.2017)

Osvěžující jako hrst sněhu za límec. Provařený příběh o slušňákovi si Skandinávci naštěstí probrali po svém, a tak místo stupidní historky o pomstě tady máme směsku bizarního černého humoru a žánrových gagů. Krása, jásám. Jen toho, kdo vymyslel název pro českou distribuci, by někdo mohl přejet sněžným pluhem.(21.3.2015)

• - Spoiler: Počas filmu zomrie 22 postáv. Nie je však priamo zobrazená smrť všetkých z nich. (koba)

• - Spoiler: Symbol zobrazený po Grevenově (Pål Sverre Hagen) smrti znamená "Humanista". (Dr Lizal)

• - Spoiler: Jediný polibek, odehrávající se ve filmu, je polibek homosexuální. (VeverkaLesni)