poster

Boj sněžného pluhu s mafií

 • Norsko

  Kraftidioten

 • Dánsko

  Kraftidioten

 • Švédsko

  En iskall jävel

 • Slovensko

  Boj snežného pluhu s mafiou

 • Nizozemsko

  In Order of Disappearance

Krimi / Komedie / Thriller / Drama / Akční

Norsko / Dánsko / Švédsko, 2014, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Freemind
  ****

  Osvěžující jako hrst sněhu za límec. Provařený příběh o slušňákovi si Skandinávci naštěstí probrali po svém, a tak místo stupidní historky o pomstě tady máme směsku bizarního černého humoru a žánrových gagů. Krása, jásám. Jen toho, kdo vymyslel název pro českou distribuci, by někdo mohl přejet sněžným pluhem.(21.3.2015)

 • Anderton
  ****

  Čomá robiť dieťa, ak je v škole šikanované? Podľa otca-mafiána mu to treba vrátiť rovnakou kartou. Dieťa však oponuje, že sa tak stane presne takým istým, ako šikanovateľ. Toľko ústredná myšlienka diela a kľúč k tomu, kým sa stáva chladnokrvne sa mstiaci Nils. Ďalej otázka imigrantov, ktorí majú Nórsko zafixované ako krajinu blahobytu, pretože je tu sneh a ľudia neriešia hľad odtrhnutím si banánu zo stromu. Že to ide aj legálne, dokazuje Nils ako muž roku, že je to ilegálne ľahšie, dokazujú hlavný mafoš so svojou dánskou manželkou a srbsko-albánske východné "prasce" na čele s ťažko identifikovateľným Brunom Ganzom. Film je asi najgeniálnejší v tom, že sa jedná v svojej podstate o veľmi závažný film, ozvláštnený humorným odľahčením, založeným na výraznom kontraste týchto dvoch prístupov. Hláška filmu: "Počul si už o štokholmskom syndróme?" 90%.(11.10.2014)

 • DwayneJohnson
  ****

  Tohle přesně Stellanovi vždycky šlo. Ne, nějaký hollywoodský sračky, typu Thóra, ale tyhlety skandinávský pecky. Podobně, jako třeba v Bezva chlapovi ukázal, že tenhle typ osamělýho hrdiny, to je přesně ta věc, kterou já mu spolknu, jako sumec návnadu. Ze začátku je to možná krapet nudnější, ale druhá půlka ta to totálně rozjede, spolu s příchodem dalších gansterů, v čele Brunem, kterýho bych snad málem nepoznal. Tak mu tu v tý čepici slušelo, podobně, jako Stellanovi s upilovanou hlavní, jedna radost se dívat!(31.3.2015)

 • SlecnaSmilly
  *****

  Sníh je svinstvo! To vám potvrdí každej silničář, co nad ránem odklízí dvou centimetrové závěje z dálnice D1. Nicméně už se jim rozhodně nehodlám posmívat za to, že v lednu nečekaj teploty pod nulou a poprašek bílých vloček se tak stává smrtící pastí i pro vzorné řidiče, co si nezapomněli vyměnit letní pneumatiky za zimní. Prostě každej, kdo vlastní sněžnou frézu a nebojí se ji použít, si zaslouží respekt. Své by o tom mohla vyprávět drogová mafie, která víceméně omylem zabije syna dobráckého muže s pluhem. Mňo, ze starého barda je rázem stroj na zabíjení, jenž se vydává na cestu odplaty. Je jasný, že to mafiánům bude klouzat jako prase, zvlášť když si za volant sněžného pluhu sedne sám velký to herec Stellan Skarsgård Film ale nabízí především hafo krutých hrdlořezů, suchých hlášek a bizár postaviček, jako je srbskej padouch, co už se nemůže dočkat tepla norského vězení, kde jsou samí slušní vězni, špičkově tam vaří a ještě vám tam zadara daj dohromady chrup, z lochu pak vycházíte se zubama jako perličkama a to se vyplatí.(2.3.2015)

 • Jigy
  ****

  Boj je skutečně zvláštní film. Ale to je většina severských počinů. Ale tato netradičnost a pojetí z nich dělá neokoukané originály, které skutečně baví. Již podle českého překladu názvu filmu by si jeden řekl, že to nebude mít hlavu a patu. A ona to trochu pravda je. Co mě však dostalo bylo vyprávění a černý humor se kterým si po celou dobu režisér hraje a vykresluje jej v až abstraktním pojetí. V dnešní době efekty přeplácaných bijácích takovýto exemplář čisté filmařiny potěší.(4.5.2015)

 • - Spoiler: Symbol zobrazený po Grevenově (Pål Sverre Hagen) smrti znamená "Humanista". (Dr Lizal)

 • - Spoiler: Jediný polibek, odehrávající se ve filmu, je polibek homosexuální. (VeverkaLesni)

 • - Greven (Pål Sverre Valheim Hagen) jezdí v luxusním finském sportovním hybridu Fisker Karma. Vůz byl vyráběn ve Finsku v letech 2011 a 2012, je poháněn jedním benzínovým a dvěma elektrickými motory a na plnou nádrž a plně nabité baterie ujede 370 km. Sněžný pluh Nilse (Stellan Skarsgård) je upravený Mercedes-Benz Actros. Papa (Bruno Ganz) se nechává vozit v luxusním Maserati Quattroporte páté generace. (Saur.us)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace