Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nils se se svým sněžným pluhem prohání zasněženými cestami v okolí chladného norského městečka. Proráží cesty pro své spoluobčany, což považuje za velmi zodpovědnou práci, kterou ostatní dokáží náležitě ocenit. Jednoho dne je dokonce jmenován Občanem roku, ale zároveň se v ten den dozví o úmrtí svého syna. Předávkování drogami není pro Nilse důvěryhodným vysvětlením, a tak vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vyhrát krvavý spor s mafií není lehké, avšak Nils už nemá co ztratit. Navíc má v záloze mnohem silnější zbraně – mohutný stroj a štěstí začátečníka. Příběh "spravedlivé" pomsty s lavinou mrtvých těl vypráví režisér s pořádnou dávkou černého humoru, překvapivých zvratů i elegancí a výsledkem je zábavný a inteligentní akční thriller z prostředí zasněžených drsných norských hor. (Film Europe)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (326)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Sympaticky ujeté, kdy normální chlapík, bez větších problémů postupně likviduje celý gang mafiánů. Je tam fajn černý humor. Hlavně cool veganský boss je hodně vtipný. Zároveň tam ale jsou vážnější scény, jako totální rezignace manželky, což mi do toho malinko nesedělo. Nejhorší ale je, že od příchodu srbského gangu na scénu, to začně být zbytečně dlouhé a chvílemi i celkem nuda. ()

SlecnaSmilly 

všechny recenze uživatele

Sníh je svinstvo! To vám potvrdí každej silničář, co nad ránem odklízí dvou centimetrové závěje z dálnice D1. Nicméně už se jim rozhodně nehodlám posmívat za to, že v lednu nečekaj teploty pod nulou a poprašek bílých vloček se tak stává smrtící pastí i pro vzorné řidiče, co si nezapomněli vyměnit letní pneumatiky za zimní. Prostě každej, kdo vlastní sněžnou frézu a nebojí se ji použít, si zaslouží respekt. Své by o tom mohla vyprávět drogová mafie, která víceméně omylem zabije syna dobráckého muže s pluhem. Mňo, ze starého barda je rázem stroj na zabíjení, jenž se vydává na cestu odplaty. Je jasný, že to mafiánům bude klouzat jako prase, zvlášť když si za volant sněžného pluhu sedne sám velký to herec Stellan Skarsgård Film ale nabízí především hafo krutých hrdlořezů, suchých hlášek a bizár postaviček, jako je srbskej padouch, co už se nemůže dočkat tepla norského vězení, kde jsou samí slušní vězni, špičkově tam vaří a ještě vám tam zadara daj dohromady chrup, z lochu pak vycházíte se zubama jako perličkama a to se vyplatí. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Seveřani námět o pomstě za smrt dítěte uchopili vcelku originálně a poměrně věrohodně, když průměrný chlapík zoufalý ze ztráty syna nevystřílí sám celou norskou drogovou mafii, ale šikovně mu do karet nahraje i soupeření dvou gangů, které on svým jednáním dostane z dohodnutého příměří do otevřené války. ____ Mlčenlivý Stellan Skarsgård,užírající se vnitřním zármutkem je stejný jako jeho zamilovaný sněžný pluh: jde si za svým možná pomalu, ale vytrvale.Víc než o pomstu mu jde spíš o oddalování smutku. Prostě se na něco upne, aby nemusel myslet na synův zasněžený hrob. ____Snímek potěší vykreslením charakterů šéfů dvou mafiánských skupin. Ten norský boss je vážně šílenec, evidentně rozmazlené dítě s příšerným vkusem na zařízení interiéru. ____ Občas pobaví nějaký vtípek: "1389? Taková provokace!" říká člen srbského gangu nad tělem svého kolegy pověšeným na ceduli s tímto číslem. "Nebuď blbec," říká mu další Srb. "Norové o bitvě na Kosově poli nic nevědí. Prostě ho pověsili na značku nadmořské výšky." Ve filmu taky uvidíte všemožné druhy sněhu, vánic a chumelení. ____ Jen mi to chvílemi přišlo zdlouhavé a taky škoda, že hlavní hrdina uprostřed filmu na dlouho zmizel. ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Výborné tempo, príbeh, ktorý nenudí, krásna zasnežená príroda, zaujímavé severské interiéry, kvalitný humor, ale predovšetkým excelentní herci ... Stellanovi toto veľmi svedčí, Bruna som videla nedávno vo filme Vitus, a aj tu, ako aj tam, bol štýlový ... ale jednu vec priznávam dobrovoľne, ja som absolútne netušila, že Greven bol Thor z Kon-tiki. Fakt dobrá vec, pozrite si, pobavíte sa. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Pokud by nějaký mafián ublížil některému z mých dětí, tak bych chtěl mít koule Občana roku Nilse Dickmana, dostatek pletiva a odlehlé místo vhodné pro odložení nefunkčních gangsterů. A samozřejmě sněžný pluh, kterým se i offroady jednoduše odpinkávají ze silnice. Nilsova pomsta mě zkrátka bavila, pohřební kříže byly vynikající a nechtěné vyprovokování války gangů se mi jeví býti velmi inspirativním. Asi začnu Kosovskou-albánskou mafií a Mukačevskou brigádou. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (8)

  • Celosvětová premiéra proběhla 10. února 2014 na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo v Norsku v obci Beitostølen a ve městě Oslo. (Terva)
  • Greven (Pål Sverre Valheim Hagen) jezdí v luxusním finském sportovním hybridu Fisker Karma. Vůz byl vyráběn ve Finsku v letech 2011 a 2012, je poháněn jedním benzínovým a dvěma elektrickými motory a na plnou nádrž a plně nabité baterie ujede 370 km. Sněžný pluh Nilse (Stellan Skarsgård) je upravený Mercedes-Benz Actros. Papa (Bruno Ganz) se nechává vozit v luxusním Maserati Quattroporte páté generace. (Saur.us)

Související novinky

26. Dny evropského filmu

26. Dny evropského filmu

04.04.2019

Dny evropského filmu již 26. rokem nabízí divákům to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos zvou do kin na 45 filmů z různých koutů Evropy a výběrem filmů se snaží přiblížit… (více)

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

Přehlídka Scandi v deseti českých městech

14.01.2017

Třetí ročník přehlídky současného severského filmu Scandi představí v kinech nové tituly i tvůrce. Skandinávský rodinný film, komedie, současné i historické drama, horory i detektivky. Zástupci všech… (více)

Scandi II – horký severský koktejl filmů

Scandi II – horký severský koktejl filmů

12.01.2016

Druhý ročník festivalu Scandi nabídne od 13. do 19. ledna přehlídku špičkových severských filmů v komplexním distribučním „cloudu": 13 filmů v deseti českých kinech, 41 VOD titulů na portálech… (více)

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014

09.12.2014

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 11. do 17. prosince tohoto roku Best Film Fest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

Reklama

Reklama