Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jubei je nindža, kterého si můžete najmout za peníze. Jeho schopnosti a dovednosti ovládání meče jsou výjimečné. Okolnosti ho donutí k tomu, aby jednomu staříkovi pomáhal zlikvidovt osm ďáblů Kimon. (sheen)

Recenze (140)

HAL 

všechny recenze uživatele

Není to špatné anime, ale taky žádný zázrak. Děj je poměrně jednoduchý a hlavně není vůbec důležitý, protože nejzajímavější částí filmu jsou jednoznačně souboje hlavních hrdinů s nejrůznějšími nepřáteli-démony. I tak je to ale místy trochu nuda a že by jste si z filmu něco zapamatovali i po skončení titulků opravdu nehrozí. 7/10 ()

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že tyhle japonské animované fantasy mě stále více překvapují. Nejspíš díky vlivu japonských seriálů, jež jsem zhlédl v německých a českých televizích, jsem od těcht filmů mnoho neočekával. Jen ta píseň na závěr byla tak o třisoutěže níže, nežli celý film. Jinak technická kvalita, příběh i dialogy fungují jak mají. Plnohodnotná zábava... 100% ()

Reklama

DailyDreamer 

všechny recenze uživatele

I přes snahu šokovat mírou brutality a erotiky, mě film zase tolik nenadchnul. Postrádal jsem nějaký hlubší příběh, či lépe vykreslené postavy a vztahy mezi nimi. Je to vlastně jen krvává cesta jednoho ninjy za pomstou, který si postupně prosekává cestu skrz jednoho protivníka za druhým. Kdyby měli záporné postavy alespoň nějaké pozadí, nenabyl bych dojmu, že tam jsou jen proto, aby měl Jubei do čeho sekat. I přes těchto pár nedostatků se díky neustálé akci, všudepřítomnému násilí a pár lechtivým scénám, stále jedná o zábavnou podívanou. Doporučil bych shlédnout film lidem, kteří si myslí, že anime je synonymem pro pohádku. ()

Hees 

všechny recenze uživatele

No toto má všetko čo môže mať a nič tomu nechýba (niečoho to má predsa len viac, ale kto bude kritizovať niečo úžasné). Súboj strieda súboj a teda nie je čas kedy si oddýchnuť. Najdôležitejšie ale nie sú súboje ale vzťah medzi Džúbeiom a Kagero (čiže medzi hlavným predstaviteľom samuraiom, ktorý je na voľnej nohe ; a ženou, ktorá vyšetruje čo sa to vlastne deje). Súboje, láska, erotika, rôzne techniky bojovníkov ... ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Vypadá to na bouři. Musím si pospíšit......... Od počátku příběhu je spousta krve, krásných žen a velké magie. Nájemný ninja putuje krajem a nechává se najímat na různé práce. Jeho cestu zkříží jeden z osmi démonů Kimonu a nedopadne zrovna dobře. Ostatní se budou chtít pomstít. Ale je tu ještě vetší problém epidemie a jeden již mrtví muž. CITÁT - Je to skupina ninjů, kteří pracují pro shoguna Temnoty. Krásně kreslené, zvláště stínování je pěkné. Příběh je i dobře ozvučen, zvuk je hluboký a všudypřítomný. CITÁT - A dál už je jen Peklo......... K našemu hrdinovi se přidávájí ještě dva ninjové, kteří mají sice jiné zájmy, ale stejného protivníka. Musí tedy chvilku spolupracovat. CITÁT - Když chceš bojovat s démony, musíš se sám démonem stát......... Do příběhu se pomalu jako jed začne dostávat i láska a bezohledný boj se stává víc osobní a smutný. Nádherný a dojemný snímek. Finální souboj v ohni je démonický. Kombinace talentované ninja ženy s příchutí jedu a vlka samotáře fungovala skvěle. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • V domovském Japonsku nebyl film zdaleka natolik úspěšný a tak dobře hodnocen jako v USA. (Hromino)
  • Postava Júbei Kibagami je inspirována skutečnou historickou postavou Jagjú Júbei Mitsujošim, který v období Meidži patřil mezi nejslavnější a nejlepší samuraje své doby. (Zdroj: ČSFD)

Související novinky

Festival japonského filmu a kultury EIGASAI

Festival japonského filmu a kultury EIGASAI

17.01.2014

Ve dnech 22. – 28. ledna 2014 ovládne pražské kino Lucerna 7. ročník festivalu japonského filmu a kultury EIGASAI 2014. Návštěvníci se mohou těšit na 16 jedinečných filmových projekcí a bohatý… (více)

Reklama

Reklama