Džúbei a umění nindžucu

(festivalový název)
  • Japonsko Džúbei ninpúčó (více)

Jubei je nindža, kterého si můžete najmout za peníze. Jeho schopnosti a dovednosti ovládání meče jsou výjimečné. Okolnosti ho donutí k tomu, aby jednomu staříkovi pomáhal zlikvidovt osm ďáblů Kimon. (sheen)

B!shop

No, ze by to byla nejaka velka pecka se rict neda, ale film svy prednosti ma. Hlavne to je teda brutalita, protoze neni souboj, kde mi nelitaly koncetiny a litry krve. Problem je, ze ty kecy mezi soubojema lehce nudi a tvurci se sem neobtezovali ani dat nakou poradnou hudbu, aby to ozivila a pritom by to misty fakt chtelo hodne pridat na tempu. Jinak pribehove to je docela slusny, akorat ze zacatku to je krapet zmatek a na konci me nastvalo, ze si to nerozdal Jubie s Shogunem Temnoty. Jsou to lepsi 3*, ale je to hlavne za ty souboje, protoze jinak film lehce nudi. ()

TheDarKnig

jedna hvězda navíc za obě hlavní postavy Jubei a Kagero a jejich romanci, která je neoriginální a nedostatečně propracovaná, ale stále něčím neodolatelná. Jinak je to ale nanejvýš průměrný příběh, u kterého má člověk stále pocit, že to už někde viděl, navíc nevím zda to má nějakou manga předlohu, ale cítil jsem, že aby ten příběh mohl aspoň trochu fungovat, musel by být na mnohem větší ploše, záporné postavy zcela zapomenutelné (bez pozadí, bez motivace, jenom s badass faktorem a to ne vždy), objevují se kdy chtějí, neexistuje žádná gradace, děj se tahá hrozně, a několikrát jsem měl chuť to vypnout, vlastně o kousek to vylepšuje ten Rambo závěr, plný twistů. Plus, opravdu mi ty statické souboje vůbec nesedí a tak nefungují (aspoň že to fontánové stříkání krve je stále docela zábavné). A ty trojúhelníkové ksichty a divně tvarované těla jsou prostě hrozné, ještě horší než komiksová kresba 80. a 90. let u Marvelu a DC. Aspoň že hruď hrdinky trojúhelníková (či vykostečkovaná) není, to pomohlo. PS: Zvukové efekty mě celou dobu velice bavily. Tak mimózní a předimenzované jsem je ještě snad neslyšel. Ale možná to bylo tehdy v anime normální, já to rozhodně dál zkoumat ale nehodlám... PPS: Vlastně viděl jsem nějaká videa z Dragonball Z, takže to tak asi fakt fungovalo. No potěš. PPPS: Už vím, kde přišel Peter Jackson na ten skvělý nápad s tekutým zlatem. ()

Renton

Scénář: Yoshiaki Kawajiri .. Nejlepší anime, které jsem doposud viděl. Vyšperkovaná manga mytologie umně namíchaná s ninja master uměním. Vizuální stránku nemá cenu vychvalovat, je bezchybně úžasné, jak se na takové dílo sluší a patří. S přičtením výborného příběhu, cool postav, litých soubojů s množstvím krve a sexuálního násilí musí i pozdější Vampaia hantâ D smeknout svůj klobouk.. ()

novoten

Charismatický hlavní hrdina, půvabná ženská postava, nevyzpytatelný průvodce a hlavně efektní honičky a bitky s mýtickými nepřáteli. Nic víc nám ale Jubei nenabídne, o to méně pak dokonce legendární počin, který by se v žebříčcích anime kultů měl stavět nebezpečně blízko vrcholu. Jakkoli jsem se atmosférou nechal s radostí pohltit, chybí mi nějaké emoce, cokoli dostatečně hmatatelného, co by z Ninja Scroll udělalo právě onu nezapomenutelnou podívanou. A trpitelská vyznání citů po jednom společně stráveném dni mi k tomu nestačí. 75% ()

Shit

Hodně drsná Manga, kde každou chvilku lítaj ruce, hlavy, nohy a krví se taky zrovna nešetří a ještě to je obalený do docela dobrýho příběhu. Jenže bohužel sem na tom, ale neshledal už nic dalšího zajímavýho a občas mě to trošku nebavilo. Podle mě tomu chyběl nějak originální nápad, kterej by vyrazil dech, takhle to je jen hodně krutá manga, ale nic moc víc ()

• Postava Júbei Kibagami je inspirována skutečnou historickou postavou Jagjú Júbei Mitsujošim, který v období Meidži patřil mezi nejslavnější a nejlepší samuraje své doby. (Zdroj ČSFD)
  • V domovském Japonsku nebyl film zdaleka natolik úspěšný a tak dobře hodnocen jako v USA. (Hromino)

Související novinky

Festival japonského filmu a kultury EIGASAI

Festival japonského filmu a kultury EIGASAI

17.01.2014

Ve dnech 22. – 28. ledna 2014 ovládne pražské kino Lucerna 7. ročník festivalu japonského filmu a kultury EIGASAI 2014. Návštěvníci se mohou těšit na 16 jedinečných filmových projekcí a bohatý…