Džúbei a umění nindžucu (festivalový název)

Džúbei ninpúčó

獣兵衛忍風帖

Jūbei ninpūchō

Juubee Ninpuuchou

Ninja Scroll

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 1993, 91 min

Dvojice nindžů, tulák Jubei a tvrdohlavá Kagero, se vydává na pomstu a každý z nich má k tomu jiný důvod. Musí během své cesty porazit ty nejzáludnější bojovníky celého východu. Větší překážkou se ale stává jejich vztah, protože Kageřina tvrdohlavost nezná mezí. Její nespokojenost a umanutost je jen kvůli jedinému důvodu. Celé její tělo je jedovaté, takže se nesmí nikdy milovat s žádným mužem. Dvojice tím vytvořila napínavou chemii mezi sebou během celého příběhu a to v Anime nebývá k vidění. Krvavé souboje, nelítostnost a stylizace nemá chybu.(19.1.2013)

V souboji s dalším Kawajiriho výtvorem, Vampire Hunterem, Ninja Scroll prohrává. Těžko říct jaký je důvod, nejspíš to, že středověké Japonsko mě na rozdíl od upírů nikdy nepřišlo příliš atraktivní a zajímavé. Celkově příběh se mi zdá trošku slabší, potulný bojovník Jubbei se náhodu připlete do cesty hrozbě pro celé Japonsko a se svými nedobrovolnými společníky ji musí zničit. Cestou naráží na nepřátele s vyjímečnými schopnostmi a spoustu řadových vojáků a nemilosrdně je masakruje. To vše je okořeněno několika scénami, které by patřily snad spíš do nějakého hentai. Animace je řekl bych o malinko slabší než u Vampire Huntera, přesto však lahodila mému oku. Jak jsem řekl, na mého oblíbeného Vampire Huntera to v podstatě v žádném ohledu nemá, přesto je to však velmi koukatelné anime, které v daném žánru stojí za shlédnutí.(4.9.2006)

óch, tak toto je jeden z najlepších samurajských anime filmov aké boli kedy ,podľa môjho vkusu, natočené. Má to presne všetky prvky ktoré by som rád v takýchto fantasy epických anime z Japonskej kultúry rád videl. Zaujímavé a silné charaktery, mocné monštrá a protivníci, intrigy, láska, zrada, veľa súbojov ešte viac krvi a málo omáčky okolo toho. Ninja Scroll má toto všetko, takže pokiaľ máte tieto prvky radi ale nie ste do Japonskej či anime kultúry fanatik ako ja a nechce sa vám prehrabávať hodinami a hodinami filmov, tak určite siahnite po tejto snímke.(24.10.2017)

CITÁT - Vypadá to na bouři. Musím si pospíšit......... Od počátku příběhu je spousta krve, krásných žen a velké magie. Nájemný ninja putuje krajem a nechává se najímat na různé práce. Jeho cestu zkříží jeden z osmi démonů Kimonu a nedopadne zrovna dobře. Ostatní se budou chtít pomstít. Ale je tu ještě vetší problém epidemie a jeden již mrtví muž. CITÁT - Je to skupina ninjů, kteří pracují pro shoguna Temnoty. Krásně kreslené, zvláště stínování je pěkné. Příběh je i dobře ozvučen, zvuk je hluboký a všudypřítomný. CITÁT - A dál už je jen Peklo......... K našemu hrdinovi se přidávájí ještě dva ninjové, kteří mají sice jiné zájmy, ale stejného protivníka. Musí tedy chvilku spolupracovat. CITÁT - Když chceš bojovat s démony, musíš se sám démonem stát......... Do příběhu se pomalu jako jed začne dostávat i láska a bezohledný boj se stává víc osobní a smutný. Nádherný a dojemný snímek. Finální souboj v ohni je démonický. Kombinace talentované ninja ženy s příchutí jedu a vlka samotáře fungovala skvěle.(9.6.2012)

Hodně drsná Manga, kde každou chvilku lítaj ruce, hlavy, nohy a krví se taky zrovna nešetří a ještě to je obalený do docela dobrýho příběhu. Jenže bohužel sem na tom, ale neshledal už nic dalšího zajímavýho a občas mě to trošku nebavilo. Podle mě tomu chyběl nějak originální nápad, kterej by vyrazil dech, takhle to je jen hodně krutá manga, ale nic moc víc(11.1.2008)

• - V domovském Japonsku nebyl film zdaleka natolik úspěšný a tak dobře hodnocen jako v USA. (Hromino)

• - Postava Jubei Kibagami je inspirována skutečnou historickou postavou Yagyem Jūbei Mitsuyoshim, který v éře Meiji patřil mezi nejslavnější a nejlepší samuraje své doby. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V Kanadě byl film uveden s ratingem 18+, zatímco v USA nebyla přístupnost snímku nijak omezena. (Hromino)