Džúbei a umění nindžucu (festivalový název)

Džúbei ninpúčó

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 1993, 91 min

Kaoru Wada
  • Elementál

Shlédnuto ve špatné kvalitě (překrývající se dabing, amatérské title, špatná kvalita obrazu), ale i přesto si myslím, že lepší kvalita by snímku příliš nepřidala. Celkem i logický, ale přesto nehorázný masakr spojený s hentai prvky - padouši se objevují jen proto, aby byli vzápětí likvidováni (kopírovací ninja stihl pouze nakopírovat se a poté ho Jubei srovnal na jednu ránu :-) ). Za klad považuji animaci a slušné souboje, ale celek nic moc...(24.6.2008)

Drsné a dospělé anime, kde se krví a nahotou nešetří, se standardním příběhem a velmi zajímavými postavami. Proto mě trochu štvalo, že i když každý z osmi démonických záporáků disponuje úžasnou a originální superschopností, souboje s nimi jsou až na výjimky hodně krátké a jinak se vůbec neprojeví. Ale celkově super.(4.5.2012)

Mononoke má překrásný příběh a kouzlo výjmečné myšlenky. Ninja Scroll má překrásnou animaci a kouzlo výjmečné hlavní postavy. Jubei není ten klasický mlčenlivý manga hrdina, co se vyhýbá boji, kdy jen může. Daleko blíže má například k Alucardovi ze seriálu Hellsing. Je to hláškující, namachrovanej frajer, co srovná se zemí kohokoli, kdo jen projeví zájem - klidně i nesmrtelné, které bude zabíjet znovu a znovu :). Brutalita, krev a sex už k těmhle dospěláckým pohádkám zkrátka patří. Pro mě nejlepší japonský animák.(11.6.2011)

Kultovní anime je plné ninjů se zvláštními schopnostmi, kteří se ve středověkém feduálním Japonsku oplétají okolo nedobrovolného hlavního hrdiny. Příběh je plný akce a vášně. Animace ani po deseti letech prakticky nezestárla a je stále stejně dynamická jako pořádné švihnutí katanou. Díky tématu tragické a (takřka) nenaplněné lásky tihje ninjové i dojímají.(24.12.2008)

No toto má všetko čo môže mať a nič tomu nechýba (niečoho to má predsa len viac, ale kto bude kritizovať niečo úžasné). Súboj strieda súboj a teda nie je čas kedy si oddýchnuť. Najdôležitejšie ale nie sú súboje ale vzťah medzi Džúbeiom a Kagero (čiže medzi hlavným predstaviteľom samuraiom, ktorý je na voľnej nohe ; a ženou, ktorá vyšetruje čo sa to vlastne deje). Súboje, láska, erotika, rôzne techniky bojovníkov ...(4.9.2014)

• - V domovském Japonsku nebyl film zdaleka natolik úspěšný a tak dobře hodnocen jako v USA. (Hromino)

• - V Kanadě byl film uveden s ratingem 18+, zatímco v USA nebyla přístupnost snímku nijak omezena. (Hromino)

• - Postava Jubei Kibagami je inspirována skutečnou historickou postavou Yagyem Jūbei Mitsuyoshim, který v éře Meiji patřil mezi nejslavnější a nejlepší samuraje své doby. (Zdroj: ČSFD.cz)