poster

Džúbei a umění nindžucu (festivalový název)

 • japonský

  Džúbei ninpúčó

 • japonský

  獣兵衛忍風帖

 • japonský

  Jūbei ninpūchō

 • japonský

  Juubee Ninpuuchou

 • anglický

  Ninja Scroll

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 1993, 91 min

Hudba:

Kaoru Wada
 • Hromino
  *****

  Zakrslý, vrásčitý, perverzní děda, co rád trousí hlášky a je nechutně mazaný. Půvabná ženská ninja, se kterou když se vyspíte, umřete. A nebojácný chlapík, jenž vám se svou katanou milerád ostříkne obrazovku červenou barvou. Jak působivé! Chyby své to určitě má, ale vše přebíjí poutavý příběh, sympatické postavy se zajímavými záporáky a líbivá akce. Pro fanoušky Berserka – a nejen pro ně – téměř povinnost.(15.1.2012)

 • akisha
  *****

  Můj nejoblíbenější anime film. Převyšuje dokonce i Vampire Huntera. Opravdu skvělé nápady, sem tam pěkně explicitní brutalita, úžasná hudba a některé scény berou dech (z mnoha aspoň: u konce scéna s hadí ženou, zneškodnění "vosího úlu" a jako vrchol souboj mezi bambusy). Jubei je machr a Dakuan hláškuje jako o život. Určitě by to mělo úspěch i u anime neznalého diváka.(1.2.2011)

 • novoten
  ****

  Charismatický hlavní hrdina, půvabná ženská postava, nevyzpytatelný průvodce a hlavně efektní honičky a bitky s mýtickými nepřáteli. Nic víc nám ale Jubei nenabídne, o to méně pak dokonce legendární počin, který by se v žebříčcích anime kultů měl stavět nebezpečně blízko vrcholu. Jakkoli jsem se atmosférou nechal s radostí pohltit, chybí mi nějaké emoce, cokoli dostatečně hmatatelného, co by z Ninja Scroll udělalo právě onu nezapomenutelnou podívanou. A trpitelská vyznání citů po jednom společně stráveném dni mi k tomu nestačí. 75%(12.1.2009)

 • ZkuKol
  *****

  Musím přiznat, že tyhle japonské animované fantasy mě stále více překvapují. Nejspíš díky vlivu japonských seriálů, jež jsem zhlédl v německých a českých televizích, jsem od těcht filmů mnoho neočekával. Jen ta píseň na závěr byla tak o třisoutěže níže, nežli celý film. Jinak technická kvalita, příběh i dialogy fungují jak mají. Plnohodnotná zábava... 100%(20.12.2008)

 • Anderas
  ***

  Mně tohle anime nějak nesedne. I když bylo celkem zábavné, nemohl jsem se zbavit dojmu, že ultranásilí, úchylosex a všeobecně všechny ty perverze, kterými film překypoval mírně dominovaly a jaksi přebíjely obsahovou stránku filmu. Na druhou stranu je to asi takový ten anime standard na který po všech těch simpsonech a futuramách prostě nejsem zvyklý a otrlý divák se na to už nesoustředí. Z takového stanoviska bych pak musel vyzdvihnout především výbornou atmosféru a celkový nádech, užasnou animaci, dějovou hojnost, dobrodružství, skvělé postavy a dialogy a celý ten příběh, no, cítil jsem se skoro jak při sledování velkofilmu. A jak říkám, mírně snížit úchylnost a dám rozhodně 5*......no možná je dám časem stejně.(15.2.2006)

 • - Postava Jubei Kibagami je inspirována skutečnou historickou postavou Yagyem Jūbei Mitsuyoshim, který v éře Meiji patřil mezi nejslavnější a nejlepší samuraje své doby. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - V Kanadě byl film uveden s ratingem 18+, zatímco v USA nebyla přístupnost snímku nijak omezena. (Hromino)

 • - V domovském Japonsku nebyl film zdaleka natolik úspěšný a tak dobře hodnocen jako v USA. (Hromino)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace