Interview

• Austrálie

The Interview

Akční / Komedie

USA, 2014, 112 min

V dobrom slova zmysle - politická vulgárna komédia. Predchádzajúci výplod hlavných aktérov This Is the End bol odstrašujúci príklad filmového nevkusu, v tomto prípade sa tvorcovia pustili do chúlostivých vod politickej (ne)korektnosti a výsledok ma príjemne prekvapil. Samozrejme, že hrubozrnné verbálne komické eskapády zažijeme aj tu, ale v celkovom kontexte vyznievajú podarene. Samozrejme, nájdeme tu aj scény pritiahnuté za vlasy, ale majú svoju mieru. Záver je síce skratkovitý a má tendencie ukončiť rozohranú story čo najlepšie, a vobec nie je vynaliezavý, ale sme v komédii a tu je dovolené hocičo. P.S. Dostatočne nerozumiem hackerskému útoku voči Sony Pictures, svedčí to LEN o nedostatku demokratického zmýšľania útočníkov, videl som mnoho filmov, ktoré si robili srandu z pohlavárov tohto sveta a všetko bolo v poriadku. Voči hlúposti a totalite sa dá totiž účinne bojovať aj humorom...(6.1.2015)

Vyházet půl hodinu nefungujících, špatně načasovaných a trapných gagů, a je z toho výborná komediální pecka přesně z ranku jejich ostatních filmů, navíc s bonusem v podobě tepání do nejzrůdnějšího režimu na světě, s mrtvým Kimem jako třešničkou na dortu (ale nic co by mohlo překonat Team America). Takhle se to neobejde bez trochy smutného kroucení hlavou. 7/10(3.1.2015)

• anais

Odvážný pokus otevřít v holywoodu relativně tabuizované téma se autorům povedl tak na půl. Při vážnosti celé situace totiž zůstali u primitivního humoru (nic proti němu!), který je ve výsledku dovede k nerozhodnému přešlapování na místě. Omýlání tradičních klliše (Potěmkinovské instalace blahobytu, Kim je vlastně fajn kluk který má rád Ameriku) působí dost bezradně. U filmu, který si (ne vlastní vinou) vydobil pozornost mezinárodní politiky, bych čekal nějakou ostřejší kritiku, nebo nekompromisnější odsouzení - narážky na strašné podmínky v pracovních táborech... Je to samozřejmě jedno, ale pocit, který jsem během sledování měl, je promarněná příležitost. Dívat se, jak Kim hraje basket a poslouchá v tanku americký pop...to nevede nikam.(16.1.2015)

Určitým dementním způsobem geniální. Reklama zadarmo Interview nedělá lepším filmem, ale dodává mu nový rozměr vtipnosti. Duo Rogen/Franco navazuje na Travičku zelenou a zhruba se jí vyrovnává. Kdo čeká něco víc bude zklamán. Absurdní situace, často přepálený humor, ale rozjařená až dětinská radost s jakou je celý film natočený hodně vynahrazují. A finálová řež se štěňátkem, zabijáckou Korejkou a tankem supr. Katy Perry je zlo. Make 'em go "Oh, oh, oh!" As you shoot across the sky-y-y.(25.12.2014)

Velmi dobré, inteligentní člověk pozná, že se jedná pouze o srandu. Rogen & Franco je perfektní dvojka a zde to opět dokazují. Super humor, slušný nápad, skvělé tempo a hlavně akčně krvavý závěr velmi mile potěšil. Scéna s tygrem byla pro mě kouzelná. Apokalypsa v Hollywoodu byl větší úlet, ale i zde jsem se perfektně bavil. Solidních 80%. Jeden z nejkontrovérznějších filmů vůbec.(1.1.2015)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v americkom New Yorku a kanadskej provincii Britská Kolumbia. (MikaelSVK)

• - Pesničku, ktorá hrá počas Aaronovej (Seth Rogen) cesty do Číny, naspieval taiwanský spevák a herec Jay Chou, ktorý si s Rogenom zahral vo filme Zelený sršeň (2011). (m.a.t.o.)

• - Postava Skylarka (James Franco) částečně odkazuje na basketbalistu Dennise Rodmana, který několikrát Severní Koreu navštívil a který prohlásil, že Kim Čong Un je jeho přítel. (Caaslav)