Interview

• Nový Zéland

Akční / Komedie

USA, 2014, 112 min

• verbal

Trapný a trapnější, tedy Vřed Rogen v židím tandemu s Emanem Goldbergem, jsou od svého vyhnisání na poli třeskutě vtipných holyúdských kokotmédií nejdokonalejším synonymem ubohého fekálního tumoru pro totální lopaty a mentálně postižené děti. U tohoto veledíla jim sice naštěstí kapku došla invence, tedy obvyklá směs řídkých hoven, čerstvého ejakulátu, zatuchlé menstruační krve a smradlavých zvratků, která je pro ty spousty dvouciferných kvocientů vždy tolik k popukání, a zbyla jen čirá esence ultimativní debility. Nicméně i tak se u toho každý divák s IQ nad 60, co nečichá těkavá rozpouštědla, musí strašně stydět a zároveň se děsit, s čím vším tu obývá Zeměplacku, protože je to tu v červených číslech. Jakási spravedlivá vyváženost však zůstala zachována, při tom dělání trapného čuráka z Kimčonguna (no chicht, chicht, hihň, hihň, hihň) nesobecky nezapomněli všichni zúčastnění především na sebe, a proto si myslím, že i celý ten humbuk kolem hakování studia a výhrůžek bombovými útoky je jen genitální píár a test, kolik se dá na takové nebetyčné pičovině vyrýžovat na internetách. Velký Satan se totiž nemohl celosvětově lépe zdiskreditovat a ukázat svou degeneraci než tímto oduševnělým způsobem. Já být severokorejským diktátorem, promítám tento skvost ostopéro ve všech lidově demokratických kinech a každoročně to vrazím na Vánoce do televize místo Mrazíka. Lid by to zajisté jednotně semklo v názoru, že takoví kokoti prostě opravdu nezaslouží nic jiného, než jaderně vybombardovat.(2.1.2015)

Velmi dobré, inteligentní člověk pozná, že se jedná pouze o srandu. Rogen & Franco je perfektní dvojka a zde to opět dokazují. Super humor, slušný nápad, skvělé tempo a hlavně akčně krvavý závěr velmi mile potěšil. Scéna s tygrem byla pro mě kouzelná. Apokalypsa v Hollywoodu byl větší úlet, ale i zde jsem se perfektně bavil. Solidních 80%. Jeden z nejkontrovérznějších filmů vůbec.(1.1.2015)

Zase jedna silně ulítlá a těžce ukecaná komedie, ve které se objevil Seth Rogen a jeho parťák James Franco z té jejich ha ha skupinky. U mě ale zase za tři hvězdy, protože mi to humorově přijde úplně stejné, jako všechny jejich ostatní filmy. Chvíli jsem z toho na větvi a pak si najednou všimnu toho, že se deset minut děsně nudím. Každopádně nápad skvělej, to se musí nechat.(29.12.2014)

V dobrom slova zmysle - politická vulgárna komédia. Predchádzajúci výplod hlavných aktérov This Is the End bol odstrašujúci príklad filmového nevkusu, v tomto prípade sa tvorcovia pustili do chúlostivých vod politickej (ne)korektnosti a výsledok ma príjemne prekvapil. Samozrejme, že hrubozrnné verbálne komické eskapády zažijeme aj tu, ale v celkovom kontexte vyznievajú podarene. Samozrejme, nájdeme tu aj scény pritiahnuté za vlasy, ale majú svoju mieru. Záver je síce skratkovitý a má tendencie ukončiť rozohranú story čo najlepšie, a vobec nie je vynaliezavý, ale sme v komédii a tu je dovolené hocičo. P.S. Dostatočne nerozumiem hackerskému útoku voči Sony Pictures, svedčí to LEN o nedostatku demokratického zmýšľania útočníkov, videl som mnoho filmov, ktoré si robili srandu z pohlavárov tohto sveta a všetko bolo v poriadku. Voči hlúposti a totalite sa dá totiž účinne bojovať aj humorom...(6.1.2015)

Tenhle film měl strašné štěstí v neštěstí. Díky tomu, že se nakonec nepromítal v kinech, tak jak bylo v plánu, vzbudil kolem sebe neuvěřitelný humbuk a tím si vysloužil pořádnou reklamu. I u mě vzbudil zájem se na to podívat. Nakonec jsem byl mile překvapen. Vtípky zde fungují, s dvojkou Franco a Rogenem je sranda, je tu překvapivě dobrý soundtrack a film si dělá srandu jak z Kima, tak z amíků samotných. Málem padl plný počet.(31.12.2014)

• - Severokórejský diktátor Kim Jong-un hovorí plynulou angličtinou vďaka tomu, že ako teenager študoval v Európe, konkrétne vo Švajčiarsku. (MikaelSVK)

• - Spoiler: Keď Kimova (Randall Park) helikoptéra v spomalenom zábere vybuchne, je to odkaz na hudobný videoklip "Firework" speváčky Katy Perry. Rovnakú pieseň počúvali Kim a Dave (James Franco) počas jazdy tankom. (m.a.t.o.)

• - Banská šachta, cez ktorú hlavní hrdinovia unikajú na konci filmu, sa nachádza v kanadskom Vancouveri. Seth Rogen (Aaron Rapaport) tam často ako dieťa chodieval so svojím otcom. (m.a.t.o.)