Interview

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Komedie

USA, 2014, 112 min

Jistě, svoboda projevu sebou přináší vyšší četnost kretenismu, ale to je prostě matematika.. Nikterak třeskutá (no dejme tomu) satira, u které nejvíce práce odvedli hoši z marketingového oddělení Sony Pictures Entertainment. Sauron Kim se u toho při házení šestek s Rodmanem dozajista pobavil, jeho v jiném matrixu žijící lid zůstal nedotčen, Kate Perry se zvýšil prodej CD a naše karavana mediálních masáží a přiblblých talkshow jede dál. Rabíni žumpového humoru Rogen s Goldbergem si to u mě trochu vyžehlili, ale opticky z toho koše se zahnědlým prádlem nezmizel ani kousek..(10.3.2015)

• Sarkastic

„Jak to tak vypadá, tak Dave Skylark bude dělat rozhovor s diktátorem Severní Koreje. Sto babek na to, že si Skylark myslí, že je to ten chlápek z Gangnam Style.“ The Interview využívá především ten nejjednodušší humor, který povětšinou vyznívá do ztracena, trapnosti a jen sem tam se vyskytne nějaký světlejší moment. Tím myslím některé podařenější popkulturní, přímo filmové (až na ty LOTRovské) narážky a pak pár těch sebeparodujících. Jinak nabízí homofobní, rasistický, sexuální, fekální a vulgarit plný humor, který mě samozřejmě rozesmát může, když je použit alespoň trochu chytře, to ale v případě The Interview zrovna moc neplatí. Za ten občasný záchvěv zábavy dávám ještě 2*. „Tohle bude největší rozhovor od Frosta s Nixonem.“ – „Frosta s Nixonem?“ – „Hele, do deseti let podle toho Ron Howard udělá film.“(6.2.2015)

Vyházet půl hodinu nefungujících, špatně načasovaných a trapných gagů, a je z toho výborná komediální pecka přesně z ranku jejich ostatních filmů, navíc s bonusem v podobě tepání do nejzrůdnějšího režimu na světě, s mrtvým Kimem jako třešničkou na dortu (ale nic co by mohlo překonat Team America). Takhle se to neobejde bez trochy smutného kroucení hlavou. 7/10(3.1.2015)

Tenhle film si lepší reklamu snad ani nemohl přát. Nejprve dojde ke kyber válce mezi Severní Koreou a studiem Sony (pravda Seveřáci vše popřeli i když CIA má jasné důkazy), pak Korejcům někdo napadne lidové servery a nakonec severokorejské sdělovací prostředky nazvou rasisticky prezidenta USA Obamu opicí..Jako vrchol všeho měl film zůstat uzamčen jako trezorový.! Ne, čtenáři mého komentáře - to není vyspoilerovaný obsah filmu, to se skutečně stalo:-). Byl jsem tedy zvědavý, kvůli čemu čelil málem svět třetí světové válce a jaderné zimě. Námět sám je celkem inteligentní a vtipný. Ve filmu velmi dobře funguje celá řada lokálních scének, kterém jsou vtipné a u kterých jsem se dobře bavil. Bohužel Amíci poslední dobou v komediích jako pojivo používají rádi hovna (Shit), souložení (Fuck) a penisy (Dick). Když tedy dojde k potřebě nějak děj propojit, začnou hrdinové kecat a mluvit sprostě. A to film strašně shazuje. Pravda nevím co tvůrce vedlo k tomu tak moc šít do Kima, kterého se tímto nezastávám. Ale šijí do něj dost. Na stranu druhou už jsme tu měli hodně filmových Hitlerů, Stalinů, Saddámů a jiných diktátorů a to dokonce ještě za jejich životů, takže nevím co komu na tom vadí. Snad kromě toho obtloustlého vylepaného vůdce tam na severu Koreje. Takže celkem je to takový průměr, který měl světlejší chvilky. A ještě jedna věc, Stalin opravdu nemohl Kim Ir Senovi věnovat tank T80. Zkrátka proto, že v době Stalinova života tento tank ještě neexistoval. Dávám tedy tři ukousnuté prsty. * * *(1.1.2015)

Pasivní mamlas, aktivní idiot a jedno mocné přerostlé korejské dítě ve velké porci komické směsi satiry a sebeironie, dresingem z fekálního humoru a zákuskem ze sexuálních narážek... pokud si tedy rádi necháváte chutnat v restauraci Evan Goldberg - Seth Rogen. Ohledně krásně přehrávajícího Franca - naposled mě podobně skvěle zabavil snad jen Sellersův Clouseau a ne náhodou mě napadlo, že deset takových Skylarků by mohlo klidně zničit svět :-)(12.1.2015)

• - Ve výcvikovém středisku CIA visí na stěně vlajka USA. Ta, ať je pověšena vodorovně či svisle, hvězdy jsou vždy orientovány do levého horního rohu při pohledu zepředu. Zde však hvězdy směrují do pravého horního rohu. (Adrai)

• - Postava Setha Rogena vo filme sa volá Aaron. Meno Aaron je v skutočnosti aj hercovým prostredným menom. (MikaelSVK)

• - Text v azbuke na tanku v doslovnom preklade znamená "pán alebo odsúdený". (m.a.t.o.)