Reportérka

• Česko Reportéři a ti druzí (neoficiální název)

Epizody(3)

Série vypráví o dvacetileté Hedvice (Tereza Voříšková), která se chce stát novinářkou. Po přijetí do vydavatelství je přidělena k ostřílenému reportérovi Vlachovi (Jiří Bartoška), který "hulí jak fabrika", počítače považuje za nutné zlo, jezdí ve staré "kraksně", žije v paralelním vztahu s manželkou a milenkou, ale jinak je poctivý až k sebezničení. Scenárista Josef Klíma vybral pro televizní cyklus jeden z nejpozoruhodnějších osudů, s nimiž se jako dlouholetý novinář setkal, přičemž podobnost se skutečnými postavami současného mediálního prostředí je opravdu čistě náhodná. (oficiální text distributora)

DanielDall

Zajímavé náměty zpracované nezajímavým způsobem. Mám obavu, že kdyby Klíma osobně převyprávěl na kameru všechny tři příběhy dokumentární formou, tak by to bylo záživnější. ()

quokam

TR jsem dlouho povazoval za precenovanou herecku, ted jsem ji vsak videl v Dabing street a v Modrych stinech, tudiz zacinam svuj nazor na ni trochu upravovat a davat ji dalsi sanci. Miniserii Reporterka v podstate odtahla sama. A rozhodne nezklamala, horsi to vsak je s celkovym vyznenim dila. V prvnim dile jsem se zhrozil nas notebookem a mobilem behem koupani, to si myslim, ze tvurci nebezpecne prepiskli. Stejne jako nejruznejsi fekalni sceny vcetne vzajemneho moceni. Nevim, co tam byl za umelecky zamer, zvlast v serialu, ktery jakoby protestoval prave proti bulvarizaci a podbizivosti medii. Vyvoj vztahu mezi dvema hlavnimi hrdiny byl nepravdepodobny, zlom prilis nahly a nedovysvetleny, moralni selhani z prvniho dilu nelze jen tak vysvetlit naivitou a pak nad tim mavnout rukou, stejne jako vymyslena staz. Chut Klimy ukazat se v male cameo roli byl tak nejak navic, chtel snad tim rict, ze postava Bartosky vlastne neni jeho alter ego? Ze to chlubeni mladou milenkou nemame brat osobne? Vnitrni monology jsou v pohode, jen si tvurci musi ujednotit, maji li znit jen tak v hlave nebo rict primo do kamery ala Dum z karet, oboji naraz bylo trochu moc. A vysvetleni stazeni likvidacni zaloby z konce dilu? V podstate vubec zadne, snad jen ten, ze scenarista si pral dobry konec logice navzdory. Celkem tedy za 4/10. ()

Vites

Já si nemyslím, že by to nemělo spád - naopak. A rozbitý Jirka Korn v autě byl natočen taky velmi slušně. Titulky u telefonátů mě spíše ruší a novinářské prostředí takto může fungovat, o tom něco vím. Terezku bych nezatracoval, zkusíme jí dát šanci v dalších dílech, třeba ukáže i další kérky jinde po těle:-), ne ale vážně: zatím 2 až 3... ()

Pettte69

První díl nadšení, super 4*. Druhý díl těžký průser, s odřenýma ušima 1*. Třetí díl s odřenýma ušima 3*. Celkově hodnotím 2* a přes velký potenciál a dobrého Bartošku prostě propadák, škoda. ()

lazyman

Seriál mě celkově zklamal. Schválně jsem hodnocení dával až po třetí, závěrečné, části, v dobré víře, že se tento počin pánů Klímy a Svátka nějak rozjede... Což ovšem nenastalo. Děj byl plytký, nezáživný, kauzy předvídatelné a nijak šokující. A hlavně to uspávalo. Jediné co bylo ke koukání byla Tereza Voříšková a Markéta Hrubešová, a nemíním tím jejich herecký výkon... Udivuje mě, že pánové Töpfer a Bartoška se k něčemu podobnému propůjčují. Pan Klíma je již za tvůrčím zenitem, což značně vypovídá i pořad "Očima Josefa Klímy" na Primě. Ty dvě* jsou pro výše uvedené dámy. ()

BigJohn02

Bartoška je dobrej, Terezka i s tím bordelem na ksichtě krásná. Plesl s Jiráčkem hrajou báječně dva nesnesitelný ambicózní kokoty, kteří by zasloužili nakopat držky. Problém je ale v ději samotným: Autorům by měl někdo vysvětlit, jak se to má s diabetem: Když dostane diabetik hypoglykemii, musí si vzít cukr, aby si zvýšil hladinu cukru v krvi a neupadl do šoku. To, že si zapomněl inzulín, fakt nehraje roli - kdyby si ho v hypoglykemii vzal, spolehlivě by se zabil. Scénárista Klíma měl zřejmě na mysli HYPERGLYKEMII a v celém štábu holt nebyl nikdo, kdo by nebyl debil. ()