Charlie Watsonová (Hailee Steinfeld) slaví osmnáctiny, ale moc důvodů k radosti nemá. Na čele jí vyrazil čerstvý megabeďar a naděje, že od rodiny dostane vysněné auto, se rozplyne ve chvíli, když rozbalí mimořádně trapné dárky. Až majitel bazaru a vrakoviště, u kterého brigádničí, se nad ní smiluje a daruje jí žlutý Volkswagen Brouk, jenž ovšem spadá spíš do kategorie dar nedar. Jen ten největší optimista by totiž vsadil na to, že tahle kraksna bude ještě někdy provozuschopná. Charlie ho dokáže rozchodit aspoň natolik, že s ním doskáče domů do garáže, kde se ho pokusí opravit. Když se ale poprvé zespodu podívá na podvozek, zírají na ni dvě veliké modré oči a Charlie okamžitě dojde, že tohle nebude obyčejné auto. S Autobotem Bumblebeem se dívka spřátelí pozoruhodně rychle, navzdory tomu, že ten s ní kvůli poškození nemůže komunikovat jinak než prostřednictvím útržků písniček z autorádia. Vzhledem k tomu, že Bumblebeeho poměrně intenzivně hledají nepřátelsky naladění Deceptikoni z jeho rodné planety a podobně nebezpečný vládní agent Burns (John Cena), nebudou mít Charlie a Bumblebee na bližší seznamování čas a prostor. Na útěku před nepřáteli však zjistí, že navzdory všem předpokladům můžou být v tomhle nesourodém tandemu neporazitelní. (CinemArt)

Tuty

Ačkoliv nelze nevidět určité šablonovité pojetí o ukřivděné outsiderce bez sociálního zázemí, musím říci, že zpomalení a návrat k 80. létům filmu přidalo na celkové koukatelnosti a jelikož souboje robotů jsou obvykle (ne vždy - a tentokráte mi to nevadí) jeden na jednoho, vychátnáte si je daleko více než u posledních trapných sequelů série Transformers. 70%. ()

LencaN

Prequel k Transformerům? Proč ne. Bylo to svěží a zábavné. Mladá slečna se probíjí životem, co to jde a v tom potká nového kamaráda. Neumí ale mluvit, je plechový a umí se vmžiku proměnit v žluté roztomilé autíčko. Umí toho ale mnohem víc. Sice to není tak nabušené triky jako samotní Transformeři, ale o to líp se zase poznáte s postavami. Není to zdlouhavé, není to ani přespříliš ukecané. Je to tak akorát. Vidíme tam odvahu, strach o druhé i překonávání beznaděje. Bumblebee je tak roztomilý, jak jen to u něčeho kovového jde. A Hailee Steinfeld je herecký talent, má to v sobě, o tom žádná. Hraje velice přirozeně, i když nejspíš musela na natáčení mít vedle sebe modrou krabici... nebo jak se takové scény točí :) ()

Bluemoon

Konecne sme sa vrátili k povodnym hodnotam a kvalite prveho dielu serie filmovych Transformers. Netreba bizarnych a megalomanskych subojov medzi robotmi v kazdom diely kde sa transformerom podari znicit minimalne jedno velke mesto. Tu sa tvorci pokusali ist na to trocha skromne a vytvorili celkom napadity, rodiny film, ktory vsak nepostrada ani akciu, humor a zaujimavy pribeh. Super pokracovanie, este by sombol zvedavy na spin-off Optimusa na Cybertrone :) ()

mummie.spy

Ked som sa dozvedela ze ma vzniknut Bumblebee, potesila som sa. Mam rada Transformerov - kombinacia efektov a vybornej hudby k tomu spad deja - rada si pozriem hocikedy a znova. To sklamanie ktore prislo po zhliadnuti tohto pocinu sa blizilo k hnevu. Toto je ukazka toho ako sa to da vsetko pokazit. Cele zle, lacne. ()

bonovox

Bez Baya je to asi lepšie. Pomohlo zasadenie deja na koniec 80-tych rokov, presadzovanie rodinných hodnôt a miestami úsmevné momenty. Poteší aj menší počet robotov čo príbehu pomáha v orientácii v deji. Žltý Bumblebee si celovečerák zaslúžil aj si ho užil. ()

esmoke

Jedna teenka, co má "děsně" krutý život dostane zadarmo VW brouka, ten se složí na robota a ... Další díl ze světa Transormers je něco jako reboot a trochu připomíná E.T. - Mimozemšťana, ale tak dobré to není. Dějové "zvraty" jsou nepřekvapivé a chybí drama či napětí. Celkově více dětské a rodinné než předchozí filmy. (2D dabing) Rozpočet: $ 135 miliónů, Tržby: $ 467,989 miliónů. ()

MikSpeedy

Příjemné oživení série Transformers. Líbí se mi, že hlavní hrdinka není okoukaná tuctovka, potěšila dobová hudba a roztomilý Bumblebee. Nechápu jak mohl někdo v českém dabingu přeložit: "ok, where is my Stevie Nicks" jako "kde mám Stevieho Nickse". Zas tak neznámá zpěvačka to není. Film je koukatelný, děj má spád a jako rodinný film na zimní večer ideální. Takové Číslo 5 žije v novém kabátě. ()

Grázl83

Koukatelne to bylo, ale je to určeno spíše pro mladé diváky a pubertaky, čemuž odpovídá velmi naivní děj se spoustou klišé. ()

Franki69

Konečně se dozvíme jak žlutý autobotík o hlas přišel a jaký trable na zeměkouli měl, než přiletěl Optimus Prime. Jen doufám, že tenhle spin off někdejšího Bayovského Hasbro universa v sympatickém 80.retru neodstartuje další záplavu autorobotických filmů. Bumblebee docela ignoruje zápletku s brýlemi po dědovi, ale na to si vzpomenete až při titulcích, které přijdou tak akorát. Ode mne pěkných 65%, hodně tomu napomohla meokoukaná a sympatická hlavní hrdinka. Hailee Steinfeld. ()

nicolePavs

Ubírám hvězdu za děj, který je ve všech filmech o Transformers totožný. Naopak velmi oceňuji komediální vložku, opravdu jsem se během filmu bavila. Určitě se nebudu bránit znovu shlédnout Beeho nebo jiný film za série autobotů. :) 8/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PatrikP4

Byl jsme na pomezí 3/4 hvězdy... Je to jako vždy hodně akce atd... Chtělo se navíc využít potenciál Bumblebeeho, který je dost oblíben a možná po tomto filmu ještě více... Myslím že se ti povedlo, synovi se to také navíc dost líbilo, ale to se nedivím jsou tam roboti a auta to se líbí každýmu dítěti, navíc občas vybuchne... ()

PanPyzamo

Jsem velice mile překvapen. Obzvlášť po znechucení pátým dílem. Bumblebee bylo něco nového. Méně akce a to se mi velmi líbilo, protože pátý díl mi už přišel přehnaný. Tohle mi sedlo. Připomínalo mi to první Transformers. Opět zde bylo nějaké seznámení autobota s člověkem a bylo podle mě velmi dobře zpracované. Do toho všeho se mi velice líbilo zasazení do osmdesátých let, což otevřelo prostor pro nějakou pořádnou hudbu, která mi v předešlých dílech též přišla za starou bačkoru. Zde už ale tomu tak není a sem tam zahrály nějaký pecky, takže jsem byl spokojen, i když se toho podle mě nemuseli bát a mohli z té doby vyždímat trochu víc hudebních klasik. Podtrženo, sečteno. Já byl spokojen. Po všech těch zklamání od čtvrtého dílu jsem byl potěšen. Za mě dobrý film, který bych se nebál fandům série doporučit. 7,5/10 ()

PTuranyi

Nebyť spektakulárnych robotích mláťačiek tvoriacich pozadie univerza Cybertronu mohol to byť príjemný rodinný scifi film podobný E.T., lebo Bumblebee ako robotí maznáčik je zárukou zábavy aj emotívnych väzieb. Lenže časť rodiny potrebuje svoju dávku testosterónu. Technicky je produkcia na vysokej úrovni a herci hrajú svoje postavy dobre aj keď sú schematické, ale inak je film plný logických skratiek a klišé ako celé transformerské univerzum. Ale keď na vás Bumblebee hodí svoj "psí" pohľad tak mu tú kostičku hodíte. ()

UncleMorty

Ajéje.... máme problém... Bumblebee je první transformeří film, který je skutečně dobrej a to ve všech ohledech. Místo neustále masírování US Army a CGI tu máme konečně stabilní příběh mezi člověkem a autobotem, který postupně graduje v tom nejlepším směru co může být a dává hlavně smysl. Kdyby se tímto stylem ubíraly všechny Transformeří filmy tak jsme tu dávno měli stabilní a silnou značku. ()

Matt_Farrell

Ďalší transformeri, teraz zo ženského pohľadu. Dej je situovaný časovo pred ostatné filmy, ponúka vysvetlenie, ako to celé začalo. Ovšem neprináša nič nové, len to, čo sme už predtým videli, trochu inak. Čo je pekné na filme, je postava Charlie, ktorá je dosť vyspelá a odvážna na svoj vek. Dievča, ktoré vie opraviť auto, je pomerne sexi. Zlých Deseptikonov sa nebojí, ale viac sa bojí, že sa zamiluje. Dalo by sa povedať, že je to dievčenský film, možno preto mi miestami pripadal nudný. Inak, tempo deja je prijateľné, akčné scény tiež, takže sa to dalo vydržať. ()

Nový Transformers našli režiséra

Nový Transformers našli režiséra

27.03.2021

Studio Paramount oznámilo nový film ze světa Transformers, jenž nebude mít nic společného se sérií Michaela Baye ani spin-offem Bumblebee. Nový robotí snímek pak natočí Angel Manuel Soto (Charm City… (více)

Další Transformers našli režiséra

Další Transformers našli režiséra

17.11.2020

Po dlouhém a náročném hledání zdá se studio Paramount konečně našlo režiséra příštích Transformers. Snímku, jenž si klade za cíl restartovat celý vesmír a začít s čistým štítem, se tak nakonec ujme… (více)

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Další Transformers na cestě?

Další Transformers na cestě?

30.01.2020

Akční blockbusterová série Transformers je na scestí, dosavadní filmovou sérii pohřbil Michael Bay posledními dvěma filmy, které zaznamenaly vůbec nejhorší kritické přijetí v rámci značky a v případě… (více)