Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

Pavel82

O špetku lepší než jednička, ale pořád cítím spoustu, strašnou spoustu, nevyužitého potenciálu. Doufám, že se tohoto vděčného tématu ještě chytne někdo s opravdovým talentem a předvede těmhle dvěma nedonošencům, jak to má skutečně vypadat. ()

netWoor

neotřelý nápad, který měla jednička, tady pochopitelně chybí, na druhou stranu je to zpracované lépe. Děj to vlastně žádný nemá (což je asi i dobře) a aby se mělo na koho střílet a před kým utíkat, vytvořil scénárista několik nezávislých skupinek, a tak všichni bojujou se všema (ne moc často). Jen ty vojáky a konec jsem nepochopil. Hodnotím stejně jak jedničku ... ()

Deftie

Pre mňa menej zaujímavé ako jednotka, ktorá ťažila z otázky, či Očista je prospešná a či nie. Taktiež atmosféra bola hustejšia a aj keď dej bol omnoho jednoduchší, viac pohltil do sledovania utrpenia jednej bohatej americkej rodinky. Tu tých vedľajších línií a toto-ste-nečakali-a-snáď-vás-to-vytrhlo-z-letargie momentov bolo požehnane, ale konečnému výsledku to určite nepomohlo. Rovnako nie príliš sympatické postavy napomáhali efektu obyčajného filmu, akých je v Hollywoode neúrekom. Pokiaľ sa séria nevráti ku komornej atmosfére a ku hlbším úvaham (a nie len načrtnúť), tak prosím nepokračovať. ()

E lan

Na vcelku nezajímavé a blbé téma ne zas tak špatné zpracování. Herecké výkony utlumené, atmosféra překvapivě sedí a rozhodně se nejedná o horor. Takový lehce podprůměrný akční film. ()

Axarus odpad!

Totálně nevyužitý potenciál, čekal jsem že po jedničce to bude lepší, ale dočkal jsem se jen bandy ubrečenců,kteří celej film jenom zmateně pobíhají a řeší to, jak jsou neschopní. ()

Likan7

I když dávám ve finále 3, stejně jako prvnímu dílu, je to lepší než jednička. Tenhle styl "boj o přežití venku" funguje mnohem lépe než styl "úkryt" a nemá hlavně tolik nelogičností. Franku Grillo to sluší pokaždý, když dostane do rukou samopal a jako hlavni postava funguje líp než vykulenej Ethan. Stále se sice bavíme v béčkových vodách, přesto to celé utváří ucelenější pohled na tenhle zajímavý námět. Víc akce, víc zabíjení, víc srandy. ()

gemi

Frank Grillo, dvojče Leoše Mareše v solidním akčňáku, postaveném na zcela idiotském a neuvěřitelném nápadu. Ovšem mnohem lepší než první díl. Těsně pod čtyřmi kousky. ()

TomStrom

Tady si Očisty konečně trochu užijeme, zabijáci ve fajn převlečcích to konečně můžou rozbalit a konečně je tu i solidní porce brutality. ()

Mouchal

Obrovské zlepšení oproti hloupé jedničce. A opravdu tygří podíl na tom má Frank Grillo, který v podstatě celý film táhne. Celkem zajímavě spojí všechny ty rozličné charaktery do jedné skupiny přeživších, kteří se shodou okolností naskytnou přímo uprostřed pravidelné smrtonosné očisty a pak už si jen krade veškeré akční scény pro sebe. I celkový námět samotné očisty zde funguje líp, kdy se z obří vily (obývané naprostými zombie oběťmi, tj. bezmozky) ocitneme v těsných uličkách amerického velkoměsta. Co mi přišlo celkem fádní a beru to jako krok zpátky oproti jedničce je záporák. Týpek s kulometem v kamionu, který kosí jen tak pro bžundu vše živé... Šlo si s tím vyhrát více, ale já jsem hlavně rád, že hlavní postavy už by v matematické olympiádě nedostali na frak od podprůměrně inteligentního šimpanze. Konec už je trochu americké klišé, ale to mohu vyčítat americkému filmu asi stejně jako knihkupectví, že nabízejí romány pro ženy. 70% ()

Psycho.R

První díl těžil pouze z toho, že námět je zajimavej, ale nijak ho nerozváděl. To u dvojky zjistíme něco o tom, o co ve skutečnosti jde a kdo je do toho zapojený víc, než by měl. Hlavní postava to s přehledem dává, ale závěrečné vyměknutí mě zklamalo, bohužel je to klasika Hollywoodských filmu, kde musí být hrdina morálně na výši. ()

Hellknight12

Pozreté po rokoch. Druhý krát pozreté. Omnoho lepšie ako prvý film. Zaujímavejší príbeh, viac akcie lepšia atmosféra. Herecké obsadenie je tiež kvalitné ako v prvom filme. Herci sa snažia a majú konečne aj čo hrať. Dialógy sú lepšie spravený. Charaktery postáv takisto. Celkové hodnotenie za mňa je 65%. ()

rublik05

Druhá Očista: Anarchie je tentokrát o poznání drsnější a akčnější, nicméně opět je zde spousta aspektů, které se zrovna dvakrát nepovedly. V první řadě je třeba pochválit Franka Grilla, který celý film neuvěřitelně táhne a jeho postava je jediná zapamatovatelná. Místy se povedla navodit fajn drsná atmosféra, jakož i nějaké to napětí. Naproti tomu příběh má často až plíživé tempo, hromadu hluchých a nezáživných míst, postrádal jsem také větší míru brutality. Logikou se asi nemá smysl nějak zvlášť zaobírat, nelogičností totiž trpí víceméně každí díl této série. Vzhledem k dalším, nepříliš povedeným pokračováním jsem upřímně řečeno čekal větší průšvih, že bych se ale nějak závratně bavil, to se říct opravdu nedá. 3/10. ()

melekos

Výrazně lepší, než jednička, ale stejně mi tam chybělo víc té anarchie. Černošský odboj proti těm zazobancům nakonec vyšuměl do prázdna, škoda... Z té scény se dalo vytesat mnohem víc. ()

carott

Zatímco jednička byla dějově poněkud statičtější, dvojika má již od začátku akční náboj a znepokojivou atmosféru. Zajímavý nápad v podobě blízké budoucnosti se značnou sociální kritikou, škoda jen toho amerického konce.... nebo by bez něj nezbyla už žádná víra v lidské pokolení? ()

RAFT

A po roce knám přichází do kin očista 2 ,druhé pokračování . Vcelku ,jasné pokračování ,které mě bavilo víc než první díl.Herci ,zde jsou vybráni daleko líp ,než u předchozího filmu,děj u tohodle snímku je dosti lepší,některé herce bych dal do pokračování ,jestli někdy jednou bude.Za mě cca 70% ()

Desdinova

Zaujimáva téma, ale mohlo to byť omnoho omnoho lepšie, ústredný príbeh sám o sebe nebol nijak veľmi zaujímavý, mohlo sa tam rozšíriť viac to protiočistné hnutie, čo začiatok naznačoval no nič také sa neudialo, iba jedna nie príliš zaujímavá a logická vsuvka a tých nelogických vecí tam bolo odosť viac, viac vecí ma pobavilo ako nahnalo hrôzu, skôr by som tam dal nejaký zmysluplný príbeh čo už mohlo to byť omnoho, omnoho lepšie ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie