Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

Philcze

Méně otravné než první díl. Hlavně díky sympaťákovi Grillovi a solidní eskalaci tempa v druhé půlce. Hlavním problémem je DeMonaco, který sice ještě stále dokáže z připitomnělého námětu vymáčknout dostatek zajímavých situací, režijně je ale nedokáže pořádně vytěžit. Několik sekvencí se dotýká ikoničnosti (lovecká aréna), většinou ale rychle padají do trapnosti. Dovedu si představit, že by Očista byla daleko lepším filmem kdyby definitivně shodila banální "Occupy whatever" sociální podtext a campoidně se utrhla ze řetězu. Možná někdy příště. 50% ()

stration

Nic nového pod sluncem, teda po západu slunce a o stupeň horší jak první díl. Ze zajímavé myšlenky zůstala pouze bezduchá vyvražďovačka, která vykrádá kupu dalších snímků. Co naplat, že je to dobře natočené, herci se snaží a hraje řízná hudba. Už to prostě není ono. Chtělo by to lepší scénář, který nepohřbí originální myšlenku za akční marast, který se časem ohledí jak cesta do práce. ()

salalala

Na to, že jde o pokračování, to vlastně není vůbec špatné a po většinu stopáže více než slušné. O horor tedy nejde v žádném případě, protože ty dvě solidní lekačky jsou dost málo. Spíše se jedná o thriller, který se spoléhá na zajímavé a svým způsobem originální téma a po většinu stopáže překvapivě baví a slušně odsýpá. DeMonacovi se poměrně daří udržovat hutnější atmosféru a vyhýbá se nelogickému jednání postav, což se musí ocenit. Přechod do ulic filmu pomohl, protože najednou je všude víc místa a je prostor i na akci, která není světoborná, ale v rámci možností ucházející, sice by jí slušela větší syrovost, ale to bychom chtěli asi moc. Taktéž vesměs neznámí herci hrají solidně, nikdo nespadá do škatulky vysloveně otravné postavy, takže si částečně získávají i divácké sympatie, navíc se neodhaduje snadno, kdo přežije, což je bodík navíc. Škoda jen, že s blížícím se koncem je to takové rozhárané a DeMonaco se snaží z tématu vytěžit co nejvíc, takže z putování ulicemi se najednou stává účast ve smrtící hře, děj začne být víc předvídatelný a film rázem ztrácí určité napětí. Postupně mizí také logika, takže život se po půldenní smrtící akci vrací k normálu až moc rychle a jednoduše. The Purge: Anarchy překvapivě není špatný film a místy je hodně zajímavý, doplácí ale bohužel na to, že by rád nastínil co nejvíc situací, které z podobné akce plynou. 60% ()

AlistairMir

Tak jsem se konečně dokopal k tomu abych mrkl na pokračování Očisty, jelikož jsem na ní slyšel tolik hanění a nadávek až jsem se bál co to bude za bejkárnu. Pak tu vidím , že procentuálně svého staršího brášku drtí tak jsem z toho jelen...no neva každopádně co na to říká odborník nad odborníky a všemi uživateli CSFD uznávaný expert na horory? To taky nevim, ale povím Vám co na to říkám já :-D takže srovnávat jedničku a dvojku je jak srovnávat hrušky a jablka protože oba dva filmy mají sice stejný námět, ale tím veškerá podobnost končí. Jednička byl jeden barák a dusná atmosféra s pár mrtvejma. Dvojka je celé město s kupou mrtvol a bez tíživé atmosféry. Občas to napínavé je, ale jednička mi přišla mnohem hororovější. Tady se prostě po dvaceti minutách seznamování s postavama a příprav na večer dupne na plyn a jde o akci. Brutality moc není, hodně se střílí, ale baví to. Z postav jednoznačně Frank Grillo co by mohl na gril rovnou hodit řádnou kupu mrtvol, co po něm zůstanou. Jednička mě bavila více, ale ne o moc a hodnotím tedy palcem hore a uznalým pokýváním kebulí. ()

FilmFan24

Oproti první noci strávené s Očistou je tahle druhá o třídu lepší...Úvaha nad společností a hodně zajímavé zamyšlení nad kapitalismem jako takovým, kde ti nepotřební a sociálně slabí jsou odpadem, který je zapotřebí zlikvidovat. A na to máme jednou za rok NOC, kdy je skoro vše dovoleno! Když vyjíždí vyjíždí ve svém obrněném autě sympaťák Grillo, scéna tak trochu připomíná Mad Maxe ve své ryzí podobě. Tady ale veškerá podobnost končí. Tam kde šel Max tvrdě za svým bez zbytečných keců okolo, tady bohužel ze dvou zachráněných žen ta pubertální dcera svými řečmi se snaží o psychoanalýzu, ale ve výsledku je velice otravná a nesympatická. Jsem zvědavý, co nám přinese třetí Očista. Jak se zdá rodí se nám další filmová dojná kráva. ()

dom156

Kromě lehké změny děje a jiného hereckého obsazení, jsem zas viděl nezáživnou story o ničem. Kdybych to měl porovnat s prvním dílem, tak tento vyjde asi o pár procentních bodíků lépe, ale žádná sláva to opravdu není. ()

Vessper

Chtěl jsem napsat komentář, ale poté, co jsem si přečetl ten od Enšpígla, je to zbytečné. Vidím to přesně jako on. ()

stuntmanMIKE

Tak ti neviem... zacne to vo velkom style a ja si vravim kurvaaa to bude narez... este dali aj sniperov na strechy a zvrhlych bohacov a vsetko, ale... potom pride uz to klasicke ALE, ktore zazivam coraz castejsie. Normalne ma oficialne jebne z tych americkych americanov... tak oni maju k dispozicii Rkovy rating a oni z toho urobia podivanu zase len pre tych nastrocnych retardov s rovnymi ksiltovkami, ktorych pustia do kina "wosupovat". Sere ma to, pretoze ten namet je dobry kurva... to som ocenil uz pri jednotke. Ale miesto toho, aby s navysenym rozpoctom pritvrdili (ako sa zdalo zo zaciatku, ze pritvrdia), tak oni nepritvrdia a pozerame sa na roznorodych pristahovalcov utekajucich mestom jak krysy pred velkou vodou... a oni zdrhnu... a ti snajperi nic... No nic... sere ma, ze tento namet nedostali do ruk ako prvy zltokozci... ti by sa stym nesrali a namet vyuzili naplno...ba az tak, ze clovek by ani nemusel lustit kto je kto... takto je to nevyuzite KURVAAAA !!! ()

filmoid

Hodně kvalitní death-road-movie s tempem, které z filmu dělá spíš hodně dobrý akční film než horor, jak se snaží slibovat trailer . Kladný hrdina celou očistu posouvá do pohádkovo-mytické roviny o souboji dobra se zlem, takže mírně uvadá napětí,resp. překvapení, ale aspoň můžou na film i děcka... A co se týká sociální látky ve filmu - zlí kapitalisté a členové Národní střelecké asociace v roli likvidátorů bezdomovecké chátry podobně jako v nedávném Elysiu ilustrují nálady v současných obamovských USA. Docela by mě zajímalo, jak se taková zdravě konzervativní rodinka odněkud z Texasu na projekci Očisty 2 cítila :-) ()

zbyshek

Myslím, že se to ani moc nedá srovnávat s předcházejícím, prvním dílem. Pokračování Očisty je už o něčem jiném. V jedničce to bylo bráno hodně z pasivního hlediska. Kdežto zde už je to pojato lehce aktivně, ani ne v čtvrtině filmu se nastřílelo více než za celou prvotinu. Bylo tu více akce, Frank Grillo je můj oblíbený zabiják, a tak mě to celkově bavilo. Dějově už to nebylo tak jednoduché a přímočaré, to bych nebral jako klad, ani jako zápor. Prostě nějak mezi, ale už to ztratilo originalitu jedničky, proto dávám o jednu hvězdu méně. 60%. ()

M.i.k.e

ta myšlenka se mi líbila už u jedničky,kde byla škoda,že to nedokázali tvůrci přetavit v něco víc než obyčejnou tuctovku.Dvojka jde jinou cestou a od "komorního" hororu/thrilleru míři rovnou do ulic a nabízí celkem svižný a napínavý akčňák.Osobně se mi tahle cesta líbí víc a ačkoliv to pořád není nic co bych musel nutně vidět znovu,je zřejmé,že se DeMonaco poučil.Třeba to ve trojce vypiluje k dokonalosti...60% ()

peiton

,,Jednoznačne neuspokojivý záver.S týmto sa ja nezmierim!"Spomenula som v predchádzajúcom komentári na predchádzajúcu Očistu.Na moje veľké prekvapenie môj hnev bol vyslišaný.A ani sme sa nenazdali a nachádzame sa v pokračovaní Očisty,len tentokrát s podtitulom Anarchia.A môžem povedať - skutočne to bola anarchia.Bolo to akoby bomby neprestávali vybuchovať.Buch-buch-buch.Týmto myslím,že akcia strieda akciu.Ani jedno hluché miesto.Tak prečo potom nie 5 hviezd,dokonca ani 4?!V 1.rade námet je originálny,no kto videl predchodcu,toho už nešokuje.Informácie sa opakujú a okrem iného tu prichádzame na kameň úrazu a tj.klasická skrývačka na mačku a myš.,,Spartakus" v akcii,ktorý poráža bez mihnutia oka kohokoľvek a nech ich je koľkokoľvek,aby v samotnom závere a tu POZOR! SPOILER sám skončil s guľkou v bruchu.Tohto môžu amíci natočiť x-pokračovaní,ale baviť to už nebude.Myslím,že stačilo a šmitec.Ale budem sa tešiť na další perfect bullshit z riadne ,,presolenej americkej kuchyne". ()

Havaj8

Tak jestli jsem dal jedničce 4*, tak u dvojky polevit nemůžu. Úplně na jinej způsob, ale přece originální a to se cení. Bylo tu tolik možností kam jít, bylo to natočeno mnohem víc oběcnějš, tím, že se to netočilo jenom kolem jedný rodiny v baráku, dokonce opět mírný klišé, kdy se prolnou 3 linky a všechno to bude stát jenom na hlavní postavě. Frank Grillo - během krátký doby jsem ho viděl ve dvou filmech a všude tu svojí roli zahrál na výbornou. Bylo dokonce i fajn vidět co dělaj ostatní lidi v době Očisty, někteří lověj, někteří jsou loveni, někteří z toho maj srandu a obchodujou a někteří to v klídku prospěj až do rána. Těšil jsem se na to a nebyl jsem zklamanej. ()

Caminzind

Páni, to byl táák tichý film! Obsah k filmu slibuje výpravnou akci, ale měl jsem dojem, že chvílema sleduji spíš jakýsi meditativní konverzační roadtrip, chvílema zas přepis novely od Turgeněva. Na 12 hodin je v zemi zaručena beztrestnost za prakticky JAKÝKOLIV trestný čin, a toho scénáristického impotenta nenapadne nic lepšího, než nám odprezentovat téměř dvouhodinovou noční promenádu skupinky civilistů vylidněným velkoměstem. Žádné rabování, vloupačky, žhářství, znásilňování, jen ta postapokalyptická prázdnota, jako vystřižená z I am Legend. Navrch naivní satira formou stylizované zvrácenosti vyšších vrstev, kdy se všichni tlemí a chovají jakože strašně ujetě a cynicky... tak tohle bylo tak brutální klišé, že by fungovalo leda jako nadsázka v nějaké komedii nebo komiksu. Ale možná jsem to jenom nepochopil. 44% ()

Hees

The Purge: Anarchy je lepšia ako "jednotka" The Purge. Čo môže vytknúť druhému dielu je nelogické chovanie jednotlivých postáv. No to nelogické chovanie je tam samozrejme naschvál inak by nebolo možné, aby sa každý choval ako sa choval. Inak je dvojka lepšia, napínavejšia a v posolstve tiež jednotku mierne prekonala. Dvojka obsahuje veľké množstvo napätia a akcie. Som rád, že toto nie je len kópia jednotky, ale ide vlastnou cestou a dá sa povedať, že dosť odlišnou. Frank Grillo výborne zvládol svoju rolu, jeho výkon je tým najlepším a zrejme pomáha, že jeho postava je aj dobre napísaná. Ostatné postavy sú viac menej jeho "sprievod" z dôvodu, že jemu ide o niečo viac ako len o holý život. (Hodnotenie 3,5) ()

Wiikii

Po prvním díle musím uznat, že anarchie je rozhodně lépe zpracovaná, ale nic nadprůměrného to není. .... HODNOCENÍ: 55% (3*) ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie