Reklama

Reklama

Milenec z vesmíru

(seriál)
  • Jižní Korea Byeoleseo on geudae (více)

VOD (1)

Epizody(21)

Mimozemšťan, který přišel na zemi před 400 lety, má možnost vrátit se na rodnou planetu, ale když se seznámí se slavnou herečkou, domů se mu nechce. (Netflix)

Recenze (36)

dr.horrible 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám rád korejskú kinematografiu. Nie netflixovské oliheň šaškárne, ale ich drsné kriminálky a naivnú romantiku. No a som myslel - len tak - že idem kukať doramy. A som nevedel, že to bude telenovela. :D Nakoniec mi to s prestávkami trvalo zhliadnuť skoro dva roky. Emócie takmer žiadne, pretože to nie je vážne dielo. Najviac asi averzia voči pesničke “You are my destiny” a sklamanie - alebo lepšie: výčitky, že Ji-hyeon Jeon už nie je najkrajšia žena sveta. Že ju tu dokonca tá druhá herečka predčila. Ale na zapĺňanie medzier v jej filmografii je to ok. Väčšine by to asi nestačilo, ale za všetky emócie z jej minulých diel, mi tie tri červené hviezdičky, na jej profile, stáli. ()

HoneyBunny 

všechny recenze uživatele

Úplně mi k sobě nesedl ústřední pár, což je u romantického dramatu dost důležité, ale seriál to vynahradí roztomilým humorem, sci-fi prvky (jen se v tom nešťourejte, hlubší analýzu neobstojí) a dobrým záporákem (ajaj, ten jeho prstýnek ze zahnutého hřebíku). Seriál měl být tak o pět dílů kratší, protože v druhé polovině se hodně opakuje (ona ho chce, on se chová jako kretén, ona se dostane do nebezpečí, on ji zachrání). Ale chvílemi tu máte i hlubší témata, jako když hrdinka Song-Yi předstírá nevědomost jenom proto, aby si užila pár chvílí štěstí se svým vyvoleným. Začínám mít pocit, že korejská dramata mají problém s uspěchaností konců, protože tohle je moje třetí k-drama a všechny tři se v závěrečným dílech řítily do finiše přehnaným tempem. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Co na to říct, snad jen že po dlouhé době jdu zase s proudem. :-D Do Min Joon je fešák s nadpřirozenými schopnostmi, Chun Song Yi je zase sassy girl a nespadá do kolonky hloupých hrdinek. Bavilo mě, a to moc, koukat na interakce mezi postavami, blbly, byly vážné, měly důstojnost, aby ji zase mohly ztratit, byly zamilované, nenáviděly a fakt to vypadalo, že to tak cítí. Záporák byl také pěkný psychouš. Co mi ovšem vadilo, v rámci vyšetřování a odkrývání všeho možného, vždy přišel nějaký důkaz, jak se to scénáristům hodilo, vůbec nepracovali s tím, co už měli v rukou. Problémy prostě neřešili s tím, co už měli, ale vždycky tam šoupli něco nového, aby se to někam posunulo/vyřešilo. Nebylo to vyloženě hrozné, ale trochu mě to mrzelo, protože jinak si nemám moc na co stěžovat. Ano, ke konci jsem pocítila lehkou rozmělněnost a trochu se bála toho, že seriál navýšili o jeden díl, ale nakonec to ukočírovali vcelku fajn. Konec byl sice trošku jiný, než jsem chtěla i než jsem očekávala, ale vyložené zklamání to nebylo – naopak oceňuji, že zrovna tohle jsem nečekala. Plusové body: OST, herecké výkony (byla jsem opravdu nad míru spokojená, hlavní dvě postavy byly skvělé, ale nečekala jsem, že tolik budou dobré i vedlejší postavy – Song Yiin bratr, její kamarádka z půjčovny komiksů, záporák nebyl špatný, dokonce i policie odvedla slušnou práci ;-) a ke konci mě překvapila Yoo In Na, nahodila nový výraz, a i když vedle Jun Ji Hyun působila jako šedá myška, rozhodně její výkon nebyl špatný), scény, kde postava Do Min Joona sedí a komentuje, co se událo a co cítil, v podstatě všechny retrospektivní scény, které určité momenty ukazovaly zase v novém světle. To všechno mě oslovilo, působilo velmi sympaticky a hlavně jsem se díky tomu nenudila při sledování. Sečteno, podtrženo, má to své mouchy i minimum momentů, které se mi zrovna moc nelíbily, ale určitě je to seriál, který si zaslouží vaší pozornost. P.S.: Všimli jste si ve scéně, kdy Song Yi čte mangu, že v ní listuje odzadu dopředu? Jde vidět, že herečka mangu nikdy nečetla. :-D ... Ale je fakt, že se na to rychle zapomíná. Mám pocit, že po dalším zhlédnutí se půjde s hvězdičkou dolů. Edit.: 10. 4. Nadšení ochladlo a nakonec… ono to zase taková pecka nebyla. :-D Snižuji na 4*, alei tak všemi deseti doporučuji. Přeloženo. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Jsem moc ráda, že Ji Hyeon Jeon vzala roli v seriálu, kde jsme si ji mohli konečně pořádně užít. A jsem ráda, že ten seriál měl tak skvostný, dojemný a vtipný scénář. A jsem ještě radši, že jejím milým byl zrovna Soo Hyun Kim, který od Dream high udělal obrovský herecký pokrok. Byla by to hezká romantická komedie sama o sobě, ale ještě něco navíc tomu přidává lehké fantasy a postupně odkrývaná minulost. Perfektně vyladěné outfity a krásné interiéry jsou u korejských seriálů už zvykem, ale na šílené sluneční brýle hlavní hrdinky jen tak nezapomenu. Vlastně mi nedá spát celý její šatník a postel plná chlupatých polštářků :) Snažila jsem se to maskovat, ale myslím, že je to podle mého komentáře jasné - ano, je to moje srdcovka. I tak se ale pokusím být objektivní, soundtrack byl sice pěkný a i když tam mám pár oblíbených, slyšela jsem už i lepší. To ale neznamená, že ho teď nebudu denně poslouchat a stýskat si po bláznivé Song Yi a jejím chladném ufounovi. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Absolutně uvěřitelná Jeon Ji-hyeon v roli sebestředné, arogantní, úspěšné star, ne už zrovna teenagerského věku. Mám pocit, že hraje samu sebe - prodává své skutečné pocity - umocňuje je (až lehce paroduje), + dodává jim nádech ironie, hloubku, soucit a ještě to celé utáhne až do konce (řekl bych, že její nejlepší role od Deiji z roku 2006). Toto je nediskutabilně ohromné plus seriálu You Who Came From The Stars. Plus výborně obsazená hromada mě známých, dalších herců v hlavních, vedlejších i epizodních rolích (napočítal jsem jich minimálně 11). Potěšila Yoo In-na - vždy, když byla na plátně, se na ni dobře dívalo. A závěr je takový, že délkou absolutně sedl. Když to celé porovnám s aktuálně běžící Empress Ki, už teď věřím, že TOTO je lepší. Vlastně téměř bezchybné. ■ Vtípek 1 (epizoda 5): Hláška: "Vypadáš tak mladě, že přijde Suzy (zpěvačka, herečka, aktuálně 19 let) a bude se s tebou chtít kamarádit." Vtípek 2 (epizoda 17): Samotná Suzy obsazená do několikaminutové, necameové role studentky, flirtující se svým bývalým profesorem :) (další vtípek může být v tom, že je mimo Jeon Ji-hyeon jedinou ženou, na kterou v celém seriálu poměrně chladný Kim Soo-Hyun pozitivně zareaguje). ■ P.S. Na to, že se v sci-fi romanci vyskytuje antisociální vraždící jedinec, je to místy kupodivu docela zábava :). ■ Sice s nepůvodní hudbou, ale seriál vystihující MV http://www.youtube.com/watch?v=uGEaqE9FYMw Další MV: Song od Hyolyn http://www.youtube.com/watch?v=CYyD1cQoIJY ()

Galerie (11)

Zajímavosti (8)

  • Herečka Ji-hyeon Jeon roli Cheon Song-Yi odmítla, ale režisér se nenechal odradit a osobně ji přesvědčil, že je pro tuto roli jako stvořená a že učinkování v této doramě bude pro její kariéru prospěšné. (Roby)
  • Dorama má 21 dílů, ale původně jich mělo být jen dvacet. Filmaři se rozhodli finále rozšířit, a tak přidaly ještě jeden díl. (Roby)
  • V 5. epizodě je možné slyšet frázi: "Vypadáš tak mladě, že přijde Suzy (pozn. Suzy Bae) a bude se s tebou chtít kamarádit," v 17. epizodě se pak v několikaminutové roli studentky flirtující se svým bývalým profesorem, sama Suzy Bae skutečně objevuje. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama