Reklama

Reklama

Milenec z vesmíru

(seriál)
  • Jižní Korea Byeoleseo on geudae (více)

VOD (1)

Epizody(21)

Mimozemšťan, který přišel na zemi před 400 lety, má možnost vrátit se na rodnou planetu, ale když se seznámí se slavnou herečkou, domů se mu nechce. (Netflix)

Recenze (38)

dr.horrible 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám rád korejskú kinematografiu. Nie netflixovské oliheň šaškárne, ale ich drsné kriminálky a naivnú romantiku. No a som myslel - len tak - že idem kukať doramy. A som nevedel, že to bude telenovela. :D Nakoniec mi to s prestávkami trvalo zhliadnuť skoro dva roky. Emócie takmer žiadne, pretože to nie je vážne dielo. Najviac asi averzia voči pesničke “You are my destiny” a sklamanie - alebo lepšie: výčitky, že Ji-hyeon Jeon už nie je najkrajšia žena sveta. Že ju tu dokonca tá druhá herečka predčila. Ale na zapĺňanie medzier v jej filmografii je to ok. Väčšine by to asi nestačilo, ale za všetky emócie z jej minulých diel, mi tie tri červené hviezdičky, na jej profile, stáli. ()

andiek05 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že tohle je jedno z mála doramat, kde přidaný díl navíc není na škodu. Většinou jsem totiž měla zkušenost, že když se v průběhu rozhodli přidat díl, tak to bylo znát a byl tam úplně zbytečný. Tady to bylo krásně zakomponované, že si vůbec nedokážu představit, co by bylo, kdyby to mělo jen původních 20. Už od počátku byla každá hodinka s Do Min Joonem (Kim Soo Hyun) a Cheon Song Yi (Jun Ji Hyun) jako takové pohlazení pro duši. I když tam tedy nebyla nouze ani o vraždy, podvody, lži a tak :-D :-D :-D Nuda zde opravdu nehrozí!!! Herecké obsazení bylo skvělé! Příběh se mi velmi líbil, téma nové a originální, a efekty byly úžasné! Zároveň skvělé bylo, že zatímco u cca 95 % doramat či seriálů je konec jasný hned od začátku a jedinou otázkou je, jak se k němu dojde, tak tady jsem byla naplnutá až od poslední chvíle, jak to tedy vlastně dopadne :-D Určitě není zbytečné si to pustit. ()

Reklama

Zíza 

všechny recenze uživatele

Co na to říct, snad jen že po dlouhé době jdu zase s proudem. :-D Do Min Joon je fešák s nadpřirozenými schopnostmi, Chun Song Yi je zase sassy girl a nespadá do kolonky hloupých hrdinek. Bavilo mě, a to moc, koukat na interakce mezi postavami, blbly, byly vážné, měly důstojnost, aby ji zase mohly ztratit, byly zamilované, nenáviděly a fakt to vypadalo, že to tak cítí. Záporák byl také pěkný psychouš. Co mi ovšem vadilo, v rámci vyšetřování a odkrývání všeho možného, vždy přišel nějaký důkaz, jak se to scénáristům hodilo, vůbec nepracovali s tím, co už měli v rukou. Problémy prostě neřešili s tím, co už měli, ale vždycky tam šoupli něco nového, aby se to někam posunulo/vyřešilo. Nebylo to vyloženě hrozné, ale trochu mě to mrzelo, protože jinak si nemám moc na co stěžovat. Ano, ke konci jsem pocítila lehkou rozmělněnost a trochu se bála toho, že seriál navýšili o jeden díl, ale nakonec to ukočírovali vcelku fajn. Konec byl sice trošku jiný, než jsem chtěla i než jsem očekávala, ale vyložené zklamání to nebylo – naopak oceňuji, že zrovna tohle jsem nečekala. Plusové body: OST, herecké výkony (byla jsem opravdu nad míru spokojená, hlavní dvě postavy byly skvělé, ale nečekala jsem, že tolik budou dobré i vedlejší postavy – Song Yiin bratr, její kamarádka z půjčovny komiksů, záporák nebyl špatný, dokonce i policie odvedla slušnou práci ;-) a ke konci mě překvapila Yoo In Na, nahodila nový výraz, a i když vedle Jun Ji Hyun působila jako šedá myška, rozhodně její výkon nebyl špatný), scény, kde postava Do Min Joona sedí a komentuje, co se událo a co cítil, v podstatě všechny retrospektivní scény, které určité momenty ukazovaly zase v novém světle. To všechno mě oslovilo, působilo velmi sympaticky a hlavně jsem se díky tomu nenudila při sledování. Sečteno, podtrženo, má to své mouchy i minimum momentů, které se mi zrovna moc nelíbily, ale určitě je to seriál, který si zaslouží vaší pozornost. P.S.: Všimli jste si ve scéně, kdy Song Yi čte mangu, že v ní listuje odzadu dopředu? Jde vidět, že herečka mangu nikdy nečetla. :-D ... Ale je fakt, že se na to rychle zapomíná. Mám pocit, že po dalším zhlédnutí se půjde s hvězdičkou dolů. Edit.: 10. 4. Nadšení ochladlo a nakonec… ono to zase taková pecka nebyla. :-D Snižuji na 4*, alei tak všemi deseti doporučuji. Přeloženo. ()

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Paráda! Jeon Ji-hyeon patří mezi mé nejoblíbenější herečky a zde nádherně předvádí proč – role typu „Moje drzá holka“ jí neskutečně sednou, umí se v nich patřičně vyřádit a není pochyb, že i samotné natáčení seriálu si musela ukrutně užívat :-) Co a jak dokáže zahrát je prostě neuvěřitelné a vykouzlí vám úsměv na tváři během momentíku. Ale i úlohu namyšlené arogantní top herečky zvládla též brilantně, to by jí jeden zbaštil i s navijákem, ačkoli pod tím divadlem pro publikum se skrývala zraněná, hodná a citlivá dívka... Oproti tomu Kim Soo-Hyun měl jinou úlohu a zhostil se jí opravdu věrohodně – toho „ledového muže“ ztvárnil parádně, ačkoli samozřejmě musel vzhledem k tématu seriálu nakonec i nějaké ty silné emoce pustit na světlo – ono kdo by taky nepodlehl překrásně roztomilé Jeon Ji-hyeon že :-) Krom hlavní dvojky celý seriál příjemně zpestřují postupně mnohé vysvětlující prostřihy do minulosti a i ty vysokoškolské přednášky našeho milého mimozemšťana tomu dodávají šťávu a hloubku. Hudba taky podmanivá, vkusné instrumentální skladby či kouzená píseň „My Destiny“. Co mne celkem dost překvapilo (ale mile) byl vážný podtext celého příběhu, ty vraždy a trocha krimi tématiky to hezky okořenila a přidala k příjemné romantické komedii patřičnou dávku napětí. Po druhém zhlédnutí dodávám, že vše napsané stále platí. Ano, napětí se trochu vytratilo když si člověk pamatuje hlavní body, zábavnost však nikoli, ač některé zábavné scénky působí hloupě. Celkově ale děsně milý a zábavný kousek, a tak kvalitních mezi korejskými seriály opravdu mnoho není. Jen Folpa a ty jeho tragické titulky - no "vyděli" jste to někdy? :-) ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Jsem moc ráda, že Ji Hyeon Jeon vzala roli v seriálu, kde jsme si ji mohli konečně pořádně užít. A jsem ráda, že ten seriál měl tak skvostný, dojemný a vtipný scénář. A jsem ještě radši, že jejím milým byl zrovna Soo Hyun Kim, který od Dream high udělal obrovský herecký pokrok. Byla by to hezká romantická komedie sama o sobě, ale ještě něco navíc tomu přidává lehké fantasy a postupně odkrývaná minulost. Perfektně vyladěné outfity a krásné interiéry jsou u korejských seriálů už zvykem, ale na šílené sluneční brýle hlavní hrdinky jen tak nezapomenu. Vlastně mi nedá spát celý její šatník a postel plná chlupatých polštářků :) Snažila jsem se to maskovat, ale myslím, že je to podle mého komentáře jasné - ano, je to moje srdcovka. I tak se ale pokusím být objektivní, soundtrack byl sice pěkný a i když tam mám pár oblíbených, slyšela jsem už i lepší. To ale neznamená, že ho teď nebudu denně poslouchat a stýskat si po bláznivé Song Yi a jejím chladném ufounovi. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (8)

  • Dorama má 21 dílů, ale původně jich mělo být jen dvacet. Filmaři se rozhodli finále rozšířit, a tak přidaly ještě jeden díl. (Roby)
  • Herečka Ji-hyeon Jeon roli Cheon Song-Yi odmítla, ale režisér se nenechal odradit a osobně ji přesvědčil, že je pro tuto roli jako stvořená a že učinkování v této doramě bude pro její kariéru prospěšné. (Roby)

Reklama

Reklama