Film vypráví o člověku, který spravuje boty. Tímto řemeslem se totiž jeho rodina živí už čtyři generace. Jednoho dne najde u otce ve sklepě kouzelný šicí stroj, který mu umožní zkusit si život jiných lidí, když si nazuje jejich boty. (Filmbox)

Courtemanche

Nevídaně zajímavý námět, místy až geniální soundtrack, netypická Sandlerovka - Adam občas dokonce i hraje. Na druhé straně jen průměrný počin, obrovský nevyužitý potenciál, příběh, který měl sakra hrát někdo asi tak o dva třídy lepší než Sandler. I tak ale doporučuji. ()

URBAN

Švec má vcelku dobré téma jenomže ho neuměl nějak zvlášť uchopit a na tomto tento film stojí a padá. Mimo to Sandler není moc vtipný možná to zapříčinil dabing. Spíše ne, ale rád bych tomu věřil jelikož Sandler je můj oblíbenec. (12.5.17/MAC) ()

HorrFi

Dlouho jsem neviděl lepší a zárověň zajímavější film se Sandlerem.. nechápu co tu zas kritizujete.. je to spíš fantasy než komedie a to je u Sandlera netypický, ale já jsem se skvěle bavil.. hodně se mi líbil i Method Man.. ()

otík

Maličký film, který je tak nudný, jak se tváří Adam Sandler. Když se začne tvářit jinak, i film je jiný. V úvodu je to nutná nuda, jakmile si Sandler obuje cizí boty a začne se měnit, ujde to. Pak dojde i na malinko akce, ale ujde to. Překvapí množství známých herců, kteří se zde mihnou i na delší dobu. Průměr, který potěší jedině fanoušky Adama Sandlera. ()

Khumbac

POZOR ! Zcela uspávající, ale svým způsobem klidné a hezké. Melancholická francouzká muzika vás dokonalé uspí. Ten Sandler je ale spuchloň :-) ()

tatanapope

No nevím , zda to nazvat komedií , za celou dobu mi ani necukli koutky . Děj byl taky dost ubohý a řekněme , ne úplně nepředvídatelný . V hlavní roli Sandler filmu taky na kvalitě příliš nepřidal , strašně mě fascinuje , jak na ten jeho okoukaný ksicht člověk narazí v každé druhé béčkové komedii a nakonec musím vřele poděkovat za úchvatné titulky od ,, Try put.io. to byl teda neskutečný zážitek , ještě , že umím anglicky , protože jinak bych z filmu neměla absolutně nic , bylo to horší než bavit se z vietnamcem na tržnici i ten by to zvládl líp . Hold překladač na Googlu k dělání titulků asi nestačí a pokud to nedělá úplný idiot , mohl by věty dát do kupy aspoň trochu správně . Titulky naštěstí nejsou součástí filmu , tak že tento film si u mě vysloužil krásnou jednu hvězdu za snahu . ()

Johnny.ARN

Toľko židov po kope, až som sa bál o svoju peňaženku. Hlavné ale je, že to ponúklo niečo nové, aspoň čo sa námetu týka, aj keď prevedenie a vyvrcholenie bol úplný gýč. 2 z 5 ()

venison

Naprosto jiná záležitost než je u Sandlera zvykem ;-) Jako komedii bych to neklasifikovala, spíš jako pohádku pro dospělé, kde se nenachází štíhlé blondýnky, kterým vše v životě vychází, ale naopak výborný antihrdina, obtloustlý starý mládenec, kterému nějak život proklouzl pod rukama a tak nějak neví co sám se sebou a tak raději tiše přežívá.. Hodně velkým bonusem jsou známé a kvalitní herecké tváře jako Steve Buscemi a Dustin Hoffman, ale bohužel není vytěžen všechen jejich potenciál.. Příjemná oddechovka, která potvrzuje, že Sandler je (když chce) dobrej a ne jen srandaherec, i když jeho lacinej a stupidní humor mám dost ráda (viz "Volání o pomoc" a "Opilí láskou").. Ps: Děsnej doják po americku je ta véča s mámou ;-) ()

neoBlast

Konceptuálně zajímavá moderní pohádka (mám pro tento subžánr slabost), která se ale v druhé polovině rozhodne ubírat snad tím nejhorším možným směrem a náhodní gangsteři a jejich potrestaní je rozhodně hodně slabým finišem. Zkušený McCarthy mohl jít cestou podivnosti (V kůži Johna Malkoviche), či sentimentu (Neuvěřitelné příběhy), místo toho jde cestou jako ty nejbanálnější historky od Woodyho Allena. Vlastně Woodyho tvorbu film atmosférou hodně napodobuje, ale bohužel tu horší, nekoukatelnou polovinu co rozhodně nemáme od Allena rádi. 40 % ()

VanTom

Jako by se tvůrci spokojili se základním nápadem kouzelného "chození v cizích botách" a nic dalšího už nevymýšleli. Jenže bez zájmu odpracované a veskrze očekávatelné scénky nudných postaviček skutečně nestačí a především nebaví. ()

zdenny

Na filmy s Adamem Sandlerem se obvykle, nebo spíš vždy, těším. I když vím, že někdy jsou za čtyři a někdy jen za dvě hvězdy. Vždy se ale dodívám do konce, protože i přes ony dvě hvězdy je to pořád celkem příjemná oddechovka. ()

MencaCZ

Zajímavý film, který si, myslím, nezaslouží tak nízké hodnocení, které zde má. Jistě má své slabé stránky, kdy si snaží hrát, dle mne, na něco, na co by si hrát neměl, např. zakončení filmu. Celkově, ale hodnotím film kladně, měl na můj vkus příjemnou atmosféru a příběh svým způsobem originální. ()

netahlo

Film, kde hrajou jenom Zidaci, negri, asiati a minimum belochu. To bych nakonec i prezil, ale to by toto, relativne originalni, tema, muselo byt zpracovano uplne jinak. A to mi Sandler absolutne nevadi, naopak! Jinak proc na tohle kyvnul Dustin, to je mi zasranou zahadou. ()

sedm.1

Švec je vážně zvláštní film. Přestože jsem se u něj totiž nějak výrazně nebavil, a v podstatě ani příliš nevím, co bych na něm okomentoval nějak výrazně pozitivně, tak přesto jsem se u něj cítil vážně příjemně a měl jsem při jeho sledování takový hřejivý pocit vnitřní pohody a uspokojení. Nevím tedy ani z čeho to vzešlo, snad z té celkově poklidné, nenáročné, velmi milé atmosféry, nebo možná ze skutečně sympatického a velice příjemně působícího castingu, v čele s netradičně umírněným a zádumčivým Adamem Sandlerem, vážně nevím. Nicméně to obsazení zde bylo ale opravdu nehorázně vhodně doplněné a i ono nemalou měrou přispělo k oné celkové pohodičce filmu. Každopádně, pořád se ale nemohu zbavit dojmu, že z té filmové látky šlo vyždímat i mnohem víc. Příjemná a poklidná atmosféra a styl jsou sice nezpochybnitelně důležité faktory pro úspěch filmu, ta zápletka mi ale na ty možnosti, co se dalo okolo „kouzelných bot“ vymyslet, přišla strašně chudá a poměrně nenápaditá, bez výraznějších výstupů a momentů a ani absence humoru pak k celkové spokojenosti také zrovna nepřidala. Na druhou stranu, emoce tu fungovali více než spolehlivě, ty jsem si vážně upřímně užíval a závěr filmu bylo pak úžasné pohlazení. Vytknout tedy ještě jinak musím tu židovskou hudbu, která hrála prakticky neustále, a to i ve velice nevhodných situacích a scénách, ta mě opravdu iritovala, jinak ale opakuji, moc milý a příjemný snímeček, který sice právem neslavil nějaký valný úspěch, nicméně za pozornost jistě stojí. ()

DavidS.

Mohla to být příjemná židovská pohádka o kouzelném verpánku na chanukové večery, ale to by v ní nesmělo být tolik černochů a podvratnosti :) ()

KoRner

Pokiaľ sa to tvárilo ako pomalá "dramédia", tak to bolo celkom fajn, len kto čaká na trochu deja asi zostane sklamaný. Je to o introvertovi, ktorý sa cíti najlepšie v tele druhých ľudí. Čo je aj dobrý námet s trochou psychologického pohľadu na vec, lenže o nič také tu nejde. Čím bližšie ku koncu sa to zvrháva na fantasy frašku, ktorú úplne pochová debilný koniec s nečakaným odhalením. ()

Hanys_

Netradiční fantasy s nosným nápadem na několikaletý seriál. Takhle je to "jenom" sympatický filmeček, který Sandlera po delší době ukazuje zase v trochu jiné poloze. ()