Keď sa manžel pani Choi Mogyeong (Min-hee Kim) zaplietol do špinavých kšeftov s ruskou mafiou v snahe predať im účty Johna Leeho (Dong-gun Jang), ktorý mal túto prácičku na starosti a ktorý sa dopustil fatálnej chyby, sa teraz cíti vinný za smrť malej Yumi, utápa sa v alkohole a sebaľútosti. Avšak krutý šéf mu dáva za úlohu dať veci do poriadku a navyše zavraždiť i matku malej Yumi. Gon však netuší, že namiesto plánu zlikvidovať pani Choi nakoniec rozpúta neúprosný boj o jej záchranu... (sochoking)

Tyckin

Vcelku průměrný akční thriller na téma svědomí zabijáka, ovšem nic nového nepřinášející. Mimochodem, střílí se tam dosti divoce a policie nikdy nikde? :-) ()

bourec

Co se týče akčních sekvencí,bomba.Ale bohužel tady zase spousty věcí skřípe.První hodina,tak trochu rozvláčná,potom vůbec žádný sympatie ani k jedný z postav,a potom minimálně dvacet minutek zbytečný vaty.Korejci znovu potvrdili,že v mejch očích snad čtyř,a pětihvězdičkovej film nikdy nenatočej.Asi to ale neni jejich neschopností,ale spíš mojí apatií.Ne špatný,ale.....60%. ()

Cedr

Utahaná první polovina se snaží představit jakous takous backstory, na jejíž prezentaci by stačily dvě tři věty utrousené během rychlé chůze. Snaha do filmu naroubovat emoce je přímo tragická a tragičtější jsou snad jen postavy. Ústřední trio (hrdina, hrdinka a zlý investiční manažer) je ok, ale ostatní charaktery, které se tu a tam objeví aby příběhu dodaly emoce a hloubku jsou naprosto nesmyslné. Proč to dělat jednoduše a dokonale, když to jde napůl a složitě, že? Indonéské akční hity The Raid 1&2 fungují právě díky prosté a nerušivé zápletce bez patosu. No Tears for the Dead bohužel příběhově selhává a celý film by dopadl podstatně lépe, kdyby si přestal hrát na něco co není. Škoda je to obrovská, protože druhá polovina filmu je naplněna luxusní akční podívanou. První hodina filmu byla snad uspávací naschvál, aby tento kontrast vynikl, protože přestřelky které ji vystřídají jsou na úrovni Hong Kongských špiček. Už to skoro i vypadalo nadějně, ale režisér/scénárista si neodpustil vynikající jízdu kazit občasnou snahou zabrnkat na city. To by bylo v pořádku, kdyby zápletka a postavy byly dost kvalitní na to aby diváky zainteresovaly. Chcete-li špičkovou pěti hvězdičkovou akční podívanou, zapněte film v půlce a vypněte ve výtahu, jednu scénu před koncem. ()

ywo666

Ne. Tesne ale ne. Možno som sa mal viac sústrediť. A možno som práve na to nemal náladu. A možno ten film nebol až taký dobrý. Ten príbeh ma vôbec nechytil. Pritom podobné veci mám celkom rád. Ale nejak mi bolo u riti ako to celé dopadne. A koniec mi teda moc nedával zmysel. Ale za to bol tradičný kórejský. Nie je to zle natočené. Sú tu dve kratšie a dve dlhšie akčné pasáže. Trošku bitiek, solídne strielačky. Hrdinovi aj záporákom som drsnosť veril. Ale keď si predstavím ako som sa bavil včera pri extended verzií Expendables 3 a ako som miestami nervózne pozeral na hodinky pri tomto film. Nič moc. Z prvej polovice nie som ani trochu naprcaný a vidím ju tak maximálne 1.5-2*. Druhá polovica lepšie ale ani tam som si od nadšenia nerval gule. 4* ale utiahne. Keď to dáme ako celý film. Jasné 3* a priemerný kórejský polo-akčný film. ()

rockwoman

Stejně jako v Nebezpečných známostech, kde hrál roli svůdníka, tak i tady v roli zabijáka byl Jang Dong-Gun opět nepřehlédnutelný. ()

neoBlast

Akční a technická stránka Plačícího muže je špičková, o tom žádná pře a tým, který je zodpovědný za předešlou úspěšnou pecku, Muž odnikud udržuje vysoko nastavený standard. Ale film je opravdu velmi, velmi, velmi dlouhý vzhledem k toliko elemenlní zápletce. Dong-gun Jang je v hlavní roli vynikající, ač v nekonečné akční poloze se jeho výkon roztéká mnoha směry a já jako divák ztrácím zájem. Nikdy bych nevěřil, že si v "post-mad-max-fury-road" světě budu na příliš mnoho akce stěžovat. Finále je opravdu masivně epické, přirovnal bych ho možná k prvnímu Zátahu, ale cítil jsem se na konci spíše vyčerpán než filmově uspokojen. Rozhodně bych nad Jeong-beom Leem neházel flintu do žita, je příjemným připomenutím, že korejská kinematografie stále umí syrové drama naservírovat stylově, jako tehdá během těch nejžhavějších blockbusterových sezón pár let nazpátek. 70 % ()

Pedross800

Po dlouhé době jsem opět zavítal do korejských vod a byla to v rámci akčního žánru zase ta stará dobrá asijská řezničina plná skvělých soubojů a hektolitrů krve. Takže paráda, už mně to chybělo :-) Film si to střihl hned od začátku ve velkém stylu, ale pak přišla trošku nudnější část, na kterou však dala zapomenout skvěle akčně gradující závěrečná třetina a já se do toho pěkně zažral a na závěr ty pohledy hlavních hrdinů příběhu na sebe.... no bomba! ()

Lukoboss

Akce je tady určitě na prvním místě a je zpracovaná dobře, v podstatě jak jsme zvyklí u Korejců. Hodně střelby, hodně osobních soubojů a hlavně hoooodně krve, to je důležitý, takže to prostě známe. Horší už mně to přišlo se scénářem a příběhem, nijak zvlášť mě tvůrci nebyli schopní vtáhnout do děje, nevypracoval jsem si žádnou vazbu na postavy, takže to pro mě bylo celkově dost plochý. A taky mně to přišlo zbytečně dlouhý, natažený a chvílema nudný, což bych u korejské akce moc neočekával. ()

Corpsegrinder

Příjemně oldschoolová záležitost s jednoduchou zápletkou a bez zbytečný hollywoodský vomáčky. Ačkoliv se zde korejci snažili vpracovat do filmu trošku západních prvků (část dialogů je anglicky, pár scén z USA), tak si i přesto jedou svoje. Akce je klasicky úderná a celkem krvavá a bylo fajn zase jednou vidět ve filmu brokovnici v plný síle. Obsazení je sympatický a obzvlášt hlavní antihrdina dobře zachycuje zmrda co se snaží udělat dobrou věc. Kdyby první půlka filmu byla trochu svižnější šel bych i na plný hodnocení, i tak je tohle ale nadprůměr. ()

lucijelucije

je to správná akčňárna, nemilosrdná, sprostá a krvavá. Určitě vám tento film neumožní se nudit. A jestliže čekáte nějakou romantickou část, tak se nedočkáte, opravdu je plačíčí muž pro tvrdé příznivce boje. ()

Zombi

Čekal jsem akční šlehu, ale první dvě třetiny jsou spíš pomalejší. Hlavní hrdina je zdeptanej smrtí malé holčičky, kterou způsobil, úkolem zabít její matku a konfrontací se vzpomínkami na svou minulost. Děj sleduje i pár gangsterů a ženu, kterou má hlavní postava zabít. Zpočátku akce moc není, sem tam nějaká vražda, ale poslední třetina, kdy se maník definitivně rozhodne ženu chránit je parádní. Střídají se zbraně, taktizuje se, dojde na pár kontaktních rubaček s noži a celé je to drsně krvavé. 4 hvězdy. ()

jerenymo

První dvě třetiny filmu jsem doufal, že se to rozjede a že nepřijde zklamání po dvou hodinách koukání. Naštěstí poslední třetina filmu jede v parádním tempu, takže jsem nakonec vůbec nelitoval. Hrdina opět válcuje své protivníky a je takřka nesmrtelný a konec je takový jaký by měl být. Prostě chuťovka. Ale víc než na tři hvězdy, vzhledem k tomu rozjezdu, dát nemohu. ()

Strike

Po celkem dlouhé době můžu napsat, že jsem viděl klasický heroic-bloodshed, se vším co k tomu patří. Při koukání jsem si vzpomněl na klasického Killera - což je solidní pochvala. Skvělý akční film... ()

theSaint

Atmosférický začátek. Skladba od Sade a vtípek pro prcka naznačil, že tohle se mi bude zamlouvat. Následné poslání svého šéfa do prdele to jen potvrdilo. Vyjebání se spojkou, "Táhne Ti z huby česnek, takže ten svůj podělanej ksicht přesuň dál", mě utvrdilo. Mám jedinou výtku.. finální titulky měly přijít o 53 vteřin dříve. ()

honelnik

Von to byl jako vlastne citlivej kluk, ze jo?...........Pan reziser by si uz laskavo mohol prestat pisat pribehy o zabijakoch s cokoladovym pernikom namiesto srdiecka a sustredit sa len na reziu. Rovnako ako v predchadzajucom The Man From Nowhere to v drame drhne a akcia veselo slape. Nie sme ochudeni o tradicny syndrom nesmrtelneho korejca - naratal som asi 4 zasahy z utocnej pusky do tela a nejake 2 salvy z brokovnice, co je ocividne davka, ktoru bezny korejsky hrdina nema problem rozchodit. Naopak, nie sme ani usetreni zaverecneho flashbacku (dokonca dvojiteho kvoli EXTRA HORKO-SLADKYM EMOCIAM!), ktory tak nejak patri k miestnemu koloritu....Proste - to co vzdy, akurat ta akcia funguje trochu viac. ()

KosiR_ksr

Asijská akčních jednohubka, která svou zápletkou (o polepšeném nájemném vrahovi, co chce vrátit dluh společnosti) a stylizovanými zápornými postavami vzdáleně připomíná japonského Kenšina. Děj se ovšem odehrává v prostředí novodobé mafie a se střelnými zbraněmi a pěstmi místo katany, čímž se spíš řadí mezi "tradiční bitkařské" korejské akční filmy jako je Muž odnikud nebo Veterán, jenže oproti těm se nesnaží být akcí a bitkami nadupanou podívanou, ta přichází až ve druhé polovině filmu. Na můj vkus je první část bohužel zbytečně nevýrazná a tím pro mě film ztratil. 60% ()

Rathalos

Juzna Korea sa s nicim ne*ebe a serviruje akcnu pecku,ktora nesetri nasilim,brutalitou ci prestrelkami,na nudu sa tu clovek fakt nemoze stazovat,paradna jazda,ktoru samozrejme aj dostatocne ocenim...:⁠-⁠) ()

bararich8

Další slušná Korea, jupí. Opět se hodně jede i na city a útržkovité vyprávění osudů všech zúčastněných, což celkem zabere přes polovinu filmu, ale díky 2 hodinám zbylo dost míst i na akce, které jsou zde opravdu hodně o střelných zbraních. Ale na své si přijdou i milovníci nožů. Prostě další povedený snímek, kde to není jenom o zabíjení ale i o lidských osudech. 4* ()

brigante

Prej nejlepší korejský akčňák roku. To musel být tedy sakra slabý rok. Tenhle žánr korejci obvykle zvládají na levou zadní, ale tady jsem žádné důvody k oslavám nenašel. Ono je taky něco špatně, když se musí inspirovat u amíků ( Bourne, ehm )a ne naopak. Hlavnímu hrdinovi jsem pohříchu nežral ani akční ani dramatickou polohu, hlavní hrdinka na tom byla o něco líp ( až na ten emocionální výlev u televize ). A při tom samotná zápletka vypadala slibně. Průser je, když se ani během hodinu dlouhého úvodu tvůrcům nepodaří přenést na diváka pocity hrdinů ,a že se snaží jak můžou, ale ono někdy jen dokolečka ukazovat fotky a domácí videa zabité holčičky a k tomu dva panáky kořalky někdy nestačí. Když už konečně začne akce, tak nepůsobí moc věrohodně a nikoho z obyvatel natož policii nevzrušuje že se 20 minut střílí útočnými puškami uprostřed bytového komplexu. To pak člověk začne zívat a finále ho už ani nezajímá. A korunu tomu nasadí korejští herci polovinu filmu mluvící anglicky, navíc angličtinou jak ze základní školy, pro jistotu prokládanou "drsňáckými" osloveními mééééén a broooo. Takže si jdu dát radši nějakou osvědčenou korejskou klasiku. A nebo Johna Woo. ()