Croodsovi: Nový věk

• USA The Croods: A New Age (více)
Trailer 1

Za to, že jsou Croodsovi trochu zaostalí, může nepochybně táta Grug. Ten se držel hesla „Všude dobře, v jeskyni nejlíp“ a bránil jim tak v osobním rozvoji. Když konečně překonali strach a Grugův odpor, zjistili Croodsovi, že svět může být báječným místem k životu, když máte kliku a narazíte na nějaký ten úrodný a bezpečný plácek. Po mnoha našlapaných kilometrech a řadě příjemných i nepříjemných zážitků Croodsovi takové místo našli. Mělo jen jednu nevýhodu. Žila na něm jiná rodina – Lepšíkovi. Už jejich příjmení napovídá, že jsou na trochu jiné civilizační úrovni než viditelně zaostalí Croodsovi. Vynalézavý Fíla Lepšík, hlava rodiny, zajistil svým blízkým komfort, o jakém se Croodsovým ani nesnilo. I díky tomu je jeho rodina milá, vlídná a přátelská a plně připravená přivítat Croodsovy ve svém stromovém domě, kde mají kromě mnoha vymožeností i pravěkého předchůdce televize. Z historie víme, že když na sebe narazí různě vyspělé civilizace, nevyhnutelně to mezi nimi začne skřípat. A skřípe to i mezi Croodsovými a Lepšíkovými a je to slyšet na míle daleko. To skřípání dosáhne to až za vysokou zeď, kterou Lepšíkovi vybudovali, aby se ochránili před nebezpečím, které tam číhá. Jenže žádnou zeď nepostavíte tak, aby byla nepřekonatelná, a tak je dost možné, že se hrubá síla neotesaných Croodsů ještě bude náramně hodit. (Cinemart)

Trailer 1

Stanislaus

Druzí Croodsovi jsou řádně svižnou podívanou, oplývající nepřeberným množstvím nápadů a pestrobarevnou animací, při jejíž tvorbě si tvůrci nekladli žádné hranice, co se fantazie týká. I když film nenabízí po příběhové stránce nic extra nového a scenáristi se místy možná až příliš okatě snažili být didaktičtí, tak jde o nadmíru milý a nenásilně vtipný animák, u něhož jsem se nejednou opravdu od srdce zasmál - ať už se jednalo o společnou večeři, babičku spící s otevřenýma očima, šílenou sérii vypíchnutých očí či fyzickou řeč "mlátičkopic". Kdo by to byl řekl, že se vedle Mimoňů najde další animák, v němž budou mít banány tak důležitou roli. Bude-li film úspěšný a budou-li mít tvůrci po ruce další nápadité a humorné dobrodružství, vůbec bych se nebránil třetímu dílu. Burákový malíček na to! ()

oveckaoa

Mám stejný problém jak s jedničkou nezajímavé postavy , málo vtipů a vtipných scén a i logika hapruje (děti to řešit nebudou, ale já to poznal hned třeba). Prvních zhruba 10 minut je v pohodě od příchodu k Lepšolidem nebo jak se jmenovali to stojí na místě a nic se tam neděje navíc se tam dokola pořád řeší to samé a konec je vydařený, ale nedokáže už zachránit tu vatu co je v prostředku. Co mě hodně bavilo byla ta fauna speciálně ten vlk křížený s pavoukem byl dobrý i ty opice ušly a ten zemní žralok taky akorát má málo prostoru. Evidentně nebyly prachy na pořádný soundtrack tak tam dokola hraje jedna píseň a až na konci zahraje druhá. Jo a k té logice pokud se nad tím zamyslíte zjistíte kolik ženských v životě Guy potkal tak, že svou matku, Išku, mimino, Uggu , tu matku od Lepšolidí a Dawn tak jeho matka asi jeho životní láska nebude mimino asi taky ne není pedofil Ugga je zadaná matka od Lepšolidí taky a Dawn x roků neviděl (nabízí se otázka proč ji nehledal to ani nenaznačili bohužel) tak, že zbývá Iška z toho vyplývá , že ty kecy o té lásce jsou za mě osobně mimo a bez účinku. P.s. nejvíce zamrzí absence scén s lenochody mohly z toho udělat něco a styl Doby Ledové 3 kdy Scratt balil tu Scrattku bohužel 90 procent scén je v traileru více prostoru nedostanou. P.s. 2 tu homosexuální agitku si mohly odpustit 60 procent ()

VanTom

Sváření starého a nového ve formě nespoutané grotesky (s nepřeberným množstvím odkazů na moderní svět) stejně podlehlo tradičnímu prozření, že pevná rodina jest základ… Sympatické postavy obé utáhly a desítkami fórků či narážek na minutu pobavily, ovšem chatrná, dle potřeby ohýbaná kostra čehosi jako děje sotva držela pohromadě – jen a jen se sesypat. 70 % ()

MikyAff

Rodinka je zpět a tváří se lepší a silnější. Popravdě první hodinka není natolik ohromující, ale jakmile započne zachraňování a objeví se Thundersisters, je to možná natolik hloupý, až dobrý a musela jsem se smát. Pro děti je animák krásně barevný a pro dospělý je tu i pár skrytých referencí jako třeba "okno" že se také nudit nebude. Fajn film pro celou rodinu. ()

Streeper

Na to, že se jedná o pokračování, tak je to stejně tak kvalitní jako jednička. Pořád to umí být vtipné. Je pravda, že jednička se mi možná líbila o trošičku více, ale nic nemění na tom, že na pokračování je to pořád skvěle povedené. Nové postavy jsou zajímavé a líbí se mi, že nikdo z postav není vyloženě záporná postava. ()

• Krúdovci držia rekord v najdlhšom čakaní na pokračovanie spoločnosti Dreamworks Animation. Druhý diel prichádza do kín so 7 - ročným odstupom po tom prvom. V poradí ide už o šiestu "frančízu" Dreamworksu. (WalterIK7)
  • Jack Black a hudební skupina HAIM napsali a nazpívali k filmu píseň „We Are Here Together“. (Yoshitsune)

Související novinky

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (více)

Pixarovka Duše dorazí o Vánocích na Disney+

Pixarovka Duše dorazí o Vánocích na Disney+

09.10.2020

Tak už došlo i na Duši. Animovaný snímek studia Pixar měl původně dorazit ještě letos do kin, a to i po nedávných změnách ve svém kalendáři, které studio Disney provedlo. Jenže to se teď mění. Duše… (více)