Reklama

Reklama

Croodsovi: Nový věk

  • USA The Croods: A New Age (více)
Trailer 1

Za to, že jsou Croodsovi trochu zaostalí, může nepochybně táta Grug. Ten se držel hesla „Všude dobře, v jeskyni nejlíp“ a bránil jim tak v osobním rozvoji. Když konečně překonali strach a Grugův odpor, zjistili Croodsovi, že svět může být báječným místem k životu, když máte kliku a narazíte na nějaký ten úrodný a bezpečný plácek. Po mnoha našlapaných kilometrech a řadě příjemných i nepříjemných zážitků Croodsovi takové místo našli. Mělo jen jednu nevýhodu. Žila na něm jiná rodina – Lepšíkovi. Už jejich příjmení napovídá, že jsou na trochu jiné civilizační úrovni než viditelně zaostalí Croodsovi. Vynalézavý Fíla Lepšík, hlava rodiny, zajistil svým blízkým komfort, o jakém se Croodsovým ani nesnilo. I díky tomu je jeho rodina milá, vlídná a přátelská a plně připravená přivítat Croodsovy ve svém stromovém domě, kde mají kromě mnoha vymožeností i pravěkého předchůdce televize. Z historie víme, že když na sebe narazí různě vyspělé civilizace, nevyhnutelně to mezi nimi začne skřípat. A skřípe to i mezi Croodsovými a Lepšíkovými a je to slyšet na míle daleko. To skřípání dosáhne to až za vysokou zeď, kterou Lepšíkovi vybudovali, aby se ochránili před nebezpečím, které tam číhá. Jenže žádnou zeď nepostavíte tak, aby byla nepřekonatelná, a tak je dost možné, že se hrubá síla neotesaných Croodsů ještě bude náramně hodit. (CinemArt)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (137)

Blackhand47 

všechny recenze uživatele

První díl Croodsových patří mezi nejlepší a nejvtipnější animované filmy, jaké jsem viděl a druhý díl sklouzává k tradiční zbytečné generičnosti, jako to občas bývá. Upřímně se nedivím, že tvůrci měli s přípravou pokračování takové problémy, protože jednička nastavila laťku hodně vysoko a dvojka působí opravdu zbytečně. Setkání Croodsových a Lepšíkových působí tak trochu jako sraz Ostraváků a Pražáků a nějaké vtipy v tomhle smyslu se tu najít i dají, jenže k smíchu film až tolik není. Záchvaty vám však bude přivozovat Thung, který skutečně přináší nečekaný a dokonalý situační humor, zbytek je jen levný pokus o vtip, kdy se staví i na známých skladbách, jenže to k filmu vůbec nesedí. Trojku už prosím radši nedělat. 55 % ()

Trustme 

všechny recenze uživatele

Nejbarevnější animák s "normálním dějem a postavama". Opět bláznivé, vtipné, originální jako jednička. Alternativní pravěk od Salvadora Dalího. Když už animákovské klišé o rodinných hodnotách a přátelství, tak v podobě Croods Family. Výborná animace, design a neskutečný bizáry v tomhle pravěkým přírodopisu. Upgrade The Flintstones version 2020. ()

Reklama

MikyAff 

všechny recenze uživatele

Rodinka je zpět a tváří se lepší a silnější. Popravdě první hodinka není natolik ohromující, ale jakmile započne zachraňování a objeví se Thundersisters, je to možná natolik hloupý, až dobrý a musela jsem se smát. Pro děti je animák krásně barevný a pro dospělý je tu i pár skrytých referencí jako třeba "okno" že se také nudit nebude. Fajn film pro celou rodinu. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"The Croods: A New Age" sa odrazu objavilo v Dreamworks pláne a mal som možnosť vidieť. Nečakal som film tento rok (a nielen kvôli tomu, že sa veľká kopa filmov poodsúvala), no musím povedať, žem a príjemne potešil a prekvapil. Krúdovci boli už v prvom filme vtipná rodinka s dobrým zmyslom pre humor a v tomto filme sa to vracia. Osobne mám pocit, že film by som mohol rozdeliť na tri časti. Úvod, stred a záver. Jak prosté. Úvod by som ohodnotil ako vtipné uvedenie do deja, prikpomenutie trošku minulého filmu, menšia dávka žiarlivosti a potom objavenie sveta za plotom. Spoznávame nové postavy, veci sa začínajú trošku zamotávať a bavilo ma to. Záver má zase dobrú dávku romantiky a akcie, ktorá ma držala v pozornosti. Hlavne s tým humorom to tam klape. Rovnako musím pochváliť Dreamworks za ich animáciu. Vždy zabudnem akú fantastickú robotu vedia odviesť ľudia v tomto štúdiu. Tie exteriéry, dizajny rôznych zvierat a scénky letu. Postavy takisto sú veľmi zapamätateľné a majú aj dobrý dizajn. Stred je tá časť kde film pre mňa trošku začne krívať. Je tam veľká dávka expozície a scénky ako také toho nevedia priniesť veľa. Je tu veľká dávka klišé a hádka, ktorá síce má svoju pointu, ale nepôsobí to ako keby to malo svoj väčší význam. Je tu ale niekoľko dobrých snových alebo predstavujúcich si momentov, ktoré ma pobavili. Asi najviac ma takto pobavil ako si Grug predstavil vraziť konár do oka Philovi. Okrem toho je tu aj dobré priateľstvo medzi Eep a Dawn. Film má dobré momentky, no tie klišé a trošku predvídateľný dej mi bránia tomu, aby som ho ohodnotil vyššie. Ale ak si chcete s rodinkou užiť dobrý animák, myslím si, že sa pobavíte. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $65miliónov║Tržby USA $58,568,815║Tržby Celosvetovo $215,905,815▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,138,599║ Tržby za predaj DVD v USA $13,672,907║ Už len tieň bravúrneho predchodcu, ktorá mám vo veľkej obľube. Tu to je už tak trochu moc na silu nastrelené. Áno niektoré gagy sa vydarili ale od polovici to už je dosť úmorne, tou prílišnou modernou a lásky plnými vzťahmi medzi postavami, tak to teda riadne dávajú dole. To komunikačné bitie, vypychovanie očí a iné podvratné blbiny si fakt mohli odpustiť. /55%/ ()

Galerie (42)

Zajímavosti (7)

  • Jack Black a hudební skupina HAIM napsali a nazpívali k filmu píseň „We Are Here Together“. (Yoshitsune)
  • Pri finálnej bitke s obrovskou príšerou postava meno Tank hodí do oka príšery papek, čo spôsobí vypichnutie oka. Lenže v nasledujúcej scéne už príšera má obe oči. (peetrejr)

Související novinky

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (více)

Pixarovka Duše dorazí o Vánocích na Disney+

Pixarovka Duše dorazí o Vánocích na Disney+

09.10.2020

Tak už došlo i na Duši. Animovaný snímek studia Pixar měl původně dorazit ještě letos do kin, a to i po nedávných změnách ve svém kalendáři, které studio Disney provedlo. Jenže to se teď mění. Duše… (více)

Reklama

Reklama