Kate Abbottová pracuje jako bezpečnostní expert na americké ambasádě v Londýně. Její kolegové se stanou obětí pumového atentátu v restauraci, kde se konala oslava narozenin jednoho z nich. Ona měla štěstí, protože ve chvíli výbuchu byla v obchodě naproti restauraci. To, že se nejednalo o náhodu, ale že jí jde o život, pochopí ve chvíli, kdy na ni zaútočí neznámý muž. Stopy teroristického spiknutí vedou k jednomu z jejích kolegů z ambasády. Když ho vyhledá, muž se ji pokusí zabít. Dojde k potyčce a Kate ho zastřelí. Teď má v patách americké úřady, které ji považují za teroristku a vražedkyni i najatého chladnokrevného zabijáka. Začíná honička po celém Londýně. Kate musí dokázat svou nevinu a zmařit plánovaný teroristický útok na náměstí Time Square v New Yorku. (TV Nova)

mira.l

Ještě že ti Amíci mají tyhle hrdiny/-nky světazachránce.... Řekněme že hvězdička za Milu. Jinak teda jestli byl Brosnan ten nejlepší nájemnej vrah, tak i tohle řemeslo nějak upadá...:). ()

rublik05

Upřímně jsem docela zklamaný, od tak slibného obsazení jsem čekal mnohem víc. Mila Jovovich je sice stále neskutečně sympatická a role jí docela jde, Pierce Brosman taktéž nepůsobí nikterak hrozně, nicméně mi přišlo, že oba dva tak nějak moc nemají co hrát. Scénář mi přišel neskutečně přihlouplý, strašně se zde hraje na náhodu, postavy se chovají extrémně nelogicky, veškeré dění tak působí strašně divně, poutavost taktéž není nijak závratná. Akčních scén je minimum a jsou spíše k smíchu, film se navíc bere děsně vážně, až je to místy trochu komické. Nuda v Brně, úplně obyčejné podprůměrné akční béčko, kterému se příště vyhnu velkým obloukem. 3/10. ()

Gienah

Som síce za emancipáciu ženskej filmovej hrdinky, ale logika filmu bola deravšia ako ementál prežratý myšami. Akcia celkom ušla, nebola to vyslovene nuda. Slabé 3*. ()

ER

Několikrát ve filmu zazní, jaká je Kate skvělá, inteligentní , mluví 4 jazyky a když v potyčce zastřelí kolegu, který ji chce zabít, tak se chová jak blbka. Ale chyba není na straně Jovovich ( i když jeji styl běhu je parodií na něj), nýbrž scénáře. Snaha zastřít nedostatky pak vede k scénám, kdy se Brosnan jako zabijácký Terminátor spustí po laně v činžovním domu. Děj pak nedokáže strhnout pozornost ani v rámci konspirace, nebo akce a jediná postava, která zaujme, brzy "zemře".aby nechybělo ve finále nějaké to klišé navíc. Za 20 mil.se to dalo natočit lépe. ()

gemi

Je to akční, je to výpravné, ale hlavně ze začátku je to zamotané jak klubko nití. Teď, tři minuty po zhlédnutí, vlastně vůbec netuším, proč Bond nebohou Mílu po tom celém širém světě naháněl. Jeden z těch filmů, na které se člověk podívá a okamžitě na ně zapomene. ()

Ceberus

Průměrné tuctové drama, jež láká na známou ústřední hereckou dvojici, která ale nepotřebuje předvádět nic nadstandardního. Chválím Millu, která je zvyklá hrát sebevědomé akční hrdinky (Resident Evil, Pátý Element), že tady střihla celkem vyděšenou kancelářskou krysu, která nemá skill na to přeprat nájemného zabijáka a když už se potkají, tak přežívá hlavně se štěstím než  s vlastním umem. Brosnan se záporáky nemá problém (Poslední zúčtování, Klub vyděračů, Muž ve stínu), takže jsem neočekával zaklopýtání ani na jeho straně. Jsem rád, že ústřední drama nebylo rozmělňováno žádnou romantickou linkou, takže film byl za svižných 90 minut hotov. <SPOILER> Samozřejmě pokud máte chuť na jiného osamělého hrdinu, který nemá na výběr a musí bojovat s předstírajícími teroristy, kterým jde ve skutečnosti o peníze, tak se nutně nabízí série Smrtonosných pastí, za mě konkrétně jednička a trojka. ()

JimDeNiro

I když akce nebyla nejpropracovanější, tak mě se filmeček líbil... Já ho očekával dlouho a i přes nepříznivé recenze mne nezklamal, ale potěšil. Mohlo to být lepší, ale fajn. Milla super, akorát jako výtka jen to, že příště více Brosnana. Ten jeho chladnokrevnej zabiják mě dost bavit... Veliká výtka je za unylý konec a nic moc souboj Jovovich - Brosnan... 75% ()

danielwanderer

V akej pozícii stojí ten čo radšej ako by mal niečo vychvaľovať, varuje a chráni pred možným nebezpečenstvom? Nebudem šíriť zlosť ale Survivor je somarina. Koľko krát ešte uvidíme scénu dvoch osôb usilujúcich sa o jednu zbraň, náhly výstrel, napínavé pozeranie do očí a čakanie kto z dvojice padne? Alebo napínavú naháňačku dvoch hlavných postáv cez hromadu mŕtvych až po odvrátenie neuveriteľne originálnej katastrofy v posledne sekunde vo versus súboji na život a na smrť? Naviac uvidíme, že podľa všetkého je možné ako aktívne hľadaná osoba letieť dvoma lietadlami, pričom druhým až do super safe New Yorku a opustiť bez problémov letísko. S falošným pasom a nápadne pomlátenou tvárou. Jediné dve pozitíva sú Milla a Brosnanova puška. Vy určite prežijete ak sa Survivorovi vyhnete. ()

Taffey

Akční, napínavé, příjemná stopáž. Uvěřitelné. Na rozdíl odvětšiny soudobých akčňáíků, které jsou fest přitažené za vlasy, jsem se pobavil, vyloženě mi ten film, na včerejší večer, sedl. Sice nic novátorského to nebylo, ale ukažte mi jeden akčňák dneška, který je. Na šílené honičky v autech, zabírající 25% stopáže nebo na vzduchem létající, piruety a kozelce v luftě metající týpky nejsem zvědav. Takže toto byl solidní film, kde měl člověk obavu o kladného hrdinu a nakonec to dobře dopadlo. Jediným mínusem tak byl až přílišný akcent na to amerikanství. V porovnání s, například, Jasonem Bournem, to mělo hlavu a patu a vodící linku od první do poslední minuty. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Nová doba, nová doba, terorista honí "bezpečáka". Místy napínavé, občas trošku hloupoučké, ale duo Pierce a Milla se mi líbilo. ()

Shitonit

No Londýn pěkně pojatej, celý to je hezky akčně akční, barevně výrazný, má to náboj, tah na branku, ale ty koule, ty koule tomu prostě chyběj, Pírs nepírs, Mila nemilá. Jednohubka, slupnout a snažit se moc neposrat ostatním. Nebo se po tom neposrat. ()

papadoce

No tak to taká béčková produkcia 😂. Ale nebolo všetko na p***. Napríklad explózie stáli za to a na Millu aj Piercea sa dá pozerať. Dedko Bond si zahral záporáka, heh. Treba povedať, že fajnového. Ja myslím, že to tu netreba nejako zvlášť haniť. Proste písmeno B a priradené hviezdičky majú svoju výpovednú hodnotu. Niekedy sú béčkové prejavy a chybičky vo väčšej inokedy v menšej miere. Že nedám tri, ale len dve, rozhodol až úplný úplný záver. Najprv rozprávanie do bezpečnostnej kamery, potom pästný súboj a poslednou kvapkou bola záverečná informácia o tenoristických útokoch v NY kedy pochopíte, že režisér toto všetko myslel smrteľne vážne a pokúsil sa o niečo ako odkaz. Nehľadiac na to je môj osobný názor taký, že takéto filmy majú a musia vznikať. Jednak zapĺňajú televízne diery a jednak sa mnohým páčia už len kvôli tomu kto v nich hraje. V neposlednom rade, nevedeli by sme čo je A, keby nebola B kategória. Som béčkarský fanúšik 👍 a Millu 💋. ()

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze