Max Lambert, bývalý šéf lupičské bandy, si odpykává dvacetiletý trest. Před zatčením zakopal u kostela nedaleko Říma několik milionů ve zlatě, „výdělek“ ze své poslední akce. Se svým spoluvězněm Pierrem Bizetem připraví plán útěku a v převleku za duchovní se snaží odletět do Říma, kam zrovna v této době směřují církevní hodnostáři z celého světa. Takže dvě sutany navíc se mezi nimi lehce ztratí! Jenže uprostřed poklidného letu se objeví únosci, kteří nutí pilota obrátit letadlo na Tanger. Ale to zdaleka není ještě to nejhorší, co je na cestě za svobodou a penězi čeká. Jedinečná dvojice GabinBrialy, výborné dialogy a situace v komedii, která nestárne. (Česká televize)

nervoznideda

jak čtu ty vaše komentáře, tak vám tam chybělo pár mrtvol deset litrů kečupu a pět explozí . Pane Gabine děkuji a brzy nashledanou váš deda:-) Jsi stejně hezká jako dřív , ale taky stejně blbá no coment skvělé:-) ti piloti jsou skoro nadlidi řídit takový kolos není asi prdel :-) herecké obsazení i dabinku skvělé :-) ()

Historik

Absolutně pohodový film. Divák se nijak moc hlasitě nezasměje, zato se celou dobu příjemně usmívá. Zábava na vysoké úrovni. ()

blackrain

Důstojné rozloučení s legendou francouzského filmu. Legendární Jean Gabin nás neomylně utvrdil v tom, že šaty dělají člověka. ()

Maq

Jean Gabin přijal na stará kolena hlavní roli v odlehčené kriminální komedii. Příběhu vládne stejný nostalgický a idealizující pocit jako Markovým (a Sequensovým) Hříšným lidem. Příjemné, oddechové. ()

topi

Režisér Četníků Jean Girault tentokrát obsadil do hlavní role Jeana Gabina, jehož to byl zároveň i poslední film a natočil nenáročnou komedii o uprchlých trestancích, kteří se převléknou do kněžských rouch a odlétají do Říma, aby vyhledali zlato, které tam Max (Gabin) před zatčením ukryl. Jenže letadlo je přepadeno mladými zločinci a situace se falešným kněžím značně zkomplikuje....Dominantní je opět starý český dabing z roku 1979 a Čestmír Řanda mluvící z Gabinových úst je vynikající. Nebo Josef Větrovec dabující komisaře Barbiera. Tohle se dělalo tak poctivě, že bych klidně uvěřil, že to mluví samotní herci. Ne jak dnes, kdy je všechno odfláknutý. Tenkrát byli herci i velikáni v dabingu. Dnes pořádní herci nejsou, tudíž nemůže být ani kvalitní dabing. Přece jen jsou ale v tomhle ranku lepší filmy. ()

YURAyura

10/10 - Mazacky stary lupic uci zacatecniky Jak na to... Uplne vyborna komedie, velka skoda ze nevydavaji nejakou Gabinovu serii - ten tam ma squelych veci... "My uz jsme prispeli!" ;]] ()

Colonist

Komedie? Tohle přeci není ani tak komedie, jako spíš taková lehčí kriminálka s pár hláškami, jež je komedií lehce říznutá. To ale nemění nic na tom, že se jedná o povedený snímek s výtečnou pointou. Jean Gabin se s diváky rozloučil více než důstojně. ()

dyfur

J.G. sa ozaj dôstojne rozlúčil so svojou filmovou kariérou-čo sa málokomu podarí...výborný scenár,režia,herecké výkony-všetkých...záver nebol až tak prekvapivý,lebo -tak ako som si to predstavoval ja,že by malo dopadnúť-tak to skončiť podľa scenáristov-nemohlo-zrejme z výchovného dôvodu..... vynikajúci film - i český dabing starej školy -super. ()

ilemas

Vidět to dnes poprvé, tak bych hodnotil i odpad. Na filmu už je hodně vidět stáří a naivitu, pár skvělých hlášek je na komedii málo. Gabin je sice opět výborný, ale film působí dnes už jaksi vyčpěle a dost trapně. Před lety, když v tv nic kloudného nebylo a vysílaly se samé komunistické braky to byla vítaná komedie, dnes by bylo hodnocení úplně někde jinde. I tak po včerejším vysílání v tv se tak vysokému hodnocení divím. ()

Martin741

Genialna komedia, ktorou sa Jean Gabin /trilogia Komisar Maigret 1958 - 1963, Heroin, Sicilsky Klan/ rozlucil s filmovym priemyslom a tvorbou. Scenar - dvaja vazni sa prevlecu za knazov, a pri uteku sa zamiesaju medzi putnikov - fungoval roku 1976, a funguje perfektne veru dodnes. Gabin sam osebe bol herecka legenda, a mal obrovsky talent, takze film dokazal v pohode utiahnut. Hlavne, ked sa pridaju herci ako Jean-Claude Brialy, a mimoriadne kvalitna rezia Jeana Giraulta /filmova seria Cetnik se Zeni -- Cetnik a cetnice/. 95 % ()

tomtomtoma

Poměrně příjemná hořkosladká balada o zločincích starého ražení, kteří měli výborné plány a nebyli tak agresivní a nebezpeční jako zločinci nové generace. Vězňové Max Lambert (poslední role skvělého Jeana Gabina) a Pierre Bizet (Jean-Claude Brialy) uprchnou z vězení, aby si mohli užívat bohatství, které ukryl Max nedaleko Říma. A protože je zrovna vyhlášen Svatý rok, nejjednoduší řešením je vydávat se za duchovní. Plán je perfektní, ale nastává problém, když je letadlo, se kterým míří z Paříže do Říma uneseno kvůli výkupnému. A dochází ke střetu nové a staré generace zločinců. Pochopitelně stará garda vítězí, ale únos způsobí, že je odhalena jejich identita. Ale i z toho se dostanou, když s komisařem Barbierem (Henri Virlojeux) vymění peníze uzmuté nové generaci lupičů za jejich imunitu. Jen jedné věci se jim nedostává: bohatství. Zásahem osudu spadlo bohatství do rukou církve a docházíme ke zjištění, že celé dobrodružství bylo k ničemu. Zřejmě platí pořekadlo, lehce nabyl, lehce pozbyl a že se zločin nevyplácí. Velmi příjemné akčnější odreagování. ()

C0r0ner

Těch 83% tady, no..., že by to byla kdovíjak úžasná komedie ve stylu třeba Drž hubu! nebo Návštěvníků, tak to rozhodne říct nemůžu, ale na druhou stranu především díky Jeanu Gabinovi ve své poslední životní roli to byl fajn film na jedno podívání. 70% ()

pakobylka

Klasika … Skvěle vypointovaná - a zároveň i trochu nostalgická vzpomínka na ty idylické časy, kdy filmový zločinec opravdu velkého formátu byl zároveň těžký frajer - měl úroveň a styl ... a ve velkém stylu proběhlo i rozloučení Jeana Gabina se světem filmu. ()

gabin(a)

Tolik jsem se těšila a byla jsem po zásluze odměněna. Můj milovaný Gabin nikdy nezklamal. A sutana mu neskutečně sekla, stal se zosobněním důstojnosti, i to jeho "doprdele" znělo jako ámen:-) ()

zette

Celkem slusna komedie, kde prim hraje Gabin. Jeho dialogy s kolegou v prevleku za farare jsou vyborne. Solidni je i scenar. Film ale postrada vice akce a napeti. ()