Znuděný velice dobře zajištěný starý muž Denis Farraud býval kdysi bouřlivákem, dobrodruhem do morku kostí a lupičem, dnes však již nemá možnost se ke starému životu vrátit, i když by možná chtěl. Nabídku na "kšeft" dostává posléze od mladého gangstera Beckleyho na uskutečnění jeho již dávného snu a chtějí z toho oba vynechat šéfa zdejší bandy, který si již dlouhá léta dělá zálusk na obchody pana Farrauda.. Uloupit z banky větší sumu peněz a navíc americkým vojáků, to není legrace a proto je třeba dobrý promyšlený plán. Denis s Beckleym dávají dohromady malou skupinu, která celou akci provede, vše si pečlivě předpřipraví a provedou, avšak v pozadí je stále tvrdý šéf bandy Henri, který si zdaleka nechce nechat ujít příležitost okrást okradající... (LiVentura)

Fox85

Film jsem objevil čirou náhodou v programu ČT a tentokrát se jednalo o opravdu velké štěstí, protože tenhle film se opravdu povedl. ()

wosho

Ve své době to mohlo zavánět drsností, dnes je to spíše úsměvná ptákovina s několika nedomyšlenostma (opravdu pochybuji, že se ve Francouzské Indočíně v 50tých letech kšeftovalo s kokainem:)). ()

Bohemák

Zkoušel jsem se nad tu naivitu příběhu a místy i provedení (kouzelně nerealistické rvačky) co nejvíce povznést, ale dál než na 3 hvězdičky jsem stějně nedosáhl. Jestli tohle má být dobře napsaný příběh, tak Šimon a Matouš vycházejí ze skutečných událostí. ()

Kovaja

Naprosto famozní francouzská klasika:-)))Gabin v roli šéfa který naplanuje bankovní loupež do posledního detailu.Jenže jako obvykle se najde jedna malá chybička.Tentokrát je to zase ženská:-)) ()

Mikino00

Kriminálka ze staré školy, kterou táhne Gabin svým charismatem, protože ona ta zápletka není zase nijak převratná, ale jedná se o slušnou podívanou s plánem, který prostě musí vyjít. Škoda jen několika hlušších míst, protože například konec je velmi napínavý. ()

Vesecký

Bezesporu výborná francouzská kriminálka, které dodal punc nesmrtelný Jean Gabin. Filmů o bankovních loupežích byla natočena celá řada, tento patří k filmové klasice, připočteme-li k tomu zlatá šedesátá léta francouzského filmu, máme výsledek, který těm britským o loupežích dělá důstojného partnera a vysoko ční nad podobnými filmy americkými. Film neměl slabinu, pochopitelně pět hvězdiček. ()

MickeyStuma

Stará francouzská škola a Jean Gabin. Spojení ke kvalitní gangsterské krimi, kde nejsou tahounem akční scény jako dnes, ale silný příběh, pevná atmosféra a skvělé herecké výkony. 60. léta takovým snímkům přála a tak jich vzniklo bezpočet a díky za ně. Dnes zřejmě budou mít u mladší generace problém zaujmout, ale u těch starších určitě vyvolají vzpomínky. Jedná se o jednu z mnoha vynikajících klasik. ()

gombarix

Zápletka dobrá, sestava hrdinů méně. Jediný jakžtakž sympatický je sám Gabin, jeho válečný kumpán Jimmy (Stack) už moc ne, a chamtivá "krasavice" je jednoduše na přesdržku (mimochodem žádné podoby herečky M. Lee s M. Monroe jsem si nevšiml, spíš mi připomínala Ronnie Spector). Celou dobu jsem to nicméně šacoval na slabší 4*, ale poslední scéna mě zklamala. Takhle to skončit nemělo. ()

Denny

Úsporné herectví Gabina vévodí téhle nenápadné kriminálce a když se na ni člověk dívá dnes, nemůže se ubránit určité nostalgii... ()

tranquill

"Dyť ty jsi bohatej... To jsem, ale taky je mi to hrozně fuk!" Řekl bych spíše Souboj rošťáků. Tak, jak to Frantíci v těchto starých kriminálních střílečkách umí. ()

Adrai

Klasická francouzská kriminálka s perfektním příběhem. Obdobně jako v Dannyho jedenáctce nebo původním Italian Job do posledního puntíku připravený plán jak zbohatnout. Ovšem každý plán může mít svou skulinku která jen tak přeroste ve velký problém ... ()

ostravak30

Tohle přesně byly role pro Jeana Gabina a vidět tohoto herce v akci je prostě lahoda. Příběh není jen o tom, kterak se dva staří parťáci chystají téměř geniálně "udělat banku", ale též o tom, že do kšeftů se prostě nesmí míchat ženská. A o přátelství, které nerozdělí ani peníze, i když je to s podivem. Příjemný film, který nenudí, zabaví a díky stopáži rychle uteče. Stará dobrá klasika. ()

Cannonball

Francuzska kriminalka, ktora dokazuje, ze k napinavemu zazitku netreba rucna digitalna kamera staci jednoduchy recept: originalny scenar, vyrazna hudba a dobry herci. Bolo tam vsetko spominane, hlavne Gabin. Dobre som sa bavil, dik. ()

DonBraso

Slušná pohodovka,která sice nenabízí nic extra pod sluncem,kromě skvělého Gabina,ale je cítit trochu ta stará škola,která se projeví v až úsměvných bojových scénách a pár fópá,za to konec překvapí.70% ()