Znuděný velice dobře zajištěný starý muž Denis Farraud býval kdysi bouřlivákem, dobrodruhem do morku kostí a lupičem, dnes však již nemá možnost se ke starému životu vrátit, i když by možná chtěl. Nabídku na "kšeft" dostává posléze od mladého gangstera Beckleyho na uskutečnění jeho již dávného snu a chtějí z toho oba vynechat šéfa zdejší bandy, který si již dlouhá léta dělá zálusk na obchody pana Farrauda.. Uloupit z banky větší sumu peněz a navíc americkým vojáků, to není legrace a proto je třeba dobrý promyšlený plán. Denis s Beckleym dávají dohromady malou skupinu, která celou akci provede, vše si pečlivě předpřipraví a provedou, avšak v pozadí je stále tvrdý šéf bandy Henri, který si zdaleka nechce nechat ujít příležitost okrást okradající... (LiVentura)

Tommassi3

"Nejde to umejt, co ??" - "To jste se spletl !! Chtěl jsem ten obraz jen narovnat.." - "Já ti narovnám hubu, že se budeš divit !!" ;) ()

argenson

O stupýnek výš než podobné Gabinovy filmy z té doby (Rvačka v Panamě, Zahradník z Argenteuil). Slunce rošťáků se v jejich sousedství vyjímá víc než dobře jako solidní, napínavá a vtipná kriminálka. Kromě Gabina se zajímavými hereckými typy. Margaret Lee dostála své pověsti evropské Marilyn Monroe a moc jí to slušelo (s půvabným dabingem Libuše Švormové). Zajímavá je i Suzanne Flon v roli Gabinovy manželky nebo překvapivě akční Lucienne Bogaert jako matka šéfa konkurenčního gangu. Závěr nás moralisticky poučuje, že krást se nemá, o čemž se všichni zúčastnění přesvědčili různě odstupňovanými formami, jak se to dá odsrat. ()

Historik

Velmi dobré krimi, které se nese v pohodovém duchu a zároveň v něm není nouze o dobrou zápletku, výborné dějové zvraty, drsnější scény a konečně i dobré herecké výkony. Snad jen ten konec mě mrzí. Ale to jen jako fanouška, který drží palce svému týmu a nevyjde to. ()

Pierre

Tak mám za sebou další výbornou francouzskou kriminálku ze staré školy,. O Gábinovi se už an radši nebudu nějak zvlášť rozepisovat,, protože bych zase celý komentář poukazoval na jeho neuvěřitelný styl herectví a obrovské nenapodobitelné charisma. Kdo s ním má alespoň něco málo nakoukaného, ví moc dobře o čem mluvím. Toho kdo neměl tu čest, ¨nevidět ho při akci na plátně upřímně lituji. Ale teď již k samotného filmu, který nespolehá pouze na Gábina a dost jsem si ho užil. Slunce rošťaku vypráví příběh o starnoucím muži, který by chtěl ještě v životě něco dokázat a setkání se starým přítelem ho nakopne k tomu aby naplánoval velikánskou bankovní loupěž. Děj sám o sobě není až tak originální, ale je napsán velmi záživnou formou. Mě osobně to tak připadalo, protože jsem v mnoha scénách na filmu visel. Třešničkou na dortu je velmi napínavá poslední půlhodinka (a teď pozor, příjdou spoilery.) A závěr je z celého filmu nejlepší. Konečně nějáká kriminálka nakonci srozumitelně a doslova ukáže, že krást se nevyplácí a i do posledního detailu promyšlený plán nakonec ve výsledku selže. No a to se stalo i hrdinům tady toho filmu. Na ten Gábinův pohled, na pravém konci tady toho filmu nikdy nezapomenu. Ten řekl víc než jakékoliv slova. I přesto že hlavní hrdina byl zloděj a vyděrač, nakonci mi ho bylo i na vteřinku líto. Než jsem začal psát tento komentář, film jsem nejprve ohodnotil a to čtyřmi hvězdičkami, když jsem s teď, ale v komentáři srhnul dojmy a pojmy musím dát plný počet. Protože na tu poslední scénu asi jen tak nezapomenu, ostatně jako na celý film. A proto myslím mohu dát právem plný počet hvězd. ()

rt12

Na tuhle krimošku se vždy ráda kouknu, když jí v TV opakují. Samozřejmě, že hlavně k vůli Gabinovi a dobové atmosféře, která je super zachycena. Samotný děj je originální a stojí určitě za podívání. ()

Martin741

Reziser Jean Delannoy /komisar Maigret - Maigret klade past a Pripad Komisare Maigreta/ natocil vkusnu francuzsku gangsterku. Filmu suverenne kraluje Jean Gabin /Maigret klade past 1958, Pripad Komisare Maigreta 1959 a Komisar Maigret Zuri 1963/ v roli znudeneho Dennisa Farrauda, ktory je na starobu zabezpeceny, ale kedysi byval dobrodruhom a burlivakom. Potom prijme ponuku na kseft od akeho mladeho cloveka .... a zacina prava nefalsovana zabava. Filmuchtivy divak si uzije herecke koncerty plnym priehrstim, atmosfera je nadherne uvolnena, a pribeh k filmu ani chvilu nenudi. Rezia Delannoya je vyborna, kazdy zaber je prepracovany, a vidno, ze sa s kazdou scenou pekne pohral. To sa plne podpisuje na vyslednom filme a efekte. Takze dalsi legendarny kusok z francuzskej kinematografie, ktory som videl - a to som si na film uz dost dlho brusil zuby! 94 % ()

MrPierc

Poctivý heist film ze staré školy. Setkali se zde Jean Gabin a jeho mladší parťák s vizáží Michala Viktoříka z J. A. R. Tahle dvojka si sedla, pěkný plán ale předvídatelný konec. I tak to byla příjemná podívaná se stylovým posledním záběrem. ()

pakobylka

Žádný plán není dokonalý a slunce pro nikoho nesvítí bez přestávky … i tak by se dal stručně charakterizovat snímek se zajímavou a přitažlivě zpracovanou kriminální zápletkou, který plyne převážně v pomalejším tempu a obsahuje pár neočekávaných i poněkud drsnějších zvratů. Jeho pointa víceméně vyplývá z děje, je logická a neodvratná, přesto mě maličko rozladila ... 3,5* ()

vesper001

Úhledný lupič na penzi s výhledem na banku. Některým pokušením nelze nepodlehnout. Bohužel nejslabším článkem sebemazanějšího plánu byl, je a bude vždycky lidský faktor, a zákon, který praví, že co se může pokazit, to se taky pokazí, je na rozdíl od kompliců spolehlivý. ()

andrii

...žhne tak moc, žhne tak prudce, až spálí ruce, které mošny zlaťáku dotýkaly se. Hrom do toho. Nad naditým bankem nadobro zatáhlo se, obzvláště když se do toho, /z/ jakékoliv pozice, žena zaplete, ale i přesto tohle řemeslo lupičské mělo úroveň. Très bien, monsieur Gabin. ()

Jizni Tlapa

Slunce rošťáků mne příjemně překvapilo. Klasická francouzská gangsterka, která se může pyšnit vtipem, zajímavě propracovanou zápletkou a (ne)šťastně šťastným koncem. Co mi vadilo, bylo několik zrychlených záběrů kamery, které přímo narušovaly a vadily celkovému dojmu z gangster atmosfery. ()

farmnf

Pravé frantínské krimi s pravým Jeanem Gabinem. Příjemné, nemám výtek. Až budu něco čórovat třeba z komerčky, dám si bacha na to, aby můj parťák nesouložil s holkou, která ví....ale asi zejtra zase půjdu do práce a nic čórovat nebudu.... ()

JohnSmith

Stará dobrá francouzská kriminálka. Takový se už dneska netočej. K tomu výborný Jean Gabin, který hraje naprosto upřímně a nepředvádí se. ()

Aqualung

Výborným film z kategorie, která svého času glorifikovala řekněme "charakterní gaunery".Ani na okmažik jsem se nenudil.Různé typy padouchů, to byla pastva.A nádherné herectví pana Gabina přečnívalo vše ostatní.Vcelku jednoduchá zápletka, ale zpracovaná tak, že film lze označit za výborný.Hodnotím vysoko. ()