Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

Tjaden

Všechny "poučné" povídky jsou zábavné, ale 5* dávám hlavně kvůli té poslední, kde hraje Woody spermii. ("Co když jen masturbuje a já skončím někde nahoře na stropě!" :-D). ()

Zagros

To nejlepší na tomhle filmu je název a možná ještě očekávání, které ho provázelo. Woodyho mám vcelku rád, ale tohle byl poměrně nudný film, nebo spíše v průměru nudná sestava povídek. Ano, byly tam skvělé scény, u kterých jsem se smál, ale jako celek to působilo značně nevyrovnaně. Vůbec mě to nijak nepohoršilo, ani nerozčílilo, jen místy nudilo a to by tvůrce jako Woody Allen neměl dopustit… slabé tři hvězdy. ()

Han22

No byl jsem zvědavej, jak moc tohle bude hanbatý, odvážný, či vtipný. Je to v podstatě povídkový film, takže popořadě: 1. Středověká povídka, kde Woody hraje ironického šaška, kterého král nesnáší a který se snaží dostat královně pod sukni. Vtipné, nečekaně zasazené a se zaslouženým koncem :) 2. Úchylná povídka o doktorovi, který si začne románek s ovcí, včetně pár ujetých scén, kupodivu vcelku vážně pojatá. Chudák Gene Wilder hrát v něčem podobném. 3. Italská povídka o chlápkovi, jehož žena se zdá být frigidní, dokud to nezačnou dělat na veřejnosti. Bez pointy či většího vtipu. 4. Postarší pán se převleče za ženskou a na ulici vyvolá rozruch, asi nejslabší příběh opět bez pointy či vtipu. 5. Kraťoučká televizní soutěž, kde soutěžící hádají hostovy perverze, originální, leč krátké. 6. Woody s krásnou blondýnou přijíždí na hrad, kde šílený vědec dělá šílené experimenty. Výborná parafráze frankensteinovských béčkových hororů a naprosto parádní monstrum. 7. Sci-fi povídka z lidského těla co se děje při rande a následném sexu, takový Byl jednou jeden život v hrané podobě s Woodym jako neurotickou spermií, naprosto fantastická záležitost jak co se týče vtipu, tak zpracování. Celkově? Něco geniální, něco slabé, ve výsledku 4* za originalitu některých námětů i žánrové parodie. ()

Kapybara

Trochu zklamání, po nadšených doporučeních jsem čekala víc. Místy skvělé, místy trapné. Poslední příběh bezkonkurenčně nejlepší a taktéž jediný bez trapností. Obří prso bych s klidným srdcem oželela. ()

lonewolf

Silně nadhodnocený snímek, který sice srší vtipem a pár úsměvných scén obsahuje a woody ho hraje špičkově, nicméně já osobně jsem se bavil až v poslední kapitole, do té doby pouze průměrný něčím nový film, který ale rozhodně nepatří mezi nejlepší. ()

wosho

Jeden z nejvtipnějších filmů jaké znám. Allen dokázal skoro nemožné, film plný sexuálních gagů na perverzní a jiná sexuální témata natočil tak vkusně a inteligentně-že to nelze pochopit (stačí si předsatvit jak by takový film vypadal dnes natočený jiným tvůrcem). Škoda, že nezfilmoval i poslední námět na povídku (Proč jsou muži homosexuálové), ta by jistě pokořila i poslední příběh Co se děje pči ejakulaci. Klasika. ()

tereza_p

Škoda nevyrovnanosti jednotlivých povídek. Co je to Sodomie + Co se děje při ejakulaci jsou jednoznačně nejlepší. ()

Stružák

Jak se asi dá čekat, některé příběhy jsou slabší, jiné baví od začátku do konce. Fantastické ale je, jak Allen dokáže projít rozličnými žánry v jednotlivých epizodách. Ať už je to klasická komedie v příběhu prvním, druhý příběh, který se změní v čistokrevné drama, nádech hororu v šestém či futuristická sci-fi komedie v posledním. Pravda je, že to nejlepší zažijete právě na začátku a konci celého filmu. :-) "Musím s sebou hodit, protože pak vypukne renesance a všichni budeme malovat." ()

Adramelech

Kvalita jednotlivých příběhů trochu kolísá, celkově však nadprůměrný film. Idea šířit sexuální osvětu formou zábavných příběhů mi nepřišla špatná. Ještě poznamenávám, že pro obecnou orientaci v tématu se hodí tato kniha: Borneman, Ernest: Encyklopedie sexuality (Praha bez vročení, německý originál Berlín 1990). Vážným zájemcům o problematiku deviací lze doporučit tuto dnes už trochu zastaralou, ale úžasně podrobnou a rozsáhlou (832 stran) publikaci: Krafft-Ebing, Richard von (přepracoval Albert Moll): Psychopathia sexualis (Berlín 1924). ()

Bouřňák

Bohužel, kromě poslední povídky, která byla vynikající, je to celkem slušná nuda. Moje druhé setkání s Allenem dopadlo zle nedobře. ()

kwoky

Zajimavy pohled na nektera sexualni temata. Me osobne oslovila nejvic scenka s "ejakulaci", zbytek mi pripadal spise slabsi. Celkove tedy prumer. ()

Teabag

Tohle není jen výborná komedie. Je to zároveň socio-kulturní sonda, která nám ryze po freudiánsku lapidárně (ale ne zjednodušujícím způsobem), upřímně (ale ne vulgárně), vtipně (ale ne lascivně) odhaluje, co všichni už beztak dávno víme (ale neradi to připouštíme) - tedy, že motivem všeho našeho jednání a chování je, aby Burt Reynolds mohl opět pořádně popohnat chlapy do práce ;) P.S. Zaručeným způsobem, jak se rozesmát, je pro mě vzpomínka na repliku vyděšené "černé spermie": "What am I doing here?" ()

Marrty3

Rozhodně zajímavý snímek. Pobavil mě. Místy dost, ale taky místy trochu nuda. Příběhy jsou nápadité a kvalitně zpracované. Celé téma filmu je samozřejmě velmi zajímavé. Alespoň pro milovníky sexu a okolnostem, které k němu patří. Některé ovšem trochu méně, protože různé druhy úchylek nejsou až tak skvělé. Nicméně, Woody Allen opět kvalitní a film má šťávu. Nejvíce mě asi bavil poslední příběh, byl nejvíce akční a dle mého názoru i nejhumornější. Woody je prostě pan režisér a také skvělý herec. Ale je to celé tak půl na půl, myslím že 3*** tomu z mé strany rozhodně odpovídají. ()

derryl

Populární vědecká literatura o sexu vešla tímto krásným dílkem do dějin filmu. I přes malé nedokonalosti film rád sleduji opakovaně a moc se bavím. Nejvíc mě dostala italská parodie na Antonioniho trilogii citů. Každá naučná epizoda má ve filmu přesné místo a žádná nenudí a posunuje děj dál a tak to má být... Woody je hravý režisér a s tímto filmečkem si poradil mistrně. ()

Piškotka

Jako celek se mi to líbilo, ovšem některé povídky pro mě vyšly rozporuplně, bez pointy, či humorné koncovky. Woody Allen tady vystupuje jako prostopášník a zároveň mírný ostrouhánek. Jeho role jsou místy útrpné, ale i útrpnost je tady víc než humorná:-) ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder