Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat)

• USA Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask (více)

Na začátku sedmdesátých let minulého století napsal dr. David Reuben osvětovou příručku o sexu, z níž se stal bestseller. Woody Allen se tento epos instruktážní erotiky rozhodl převést na stříbrné pláno. Ve svém povídkovém filmu věnuje každému ožehavému tématu vlastní epizodu: Pomáhá afrodiziakum? (tato povídka je podána v hávu shakespearovské tragikomedie), Co je to sodomie?, Proč mají některé ženy potíže s orgasmem?, Jsou transvestité homosexuálové? a grandiózní finále Co se děje při ejakulaci?, v němž Tony Randall, operátor v řídící centrále mozku vzrušeného muže, vyšle Woodyho jako druhou spermii v pořadí. To je skvělá startovní pozice, nebýt toho, že se téměř jasný vítěz Woody ocitne tváří v tvář obrovskému pesaru! (Cinemax)

Krissty

Opět jsem si potvrdila, že filmy Woodyho Allena ani samotný Woody Allen prostě nejsou mým šálkem čaje. Je velká škoda, že to bylo zpracováno poměrně suše a bez vtipu. Nezasmála jsem se ani jednou, spíš jsem se párkrát lehce pousmála a to je u příběhu takovéhoto ražení hodně málo. Jinak příběh i nápady jsou dobré, ale to zpracování... Jediné, co se mi fakt líbilo, byla odpověď na otázku "Co se děje během ejakulace?"... ()

maddy

Woodyho Allena ako režiséra mám rád, taktiež aj v jeho filmoch decentný a inteligentný humor. Natešený zo Sleepera som od dnes už kultového „sexu“ pravdepodobne čakal priveľa, pretože nakoniec sa z neho vykľula pre mňa jedna z najslabších Allenoviek. Nie je to síce vyslovene zlé, ale typický allenovský intelektuálny humor tu nahrádza skôr hŕstka trápnosti (transvestita) a v mnohých prípadoch až nechutností (obzvlášť pri druhom príbehu s ovcou som nevedel, či sa smiať alebo od zúfalstva to vypnúť). Nie, toto je pre mňa veľké sklamanie a nechápem ako Everything You Always Wanted To Know About Sex * But Were Afraid To Ask nabralo taký kultový status. Snáď len v tom čase pár kontroverznými témami. Inak na filme nevidím nič, čo by stalo za to ho zaradzovať medzi akékoľvek kulty. Allen má omnoho lepšie filmy. Z tohto som akurát v rozpakoch, pár svetlých momentoch to má, ale tie sú následne vyvážené humorom z tretej cenovej, čo by som čakal u iných, ale u Allena teda rozhodne nie. A nech mi nikto pri tomto nehovorí o akejsi spoločenskej kritike, nedajbože presahu! Pretože skutočne nemienim hľadať niečo podobné vo filme, v ktorom sa súloží s ovcou (aj keď nie explicitne). A to nie som vôbec žiaden puritán. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

frashmaker

Kultovní film, který je velice dobře zvládnutný po umělecké stránce, avšak co se týče myšlenky samotné, tak mě to zase tolik neoslovilo. Woody asi nebude nikdy můj šálek čaje a jeho humor mě nebyl schopen příliš rozesmát. Nutno však říci, že jsem se nenudil, a to mi stačí k částečné spokojenosti. ()

Z0oMb3E

Hmm tažko opísať moje pocity z filmu. Keby mám opísať jednotlivé poviedky, bol by koment moc dlhý. Komplexne sa film ohodnotí ťažko, pretože nie všetky poviedky sú rovnako kvalitné. Jednoznačne to najlepšie je na záver. Neurotická spermia či zoofilný doktor vo mne budú ešte dlho rezonovať. Moje prvé stretnutie s Woodym dopadlo veľmi úspešne. Odporúčam. 4* za 4 story. ()

Terter

Tenhle film můžete buď milovat pro jeho naprostou švihlost a ujetost nebo ho pro ty samé důvody nenávidět. Podle mně je tento film naprosto dokonalý, názorný a poučný. Co chtít víc, když za 87 minut se dozvíte, co se děje při ejakulaci, co je to perverze a co sodomie (nezaměňovat), jak si poradit s frigiditou a spoustu jiných užitečných rad. Tak si ten film rychle sežeňte a podívejte se, dřív než nastane renesance a všichni budeme malovat. ()

Ligter

Zfilmovaná zvrhlost balancující na hranici únosnosti, ale specifičností Allenova satirična tuto potenciální mez nepřekračuje, ba dokonce - někdy se některé fragmenty krčí příliš kvalitativně nízko, než aby celý film vyvažovaly. Tím poněkud trpí - humor je výborný, originální, svěží, ale některé povídky jsou slabšího rázu - tím spíš, že nalákají na téma (Co je to sodomie), ovšem ve výsledku jsou jen lehkým odvarem z geniálnosti jiných. Obligátní fakt - poslední je nezapomenutelná. To je doslova nadčasová idea. ()

Jillen

Tohle patří k těm velmi vtipným a ještě poučným komediím. Woody Allen je opravdu mistr a zde září. I když nemůžu filmu jako celku dát plné hodnocení jelikož je místy trošku nezajímavý přesto je skvělý. Dávám 80% ()

GodComplex

Tak diky Woody, konecne se v tom sexu dokonale vyznam. Ale vazne, tohle je spolecne se Sleeperem zatim nejlepsi Woody, ktereho jsem videl, narozdil od tech ostatnich to neni tak nudne a ma to spousty zajimavych napadu. Oba filmy vysly hned rok po sobe, takze se ocividne jednalo o Woodyho tvurci vrchol, skoda ze to s nim potom slo tak rychle z kopce ubohostmi typu Annie hall, nebo Manhattan. Tenhle snimek tezi z variability a rozdeleni na nekolik velmi odlisnych epizod, coz pridava na zabavnosti a narozdil od jinych Allenovek to udrzi vasi pozonost. Napriklad vztah s ovci byl natocen tak nezne a Gene Wilderem zahran tak skvele, ze se ze me asi take brzy stane sheep fucker. Vrchol je posledni kapitola a insight jak to asi tak vypada pri sexu uvnitr tela v jednotlivych organech. Naznaky Allenovi pozdejsi spatne tvorby jsou ale jiz zretelne a Woody zde ke vsemu hraje hned ve ctyrech rolich, coz je pro film neprijatelne minus. Skoda, ze si kluk ve vsi sve radoby intelektualni aroganci neni schopen uvedomit, jaky je to nesympaticky mofo, ktery neumi hrat a svou pritomnosti si uplne zbytecne kazi filmy. 6/10 ()

Laxik

Stejně jako u jiných povídkových filmů, je i u toho Všeho, co jste kdy a tak nějak dál největším problémem nevyváženost povídek. A protože se kvalita epizodek spíš zvyšuje (ono po té první ani nemá, kam by padala), málem jsem tenhle kraťásek nedokoukal do konce. Po těch třech příšernostech, kde nejlepší byla jasné kapitola se sodomií - u ní jsem se i čtyřikrát, pětkrát uchechtnul, jsme se dostali k pěknému průměru. Mezi nejlepší povídky pak patří vzestupně: ta s překrásnou blonckou Helen a obřím prsem devastujícím venkov, ta se soutěží Jaká je vaše perverze? a TOP jest ta poslední, aneb kam se na tohle hrabe Byl jednou jeden život. Když se ale podívám na hodnocení ostatních, je vidno, že nemůžu zobecňovat. Lidem se tahle ujetost líbí. Mně ne. ()

Pierre

Strčím klíček do zámečku, přetáhnu si královničku.  Sice mě Woody loni svou detektivkou bavil ještě víc...Ale tohle  na oplátku BYLO tak silvestrovské, jak jsem čekal. Tentokrát nejen zábavná, ale i poučná Allenovka.:D  Ačkoli okolo tohoto Woodyho kousku jsem pořád přešlapoval přeci jen trochu nesměleji. Zvolit  ale už potřetí Woodyho na předsilvestrovskou projekci se ukázalo jako skvělá volba...tentokrát možná dvojnásob. Kdy jindy než před Silvestrem, lze omluvit požitek z komedie, která se celá točí jenom okolo toho jednoho tématu? Ovšem pozor! Tohle je sedm unikátních povídek, z nichž každá je originální, skvěle napsaná a osobitě natočená. První povídku jsem pochopil jako jakousi variaci na Shakespearova historická dramata. Jenomže mi ale přišlo daleko zábavnější než to, co jsem kdy viděl ze Shakespeara. Woody se nám představí jako roztomilý šašek, kterému by přinesl záhadný elixír štěstí...kdyby se nemusel potýkat s kralovčiným pásem cudností. A gagy s  marným otevíraním a následnými skřípnutými doprovázené  Woodyho typickými roztěkanými hláškami mě dost dostaly.  Druhá povídka o lásce k ovci mi rozpracováním základního absurdního nápadu připomněla Woodyho literální povídky (kde rovněž občas nechybí zvířatka.:D). Ve třetí mě Woody dost překvapil v netypické roli temperamentního Itala. Historka s transvesistou pobavila, Patá  povídka pro mě patřila k nejsilnějším momentům, protože mám rád televizní prostředí. A nechce se mi věřit, že si při boomu Reality-Show na začátku století na ,,Jakou máte perverzi´´ nikdo nevzpomněl (hlavně na Primě.)  Také se mi líbilo, že byla tato povídka natočena experimentálně jako černobílá šumějící nahrávka pořadu. No jasně, i obří ňadro byl super nápad. A sedmá povídka s legendárním Woodyho stydlivou spérmií dosahuje asi maxima kreativity a zobrazuje, jak je to v našem těle všechno krásně řízené...Opravdu tohle vymyslet! Bomba. Celkově výborná  komedie, která má své choulostivé kouzlo. Moc se mi líbily i úvodní a závěrečné titulky, které ještě nejsou na tradičním černém pozadí - zato s roztomilými králíčky a opět hezkou jazzovou milostnou písničkou. Tak dobrou noc!  ♪Let's misbehave!❤ ()

numi

Woody Allen je tak trochu americkým Monty Pythonem a v tomto snímku snad víc než kdy jindy. Všechno, co je svázáno přísným pohledem společnosti je zde ukázáno naplno a ještě navíc vystupňováno do absurdity, což místy působí komicky, ale místy trapně. Některé povídky jsou opravdu geniální (Sodomie, Ejakulace), ale některé snad Woody nemohl myslet vážně - např. hopsající obří ňadro bylo tak ujeté, že už prostě směšné nebylo. Vzhledem k povídkovému charakteru Woody ušetřil čas, protože nemusel výmýšlet rámcový děj, který by jednotlivé scénky spojoval a proto je nevyváženost jednotlivých povídek velkým mínusem. Ale nemůžu říct, že jsem nebavil. [září 2005] ()

zipper111

Nejlepší Allan? No, pro mě tedy ne. Mockrát jsem se nezasmál a nebýt poslední povídky, dal bych snad ještě méně. Pro mě docela zklamání.3* ()

gogos

Vynakající povídky s ejakulací, šíleným profesorem, afrodisiakem, ovcí a tv soutěží. Zbytek je průměrný, občas i nudný. Spousta výborných nápadů, zdařilá hudba, hodně vydařených hlášek, bohužel místy nevyváženost a možná i zbytečná délka. Nebýt několika hluchých míst, jednalo by se o geniální film. Takhle je to bohužel na pomezí mezi 3 a 4 hvězdami... ()

ABLABLABLA

Další Allenovský film. Tento ale trošku slabší. Humoru tu bylo až až, jednotlivé příběhy byly zajímavé, snad až na ten o zoofilii, ten se mi nelíbil, ale to bude spíše daným tématem, než zpracováním, které mě popravdě i iritovalo. A pro změnu nejlepší příběh byl o ejakulaci. Humorné od začátku do konce bez hluchého místa. Připomnělo mi to podobné scénky z filmu Sexuální praktiky pozemšťanů - ano přesně tu scénu, kdy jsou spermie, různým způsobem zadrženy, aby se nedostaly k vajíčku - a mám pocit, že se režisér trošku touto Allenovou povídkou inspiroval. No a ty mezitím..tak průměrně všechny byly na ty 4* (například o transvestitech mi nějak unikla odpověď na otázku v příběhu, trošku řekla bych nedokončená, avšak stále vtipná povídka) Takže jako celek je to ty 4 - 4,5 *. ()

René.girl

Čekala jsem vtipnou bombu, ale nedočkala jsem se. Dvě hvězdičky dávám za poslední epizodu a sem tam nějaký ten povedený vtip. 35% ()

PogoJoe

Povídky se šaškem, ovcí a spermiemi jsou vynikající. Naopak ta s italskou ženuškou, co to má ráda na veřejnosti je nudná a nápad se šou "Jaká je vaše perverze?" šel podle mě využít lépe. Vraždící ňadro je divné a rozporuplné a mě moc nepobavilo, povídka o starším muži, kterého vzrušuje oblékání se do ženských šatů je celkem milá a úsměvná. Celkově za čtyři. ()

Aleee89

Další z Woodyho filmů, který mi prostě nesměl uniknout. Ale taky z filmů, které patří k průměru a ne k tomu, co by mě stoprocentně nebo aspoň z větší části zaujalo. První povídka super a říkala jsem si, že to snad bude další super film, ale kdeže. Další povídky jsou na hranicích vkusu a někdy i trapnosti. Je to šílené, ale je to Woody. I když zase poslední povídka to vynahradila a vykouzlila mi úsměv na rtech, protože byla geniální. No zkrátka a dobře, Woody má lepší filmy, ale zase úplná katastrofa to taky není... ()

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder